4w3

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

4w3

#1 Post autor: Ninque » piątek, 20 lipca 2012, 16:05

Chcialabym aby tu skupić się na czwórkach ze skrzydłem trzy bo wszechobecność 4w5 (które mają przynajmniej jeden swój własny wątek ten o)
sprawia, że 4w3 gdzieś znikają.

Co myślicie o 4w3, znacie jakieś, co lubicie, czego nie lubicie?

Ogólnie: przemyślenia, uwagi, skargi, zażalenia, komplementy, opinie co tylko zechcecie ale o 4w3. :)


Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
atis
Posty: 2789
Rejestracja: czwartek, 23 kwietnia 2009, 20:58
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: różowy balonik

Re: 4w3

#2 Post autor: atis » piątek, 20 lipca 2012, 16:40

generalnie parę wątków było o 4w3, ale faktycznie moze zaden nie taki hm.. ogólny
Mój bardzo-bardzo dobry przyjaciel z dawnych czasów był 4w3 -to egzemplarz tego typu, ktory najlepiej znam, z takich wzglednie 'opatrzonych i ocenionych' mialam tez dobra znajomą na studiach; innych, zionących czwórkowtrójkowością w otoczeniu nie widuję zbyt czesto i zbyt wiele bliskich osob nie przychodzi mi do glowy. Swoją drogą, obu powyższym przypadkom w tescie "wyszło" 4w5, co było totalna abstrakcją i nieporozumieniem ;)
Generalnie obydwoje byli w porządku, mieli swój świat, dla mnie byli nieszkodliwi i zasadniczo nie mialam nic przeciwko, ale we wspolnych kręgach znajomych ludzie mieli do nich albo podejscie neutralno-pozytywne (jak ja) albo z całego serca ich nienawidzili - zazwyczaj z sensownych powodów ;) Dobre do pogadania na wszelkie tematy, wspolnego picia, wygłupów i tak dalej, z wlasnym stylem, z pomyslem na siebie i z wyraźnymi działaniami autodestrukcyjno-nieracjonalnymi gdy tylko wpadali w stres albo mieli gorszy okres w życiu (co absolutnie mi nie przeszkadzało, a nawet było w jakis sposob fascynujące). Ogolnie posiadali masę cech, które lubiłam i nie posiadali takich, które doprowadzały mnie do szału, a nawet ich ewidentne wady jak patologiczna nieszczerość, gra na wiele frontów i plotkarstwo (rowniez u facetów) specjalnie mnie nie odrzucają; ich rodzaj lanserstwa jest zdecydowanie fajniejszy niż lansowanie się jakiegokolwiek innego typu z tych lansujących - ale znow, wiele osob dostawało na zapalenia siersci, gdy było skonfrontowane z 4w3 w stanie artystyczno-stylowo-emocjonalnego wydumania.

Jeden z niewielu typów, gdzie nigdy nie znałam osobiście jednostki, której bym nie znosiła.

Fajniejsze w całokształcie od wiekszosci 4w5 i bijące na głowę 3w4.

Dziękuję za uwagę ^^
xxx xx/xx XXXx
Obrazek

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w3

#3 Post autor: Ninque » wtorek, 21 sierpnia 2012, 20:02

atis pisze:ewidentne wady jak patologiczna nieszczerość, gra na wiele frontów i plotkarstwo
Za długi jęzor mam od zawsze gadam strasznie dużo i wyciągam z ludzi prazeróżne informacje ale walcze z tym intensywnie i w miarę skutecznie :)
nigdy nie zidentyfikowałam żadnej innej 4w3 (jakie one unikalne :roll: ), która mogłaby potwierdzić lub obalić tezę o patologicznej nieszczerości, a u siebie czegoś takiego nie stwierdzam. mogłabyś rozwinąć tą myśl bo też nie wiem czy do końca dobrze to rozumiem.
Dziękuję za uwagę ^^
Czytało się z przyjemnością. :D
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Masza
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 13 sierpnia 2012, 21:15
Enneatyp: Szef

Re: 4w3

#4 Post autor: Masza » wtorek, 21 sierpnia 2012, 20:41

Ja mam nieprzyjemne doświadczenie z 4w3. Z resztą całkiem świeże. Przypadek dosyć chory, wiecznie ma problemy, których nie potrafi skonkretyzować. Z jednej strony uważa się "g**no", ale gdy ktoś to potwierdzi to się obraża i wykrzykuje hasła w postaci "nie znasz mnie, więc mnie nie masz prawa mnie oceniać!". Jest idealnym przykładem współczesnego Wertera, wyznającym miłość po 3 tygodniach, a gdy kobieta nie odwzajemnia jego uczuć, zaczyna wyzywać ją od cór Koryntu.

Możliwe też, że zidentyfikowałam go ze złym typem, bo enneagramem zainteresowałam się całkiem niedawno, aczkolwiek ten osobnik najlepiej mi pasuje do opisu chorego 4w3. Albo opis pasuje do osobnika.
8w7

Awatar użytkownika
sexta_espada
Posty: 131
Rejestracja: czwartek, 26 stycznia 2012, 13:02
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w3

#5 Post autor: sexta_espada » niedziela, 23 września 2012, 13:01

Masza pisze:Ja mam nieprzyjemne doświadczenie z 4w3. Z resztą całkiem świeże. Przypadek dosyć chory, wiecznie ma problemy, których nie potrafi skonkretyzować. Z jednej strony uważa się "g**no", ale gdy ktoś to potwierdzi to się obraża i wykrzykuje hasła w postaci "nie znasz mnie, więc mnie nie masz prawa mnie oceniać!". Jest idealnym przykładem współczesnego Wertera, wyznającym miłość po 3 tygodniach, a gdy kobieta nie odwzajemnia jego uczuć, zaczyna wyzywać ją od cór Koryntu.
mój "przyjaciel" albo przynajmniej ktoś, kogo uważałam za przyjaciela (i wiele razy mi to podkreślał, a wspólnie spędzony czas był tego dowodem), 4w3, ktoś, kogo zmienne nastroje znosiłam długo i cierpliwie, ktoś bardzo teatralny i wiecznie nieszczęsliwy, szukający wszedzie głebi, problemów itd itp, nie potrafiący się cieszyć, - odrzucił mnie, bo "zbyt mocno się różnimy", a on "wymaga od ludzi zbyt wiele". nie no... jesli to dół, to mam to gdzieś, przeprosiny nie pomogą. nie jesteśmy dziećmi, żeby się tak zachowywać.
nie potrafił pogodzić się z tym, że ja moge być szczęśliwa, mieć lepsze dni, cieszyć się seksem (choć nigdy nie mogłam z nim o tym pogadać, bo uważał to za brudne i wyprane z uczuć), zamknąć złe myśli na klucz i wyjść do ludzi.
szkoda, bo strasznie go lubiłam i nadal będę lubic.

amen.
...It can't rain all the time...

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: 4w3

#6 Post autor: Ceres » środa, 26 września 2012, 15:36

Ninque pisze:
Co myślicie o 4w3, znacie jakieś, co lubicie, czego nie lubicie?

Ogólnie: przemyślenia, uwagi, skargi, zażalenia, komplementy, opinie co tylko zechcecie ale o 4w3. :)
Mnie osobiście drażni ich egocentryzm, usilne zwracanie na siebie uwagę, teatralność, kreowanie swojego wizerunku (blah, a w rzeczywistości są zupełnie innymi ludźmi!) i hipokryzja, a i często muszą wtrącać swoje 3 grosze, chociaż nikt o zabieranie głosu ich nie prosił T_T
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: 4w3

#7 Post autor: Snufkin » środa, 26 września 2012, 23:20

joł już taka jest, musimy to zaakceptować.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: 4w3

#8 Post autor: jouziou » czwartek, 27 września 2012, 19:21

Snufkin pisze:joł już taka jest, musimy to zaakceptować.
to ty też jesteś 4w3 w takim razie, wg tego opisu ceres : D
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

niewesolypagorek
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 29 września 2012, 00:06
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w3

#9 Post autor: niewesolypagorek » sobota, 29 września 2012, 00:11

wydaje mi się, że 4w3 są bardziej "chore psychicznie" od 4w5 i dużo gorzej radzą sobie z opanowywaniem emocji. :D

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: 4w3

#10 Post autor: Kapar » sobota, 29 września 2012, 18:05

Dla mnie 4w3 to takie miekkie kluchy, ktore jakos staraja sie udawac, ze maja twarda skorupke. Zazwyczaj wiele dobrego z tego nie wynika. Typ czlowieka wywyzszajacego sie.

Panie 4w3 sa zbyt pstrokate, zbyt glosne i nachalne, zadufane w sobie - takie mam osobiste doswiadczenia. Zrobia chyba wszystko dla uwagi innych.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w3

#11 Post autor: Ninque » sobota, 29 września 2012, 19:38

jak tak patrzę na Wasze wypowiedzi to sobie myślę, że dobrze, iż jednak nie jestem Czwórką, a co za tym idzie nie jestem też 4w3. :D
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 4w3

#12 Post autor: kangur » sobota, 29 września 2012, 19:40

bo nikt by Cię nie lubił?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w3

#13 Post autor: Ninque » sobota, 29 września 2012, 19:45

kangur pisze:bo nikt by Cię nie lubił?
o nie znowu się zacznie :lol:

haha to był żarcik kosmonaucik (w sensie mój post)

ale nie nie myślałam tylko o tym, że nikt by mnie nie lubił, bardziej o tym, że opisywane tu 4w3 nie wydają sie typem człowieka, którym by się chciało być. :roll:
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

ODPOWIEDZ