Dlaczego warto żyć

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

Dlaczego warto żyć

#1 Post autor: Nif » wtorek, 30 stycznia 2007, 23:18

Znalazłam dziś w necie. Pewnie to żadne novum, pewnie dają to na każdej grupie terapeutycznej i wisi w każdej poradni, ale ja tego wcześniej nie widziałam. Spodobało mi się, bo mądre jest.

1. Życie wieczne - szczęśliwa perspektywa. Tylko trzeba wierzyć.



2. Miłość - wiem na pewno, że jest ktoś, kto Cię kocha bez względu na to, jaki jesteś.



3. Rodzina - nawet jeśli teraz nie potrafisz się porozumieć z Bliskimi. Jesteś dla Nich ważny i kochany.



4. Marzenia - warto je mieć. One dodają barw szarej codzienności.



5. Przyjaźń - nawet jeśli teraz jej nie odnajdujesz. Warto ją szukać. Mało kto ją doświadcza. Jest zarezerwowana tylko dla tych, którzy z uporem i wytrwale jej szukają.



6. Wakacje - mogą być tak wspaniałe, dawać tyle wspomnień. Mogą dawać siły na cały najbliższy rok.



7. Śnieg - którym można sypać, obsypywać innych, lepić bałwana, nacierać kogoś, dobrze sie bawić.



8. Kółeczko - taka zabawka w jednym parku. Położenie na kółku i kręcenie nim powoduje, że ma się wrażenie, że świat kręci się wokół Ciebie. Warto żyć dla tego kółka.



9. Hobby - trzeba je odkrywać i rozwijać. Nadaje sens życiu.



10. Znajomi - potrzebują Ciebie, Twojego poczucia humoru, Twojej pomocnej dłoni, Twojej obecności.



11. Przyszłość - jest zagadką, tajemnicą, którą warto poznać i zaufać jej.



12. Zabawa - to też ważny aspekt życia, trzeba z niej umiejętnie korzystać i dzięki niej można stawać się lepszym.



13. Cierpienie - to może dziwne i niepopularne, ale dzięki cierpieniu odkrywamy swoją siłę, wielkość, doświadczamy bardzo wiele, stajemy się mądrzejsi. Wiem coś o tym... Zaufaj mi.



14. Tęsknota - dla niej też warto żyć. Ona sprawia, że odkrywasz, co jest dla Ciebie najważniejsze i najcenniejsze. Dzięki niej zdobywasz cierpliwość, wytrwałość, umiejętność czekania i wierność.



15. Superman - tak się chyba nazywała ta atrakcja na Praterze w Wiedniu. Poczekaj jeszcze. Kiedyś na niej usiądziesz i wtedy odkryjesz, jak fajnie jest żyć.



16. Rozmowy - dają wiele radości, spokoju, pozwala myśleć nad sobą.



17. Listy - te, które możesz pisać i otrzymywać. Możesz je czytać, możesz do nich często wracać. Możesz dzięki nim odkrywać, że jesteś dobry. Bo jesteś dobry.



18. Góry i długie spacery - podczas których możesz myśleć, rozmawiać, karmić inne stworzonka, zamykać grupę, odpoczywać, podziwiać przyrodę.



19. Morze i plaża - ja osobiście tego nie lubię. Ale możesz odpoczywać, leżeć, nic nie robić, nie myśleć, nie czytać, nie pływać. Tylko się wygrzewać.



20. Luksusy - i bez nich się obejdę. Choć wiem, że niektórzy chętnie będą odpoczywać w Hotelu Spa... Warto żyć, żeby tam wrócić.



21. Narty - dają poczucie szaleństwa, przecinania powietrza, niemalże wrażenie, że zaraz się pofrunie. Zresztą... Dużo by o nich pisać



22. Bieganie - czas, kiedy możesz poczuć się wolny, poskarżyć się milczącym widzom Twojego maratonu, czyli drzewom. Zostawić na drodze, bieżni wszystkie Twoje zmartwienia i troski.



23. Poznawanie świata - wyjazdy, wyprawy, ruszanie się z miejsca. Zmarli nie doświadczą, jak wspaniale smakuje zimna cola po wędrówce w 36 stopniowym upale. Nie będą wiedzieć, jak to jest, kiedy się stoi w lesie, a wokół błyska się i grzmi. Tego możesz doświadczyć tylko wtedy, gdy będziesz żyć.



24. Uśmiech drugiego człowieka - szczególnie, kiedy jest wysyłany szczególnie do Ciebie. Jak nie będziesz żyć, to nikt się do Ciebie nie uśmiechnie.



25. Ten, który czeka na Twój uśmiech - są tacy, naprawdę! Potrzebują, żebyś ich polubił, pokochał. Jesteś im potrzebny. Nie bądź samolubny. Pamiętaj o tych, którzy potrzebują Twojego słowa, uśmiechu albo nawet samej obecności.



26. ja. Wiem, że nie jestem najważniejszym powodem, dla którego warto żyć, ale chcę, żebyś wiedział, że bardzo Ciebie potrzebuję. Potwornie jesteś mi potrzebny. Bez Ciebie będę inna, w pewnym sensie przegram swoje życie. Pomóż mi. Nie pozwól mi przegrać. Bądź! Żyj


Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
aliszien
VIP
VIP
Posty: 1459
Rejestracja: środa, 15 listopada 2006, 14:07
Lokalizacja: Warszawy

#2 Post autor: aliszien » środa, 31 stycznia 2007, 09:29

Warto żyć dla siebie.
Zewnętrzne motywacje mogą zawieść i wtedy ma się kolejny pretekst do załamania.
4w5, INFj, sp/sx

naklatka
Posty: 15
Rejestracja: środa, 24 stycznia 2007, 20:12
Lokalizacja: Nibylandia

#3 Post autor: naklatka » środa, 31 stycznia 2007, 23:46

Kiedyś kolega zapytał mnie dlaczego warto żyć. Wzruszyłam ramionami. Dążył do tego, aym powiedziala, ze zawsze jest nadizeja an lepsze dni etc. Zapytał: "A dzięki czemu żyjesz z dnia na dzień? Co sprawia, że nadal jesteś na ziemi? Wśród ludzi? Wśród swoich problemów? Co pozwala Ci zyć jak nie nadzieja?" Odpowiedziałam, że strach przed śmiercią
Proszę, nie psuj moich myśli
Zostaw coś za sobą
Proszę, nie psuj moich myśli

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#4 Post autor: tzlm » czwartek, 1 lutego 2007, 00:03

Nie warto, życie jest nudne i śmierdzi.

Awatar użytkownika
hellhound
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 13 października 2006, 12:03
Lokalizacja: Szczecin

#5 Post autor: hellhound » czwartek, 1 lutego 2007, 09:32

ale ile w nim piękna ;) wystarczy nieco poszukać by je dostrzec
4w5

Cztery
Posty: 179
Rejestracja: czwartek, 11 stycznia 2007, 23:08

#6 Post autor: Cztery » czwartek, 1 lutego 2007, 22:36

Zawsze warto życ bo po co umierac ? A dla tych zdecydowanie wierzących - Po co się spieszyc ? I tak czeka cię tamten świat , a na tym świecie możesz jeszcze pometabolic : >
" Kiedy patrzymy na rzecz lub osobe , nie widzimy ich takimi jakie są , ale w zależności od tego jacy my jesteśmy " / 4w5

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#7 Post autor: Miltado » czwartek, 1 lutego 2007, 22:48

Ogolnie można to wszystko uprościć, "żyj dla samego życia" albo jak ktoś pięknie sformułował dla siebie.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
ibidem
Posty: 119
Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 12:57

#8 Post autor: ibidem » piątek, 2 lutego 2007, 00:28

Nie potrafie tak z marszu napisac, dlaczego warto zyc - na co dzien tego nie widzimy.
Ale wiem, ze warto zyc, gdy:
-nasi sportowcy dostaja sie do finalu MS
-poguję z cala sala na koncercie Kazika
-siedze w pubie 5h, bo jakos bylo po drodze z uczelni
-rozmawiam z przyjaciolmi i czuje symbioze
-czuje, jak spelniaja sie moje marzenia
-czytam pasjonujaca ksiazke/artykul
-otwieram ze zdumienia paszcze podczas ogladania swietnego filmu

...no i ogolnie warto byloby zyc, zeby spotkac w koncu kogos, z kim moglbym byc.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#9 Post autor: Zielony smok » piątek, 2 lutego 2007, 00:41

Bo to umiem...nie żyć nie umiem.... :D
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Nif
Posty: 372
Rejestracja: wtorek, 19 grudnia 2006, 09:34
Lokalizacja: z Krainy Mgieł
Kontakt:

#10 Post autor: Nif » piątek, 2 lutego 2007, 11:23

Ja żyję chyba dla innych, bo dla samej siebie już mi się nie chce, nienawidzę samej siebie, a ciężko robić cokolwiek dla kogoś, kogo się nienawidzi. Ale jak już mam cholernego doła to myślę o wszystkich ludziach, na których mi zależy, na tych, których zmartwiłaby moja śmierć, którzy by jej nie przeżyli. I dla nich chyba żyję dalej. No i z ciekawości, co będzie dalej...
Emo i dumna z tego
4w3 , ENFP

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#11 Post autor: Miltado » piątek, 2 lutego 2007, 11:43

Może spróbuj odkryć siebie na nowo? :) Nie należy się obwiniać, a tym bardziej nienawidzić za coś irracjonalnego. Wiadomo żaden z nas nie jest doskonały i nigdy, nikt z nas tej doskonałości nie dotknie. Może dla tego życie jest takie orginalne ;) Ja nazywam to "perfekcyjna niedoskonałość", pomyśl jakby świat wyglądał gdyby wszyscy byli doskonali, ładni, piękni, bez wad, świat byłby poprostu nudny. Więc może warto spojrzeć na życię w trochę optymistycznym spojrzeniem. Każdy, KAŻDY z nas jest warty aby żyć i żadne inne życie nie jest lepsze od drugiego, chociażby z tego powodu że wszystko to co żyje jest sobie równe ;)

Chwalebne jest to, że dbasz o innych, ale może czas żyć dla samej siebie, tak na własny rachunek.


"Nie ma zbyt wiele czasu, by być szczęśliwym. Dni przemijają szybko. Życie jest krótkie. W księdze naszej przyszłości wpisujemy marzenia, a jakaś niewidzialna ręka nam je przekreśla. Nie mamy wtedy żadnego wyboru. Jeżeli nie jesteśmy szczęśliwi dziś, jak potrafimy być nimi jutro?
Wykorzystaj ten dzień dzisiejszy. Obiema rękoma obejmij go. Przyjmij ochoczo, co niesie ze sobą: światło, powietrze i życie, jego uśmiech, płacz, i cały cud tego dnia. Wyjdź mu naprzeciw."

Phil Bosmans
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Turkusowy
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 14:28

#12 Post autor: Turkusowy » piątek, 2 lutego 2007, 15:15

"w życiu piękne są tylko chwile, dlatego czasem watro żyć" jak śpiewał Rysiek Ridel ;)

a tak w ogóle to witam wszystkich na tym forum bo jestem tu nowy, 666 użytkownikiem z kolei :)
4w5

Awatar użytkownika
mutuelle
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 12 grudnia 2006, 19:40

#13 Post autor: mutuelle » niedziela, 4 lutego 2007, 00:07

oh! tak w zyciu poekne sa tlkyo chwile, ale tych chwil moze byc przecie duzo, i moga byc czesto ... :)

i zdecydowanie , po pierwsze trzeba zyc dla siebie.

a warto zyc, bo nie wiadomo co jest po smierci. wart zyc , bo mozna odkrywac, i mozna wzrastac. bo mozna wreszcie jakas satysfakcje uzysac. bo mozna snic. bo mozna tworzyc. bo mozna sie uczyc. a po smierci ? po smierci moze bedzie wielkie NIC, i co wtedy z tym wszystkim, co mozna bylo zyskac ?

naprawde, watro byc optymista. to tak jak z Bogiem. filozofowie zawsze mowili, ze nie wierzac w Boga można dużo stracic. a nawet jak Bog nie istnieje, to tu na ziemi przez wiare wcale duzo si enie traci.

a zycie nie jest ani piekne, ani brzydkie.jest tlyko trudne i uklada sie tak jak my chcemy zeby sie ukladalo. trzeba byc Mądrym.

ciesze sie , ze zyje. dzis ciesze sie z zycia. i wiem, ze jeszcze nie raz bedzie mi rozrywalo serce z bolu. ze jescze nie raz upadne i powiem "K**** co za p****** życie!!!" . ale neigdy sie nie poddam. nie mozna tak po prostu przegrac swojego zycia. moze to z chorej dumy ?

belkocze .
droga jest celem.

muzykoholik
przepelniona sprzecznościami.

4w5, bardzo, bardzo silne powiazanie z 1

Awatar użytkownika
malna
Posty: 322
Rejestracja: czwartek, 2 listopada 2006, 01:25
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: malna » niedziela, 4 lutego 2007, 00:44

żyjemy z przyzwyczajenia
4

have a strange day

Awatar użytkownika
mutuelle
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 12 grudnia 2006, 19:40

#15 Post autor: mutuelle » niedziela, 4 lutego 2007, 13:34

malna pisze:żyjemy z przyzwyczajenia
mnie tam sie wydaje, ze raczej to w jaki sposob zyjemy jest naszym przyzywczajeniem...
droga jest celem.

muzykoholik
przepelniona sprzecznościami.

4w5, bardzo, bardzo silne powiazanie z 1

ODPOWIEDZ