Czy to Trójka?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to Trójka?

#16 Post autor: SuperDurson » czwartek, 29 kwietnia 2010, 12:49

Trójka, może wyważona szóstka. Cenione Fi.

Tylko odnoszę wrażenia, że to o czym piszesz (dlaczego chcesz wiedzieć i po co) jest ponad-eneagramowe. On jest po prostu facetem! I nie czuje jak kobieta..

"Gadasz do niego jak on siedzi w jaskini"..

"Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus" Johna Graya otwiera niektórym oczy na różnice w potrzebach płci i wynikające z tych różnic ograniczenia, oraz możliwości.. Te trzy dziesięciozłotówki to inwestycja w międzynarodowy bestseller, w praktyczny przewodnik po zawiłościach damsko-męskich relacji. Więc jeśli to .. może mi się to przydać? Takich książek się nie kupuje mężczyznom, ani nie prosi aby czytali. Takie książki się ma i trzyma na widoku, żeby sami przypadkiem tam zaglądali.. :wink:


..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Malv.
Posty: 88
Rejestracja: środa, 5 sierpnia 2009, 23:42
Lokalizacja:

Re: Czy to Trójka?

#17 Post autor: Malv. » czwartek, 29 kwietnia 2010, 15:40

Hm. Czyli najprościej, bez zbędnych przerostów formy nad treścią, jednym słowem rzecz ujmując:
Przekombinowałam.
Jak zwykle, kurcze. No nic.

Ale wiesz co? Lubię Cię, Durson. (Mam nadzieję, że to nie zostanie odebrane jako podlizywanie się użytkownikowi o liczbie postów>2000 przez nowicjuszkę :roll: )
Na jakieś 91% 9(w)1 ;) .

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to Trójka?

#18 Post autor: SuperDurson » czwartek, 29 kwietnia 2010, 16:37

Miło mi to czytać. Dziękuję.

Jak zwykle, kurcze. Z wzajemnością :mrgreen:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czy to Trójka?

#19 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 16 maja 2010, 06:40

Mars - asertywność, agresja, seksualność, wojna.
Wenus - piękno, uczucia, delikatność, artyzm, lenistwo i wygodnictwo.
SuperDi, byłabym trochę ostrożna z tym uogólnianiem, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, bo życie często pokazuje, że jest na odwrót. Niby kulturowo tak było do tej pory i tak były wychowywane dzieci, ale teraz cały system wartości gwałtownie się zmienia. I mamy coraz więcej kobiet z Marsa i mężczyzn z Wenus. Obraz, który jest propagowany przez media, to silna, mądra i niezależna kobieta i ciamajdowaty facet. No, a propaganda ma duży wpływ na to, co społeczeństwo przyjmuje jako obowiązujący wzorzec.

Nie znam książki Johna Gray'a, ale on to chyba napisał jakieś piętnaście lat temu. Nie chce mi się szukać. Wiem tylko, że wtedy pokazywali go ciągle na talk show'ach w usa TV, ale moje wrażenie wtedy było takie, że on wygląda, mówi i zachowuje się jak mężczyzna z Wenus. Pewnie się nie zmobilizuję i nie przeczytam jego książek. Ostatnio wydał pozycję pod tytułem "Venus on Fire, Mars on Ice". Co sugeruje mi, że Wenus ma władzę, a Mars jest zmrożony. Nie chce mi się tego czytać i tracić czasu. Może przeczytam jakiś rozdział za darmo na Google Books, ale zniechęca mnie recenzja do "Men Are from Mars, Women Are from Venus: A Practical Guide for Improving Communication and Getting What You Want in Your Relationships" w Publishers Weekly:
"Niestety, jego [J. Gray] nadużywanie sztucznych, a często głupich analogi i metafor sprawia, że jego, skądinąd, przyziemny poradnik trudno jest traktować poważnie."
I z jego własnej strony:
John Gray jest najlepiej sprzedawanym we wszech czasach autorem książek dotyczących problematyki relacji. Masz problem! Podnieś słuchawkę i zadzwoń do mnie.
Ale chamski PR. Takie coś momentalnie mnie odstrasza.

Zrobiłam całkowitego off-topa i pewnie jutro znajdę się w koszu. Ale czasami off-topic jest dla mnie bardziej interesujący niż topic.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to Trójka?

#20 Post autor: SuperDurson » niedziela, 16 maja 2010, 10:37

Jak znajdziesz w tej książce "te" swoje uogólnienia - że mężczyźni są MARS więc "seksualni, agresywni", a kobiety WENUS więc "leniwe, wygodnickie" (swoją drogą ciekawe skąd taką bzdurę wytrzasnęłaś..) to zrobię wszystko, cokolwiek zechcesz.
Tam jest napisane (i to wprost), tylko tyle, że jesteśmy z różnych planet - mamy różne potrzeby, używamy różnych języków i różnie reagujemy. Żeby się tego dowiedzieć wystarczy otworzyć książkę. To jest we wstępie..
A dalej już tylko kilka obrazowych porównań, prostych wskazówek i damsko-męski słownik.

Venus w Raku pisze:Nie znam .. Nie chce mi się szukać. .. moje wrażenie .. nie przeczytam .. Ostatnio wydał .. Co sugeruje .. Nie chce mi się tego czytać .. ale zniechęca mnie recenzja
Jak dla mnie to równie dobrze możesz powiedzieć: Nie jadłam nigdy banana, ale na pewno nie lubię ich bo "raju fastfuda" napisali o bananach, że są niedobre.. a to sugeruje że są wręcz niezdrowe!

Ocknij się. Zanim nie zjesz tego banana, tak na prawdę nic nie wiesz o jego smaku!
Ty tej książki nie czytałaś. A jednak piszesz jaka jest!!!

Jednym słowem: żenada.


Bez urazy - po prostu gadasz od rzeczy..
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czy to Trójka?

#21 Post autor: Venus w Raku » niedziela, 16 maja 2010, 11:08

Oh! Mój Ty kocie o zielonych oczach. Przepraszam, że tak Cię rozzłościłam. Dobrze przeczytam obie te książki, ale i tak pewnie nie zmienią mojego poglądu na związki. Bo znam miękkich facetów i twarde baby. Bo to nie jest zawsze tak, że facet siedzi przed telewizorem i ogląda sport, a baba zabiega o jego uwagę. Chociaż nie wiem. Może w książce są uwzględnine sytuacje, kiedy baba jest mocna i nieprzystępna, a facet słaby i kochający całym swoim jestestwem. Tytuł sugeruje inaczej. Oglądałam video na stronie Gray'a i coś tam gadał o różach, że taką samą radość sprawisz kobiecie jak dasz jej jedną różę zamiast pęku róż. Tylko brakowało, żeby dodał, że nie warto ponosić dodatkowych wydatków jak głupią babę można zadowolić mniejszym kosztem.

SuperDi, Twoje i moje spojrzenie na życie jest całkiem inne, a więc nie sprzeczajmy się.
1w9, 6w5, sp/sx

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy to Trójka?

#22 Post autor: SuperDurson » niedziela, 16 maja 2010, 11:37

Powiem Ci więcej - nie ma sensu dawać kobiecie nawet tej jednej róży, skoro możesz osiągnąć zdecydowanie więcej, całując ją czule na powitanie, czy regularnie wynosząc śmieci.. Na różę to sobie trzeba zasłużyć! :twisted:



Do rozzłoszczenia to brakuje mi jeszcze baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo wiele, jestem co najwyżej zniesmaczony tym co napisałaś. I rozczarowany tego poziomem. Bo jak można dyskutować o czymś, czego się nie zna!?

Tam nie ma nic o żadnym "siedzi przed telewizorem"! Nie ma nic o miękki/silna, ani na odwrót!
To są tylko Twoje historyjki, które robisz na temat książki, której NIE CZYTAŁAŚ!

Albo ją czytasz i o niej dyskutujesz, albo jej nie czytasz i na jej temat milczysz. Kropka.
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 maja 2010, 12:37 przez SuperDurson, łącznie zmieniany 1 raz.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Czy to Trójka?

#23 Post autor: yusti » niedziela, 16 maja 2010, 12:01

.
Ostatnio zmieniony piątek, 15 października 2010, 18:57 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Yennefer
Posty: 132
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2008, 10:36

Re: Czy to Trójka?

#24 Post autor: Yennefer » niedziela, 16 maja 2010, 12:49

SuperDurson pisze:
Albo czytasz i dyskutujesz, albo nie czytasz i milczysz. Kropka.
Ja czytałam i ta książka jest beznadziejna, wyjątkowo mi się nie podobała. Straszne uogólnienia. Tak jakby uznać, że wszystkie kobiety są f, a mężczyźni t. Wg tej książki reaguję jak mężczyzna, a jakoś dziwnym trafem jestem pewna co do swojej płci.
Kaps pisze: I teraz pytanie: czy to jest trójka?
To może być zarówno 7, 8 jak i 3. Z tym, że kłamstwo nie jest aż tak charakterystyczne dla 8. W każdym razie ma dosyć silne zaburzenie narcystyczne.
Malv. pisze: Po prostu boli mnie, gdy mówi: "I tak nie zrozumiesz", niezależnie od tego, czy robi to, aby zakończyć jakiś temat, czy rzeczywiście czuje się niezrozumiany.
A tutaj faktycznie pasuje 3w4. 8 byłoby bardziej agresywne, wykrzyczałoby wszelkie swoje wątpliwości i przypuszczenia. Trudno nie poznać 8 bo tą wściekłość trudno z czymś pomylić. Za to 3 w większym kryzysie zamknie się w sobie, będzie sarkastyczne, jad będzie sączył się powoli. 3iwtedy będzie się wydawało, że jest biednym niezrozumianym 4. Może też zacząć w głowie snuć teorie spiskowe na wzór 6, ale nie będzie ich artykułować.
ENTP.

hey you, don't tell me there's no hope at all

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

trójkowe cos?

#25 Post autor: Eviva aLarte » poniedziałek, 15 listopada 2010, 20:36

Słuchajcie dlaczego im więcej o trójkach czytam (sam jestem 3w2 choć nie jestem pewien) to odczuwam takie dziwne uczucie ciężkości, jak by mnie ktoś zasypał ogromnym żmudnym zadaniem gdzie praktycznie nie widać do samego końca pracy rezultatów.
Przy niektórych opisach pewnych zrażeń mam wrażenie że taki problem mnie nie dotyczy bo staram się go brać na logikę. Dla mnie problematyczne są tylko uczucia. Może pomożecie mi z tym trochę..
w uczuciach nie potrafię trzymać dystansu, Nawet jeśli sobie wyznaczę granicę, to i tak jeśli wszystko się dobrze układa przekraczam ją, W razie konfliktów wracam do punktu wyjścia na jakiś czas "studzę się" staje się zimny nieczuły, Zmieniają mi się priorytety, by po pewnym czasie znów stać się tym Ciepłym Miłym Zaufanym Szczerym Chłopcem.
Moją dziewczynę boli to że nie jestem o nią zazdrosny, jest tak, że biorę to na logikę, i nawet jak mi się jakieś takie lekkie doznanie pojawi, to od razu zniknie. Jeśli chodzi o nią, to stara się mnie cały czas kontrolować, boi się że zaraz pojawi się inna i mnie jej zabierze, Pomimo gwarancji że tak nie będzie.
Fakt lubię zawierać nowe znajomości, zwłaszcza z kobietami. Mój wygląd zewnętrzny jest dla mnie bardzo ważny dlatego zawsze jest perfekcyjny. Wiem że jestem zauważany na ulicy. A bliski i szczery kontakt z przyjaciółkami sprawia że dowiaduje się tego co wiedzieć chcę
Podkreślam że pomimo tego że mam bliskie kontakty z przyjaciółkami jestem wierny dziewczynie.
Co o mnie myślicie. Czy to aby na pewno 3?
wczesniej bylem 6w7 pozniej 4w5 następnie 2 a teraz 3w2

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: trójkowe cos?

#26 Post autor: Helios » poniedziałek, 15 listopada 2010, 21:24

Eviva aLarte pisze: Co o mnie myślicie. Czy to aby na pewno 3?
wczesniej bylem 6w7 pozniej 4w5 następnie 2 a teraz 3w2
A ja byłem wiertarką:) Typ jest jeden i stały:) Zmieniają się stany zdrowia a polskim testem się nie sugeruj
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

Re: trójkowe cos?

#27 Post autor: Eviva aLarte » poniedziałek, 15 listopada 2010, 21:45

tak też myślałem, dlatego grzebie na tym forum z waszych opisów idzie wiele wywnioskować
najbardziej moim zdaniem pasuje do mnie 3w2

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: trójkowe cos?

#28 Post autor: Helios » poniedziałek, 15 listopada 2010, 21:54

:twisted: Wiele można jak się wie jak:) Zmiana typu jest niemożliwa. To jest faktem.

Poświęcam na Ciebie mojego setnego posta moja pierwszy w miarę poważny jubileusz ;) Powinieneś czuć się dumny

Avatar na specjalną okazję. Tymczasowy
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

Eviva aLarte
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 13 listopada 2010, 22:48

Re: trójkowe cos?

#29 Post autor: Eviva aLarte » poniedziałek, 15 listopada 2010, 22:14

Kurde ale ja jestem wyjątkowy, dziękuję za takie wyróżnienie.
Pozdro : )
Wiem ze typ enneagramu się nie zmienia tyle ze mi nigdy nie wychodzi prawidłowy, jest to jak by to... typ mojej aktualnej maski...

Awatar użytkownika
Helios
Posty: 629
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2010, 22:43
Enneatyp: Szef

Re: trójkowe cos?

#30 Post autor: Helios » poniedziałek, 15 listopada 2010, 22:26

8) To jesteś enneagramowo nie do określenia :) Takie życie;) Zostań siódemką:D Jest fajnie :mrgreen:
Vi Veri Veniversum Vivus Vici

just give me that smile

ODPOWIEDZ