Jak was w sobie rozkochać?

Wiadomość
Autor
harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Jak was w sobie rozkochać?

#1 Post autor: harvi11 » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:09

Czytam do forum od prawie roku, ale w końcu coś samemu napiszę ;)

Od półtora roku jestem zakochany w pewnej czwórce (4w5 dokładnie)... To była miłość od pierwszego wejrzenia (z mojej strony) ale po 2 miesiącach usłyszałem, że byłem tylko zwodzony i że nic do mnie nie czuje i lepiej skończyć znajomość. Łatwo za wygraną nie dałem i było jeszcze w sumie kilka standardowych zbliżeń/oddaleń jak to między 8 a 4. Kilka razy dochodziłem do momentu, że słyszałem że jestem największym przyjacielem i że nie wyobraża sobie życia beze mnie. Ale też i były sytuacje kiedy dowiadywałem się, że żałuje że odezwała się pierwszego dnia do mnie i kiedykolwiek mnie poznała.
Byłem też "zdradzany". Cudzysłowy, bo przecież nie jesteśmy razem, więc nie ma żadnych zakazów... A o sobie słyszałem różne rzeczy, że za bardzo podobni do siebie jesteśmy, że nigdy ze mną nie będzie, że jak ja nawet sugeruję że ją kocham, to ona się oddala.

Nie wiem co mam robić, nie wyobrażam sobie życia bez niej, często się spotykamy, ale tylko jako przyjaciele. Ona mówi że jest samotna, że cierpi i że pewnie nigdy nikt jej nie zechce. A nawet czasem że nie wierzy w miłość, bo ostatnio kilku różnych ją zdradziło (nawet nie wiedząc o tym, bo moim zdaniem to były takie urojone miłości).

Czy mam jeszcze czekać? Czy mam szansę u tej czwórki?


8w7

Lifelover
Posty: 244
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 09:30

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#2 Post autor: Lifelover » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:20

.
Ostatnio zmieniony sobota, 24 kwietnia 2010, 08:56 przez Lifelover, łącznie zmieniany 1 raz.

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#3 Post autor: harvi11 » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:22

Są dni, kiedy mówi że nie wyobraża sobie życia beze mnie...
8w7

Awatar użytkownika
LittleClover
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 17 października 2009, 23:16
Lokalizacja: Wr / Krk

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#4 Post autor: LittleClover » wtorek, 20 kwietnia 2010, 22:59

Jeśli szukasz prawdziwej, czystej i głębokiej miłości, to pozwól że zacytuję Lifelover: odpuść ;]
Dziewczyna cię wykończy. Jeśli czwórka nie wykazuje szacunku od początku, to już go nie nabędzie. Jeśli raz zaczęła pogrywać - zawsze będzie gotowa to zrobić. To że użala się nad sobą, nie znaczy, że będzie gotowa się z tobą związać - wręcz przeciwnie. Raczej tłumaczy to jej okresy zbliżenia, co jednak powinno cię utwierdzić w przekonaniu, że nie traktuje cię serio.

Był kiedyś temat o najlepszych partnerach dla czwórek, ósemka nie pojawiała się zbyt często. Ja osobiście uważam ósemki za najlepszy typ, ale widocznie twoja wybranka nie podziela mojego poglądu. Natomiast jeśli mam już koniecznie odpowiedzieć wprost na tytułowe pytanie -> bądź niezależny, stabilny, nienachalny. Kiedy jej nastrój was do siebie zbliża, nie popadaj w euforię, nie zakładaj, że jest to moment, aby wyznać jej wszystko, co czujesz. Najwyraźniej nie szanuje twojego uczucia, więc lepiej się zdystansuj - jeśli potencjalnie jednak do siebie pasujecie, musi zdać sobie z tego sprawę sama, może zmądrzeje i sama przyjdzie ;]
harvi11 pisze:Nie wiem co mam robić, nie wyobrażam sobie życia bez niej
Bez dramatu, najwyraźniej do tej pory raczej była źródłem problemów. Skoro tak bardzo się w to wkręcasz, lepiej wyjaśnić sprawę jak najszybciej. Czekanie tu niczego nie zmieni, a tylko przedłuży ten trudny okres. Jeśli ma zaboleć, to zaboli tak czy inaczej, a po co marnować czas podtrzymując mit?
4w5

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#5 Post autor: chokureika » środa, 21 kwietnia 2010, 00:36

Zgadzam się. Jeżeli 4 teraz nie jest zainteresowana to już się nie zainteresuje.

Ale ogólnie podchodząc do 4 nie można być nachalnym. Początkowo dać delikatnie do zrozumienia że jest się zainteresowanym i równocześnie olewać. Dać 4 trochę czasu by mogła uruchomić swoją wyobraźnię, marzyć o tym jakby to wyglądało, analizować każde Twoje nawet mało znaczące posunięcie.
Jeśli 4 już się zadeklaruje i ujawni swoje emocje można zrobić kolejny krok.

Jest to bardzo uogólnione i domniemane. Każda sytuacja, relacja i osoba mimo wszystko jest inna.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#6 Post autor: harvi11 » środa, 21 kwietnia 2010, 11:03

Moja czwórka została teraz całkiem sama, wszyscy znajomi i przyjaciele się od niej ostatnio odwrócili... Zostałem ja sam jeden. Jakoś nie czuję żeby to jednak zwiększyło moje szanse :( Wyżywa się na mnie czasami, ale ja jestem twardy i na mnie to nie działa. Czy może powinienem się czasem obrazić?
8w7

Awatar użytkownika
LittleClover
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 17 października 2009, 23:16
Lokalizacja: Wr / Krk

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#7 Post autor: LittleClover » środa, 21 kwietnia 2010, 11:20

harvi11 pisze:Wyżywa się na mnie czasami, ale ja jestem twardy i na mnie to nie działa. Czy może powinienem się czasem obrazić?
Chyba lepiej by było, gdybyś zostawił ją samą na jakiś czas, niech sobie poukłada w głowie dziewczyna. Najwyraźniej jest rozchwiana emocjonalnie, ale to nie może się odbijać na tobie, nie możesz jej utwierdzać w przekonaniu, że ma prawo z tobą tak pogrywać. Powiedz jej, że ją szanujesz, ale że jej humory nie służą ani tobie, ani jej samej. Powiedz, że nie jest ci obojętna, ale w aktualnym stanie nie możesz jej pomóc i że sama musi sobie ze sobą poradzić. Jeśli będzie chciała jakiegoś dnia spędzić z tobą trochę czasu - proszę bardzo, ale jeśli zacznie się wyżywać, po prostu ostudź jej emocje, powiedz, że to do niczego nie prowadzi i że nie będziesz z nią przebywać, jak się tak zachowuje.
Tylko się nie obrażaj na nią na zasadzie przedszkolnego "nie powiem ci dlaczego, ale dzisiaj z tobą nie rozmawiam" xD
4w5

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#8 Post autor: harvi11 » środa, 21 kwietnia 2010, 11:38

Ona w takich momentach wchodzi na czata i znajduje sobie kogoś na szybki numerek... :/
8w7

Awatar użytkownika
LittleClover
Posty: 25
Rejestracja: sobota, 17 października 2009, 23:16
Lokalizacja: Wr / Krk

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#9 Post autor: LittleClover » środa, 21 kwietnia 2010, 11:56

Zaczynam sę zastanawiać, czy to jakiś żart
4w5

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#10 Post autor: harvi11 » środa, 21 kwietnia 2010, 12:02

Nie żart :/ :/
Aż taki głupi jestem, że się z nią zadaję? Tak zakochany w życiu jeszcze nie byłem i wszystko po prostu wybaczam...
8w7

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#11 Post autor: Absynt » środa, 21 kwietnia 2010, 14:28

Możesz próbować w ten sposób.

Powiedz jej, że ją kochasz (jeśli jeszcze tego nie powiedziałeś). Mów, że będziesz dla niej stanowił podporę itd. ale nie bądź nachalny! Po prostu bądź dla niej, kiedy ona Cię może potrzebować. Spędzajcie dużo czasu, ale nie napastuj jej. Licz na to, że kiedyś nadejdzie chwila, że ona ulegnie, a wtedy to już krótka droga do miłości :D.

Pozdro :)
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#12 Post autor: chokureika » środa, 21 kwietnia 2010, 14:28

harvi11, z czystej ciekawości. Ile masz lat?
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#13 Post autor: harvi11 » środa, 21 kwietnia 2010, 19:06

Tylko nie krzyczcie...
Ja mam 27 a ona 18...
8w7

Awatar użytkownika
Ceres
Posty: 821
Rejestracja: czwartek, 17 września 2009, 23:59
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: UK

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#14 Post autor: Ceres » środa, 21 kwietnia 2010, 19:18

Harvi, na pewno jesteś wspaniałym facetem :) Ona? Najwidoczniej jest niezbyt zdrową Czwórką...
Moja rada: oddal się od niej. Całkowicie. Zerwij z nią kontakt! Po 1, Czwórki lubią to, co niedostępne, a po 2, na pewno zacznie Cię doceniać, gdy Cię straci... Taka prawda (wiem z autopsji) :P
Spotykam ludzi, szukam mądrych słów,
nie mówią nic, czego nie wiem dawno już
Na tyle, ile mogę zmieniam się...


4w5, sx/sp, EIE

harvi11
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2010, 21:57

Re: Jak was w sobie rozkochać?

#15 Post autor: harvi11 » środa, 21 kwietnia 2010, 19:38

Pokłóciła się z ojcem i jedzie właśnie do mnie :P Na całe 3-4 dni! Poradźcie co robić :D

To niezapowiedziana wizyta, bo mieliśmy się spotkać dopiero na 1 maja (mamy to siebie 250km)
8w7

ODPOWIEDZ