Czwórki a zawiść (zazdrość)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wloczega
Posty: 301
Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 00:05
Enneatyp: Indywidualista

Czwórki a zawiść (zazdrość)

#1 Post autor: wloczega » czwartek, 5 kwietnia 2007, 01:03

Kiedy pierwszy raz przeczytałam opis 4, byłam zdziwiona, jak trafnie oddaje to, co we mnie siedzi, tylko ta "zazdrość" na pierwszy rzut oka do mnie nie pasowała, ale jak się tak głębiej zastanowiłam... faktycznie nieraz trafiał mnie szlag, bo wydawało mi się, że inni mają coś, co mnie nie jest (i nie będzie?)dane - dotyczyło to najczęściej sfery uczuciowej, jakiegoś spełnienia życiowego itp. Szczególnie ciężko to przeżywałam, jak byłam nastolatką: inni mają miłość, odnależli się, łączy ich coś wspaniałego, cudownego, odnaleźli spokój ducha, są szczęśliwi, nie czują się samotni... zazdrość zazdrość zazdrość:)



Awatar użytkownika
Ketchup_suicide
Posty: 149
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:33
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Tauzen

#2 Post autor: Ketchup_suicide » czwartek, 5 kwietnia 2007, 01:06

Czytając opis 4 własnie owa zazdrość wzbudziła u mnie zainteresowanie, gdyż bardzo trafnie opisuje co często (bardzo często/zwsze) czuję.
Zazwyczaj zazdrości się rzeczy na pozór bzdurnych, ostatnio zdarzyło mi się przezyc okropne uczucie zawiści, gdy jakaś niewiasta z naszej szkoły miała ładna bluzkę.
Na szczęscie, staram sie uodparniać na take cos, choc nie zawsze sie udaje...

Awatar użytkownika
tlurka
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 23:34

#3 Post autor: tlurka » czwartek, 5 kwietnia 2007, 01:10

Potwierdzone klinicznie ;] Ale naprawdę polecam z tym walczyć - mimo że cholernie ciężko czasami... Ale naprawdę jak już uda się to ograniczyć to bardzo pomaga w codziennym życiu :)
Zastanawiając się nad ludzkim życiem, już sam fakt że żyjemy powinien nas najbardziej zastanawiać... // 4w5 i INFP

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#4 Post autor: Marek » czwartek, 5 kwietnia 2007, 08:52

Ta cecha czwórki akurat ze mną się nie zgadza. Nie jestem zazdrosny, najczęściej godzę się z danym stanem rzeczy, bo mam świadomość, że to strata czasu i marnowanie nerwów na próżno.

Awatar użytkownika
Emka
Posty: 185
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 17:19
Lokalizacja: Polska

#5 Post autor: Emka » czwartek, 5 kwietnia 2007, 10:09

w moim przypadku zazdrość pojawia się, gdy widze, że ktoś mi bliski zaczyna interesowac się inną osobą. Zazdrość jest naprawdę spora, kiedy zostaje wtedy sama, na uboczu. Ale nie jest to dominujące uczucie w moim życiu.
4w5

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#6 Post autor: impos animi » czwartek, 5 kwietnia 2007, 12:08

Mi niestety też ciągle towarzyszy uczucie zazdrości, a uświadomiłam sobie, że to zazdrość dopiero, gdy przeczytałam swój opis czwórki. Na szczęście udaje mi się ją na tyle kontrolować, że nie okazuję zazdrości na zewnątrz, zawsze chowam ją głęboko w środku i nawet jeśli komuś czegoś zazdroszcze, inni o tym nie wiedzą. Zazdrość to paskudna cecha, dlatego cieszę się, że chociaż udaje mi się ją ukrywać, choć wolałabym całkiem ją zwalczyć.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#7 Post autor: ktośtam » czwartek, 5 kwietnia 2007, 12:12

W moim przypadku zazdrosć często przemienia się w zrezygnowanie i obniżenie poczucia własnej wartości.

Awatar użytkownika
beperfect
Posty: 86
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 19:12
Lokalizacja: z mętnych otchłani deperesji

#8 Post autor: beperfect » czwartek, 5 kwietnia 2007, 12:43

...
Ostatnio zmieniony czwartek, 12 kwietnia 2007, 14:49 przez beperfect, łącznie zmieniany 1 raz.
lepiej mnie zabij
wyrzuć z pamięci
nie dawaj kolejnej szansy

co z tego, że Cie kocham? (4)

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#9 Post autor: Nif » czwartek, 5 kwietnia 2007, 14:54

Zawsze wiedziałam, że jestem zazdrosna. Teraz przeważnie o ludzkie uczucia, o to, że inni nie poświęcają mi tyle uwagi, ile ja bym chciała,
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

aesde
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 17:48
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: aesde » czwartek, 5 kwietnia 2007, 15:00

Jestem zazdrosny właściwie o każde szczęście i osiagnięcie które ma ktoś inny a ja nie. Na szczęście póki zawiść motywuje nas do działania i stawania się lepszym (jak to jest w moim wypadku) nie jest źle.
4w5 INFP/ENFP i troszkę ISFP :roll: i coś jeszcze...

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#11 Post autor: Kwiecia » czwartek, 5 kwietnia 2007, 20:45

Ojjj, zazdrość o to, co kiedyś robił i z kim to robił obiekt mojej miłości, mimo wiedzy, że to wszystko minęło i już na szczęście nie powróci... To coś strasznego, jeśli nie mam na tyle dobrego samopoczucia, żeby sobie z tym poradzić...
4w5 :)

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Szura » czwartek, 5 kwietnia 2007, 21:14

W miłości jestem zazdrosna o wszystko. :twisted: Ale tego nie okazuję, bo to bez sensu. ^^

Natomiast tak normalnie to zazdroszczę, ale jest to zazdrość pełna podziwu, a nie zawiści. :)
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Bonny
Posty: 86
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:10
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Bonny » czwartek, 5 kwietnia 2007, 21:38

ktośtam pisze:W moim przypadku zazdrosć często przemienia się w zrezygnowanie i obniżenie poczucia własnej wartości.
U mnie dokładnie identycznie.

Nie zazdroszczę wszystkiego, są pewne tematy, w których jestem zazdrosna, a jest to wygląd, osiągnięcia w jeździe konnej, miłość i podobne emocje, jakieś sytuacje, CZASAMI chodzi o jakieś rzeczy materialne.

A jesli nie jestem o coś zazdrosna, to naprawdę potrafię się cieszyć razem z daną sosobą, którą dane szczęście spotkało. Naprwdę.
100% of 4w5

Awatar użytkownika
A_B
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 23:06

#14 Post autor: A_B » czwartek, 5 kwietnia 2007, 23:13

Ja to powiem tyle....

Jak w morde strzelił! Wszystko pasuje heh
4w5


'Nigdy nie przerywaj swojemu wrogowi, kiedy popełnia błędy"

Awatar użytkownika
john_doe
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 21:30
Lokalizacja: z miasta

#15 Post autor: john_doe » piątek, 6 kwietnia 2007, 11:35

Trzeba przyznać, że niektórym cholernie zazdroszczę, ale tylko jednej rzeczy: odwzajemnionej miłości. I za Chiny nie mogę zrozumieć, czym zasłużyli sobie oni na to, a ja nie (wiem, egoistyczne podejście).
Poza tym to raczej niczego nie zazdroszczę ludziom, częściej gardzę nimi.
4w5

ODPOWIEDZ