czy nie możecie CZASEM SPAĆ

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#1 Post autor: Avin » piątek, 23 marca 2012, 01:32

mam pytanie. czy nie macie nigdy problemow ze snem? a jesli macie to z jakiego powodu? co was meczy?


Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

katar
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2012, 20:47

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#2 Post autor: katar » piątek, 23 marca 2012, 14:57

Mogłem se ustawić nick na śniący :lol:

W wakacje kładłem się spać o 1 a zasypiałem o 4 a nawet 5 rano teraz jest trochę lepiej.
Czym to jest spowodowane ?
Kiedyś miałem doznanie mistyczne w których co dziennie miałem paraliże senne( nawet przed zaśnięciem) ,tak powstał mój lek przed zaśnięciem i teraz nie mogę zmrużyć oka.
Oczywiście lekka depresja i nerwica też wpływa na to.

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#3 Post autor: Vadi » sobota, 24 marca 2012, 02:17

To wątpliwości trzymały mnie przy życiu. Nie mam ich już.

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#4 Post autor: jouziou » sobota, 24 marca 2012, 02:32

haha, problem mnie dotyczy bardzo bardzo

rozkminiłam że nie moge spać w czasie mojej wzmożonej aktywności kiedy myśle o czymś intensywnie, ucze się, nie nadążam z pracą lub mam takie wewnętrzne wzburzenie, niepokój które nie pozwala mi zasnąć, z czasem to przeszło u mnie w coś tak normalnego jak u większości ludzi jest sen w nocy, ja po prostu wtedy nie spałam, tylko nadrabiałam zaległości które gdzieś w ciągu dnia zostawiłam, albo opierniczałam się bo w dniu nie miałam na to czasu, a że sie lubie opierniczać to jak najbardziej w ramach akcji "nie śpię bo nie mogę" korzystałam z tych błogich godzin

potem nagle jak gdyby nigdy nic wszystko wracało do normy i mogłam spać o zwykłych porach, po kilka godzin (tak do 8-10 nieraz) a potem znów wpadam w bezsenność chwilową (kilkutygodniową zazwyczaj) i znowu wracam do normalnego toku itd.
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#5 Post autor: kangur » sobota, 24 marca 2012, 13:49

nigdy nie miałam problemów ze snem, uwielbiam spać, zasypiać, czuć jak ostatnie logiczne myśli odpływają na jawie. Czasem tylko budzę się bez wyraźnego powodu ok. 2-3 w nocy, ale zaraz zasypiam mając nadzieję, że niczego ani nikogo więcej nie ma w pokoju.
Największą przyjemnością jest 15-20minutowa drzemka w pokoju zalanym popołudniowym światłem. Co prawda nic się wtedy nie śni, a świadomość nie do końca się wyłącza, ale mimo wszystko jest to coś wspaniałego.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#6 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 17 maja 2012, 02:25

Bardzo sporadycznie, ale generalnie śpię jak zabity, i trudno wyrwac mnie ze snu
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#7 Post autor: Amisu » środa, 30 maja 2012, 18:38

Mogę ale nie chcę, doba jest dla mnie za krótka. :mrgreen:
Jestem typowym nocnym markiem. Jak już muszę wstać rano to jestem nieprzytomna i lepiej mi w drogę nie wchodzić. Nie lubię siedzieć w dzień, źle to wpływa na moją inwencję twórczą. W nocy piszę jak szalona (twory pseudoliterackie :wink: ). Chociaż lubię deszczowe poranki, wtedy siadam z kubkiem gorącej czekolady i gapię się w okno. :wink:

Jak nie mogę spać to piję ciepłe mleko, ziółka a i tak nie zasnę przed 4 rano, czasami zasypiam dopiero o 6-7 rano, oczywiście tylko wtedy gdy mam czas na spanie do późna. :twisted: :twisted:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#8 Post autor: Nikt » środa, 30 maja 2012, 20:40

Zdarza mi się nie móc zasnąć i dlatego też ogólnie wolę chodzić spać później a szczególnie teraz, gdy skończyłem szkołę i nie mam kompletnie nic do roboty.

Na problemy ze snem najlepsze jest zmęczenie. Każdy człowiek, który nie ma już na nic siły pragnie tylko tego, aby runąć na swoje łóżko ;)
4wu5.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#9 Post autor: Enturie » środa, 30 maja 2012, 21:11

Popieram. Zmęczenie to taka ostatnia deska ratunku, by bez większych problemów zapaść w upragniony sen. Ja na co dzień, gdy muszę wcześnie wstawać i - jakby nie było - wcześniej się kłaść, mam straszne problemy z zasypianiem. Aktualnie przewracanie się z boku na bok traktuję jako coś na swój sposób normalnego. Wmawiam sobie wtedy, że przynajmniej częściowo moje ciało odpoczywa. Jednak, gdy wyjątkowo mnie coś męczy, to zaczynam gadać do sufitu albo pisać. Czasem nawet pomaga. :) I chociaż mam problemy z zasypianiem, to kocham siedzieć do późna i spać cały dzień. Ogólnie rzecz ujmując wydaje mi się, że perspektywa przespania całego życia mogłaby być przyjemna, ale... To chyba nie jest sposób.
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

fioletowastokrotka89
Posty: 35
Rejestracja: sobota, 25 lutego 2012, 15:45
Enneatyp: Indywidualista

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#10 Post autor: fioletowastokrotka89 » wtorek, 5 czerwca 2012, 23:29

Czasem...jak jestem w jakichś bardzo skrajnych nastrojach. Ale ogólnie to bardzo lubię spać i często poprzez sen uciekam od problemów ;p

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#11 Post autor: Amisu » środa, 6 czerwca 2012, 05:42

Za czasów kiedy jeszcze biegałam :roll: nie miałam żadnych kłopotów ze snem. Po prostu wieczorem padałam i zasypiałam od razu.
Teraz wstaję bardzo wcześnie, bo mam dużo do zrobienia, akurat wstałam dzisiaj o 4 nad ranem. :wink: <zamiana w rannego ptaszka>
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#12 Post autor: Nikt » środa, 6 czerwca 2012, 12:23

Ło Jezu. Zerwałbym się o 4 rano, ale tylko dla jakiejś ważnej osoby. Nigdy od tak, bo dużo do zrobienia :D
4wu5.

Awatar użytkownika
Nocny Trzmiel
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 20 marca 2012, 23:14
Lokalizacja: lubelskie - zachód
Kontakt:

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#13 Post autor: Nocny Trzmiel » środa, 6 czerwca 2012, 16:07

Czasami zdarza się, że próbuje zasnąć, ale nie może. Albo kładzie się normalnie i nie może zasnąć. Mimo tego, że leży i oczy miał otwarte, rano czuje się wypoczęty, szczególnie gdy leciała sobie muzyka.

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#14 Post autor: Amisu » środa, 6 czerwca 2012, 16:56

Nikt pisze:Ło Jezu. Zerwałbym się o 4 rano, ale tylko dla jakiejś ważnej osoby. Nigdy od tak, bo dużo do zrobienia :D
Może jestem jedynką? :lol: Moje jedyneczki zazwyczaj wstają wcześnie rano. :wink:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Nikt
Posty: 122
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 11:00
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Łódź

Re: czy nie możecie CZASEM SPAĆ

#15 Post autor: Nikt » środa, 6 czerwca 2012, 17:01

Amisu pisze:Może jestem jedynką? :lol: Moje jedyneczki zazwyczaj wstają wcześnie rano. :wink:
Śpij pókiś młoda, na starość będziesz wcześnie wstawać ;)
4wu5.

ODPOWIEDZ