Marzenia

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
greenlight
Posty: 280
Rejestracja: wtorek, 1 czerwca 2010, 14:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Marzenia

#196 Post autor: greenlight » środa, 3 listopada 2010, 15:48

greenlight napisał(a):
Ja się pochwalę, że w kwietniu spełni się jedno z moich marzeń, a przynajmniej odhaczę sobie na kartce z rzeczami których chciałabym doświadczyć przed śmiercią jeden punkt....szkoda tylko że jest tam jeszcze tyle innych.

Pochwal sie chociaz o co konkretnie chodzi ;)
heh, nie ma to jak mój opóźniony zapłon.....

.....usłyszę na żywo comfortably numb, hey you, zobaczę wielkiego artystę....już czeka na mnie miejsce, jest bilet...


To wszystko czego chcę
To wszystko czego mi brak
To wszystko czego ja nigdy nie będę miał

Awatar użytkownika
Tanpopo
Posty: 283
Rejestracja: sobota, 22 maja 2010, 02:42
Enneatyp: Indywidualista

Re: Marzenia

#197 Post autor: Tanpopo » piątek, 5 listopada 2010, 00:23

Chyba nie mam już żadnych marzeń... chcę po prostu czuć normalnie, kochać normalnie, żyć w normalnych związkach. Wyrwać się jakoś ze swojego fiubździu. I to nie jest marzenie, tylko cel.
Spoiler:

Awatar użytkownika
inv
Posty: 1305
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 14:10
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: zakorkowana butelka w najbliższym morzu

Re: Marzenia

#198 Post autor: inv » piątek, 5 listopada 2010, 11:59

coś jak u mnie.

o geniuszostwo nie musze się martwić.

moim marzeniem na teraz jest przestać żyć złudzeniami.
zaraz wyłączam kompa, robię sobie obiad i robię coś z sensem w końcu ;]
Stałe, zdrowe 8w7 sx/so
bzy bzy.

phalcore
Posty: 414
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 22:11

Re: Marzenia

#199 Post autor: phalcore » niedziela, 7 listopada 2010, 17:15

Moim marzeniem na ten moment jest niepragnięcie rzeczy niemożliwych. Jak ktoś mi odmówi czegoś a ja bardzo tego chcę, i cały czas zostaje przy swoim zdaniu to momentami zasrana histeria mnie ogarnia. :< I potrafię takiego idiotę z siebie nieraz zrobić żeby to dostać. :lol:

Najgorszy jest ten wewnętrzny "ból" i nagle poziom zdrowia się zaczyna wahać i opcjonalnie może spaść. Te wyrzuty sumienia, czemu tak a nie inaczej, katastrofa. :P


Wiem, że to głupie, ale musiałem się tym podzielić. :lol:

Awatar użytkownika
Mavander
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 grudnia 2010, 20:41

Re: Marzenia

#200 Post autor: Mavander » niedziela, 5 grudnia 2010, 21:08

O ile nie chciało mi się sprawdzać wszystkich stron (nie wiem czemu, ale sprawy związane z enneagramem zawsze mnie usypiają, chociaż uważam je za ciekawe...) to dostrzegłem jeden powtarzający się motyw.

Wasze marzenia naprawdę są takie... przyziemne? Oczywiście to tylko moje zdanie, ale marzenie o tym, żeby ktoś odwzajemnił miłość, o tym aby mieć odwagę - TO nazywacie marzeniami? I nagle czuję się czwórką w gronie czwórek, indywidualistą pomiędzy indywidualistami!

Moje marzenia nigdy się nie spełnią. Oczywiście CHCIAŁBYM, żeby się spełniły - kto tego nie chce? - ale to się nie wydarzy. Wierzę w to, ale wiem, że tak nie będzie. Czemu?
Zacznijmy może od "Czemu wszyscy rzucają swoje marzenia tak ogólnikowo?".

Cóż, moim marzeniem jest inny świat. Wiem, już niby było, ale dla was innym światem jest chyba świat, gdzie wszystko idzie pięknie i idealnie. Nuda, nuda, nuda. Życie, śmierć, radość, smutek, miłość, nienawiść, mądrość, głupota, wiara, rozpacz, wszystkie uważam za potrzebne. Wszystkie są częściami mnie, wszystkie mnie ukształtowały, wszystkie są dla mnie cennymi lekcjami i przyjaciółmi - no, dobra, miłość nie, bo ten skurczybyk jeszcze się boi podejść, ale chyba rozumiecie?
Inny świat, świat gdzie istnieje MAGIA, gdzie jest i DOBRO i ZŁO. Biel i czerń. Ten świat jest szary. Jego mieszkańcy są szarzy. Ludzie przez to że się urodzili są wrzucani w schematy. Oh, jakie piękne dziecko, zaraz znajdziemy szkółkę, dojdzie do liceum, zda maturę, pójdzie na studia a potem będzie robić piękną i owocną karierę.
Na wszystkich bogów, mrocznych i świetlistych, po cholerę nam kariera?! Czy nasz świat ograniczył się do tego, że ideałem człowieka w nim jest wysoki zarobek? Czy to naprawdę wszystko?

Inny świat, magia, elfy, krasnoludy, bogowie, demony, stal i krew! O tym marzę. Czy można marzyć o czymś innym? Czy można tęsknić za miejscem gdzie powinno się urodzić? Nie uznaję się za człowieka. Nie uznaję się za coś lepszego i gorszego od człowieka - po prostu obok. Widzę ludzi i widzę ich wady, ale tak samo ludzie widzą mnie i widzą moje wady. Nie jesteśmy jednym.
Nie twierdzę, że ten świat jest zepsuty dla każdego. Być może dla niektórych z was jest piękny. Ale dla mnie jest znienawidzony.

Ale, ale, mimo wszystko marzenia sprowadzają się do prostych rzeczy, prawda? W takim razie mówiąc prosto: chcę wolności. Czym jest wolność, pytacie? To zdolność ruszenia w drogę bez celu i poczucia winy, dla samej przyjemności wędrówki. Tego nienawidzę w tym świecie najbardziej. Tego, że nie można tego zrobić. Tego, że ludzie natychmiast odrzuciliby taką osobę.

Może was obraziłem (mam nadzieję, bo to znaczy, że angażujecie się emocjonalnie...), może zafascynowałem (wątpliwe, ale mimo wszystko niepożądane), nie wiem. Być może zwyczajnie uznacie mnie za dziwadło - w to mi graj! Bo czy ktoś może zrozumieć wiatr?
Epickość mą chorobą, mym błogosławieństwem i mym oddechem.
4w5

Awatar użytkownika
Ellipsis
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 listopada 2010, 23:18

Re: Marzenia

#201 Post autor: Ellipsis » wtorek, 7 grudnia 2010, 12:50

Jest mi tak... łatwo, wyobrazić sobie wszystko, czegokolwiek zapragnę.
A potem upajać się tymi pięknymi marzeniami, doświadczać ich; ze świadomością że są w istocie felerne. Są tylko namiastką. Są udawane.
Ta świadomość boli.

Chciałabym nauczyć się odbierać świat normalnie. Bez wykrzywiania, kolorowania i dziurawienia całego.
*

"...nuclear fusion makes stars to shine
tropisms make the ivy twine
raleigh scattering make skies so blue
testicular hormones are why
I love you. "

Awatar użytkownika
Lenore
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 20:00

Re: Marzenia

#202 Post autor: Lenore » środa, 8 grudnia 2010, 00:40

Jak ktoś już napisał tutaj wcześniej, są marzenie i są cele. Marzyć, to w moim rozumieniu tworzyć te wszystkie historie, które rodzą się w głowie, niezależnie od tego czy są realne, czy zupełnie fantastyczne, czy są tam ludzie, a czy jeśli są, to tacy, których faktycznie znam. Marzyć to tracić czas na totalnie niekonstruktywnym myśleniu, bo założeniem marzenia nie jest postawienie przed sobą czegoś, co zrobiłabym w rzeczywistości, wręcz przeciwnie, to pozwala się oderwać od tego. Chciałabym napisać, że założeniem czwórkowego marzenia jest przyjemne spędzanie czasu, ale prawda jest taka, że to się po prostu dzieje. Chwila dekoncentracji, a ja już jestem po drugiej stronie lustra… Bardzo tego nie lubię. Znaczy wszystko jest pięknie, dopóki nie wrócę do żywych. Od kiedy uświadomiłam sobie ile czasu na to tracę…:/

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

Re: Marzenia

#203 Post autor: El Kalafiorro » środa, 8 grudnia 2010, 15:34

No ale nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, że te marzenia mogą być jakimś tam kierunkiem, w jakim powinniśmy podążać jako ludzie? Na przykład dla mnie moje marzenia są trochę wyznacznikiem tego, w jakim kierunku powinnam podążać... Bo jeśli zamykam oczy i nagle znajduję się w innym świecie, to tak mi się trochę zdaje, że jeśli w tym świecie było mi dobrze, to chyba powinnam tam właśnie zmierzać... tak jakoś mi się chaotycznie dziś napisało :) w każdym razie dla mnie marzenia nie są stratą czasu, a wyznacznikiem tęsknot zakorzenionych we mnie i na podstawie marzeń często stawiam sobie cele :)
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

mavierk
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 3 grudnia 2010, 15:43

Re: Marzenia

#204 Post autor: mavierk » środa, 8 grudnia 2010, 20:37

Jestem najprawdopodobniej 5w4, ale ostatnio to moje skrzydło chyba dominuję nad wszystkim...

Ostatnimi czasy mam tonę wizji, różnych sytuacji, małych, większych, które chcę zrealizować. Po prostu w marzeniach układam sobie przyszłość w najprzyjemniejszym z możliwych wariantów - jakieś wyjazdy, sytuacje, do których warto doprowadzić... myślenie o przyziemnej przyszłości w nieprzyziemny sposób zwaliło się na mnie i nie odpuszcza, wyniszcza rzeczywistość i budzi swego rodzaju dziwną determinację i wiarę w siebie.

Awatar użytkownika
Lenore
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 6 grudnia 2010, 20:00

Re: Marzenia

#205 Post autor: Lenore » czwartek, 9 grudnia 2010, 01:09

El Kalafiorro pisze:No ale nigdy nie zastanawiałaś się nad tym, że te marzenia mogą być jakimś tam kierunkiem, w jakim powinniśmy podążać jako ludzie?
Masz rację El Kalafiorro, tak powinno być. Ja pisałam raczej o fantazjowaniu, to ono jest takie pochłaniające i zupełnie nie przekłada się na żadne plany, dlatego jest stratą czasu. Oczywiście, jeśli wpływa to na nas pozytywnie, dodaje nam pewności siebie chociażby, to takie efekty, są często warte poświęcenia fantazjowaniu uwagi. Przykład: jeśli ktoś marzy żeby zagrać w sambowej ławicy(zespole) na brazylijskim karnawale i faktycznie uczy się portugalskiego, zaczął na czymś grać, poznaje ludzi, żeby się w to wkręcić, odkłada hajs na samolot, to ok. Ale jeśli całe popołudnie widzi siebie jak już tam jest, ludzie są poprzebierani, krzyczą z okien i alegria! no to, takie coś, raczej nie ukierunkowuje działania. To jak wirtualna gra komputerowa;)

Awatar użytkownika
Ramza
Posty: 32
Rejestracja: poniedziałek, 25 października 2010, 18:25
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Marzenia

#206 Post autor: Ramza » piątek, 10 grudnia 2010, 19:35

Marzenia nieraz są dla mnie ucieczką od szarej przewidywalnej rzeczywistości, nierzadko czuję, że jedyne czego w danej chwili chcę to być gdzieś indziej, nie tu i teraz..czasem wystarczy zamknąć oczy i śnić ;) powroty do rzeczywistości nie są miłe, ale czy nie było przyjemnie pomarzyć?:)
Tak w ogóle marzenia dzielę na 2 rodzaje:
1) marzenia, które chcę zrealizować, do których gdzieś tam w dalszej przyszłości zmierzam i przygotowuję się do tego, np wycieczka do Japonii, czy uszczęśliwienie przyszłej drugiej połówki :)
2) marzenia, które są irracjonalne, niemożliwe do urzeczywistnienia lub bardzo mało prawdopodobne, które sprawiają, że po prostu rozpływam się od bujania w obłokach ;). Tak jak np napisał Mavander o życiu w innym świecie. Przyjemnie jest marzyć, wyobrażać sobie sytuacje, światy w których chce się znaleźć i cieszyć się niczym nie ograniczonymi możliwościami własnej wyobraźni :) jest to niekonstruktywne i można nazwać to marnowaniem czasu, ale czy jeśli to poprawia nastrój to rzeczywiście marnotrawstwo? Nie sądzę :D
4w5 na krawędzi 5w4 (ISFP/INFP)IEI
"Kobieta patrzy na jednego mężczyznę, rozmawia z drugim, a myśli o trzecim" - George Bernard Shaw

agnieszka_w116
Posty: 20
Rejestracja: środa, 24 listopada 2010, 11:27

Re: Marzenia

#207 Post autor: agnieszka_w116 » niedziela, 2 stycznia 2011, 12:43

marzenia to caly moj swiat, uciekam tam zawsze wtedy gdy jest mi zle, gdy czegos mi brakuje. w swiecie marzen jestem pewna siebie osoba, potrafie stawiac czolo wyzwania i nie boje sie byc w 100% soba. nie mam wygorowanych marze... najbardziej pragne przezyc jeden fantastyczny dzien od poczatku do konca bezproblemowy i przyjemny, czy to tak wiele?

Awatar użytkownika
Tragiczny_Romantyk
Posty: 231
Rejestracja: niedziela, 8 sierpnia 2010, 05:11
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: Zielona Gora

Co sprawiloby, ze bedziecie szczesliwi? Wasze marzenia

#208 Post autor: Tragiczny_Romantyk » sobota, 26 lutego 2011, 02:57

Tak, jak wyzej. Jesli o mnie chodzi, to mam ogolnie 3 marzenia: 1wlasna firma, czyli niezaleznosc, ka$a i wolnosc. 2Kabriolet/roadster typu Porsche Boxster albo BMW Z4/3. 3Wyprowadzka do cieplych krajow - najlepiej poludniowe US - floryda-Miami albo Honlulu na Hawajach (to taki stan). Ale to takie bardziej przyziemne marzenia, bo najbardziej chcialbym byc slawny - nie wazne jak - moglbym spiewac, grac, wazne zeby miec z tego tytulu kase i rozglos. Lubie byc w centrum i mam jakas wewnetrzna potrzebe gloszenia swych pogladow, czy wyznaczania wlasciwej drogi innym ludziom - jesli rozumiecie. Wiem, ze w polsce to temat tabu, ale dla slawy moglbym zrobic niemal wszystko (poza akcjami, ktore moglyby zagrozic zyciu/zdrowiu) byle osiagnac cel. Chodzilem na castingi, dostalem kilka malych rol w serialach, co wakacje do mnie dzwonia z jakas propozycja (jakby bank twarzy, posrednik, ktory umawia mnie na konkretna role) - mam nadzieje, ze ktos konkretny mnie kiedys zauwazy, bylem tez wokalista w grupie rockowej (dawno) - ogolnie mam mysle niezly glos, cwiczylem go chodzac na lekcje spiewu pod okiem profesjonalisty. Generalnie mysle, ze mam talent albo jestem nieoszlifowanym diamentem. Jednak z zespolu nic ostatecznie nie wyszlo, chociaz mielismy 2koncerty - rozpadl sie, a raczej perkusista wywalil mnie z pewnej przyczyny i potem caly zespol sie zawalil, bo bylem motorem tej grupy - czlonkiem i jakby menagerem - zawsze bylem obrotny. A jak jest u was? Ktos podzieli moje wizje? ;) tylko bez "ja chcialbym wygrac milion w totka i bylbym szczesliwy" - troche wiecej kreatywnosci.
6w7 - tragiczny romantyk(4), to pomylka

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Co sprawiloby, ze bedziecie szczesliwi? Wasze marzenia

#209 Post autor: Snufkin » sobota, 26 lutego 2011, 08:48

Grunt to mieć fajne, kolorowe marzenia i umieć o nich opowiadać innym.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
mietekssm
Posty: 144
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 16:07
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: Co sprawiloby, ze bedziecie szczesliwi? Wasze marzenia

#210 Post autor: mietekssm » sobota, 26 lutego 2011, 18:15

Chciałbym jakoś zapisać się w kartach historii. Zrobić coś przełomowego. Ale w każdym razie zrobić coś za co ludzie byli by mi wdzięczni...
Ale to takie ogólne. Z bliższych - zdecydować sie co chce robić w życiu na prawdę(wybór szkoły)...

ODPOWIEDZ