Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

Jestem enneagramową Piątką w typie:

LII
7
20%
ILI
9
26%
EII
1
3%
IEI
3
9%
SLI
4
11%
LSI
1
3%
ILE
2
6%
SEI
1
3%
Inny typ
7
20%
 
Liczba głosów: 35

Wiadomość
Autor
bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#106 Post autor: bruno dievs » środa, 13 października 2010, 08:38

yusti pisze:Własnie dziś cały dzień roztrząsałam, dlaczego duale mnie tak irytują i czy ja jestem nienormalna czy jak. Bo jakoś inni się z dualami dogadują, a ja ...no drażnią mnie niemożebnie. działają jak płachta na byka. Ja nie wiem...
Widocznie tego potrzebujesz :P żeby ktoś się z Tobą podrażnił, pobudził do życia, do działania...


639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#107 Post autor: Memory » środa, 13 października 2010, 09:48

yusti pisze:Ale lepsza taka niż dualna. :twisted: Własnie dziś cały dzień roztrząsałam, dlaczego duale mnie tak irytują i czy ja jestem nienormalna czy jak. Bo jakoś inni się z dualami dogadują, a ja ...no drażnią mnie niemożebnie. działają jak płachta na byka. Ja nie wiem...
Spoko, yusti, ja ze swoimi też nijak nie potrafię się porozumieć. Może nie tyle, co mnie drażnią, ile nie umiem do nich dotrzeć. Czasem mam wrażenie, że żyjemy na tak odległych światach, że złapanie kontaktu graniczy wręcz z cudem.
runeii pisze:Coś tu niezbyt harmonijnie się układa: albo nie jestem Piątką, albo źle rozumiem tę małą część socjoniki, którą rozumiem, gdyż typuję siebie albo na IEI albo EIE (z wariantem Ni).
IEI, a zwłaszcza EIE, jako enneagramowe 5? Zgrzyta. :D
6w7 sp/sx, EIE

Awatar użytkownika
runeii
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 27 lutego 2010, 21:09
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#108 Post autor: runeii » środa, 13 października 2010, 13:01

Kiedyś, może z jeden raz, zrobiłam enneatest poprzez zaznaczanie najbardziej optymistycznych wariantów swojego zdania na poszczególne zagadnienia. Wyszło mi 4w5. Nie uwierzyłam.
Odkryj wszystkie sprzeczności w poniższym zestawieniu:
5w4
MBTI: ENFP
Socjonicznie: Ni-EIE lub Ni-LIE.

Awatar użytkownika
Reliverte
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2010, 18:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#109 Post autor: Reliverte » niedziela, 14 listopada 2010, 22:43

Swego czasu robiłem test i wyszło INTP teraz po przeczytaniu info o socjonice muszę powiedzieć że cały zestaw dobrze do mnie pasuje ;)
W jakiejkolwiek etycznej niezręcznej sytuacji Balzac jest bardzo niespokojny. Niekiedy w poszukiwaniu wyjścia wzmacnia wytworzone napięcie, już nie zastanawiając się kto jest winny, pragnąc jak najprędzej "wyczerpać" sytuację, czym by mu to nie groziło. W tych minutach jest zdolny na czyn, którego być może później będzie żałował, ale w tym momencie to dla niego nie ma znaczenia: jego rozsądek jest podporządkowany wirowi emocji, przed którym jest bezradny i dlatego nie jest sobą.

:twisted:

Awatar użytkownika
Aleksandrowa
Moderator
Moderator
Posty: 1452
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:01
Enneatyp: Zdobywca

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#110 Post autor: Aleksandrowa » poniedziałek, 15 listopada 2010, 08:34

Reliverte pisze:Swego czasu robiłem test i wyszło INTP teraz po przeczytaniu info o socjonice muszę powiedzieć że cały zestaw dobrze do mnie pasuje ;)
INTP z testu MBTI to jedno, socjonika drugie i całkiem inne. Opis opisem, nie musisz byc ILI. Liczą się elementy informacyjne.
Did you see SEE se?

Trójkowdwójkę

Człowiek rzadko myli się dwa razy – na ogół TRZY lub więcej.

John Perry Barlow

Awatar użytkownika
Reliverte
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2010, 18:18
Enneatyp: Obserwator

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#111 Post autor: Reliverte » poniedziałek, 15 listopada 2010, 20:31

hmm czyli INTP a INTp to jest duża różnica?
Zrobiłem właśnie test na http://www.socionics.com i wyszło INTp. chyba że coś robie źle i nie moge znaleźć testu na te ILI i inne, a może muszę przeczytać wszystko żeby określić swój typ? wtedy to troche bez sensu.
dodatkowo tytuł opisu
INTp - ILI - Krytyk - Obserwator - Balzak
wskazuje że INTp i ILI sa jakoś powiązane ale może to tylko zmyłka.

Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Enneagram: Typ 5 vs. Socjonika

#112 Post autor: ewutek » wtorek, 16 listopada 2010, 19:22

Reliverte pisze:Zrobiłem właśnie test na http://www.socionics.com i wyszło INTp.
Testy socjoniczne dobre są na etapie tzw. zieloności totalnej. To jeden ze sposobów wejścia w system. Wynik może, ale nie musi być bliski prawdy, dlatego konieczne jest zrozumienie co kryje się za trzyliterowym zapisem - od strony funkcji (w Modelu A) elementów informacyjnych (dla ILI funkcja programowa to Ni, f. kreatywna Te). Polecam stronę: http://www.socjonika.pl/wiki/index.php
5w6

ODPOWIEDZ