4w3 vs. 4w5

4w3 & 4w5?

Jestem 4w3, lubię towarzystwo 4w5.
28
18%
Jestem 4w3, nie przepadam za 4w5.
9
6%
Jestem 4w5, lubię towarzystwo 4w3.
36
24%
Jestem 4w5, nie przepadam za 4w3.
24
16%
Muszę coś kliknąć, żeby zobaczyć wyniki
55
36%
 
Liczba głosów: 152

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: 4w3 vs. 4w5

#61 Post autor: Rilla » wtorek, 26 kwietnia 2011, 17:47

kangur pisze:pytanie czy 4 potrafią się trzymać ziemi ;)
To zależy od tego, do kogo taką Czwórkę porównamy. Może nie myślę zbyt logicznie i nie mam w sobie za dużo rozsądku, ale często uwiera mnie fakt, że ktoś ma go jeszcze mniej ode mnie. :lol: Często też niezależnie od tego, czy potrafię, czy nie, staram się przywrzeć do ziemi jak najmocniej, by jakiemuś szalonemu Ikarowi uratować skórę i ściągnąć go na dół.

Gdy czytam 4w3 odnoszę czasem wrażenie, że nie dość, że latają gdzieś w przestworzach, to jeszcze stworzyły tam swój własny świat. Wypowiedzi 4w5 są z reguły cięższe. Niestety z uwagi na to, jak mało jest tu 4w3, a także to, że nie jest pewne, czy trafnie się wytypowali (w tym dziale jest wyjątkowo duża rotacja), moje wrażenia odnośnie tego podtypu mogą odbiegać od prawdy.


"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 4w3 vs. 4w5

#62 Post autor: kangur » wtorek, 26 kwietnia 2011, 18:12

moje skrzydło zależy od tego czy jestem bardzeij zdecydowana przy zaznaczaniu odp i od nastroju. Chociaż muszę przyznać, że zdecydowanie częściej wychodzi mi 4w3

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: 4w3 vs. 4w5

#63 Post autor: Rilla » wtorek, 26 kwietnia 2011, 18:21

To nie twoje skrzydło zależy od odpowiedzi na pytania testu, ale wynik. :roll: Typy i podtypy nie są wynikami. Test może jedynie podpowiedzieć, jaki masz typ, ale ci go nie zmieni. Nie wiem, dlaczego muszę pisać takie truizmy.

Jeśli nie potrafisz określić swojego podtypu, prawdopodobnie podtypu nie masz i jesteś po prostu 4 bez w3/w5, albo w ogóle Czwórką nie jesteś i prędzej, czy później to odkryjesz, jeśli bliżej poznasz enneagram.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: 4w3 vs. 4w5

#64 Post autor: kangur » wtorek, 26 kwietnia 2011, 18:27

no way, 4 jestem z krwi i kości, niestety

Awatar użytkownika
Amisu
Posty: 118
Rejestracja: wtorek, 21 lutego 2012, 03:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w3 vs. 4w5

#65 Post autor: Amisu » wtorek, 21 lutego 2012, 04:56

Nie znam chyba żadnej 4w5, za to wydaje mi się, że jedna osoba jest 4w3, strasznie zmanierowana, teatralna, wiem, wiem, powiało hipokryzją, bo ja też jestem 4w3, ale szczerze? Chyba nie zniosłabym kontaktu z drugą taką osobą jak ja, wykończyłaby mnie psychicznie (wiem, idiotyzm). :roll:
4w3 Arystokrata – mistrz w rzucaniu focha, miłośnik dobrego ciucha, zmanierowany jak diabli. Znienawidzony nawet przez osoby ze swojego typu. Lepiej się czuje w pracy niż 4w5 i dlatego zazwyczaj nie kończy źle.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: 4w3 vs. 4w5

#66 Post autor: Ninque » piątek, 20 lipca 2012, 12:42

Z osób, którym kazałam zrobić test dwóm wyszło 4w5.
1 to moja siostra, nie mogę z nią wytrzymać ciągle się czepia i stawiałam bardziej na 1 znając jej skłonności do katalogowania wszystkiego utrzymywanie perfekcyjnego porządku, upór i czepialstwo ale ona mówi, że odnajduje się w tym opisie (możliwe ze ten Johnny Depp skłonił ją do tego), a tego nie mogę oceniać.
2 to moja najlepsza koleżanka, mogę z nią normalne pogadać, powygłupiać się, w tej relacji czuję się jak podpora wysłuchuję jej staram się pomóc wiem że ktoś musi twardo stąpać po ziemi kiedy ona nie jest w stanie. Czasami role się odwracają, bo ja też chcę być w centrum i snuć długie opowieści o tym czego chcę, raczej unikam zrzucania na innych moich problemów.

W teście wychodzi mi zawsze 4w3 ale chyba silny wpływ na mnie ma 5 i 8. :?
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
fasimka
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 10 listopada 2012, 16:36
Enneatyp: Indywidualista

Re: 4w3 vs. 4w5

#67 Post autor: fasimka » sobota, 10 listopada 2012, 17:54

ja jestem 4w3 i znam i takie i takie i myślę, że to nie od typu zależy a od poziomu zdrowia, czy da się dogadać. Ja osobiście nie mam nic przeciwko żadnemu typowi, ale wiadomo, że łatwiej się dogadać z kimś kto nie smęci i skupia na sobie całą uwagę 24h

ODPOWIEDZ