Stosunek Czwórek do innych typów

Wiadomość
Autor
Igor16Skr
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 15 lutego 2013, 23:31
Enneatyp: Indywidualista

Stosunek Czwórek do innych typów

#1 Post autor: Igor16Skr » sobota, 16 lutego 2013, 22:44

Przeszukałem forum, nie znalazłem, może przeoczyłem. Temat ściągnięty od Dwójek, a tam z kolei od Ósemek :) Zacznę:

1- irytują mnie, szczególnie te niezdrowe. Wymagają bardzo wiele, są nieustępliwe, choć zazwyczaj wiedzą co robią. Inteligentne, lecz jak dla mnie, wbrew opisowi typu, zbyt pewne siebie i swoich umiejętności. Jednak w pracy, z Jedynkami całkiem dobrze mi się działa :wink: Znośny typ.
2- najmilszy typ mi znany :D Niesamowicie oddane, pracowite, miłe, cieszą się życiem i szczęściem innych. Zawsze przekładają czyjeś dobro ponad swoje, to dla nich priorytet, przynajmniej tak ja je widzę :wink: Najmilsza osoba poznana w moim życiu była Dwójką (dawca), może stąd mam o nich tak dobre zdanie. Podziwiam ich dobre serca.
3- okropne. Prawie wszystko na pokaz, jeśli nie wszystko. Chodzący lans, tak je odbieram. Wiecznie słyszę historie, jak Trójka zrobiła to, tamto, ile wypiła, jakiż to "odpał" miała. Nie można im jednak odmówić hojności, nigdy nie pożałują czegoś komuś.
4- moje najbliższe otoczenie to Czwórki, raczej się dobrze dogaduję. Potrafią być oddane, dobrze się z nimi rozmawia. Jednak nie ma niczego gorszego niż chora Czwórka. Narzeka, płacze, wymyśla kolejne problemy. A już zupełnym posłannictwem od Szatana jest skłonność teatralna :evil: Okropieństwo. Chcą wtedy żyć jak z filmu. Zauważyłem, że wtedy, wbrew typowi, stają się dosyć konformistyczne :shock: Poza tym zawsze muszą dominować, w rozmowie, w pracy, w życiu, jeśli tego nie robią, to staję się to ich nadrzędnym problemem. Mogą być świetnymi towarzyszami, a mogą być istną karą. Szczególnie kobieta czwórka.
5 - Fantastyczny umysł :) Zazdroszczę intelektu, tej wiedzy, racjonalizmu, trzeźwości umysłu. Fakt, trochę pozbawione uczuć, ale nie przeszkadza mi to, by mieć z nimi świetny kontakt :wink: No, i zawsze zaskakują. Wiedzą, poczuciem humoru, nowym spostrzeżeniem. Zawsze dodają kolorytu, swoją "innością" społeczną.
6- pierwsze co mi przychodzi na myśl przy tym typie - mozolne. Strasznie moooozooolne. Może nie fizycznie, ale wydają się być bardzo flegmatyczne, mimo społecznego typu. Przeważnie spokojne, opanowane. Wystarczająco inteligentne, by móc rozmawiać o poważnych sprawach. Lubię.
7- chodzący śmiech :D Czasem przeraża mnie fakt, że można się śmiać z czegoś pokroju blatu stołu, albo przechodzącego obok pijaka w tak histeryczny i zaraźliwy sposób jak Siódemki :) Bardzo społeczne, wnoszą radość i pogodę ducha. Myślę jednak, że średni przyjaciele, jeśli chce się rozmawiać z nimi o poważnych rzeczach. W zamian za to, idealny kumpel :wink:
8- mój znienawidzony typ :evil: Nie chcę generalizować, ale każda ósemka jaką poznałem była fałszywa, zakłamana, z przerośniętym ego, często niekulturalna. No i zawsze chce wszystkim władać. Jedyny plus jaki w nich widzę, to fakt, że potrafią być ambitne i wesołe. Zaznaczam, że są wyjątki, odbiegające od tego opisu, nie wątpię.
9 - niestety nie znam żadnej :( Bardzo chciałbym poznać jakąś. Z tego co czytam na forum, Dziewiątki muszą być bardzo sympatyczne i towarzyskie :wink:



zepster
Posty: 84
Rejestracja: sobota, 29 grudnia 2012, 12:29

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#2 Post autor: zepster » poniedziałek, 18 lutego 2013, 01:59

Cos w tym jest :). Dobra robota!

Awatar użytkownika
jakubinho
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2013, 11:43
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#3 Post autor: jakubinho » poniedziałek, 18 lutego 2013, 17:50

a ja dwójek nienawidzę, wręcz gardzę.
dawanie polega na tym, żebyś wszystko traktował jak świętość.
a jak ja nie mam ochoty?
a może dla mnie to nic wielkiego?
przejechałem się na dwójce bardziej niż na jakimkolwiek innym typie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#4 Post autor: Ceres » piątek, 22 lutego 2013, 01:23

1, 3, 8 - trzy najbardziej irytujące dla mnie typy - przy czym tylko zdrowa 1 może być w porządku, a typ 3w4 też może być OK. Ósemki w relacjach powierzchownych są też ok, ale już przy bliższych - NEIN. Ale jak dla mnie te typy najlepiej omijać je szerokim łukiem.
2 - zdrowa to cud, miód, orzeszki *__* ale przeciętne to już makabra :evil:
6 - tak se. Chociaż z 6w7 bardzo dobrze się dogaduję i to jest jeden z ulubionych typów :D
7 - lubię ;) haczyk polega na tym, że nie wszystkie 7 mnie lubią xD
9 - "ciepłe kluchy" - lubię ich towarzystwo, ale najlepsze są z nimi relacje w grupie, np. ja - 4w5, taka Dziewiąteczka + ktoś 'z jajem', np. 6w7, aniżeli relacje 1:1

4 - zależy: 4w5 nawet, nawet lubię, ale 4w3 NIE ZNOSZĘ. Irytują mnie najbardziej ze wszystkich typów :evil:
5 - 5w4 to mój ulubiony typ <3 Najlepiej mi się z nimi dogaduje :D 5w6 też w porządku, ale już nieco gorzej
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#5 Post autor: Snufkin » piątek, 22 lutego 2013, 09:15

Ceres znaczy się bardziej mnie koffasz niż bogdana ? Jeśli to prawda, to ja ją popieram !
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Suizamp
Posty: 18
Rejestracja: czwartek, 7 marca 2013, 18:46
Enneatyp: Mediator

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#6 Post autor: Suizamp » wtorek, 30 kwietnia 2013, 20:24

1 ( :) ) - Czasem są strasznie nudne i wyjątkowo dobitne w swoim krytycznym podejściu do spraw, ale jak się znajdzie z nimi wspólny temat to można gadać w nieskończoność. Z jedną Jedynką mamy nawet wspólny język. 8-)
2 ( :roll: ) - Zdrowe są w porządku, ale niezdrowe... uch, jakbym dostawał 5 złotych za każde kłamstwo bądź bajeczkę, jaką od nich słyszałem, to byłbym milionerem. Znam jedną bardzo dobrze i kłóciłem się z nią niejednokrotnie. W sumie dalej zastanawiam się czemu dalej się przyjaźnimy.
3 ( :evil: ) - Niektóre w swojej pogoni za uznaniem popychają się do paskudnych czynów, np. mobbing. Chyba najbardziej znienawidzony przeze mnie typ, często zdarza mi się popaść z nimi w małe konflikty.
4 ( :?: ) - Jeszcze nigdy nie widziałem innej Czwórki gdzie indziej niż w lustrze.
5 ( :idea: ) - Jak wyżej, nie spotkałem się jeszcze z Piątką, choć po części nią jestem. Miałem jedynie okazję obserwować jedną w jej wręcz zabójczej pogoni za wiedzą. Nieprzeciętne intelekty, nuff said.
6 ( :?: ) - Z czystą Szóstką się jeszcze nie spotkałem, ale...
7 ( :mrgreen: ) - ...7w6 sprawiają wrażenie niepohamowanych w swoim entuzjazmie i śmiechu, którego nie niszczy nawet "patrzenie się jak na debila" (autentyczny komentarz 7w6). Nigdy też nie usłyszałem od 7w6 żadnej negatywnej wypowiedzi.
8 ( :D )- Spotkałem jedną 8w7, podziwiam ten typ za ich odwagę. To są zdecydowanie ludzie, z którymi chciałbym pracować w przyszłości.
9 ( :? ) - Trudno powiedzieć. Znam dość dobrze jedną 9w1, ale jest wyjątkowo skryta w sobie, nawet bardziej niż ja. Czasem mam wrażenie, jakby była bardziej zdystansowana do uczuć niż 5.
9w1 z niezdrowym wpływem Piątki.

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#7 Post autor: Nikt » wtorek, 30 kwietnia 2013, 23:26

Ło Jezus. Musiałbym przeczytać książkę i zaznajomić się dokładnie z typami, a niestety nie mam na to jakoś czasu, chęci i pieniędzy na samą książkę Palmer (ściągnięte z internetu odpada - nie na moje oczy takie czytanie)

W każdym razie mogę napisać tyle, że nie lubię ludzi. W większości. Nie jestem pozytywnie nastawiony do nowych osób, chociaż dla większości jestem bardzo miły. Uważam ich po prostu za idiotów. Większość to idioci, którzy ślepo podążają w niewiadomym dla nikogo kierunku i śmią nazywać to normalnym życiem a tematy jakie można nawiązywać w rozmowie z takimi osobnikami to obecne wydarzenia ze świata i Polski oraz życie towarzyskie. 99% populacji żyje tym co się obecnie dzieje.

Dlaczego nikt nie zatrzyma się i nie zastanowi nad tym co właściwie robi? Nie wiem.

Tak czy siak ciężko zdobyć moje zaufanie i nie lubię spędzać czasu z ludźmi, z którymi rozmowa przypomina plecenie bezsensownego steku bzdur (poza małymi wyjątkami).

I to tak odnośnie wszystkich innych typów to do tej pory w życiu (poza rodziną) spotkałem 2 osoby, które odgrywają ważną dla mnie rolę i obydwie to 4.
Tak więc raczej inne typy jakoś mnie nie przekonują, choć i 4 bywają tragicznie dziwne.
4wu5.

Mirabelka250
Posty: 192
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 22:01
Enneatyp: Lojalista

Re: Stosunek Czwórek do innych typów

#8 Post autor: Mirabelka250 » czwartek, 2 maja 2013, 17:43

6- pierwsze co mi przychodzi na myśl przy tym typie - mozolne. Strasznie moooozooolne. Może nie fizycznie, ale wydają się być bardzo flegmatyczne
9 - niestety nie znam żadnej :(
Nie pomyliłeś czasem 6 z 9? Może i niektóre 6 są mozolne, ale jednak 9 znacznie, znacznie bardziej, znam to z doświadczenia :) Właśnie to mnie denerwuje u 9, takie ociąganie się i mozolność, choć i tak lubię te typy :)
6w5, LII

ODPOWIEDZ