Rozpoznanie Czwórek :)

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#31 Post autor: mith » wtorek, 15 stycznia 2008, 21:58

Bardzo trudno jest nas rozpoznać. W sumie gdybym ja powiedział moim znajomym że jestem 4w5 śmiali by się tydzień i i tak by nie uwierzyli ;]
Cieszę sie z tego niezmiernie gdyż miło jest wiedzieć iż ma się coś czego ktoś nie ejst w stanie ,,zgadnąć"


4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#32 Post autor: Matea » wtorek, 15 stycznia 2008, 22:07

Lili79 pisze:
Matea, dobrze wiesz. Należysz do rewelacyjnie zsocjalizowanych 4 i aż dziw bierze, że sama 4 jesteś. :wink:
Wiesz ,nie chcę Cię rozczarować ,ale potrafię być okropna ;P Jednak miło ,ze ktoś tak o mnie myśli :D
Myśle ,że Tobie też by sie przydał ten wew. czuj ,bo zbyt łatwo można sie potem rozczarować ,wierz mi. Oczywiście nie mam tu na myśli ,bezwzlędnego nieufanie ludziom ,ale myśle ,że jak dogłebnie poznasz swoją 4 i dowiesz sie co kierujego jego nastrojami to unikniesz dostanie "młodkiem w głowie" ;) Najważniejsze to wierzyć w ludzi i patrzeć głebiej niż tylko wskazuje na to powierzchowność :)
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Lili79
Posty: 163
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 17:52

#33 Post autor: Lili79 » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:01

Matea pisze: Wiesz ,nie chcę Cię rozczarować ,ale potrafię być okropna ;P Jednak miło ,ze ktoś tak o mnie myśli :D
Myśle ,że Tobie też by sie przydał ten wew. czuj ,bo zbyt łatwo można sie potem rozczarować ,wierz mi. Oczywiście nie mam tu na myśli ,bezwzlędnego nieufanie ludziom ,ale myśle ,że jak dogłebnie poznasz swoją 4 i dowiesz sie co kierujego jego nastrojami to unikniesz dostanie "młodkiem w głowie" ;) Najważniejsze to wierzyć w ludzi i patrzeć głebiej niż tylko wskazuje na to powierzchowność :)
Co do pozornej powierzchowności ludzi, to masz 100 proc. racji. Kiedy mi ledwie świta, żeby uważać na kogoś, Wy, a mam kilku dobrych znajomych 4w5, widzicie z założenia wszystko, co może się stać. W sensie psychologicznym, oczywiście, pod kątem pewnych zachowań. I dla mnie to jest niesamowite odkrywać, jak bardzo się to sprawdza.
z drugiej jednak strony, my 3 tak łatwo nie ufamy innym, w sensie przyjazny stosunek - jasne, uśmiech - pewnie, ale zaufanie - to zupełnie inna bajka.
3w2 Gwiazda.. ocena mojej osobowości wprawiła mnie w największe osłupienie!

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#34 Post autor: Far » wtorek, 15 stycznia 2008, 23:58

Moi znajomi nie wiedzą co to jest enneagram czy 4w5 więc nic by im to nie mówiło. Raz jednak przyznałem że jestem introwertykiem i również nie chcieli mi uwierzyć. Chyba dlatego bo panuje błędne przekonanie że introwertyk to osoba z zasady nieśmiała a ja obecnie jestem taki w małym stopniu. Sorry za drobną dewiację od głównego tematu :).
4w5

Awatar użytkownika
M.
Posty: 1196
Rejestracja: czwartek, 31 stycznia 2008, 20:31
Kontakt:

#35 Post autor: M. » piątek, 8 lutego 2008, 11:51

Poznałam ostatnio pewnego faceta 4w5. I odkąd przyznał, że to jego typ, wszystko stało się dla mnie jasne. Te jego wydumane, tragiczne opisy na GG, czasami śmiać mi się z nich chce (w skrytości ducha, oczywiście). Bardzo łatwo go urazić i wszystko bierze do siebie. A z drugiej strony ma silne skrzydło 5.
Lubię go, ale czasami zupełnie nie wiem jak do niego trafić.
5w4, sp/sx
EII

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#36 Post autor: Matea » piątek, 8 lutego 2008, 18:58

Poprostu jest przewrażliwiony ,ale to dobrze to znaczy ,ze jesteś go coś obchodzi ,bo mi już czasem jest wszystko jedno...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Betty
Posty: 69
Rejestracja: środa, 10 stycznia 2007, 00:32

#37 Post autor: Betty » piątek, 8 lutego 2008, 23:58

Matea pisze:Poprostu jest przewrażliwiony ,ale to dobrze to znaczy ,ze jesteś go coś obchodzi ,bo mi już czasem jest wszystko jedno...
to dobrze jak ktos jest przewrazliwiony? no nie wiem..to raczej utrudnia pewne sprawy... warto byc wrazliwym, ale nie przewrazliwionym...
Betty typ 4w5 ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#38 Post autor: Prowokacja » sobota, 9 lutego 2008, 00:00

Betty pisze:to dobrze jak ktos jest przewrazliwiony? no nie wiem..to raczej utrudnia pewne sprawy... warto byc wrazliwym, ale nie przewrazliwionym...
Właśnie, to chyba nieco przeszkadza w życiu, nie dość, że Tobie, to jeszcze znajomym/rodzinie...
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#39 Post autor: BlackHannah » sobota, 9 lutego 2008, 14:08

Ja jestem tak tajemnicza że nikt nie jest w stanie zrozumiec co dzieje sie w mojej głowie.. jedni uważają ze sobie "urajam" a inni wogole nie wiedza kim jestem ..
Trudno zgadnąc jaka jestem i to mnie cieszy..
kocham bycie 4 .. przyzwyczaiłam sie
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
Prowokacja
Posty: 519
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 18:02
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Lodz
Kontakt:

#40 Post autor: Prowokacja » sobota, 9 lutego 2008, 16:38

Ja jestem tak tajemnicza że nikt nie jest w stanie zrozumiec co dzieje sie w mojej głowie..
A nie przeszkadza Ci to, że nikt nie może zrozumieć co się dzieje, nie chciałabyś czasami chociaż, żeby Cię ktos wysłuchał i usłyszał co się dzieje? Masz przyjaciół, takich prawdziwych, skoro nikt nie wie kim jestes/jaka jestes?
chyba jestem bezskrzydłową 6 a myślałam, że w7...
sp/sx

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#41 Post autor: BlackHannah » niedziela, 10 lutego 2008, 12:29

wiesz czesto rozmawiam z ludzmi co sie ze mną dzieje ..ale czesta ich reakcja to " powinnas sie nie rpzejmowac i cieszyc sie zyciem".. nie lubie jak ktos tak mówi to taki zbyt proste ;/ a ja nie potrafie czasem sie cieszyc..
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
szoppenowa
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 16:17
Enneatyp: Indywidualista

Re: Rozpoznanie Czwórek :)

#42 Post autor: szoppenowa » niedziela, 14 marca 2010, 20:23

Mnie ludzie nei rozpoznajją :mrgreen:

Tak samo ja wżyciu bym nei powiedziala ze moja siostar jest 4(w3)!! a zanm ją juz dobre parenaście lat
Też was kocham!!
Bo grunt to podstawa!!


"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi."


4w5
ISFJ

Awatar użytkownika
Gemini
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 14 lutego 2010, 01:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rozpoznanie Czwórek :)

#43 Post autor: Gemini » niedziela, 14 marca 2010, 23:05

-mają smutne oczy
-popełnią samobójstwo
-te które są poniżane albo autsajderzy
-są z reguły brzydkie
-niezaradne życiowo
-dziwne
-mają łupież
-nie chodzą do kościoła
-mają problemy z higieną
-kłopoty z matematyką
-lubią bardzo swoich rodziców
co lubię? bo ja wiem...? w sumie to co przynosi nowy dzień./4w3/ENFP

Awatar użytkownika
OMG
Posty: 274
Rejestracja: piątek, 25 grudnia 2009, 22:58

Re: Rozpoznanie Czwórek :)

#44 Post autor: OMG » wtorek, 16 marca 2010, 16:55

Czwórki jest najłatwiej rozpoznać :P To są najbanalniejsze osobniki :P Zmienność nastroju, przypadkowa potrzeba dowartościowania wyrażana choćby w lekki sposób daje nam pełną palete wiedzy na temat danego osobnika :D
Kończy się tydzień, nie ma nadziei, że następny coś jeszcze zmieni

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re:

#45 Post autor: Rilla » środa, 17 marca 2010, 21:13

Miltado pisze:Ogólnie 4 nie jest aż tak łatwo rozpoznawalna i tak naprawdę może ją odkryć tylko dobry przyjaciel. Ze względu na wasze emocje które rozgrywają się w was samych ;) a nie często o tym mówicie, dlatego łatwo was pomylić z nnymi socjalnymi numerkami ;)
Coś w tym jest. Zauważyłam, że często ludzie uważają mnie, co mi z resztą mówią, za "niekontaktową", zdystansowaną do wszystkiego i wszystkich, zamkniętą w sobie ostoją spokoju, którą nic nie zdoła poruszyć. Mówią na mnie enigma, że nic nie da się wyczytać z mojej twarzy. Gdyby dać im opisy typów i kazać im przypasować jakiś do mnie, chyba każdy z nich wybrałby opis 5 lub 9. Tak teraz myślę, że nie wiem nawet czy jest osoba, która mogłaby mnie wytypować na Czwórkę. Gdyby co niektórzy z bliższych mi osób przeczytało to, co wypisuję na tym forum, byliby w mocnym szoku. I właściwie to mnie nieco dziwi, bo nie udaję, nie kryję się specjalnie, a mimo to mam wrażenie, że ile jest ludzi, którzy mnie znają, tyle jest mnie samej, a każda ze mnie jest inna.

Do tej pory nie wytypowałam ostatecznie, pewnie, ze swojego otoczenia żadnej Czwórki. Ale to pewnie dlatego że nie próbowałam.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ