Czwórki jedynakami?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nil Desperandum
Posty: 7
Rejestracja: niedziela, 1 kwietnia 2007, 19:26

Czwórki jedynakami?

#1 Post autor: Nil Desperandum » wtorek, 3 kwietnia 2007, 21:53

Nie wiem czy był już taki post, ale pytam: czy czwórki to przypadkiem nie są przeważnie jedynakami?
Ja tak, niestety jestem. Nigdy nie mogłem skonfrontowac moich przemysleń i widzenia np. trudnej domowej sytuacji z kimś bliskim, kto byłby w podobnym wieku i po tej samej stronie barykady. I kto by motywował mnie do dziłania a nie wycofania...

Szkoda, bo przydałby mi się taki kontrapunkt. Wspólnie stawilibyśmy czoła złu! :twisted:
A jak u was to wyglądało?


Nil sine magno vita labore dedit mortalibus.
Życie niczego nie dało ludziom bez trudu z ich strony.

4w5

Awatar użytkownika
william
Posty: 134
Rejestracja: środa, 17 stycznia 2007, 23:47

#2 Post autor: william » wtorek, 3 kwietnia 2007, 22:08

ja mam siostrę, osiem lat młodszą, przez co czasami zachowuje się przy niej jak dzieciak.
Niezbyt ją lubię ale widzę, że wyrośnie na ładną kobietkę :wink: Niestety,charatkter ma paskudny, akurat takich ludzi nienawidzę. Ale że siostra to jakoś daję radę.
no sympathy for the devil.
[4w5.dumny.fikcyjny.żałosna defilada]

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#3 Post autor: ktośtam » wtorek, 3 kwietnia 2007, 22:09

Ja mam siostrę, też czwórkę. Jest jedyną osobą, z którą mogę szczerze porozmawiać... Ale nie mówię jej wszystkich moich czarnych myśli. Nikomu się nie zwierzam.

Awatar użytkownika
Szura
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 27 października 2006, 17:57
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Szura » wtorek, 3 kwietnia 2007, 22:10

Ja nie jestem jedynaczką. Mam brata: metro, egoista, zapatrzony w siebie narcyz, zajmuje się głównie swoim wyglądem i krytykowaniem mojego. No, kompletne moje przeciwieństwo. Dałam mu test i okazało się, że jest... Czwórką. :lol: Aha, brat starszy dwa lata.

PS. Nie uważam, że metroseksualizm jest wadą, ale mieszkaj w domu z facetem, który Ci rano przesiaduje godzinę w łazience! :lol:
Podczas srogiej zimy zrozumiałem, że we mnie jest niezwyciężone lato.
4w5, ISFp.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

#5 Post autor: Gabriel » wtorek, 3 kwietnia 2007, 23:19

Mam siostrę 5 lat staszą - 1w2. Ma na mnie dobry wpływ. Umie kopnąć w tyłek kiedy trzeba.
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#6 Post autor: impos animi » wtorek, 3 kwietnia 2007, 23:20

Ja mam siostrę dwa lata starszą i całkiem dobrze nam się razem żyje, często ze sobą gadamy, ale nie zwierzam się jej, a jak już to bardzo rzadko, za to ona mi dość często. Obie uważamy, że jesteśmy zupełnymi przeciwieństwami, ale ludzie, którzy nas poznają często mówią, że jesteśmy do siebie bardzo podobne, ponoć tak samo się poruszamy, tak samo mówimy, mamy takie same głosy i taką samą intonację. Być może to prawda, ale wydaje mi się, że charaktery jednak mamy różne. Nie wiem, jakim numerem ona jest, bo nigdy jej nie mówiłam o Enneagramie. I często się zastanawiam, jak to się dzieje, że tak dobrze się dogadujemy, ale to w sumie dobrze :wink:
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Basketcase
Posty: 716
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 23:09

#7 Post autor: Basketcase » wtorek, 3 kwietnia 2007, 23:44

No to hipoteza o jedynakach obalona.

Ja mam młodszego rok brata i siedem lat młodszą siostrę.

Kontakt słaby raczej.
Obrazek

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#8 Post autor: Wawelski » środa, 4 kwietnia 2007, 00:47

Ha! Chyba jestem pierwszym jedynakiem ;)
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
john_doe
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 21:30
Lokalizacja: z miasta

#9 Post autor: john_doe » środa, 4 kwietnia 2007, 07:34

Mam brata 2 lata młodszego. Te 2 lata to już ogromna różnica, nigdy mu się nie zwierzam ani on mnie. Jeśli rozmawiamy to o nauce, albo o obowiązkach domowych :/.
4w5

Awatar użytkownika
ibidem
Posty: 119
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 12:57

#10 Post autor: ibidem » środa, 4 kwietnia 2007, 09:37

Mlodsza siostra - 4, nie mogaca okreslic swojego podtypu, caly czas wychodzi jej cos innego. Jak jej opowiedzialem o enneagramie, to najpierw mnie wysmiala, potem zaliczyla klasyczny opad szczeki, a jeszcze pozniej wkrecila sie prawie tak samo jak ja (mam nadzieje, ze nie czytasz tego forum :D). Kontakt IMO bardzo dobry, choc potrafimy sie wzajemnie niezle wkurzyc.

Awatar użytkownika
Tula
Posty: 96
Rejestracja: poniedziałek, 5 marca 2007, 02:39

#11 Post autor: Tula » środa, 4 kwietnia 2007, 09:51

Mam brata, który mógłby być moim synkiem ; ) Przez większą część życia byłam jedynaczką.
4w5 / INTP (...INFP?)

Pisanie jest sztuką skreślania
– Julian Przyboś

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#12 Post autor: aliszien » środa, 4 kwietnia 2007, 10:03

Kiedyś chyba chciałam założyć podobny wątek - czy czwórkowość zależy od kolejności w pojawianiu się rodzeństwa, ale już widać, że reguły nie ma.
Ja mam brata dwa lata młodszego - przez większość czasu kłócilismy się, tłukliśmy. Dzieciństwo i młodość to była ciągła walka o siebie i o swoje. Brat miał duże mniemanie o sobie, poczucie własnej wartości, co pogłębiało moją czwórkowość.
Kiedyś wydawało mi się, że jest 8, ale jak poczytałam o enneagramie to bardziej się skłaniam ku 5 lub 6.
Dziś, gdy oboje jesteśmy dorośli kontaktu nie mamy, jedynie w czasie świąt, ale okazało się, że brat zachowuje się wobec mnie bardzo fair jeśli chodzi o sprawy majątkowe.
4w5, INFj, sp/sx

Marek
VIP
VIP
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 grudnia 2006, 21:59
Lokalizacja: nibylandia

#13 Post autor: Marek » środa, 4 kwietnia 2007, 13:38

john_doe pisze:Mam brata 2 lata młodszego. Te 2 lata to już ogromna różnica, nigdy mu się nie zwierzam ani on mnie. Jeśli rozmawiamy to o nauce, albo o obowiązkach domowych :/.
Aaaa tam. Ja mam 3 lata starszego brata i świetnie się dogadujemy ;)

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#14 Post autor: Kwiecia » środa, 4 kwietnia 2007, 13:45

Ja jedynakiem akurat jestem. Taka jedna okropna Czwórka z mojej klasy też :wink: Ale znowu jeszcze inna Czwórka z tej samej klasy ma brata.
4w5 :)

Awatar użytkownika
Emka
Posty: 185
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 17:19
Lokalizacja: Polska

#15 Post autor: Emka » środa, 4 kwietnia 2007, 14:42

jestem jedynaczką. Siedze w ławce z dziewczyną, która tez nie ma rodzeństwa- ale pod względem charakteru nie jestesmy podobne. Ona jest bardzo energiczna, ekstrawertyczna, powiedziałąbym nawet, że momentami zaborcza. :roll:
4w5

ODPOWIEDZ