Prezent

Wiadomość
Autor
Malvinnnn
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 05:23

Prezent

#1 Post autor: Malvinnnn » sobota, 8 sierpnia 2009, 05:26

Witam wszystkich forumowiczów ;) Mój kolega (4w5) będzie miał za jakiś czas urodziny...i nie mam pojęcia co mu kupić...Czwórki...co by was zadowoliło ;) ? Im więcej propozycji, tym lepiej ;)



Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#2 Post autor: Karolka » sobota, 8 sierpnia 2009, 10:28

Jakaś książka o rozwoju osobistym np?
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#3 Post autor: jouziou » sobota, 8 sierpnia 2009, 10:57

Wszystko oprócz skarpetek!

Dla mnie mogłabyś wykupić 'Filmotekę Szkolną',koszulke z Morfołakami,dwa tomy Hellraisera i może wycieczkę do Zamku Neuschwanstein.

:lol:

A tak na serio myślę,że kupowanie prezentów urodzinowych nie powinno być uzależnione od enneagramowych typów.Musisz zaobserwować,jakiej muzyki słucha,jakie książki czyta,może kupisz płyte/książke? Pójdziesz z nim do kina? Nie mam pojęcia,nie znam człowieka,a każda Czwórka oprócz tych kilku cech łączących ją z przedstawicielami tego typu enneagramowego,jest tak naprawde jedną,wielką indywidualnością,ma inny gust,czymś zupełnie innym się interesuje,także nie mogę Ci pomóc.

Po za tym wydaje mi się,że już za samą pamięć o urodzinach i spędzenie tego dnia z Twoją Czwórką,powinnaś dostać duuużego plusa ; )
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Malvinnnn
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 05:23

#4 Post autor: Malvinnnn » sobota, 8 sierpnia 2009, 13:59

jouziou pisze:(...) A tak na serio myślę,że kupowanie prezentów urodzinowych nie powinno być uzależnione od enneagramowych typów.Musisz zaobserwować,jakiej muzyki słucha,jakie książki czyta,może kupisz płyte/książke? (...)
Dlatego sie pytam o cos uniwersalnego ;) - co by sie podobalo czworkom ;)

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#5 Post autor: Karolka » sobota, 8 sierpnia 2009, 14:51

Czymś co łączy czwórki jest zaangażowanie w poszukiwaniu własnego ja. Każdy robi to na swój sposób. Jedni angażują się w psychologię inni w ezoterykę, jednak wszystko co do tego zmierza jest dla czwórek interesujące.
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#6 Post autor: bíumbíumbambaló » sobota, 8 sierpnia 2009, 15:18

Jeśli Twoja Czwórka lubi ciekawe smaki i przedmioty zaskocz ją sypaną herbatą z herbaciarni, kawą, dzbanuszkiem, zestawem świec, ładnym wydaniem lub ciekawym przekładem lubianej książki, wykwintną czekoladą. Spraw, żeby Twój prezent był interesujacy i ciekawy, nawet jeśli Twój kolega to abnegat.
Na książce mozesz napisać jakąś zabawną lub po prostu od serca dedykację, mozesz zrobić własną kartkę, w której podkreślisz w zabawny sposób unikalność Twego kolegi, pomysłów jest mnóstwo. :D

Awatar użytkownika
Gudrun
Posty: 932
Rejestracja: wtorek, 4 listopada 2008, 11:08
Enneatyp: Obserwator

#7 Post autor: Gudrun » sobota, 8 sierpnia 2009, 15:18

Malvinnnn pisze:
jouziou pisze:(...) A tak na serio myślę,że kupowanie prezentów urodzinowych nie powinno być uzależnione od enneagramowych typów.Musisz zaobserwować,jakiej muzyki słucha,jakie książki czyta,może kupisz płyte/książke? (...)
Dlatego sie pytam o cos uniwersalnego ;) - co by sie podobalo czworkom ;)
Chyba każdy by wolał dostać coś wyjątkowego a nie uniwersalnego :wink:

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#8 Post autor: Nesca » sobota, 8 sierpnia 2009, 16:34

Ja osobiście lubię prezenty wykonywane przez kogoś. Nie znoszę prezentów typu kartka z Tesco lub mleczna czekolada i wspomniane już skarpetki.

Jako ta przeklęta Czwórka uwielbiam oryginalność w każdej postaci. Nie musi być to namalowany obraz czy skomponowana piosenka. Liczą się chęci. Prezent wtedy na zawsze będzie mi się kojarzył z osobą, od której go dostałam. I docenię, że nikt inny nie dostał i nie dostanie takiego prezentu, jak ja.

Ale oczywiście radość sprawiają mi nawet życzenia czy sms :) Nie jest tak strasznie, mowa tu była niemal o "prezencie idealnym" ;)


Swoją drogą - witam spowrotem po prawie dwóch latach nieobecności :)
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Awatar użytkownika
pumpkin
Posty: 282
Rejestracja: środa, 8 listopada 2006, 13:37

#9 Post autor: pumpkin » sobota, 8 sierpnia 2009, 17:07

kiedyś dostałam chyba najdurniejsze zdjęcie, na jakim kiedykolwiek się znalazłam i do tego wierszyk uzłożony specjalnie na moją cześć, z głupimi rymami odnoszącymi się do moich przygód/wpadek/sukcesów i wyrażający o wieeeeele więcej niż najdłuższy poemat
byłam zachwycona :]

bo przecież ja, taka sentymentalna czwóreczka, uwielbiam sobie potem wracać do tego upominku i wspominać miłe chwile i wzruszać się, jak to kiedyś było ekstra i ryczeć ze śmiechu, bo to zdjęcie i rymowanki są taaakie zabawne ;]
4w5
"Nie, nie, nie prawda, że nie mamy nic prawdziwego
Jest, jest jak było przed wiekami piekło i niebo"

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#10 Post autor: Nesca » sobota, 8 sierpnia 2009, 17:32

Właśnie o to chodzi. Sama często dawałam tego rodzaju prezenty, zawsze wydawało mi się to bardziej od serca, niż nawet najdroższa rzecz, kupiona gotowa.

Wierszyk też kiedyś pisałam. Kolega na urodziny dostał chyba 2 miesiące później, bo nie miałam czasu go skończyć. Skomentował to tak:

- Wiedziałem, że nadejdzie dzień, kiedy skończysz ten prezent. Ale nie spodziewałem się, że go dożyję.

:lol:
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#11 Post autor: bíumbíumbambaló » sobota, 8 sierpnia 2009, 18:41

Uwielbiam wykonywać ręcznie prezenty. Ale niestety nie każdy umie je docenić. Przykre, kiedy rysunek, nad którym śleczałam kilka godzin leży w szufladzie albo na jego miejsce wkłada sie do ramki zdjęcie świnki morskiej. o.O

Ręczne prezenty są wspaniałe, ale trzeba je zrobic tak by nie było widać braku manualnych możliwości, prezent musi być estetyczny. A to nie wyklucza wcale pomysłowości...

Moja koleżanka dostała kiedyś stary młynek do kawy wypełniony karteczkami z różnymi pogodnymi cytatami.

I stanę w obronie czekolady- ulubiona czekolada to ważny element prezentu. A teraz czekolad jest w bród i można znaleźć cos "niebanalnego". :]

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

#12 Post autor: jouziou » sobota, 8 sierpnia 2009, 19:43

bíumbíumbambaló pisze:I stanę w obronie czekolady- ulubiona czekolada to ważny element prezentu. A teraz czekolad jest w bród i można znaleźć cos "niebanalnego". :]
Dobra czekolada + jakiś pomysłowy handmade = uśmiech na twarzy obdarowanego

Ale chodziło chyba bardziej o taką byle jaką czekolade kupowaną na szybko w biedronce czy innym lider szajsie :P
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Awatar użytkownika
Zewryd
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 26 kwietnia 2009, 15:06

#13 Post autor: Zewryd » sobota, 8 sierpnia 2009, 20:02

A jeśli ma być coś orginalnego + trendy + handmade, to może dziergane stringi? :)
4w3 - Arystokrata

Awatar użytkownika
Nesca
Posty: 202
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 19:18
Lokalizacja: Spadłam z waniliowego nieba :)

#14 Post autor: Nesca » sobota, 8 sierpnia 2009, 20:17

jouziou pisze:Ale chodziło chyba bardziej o taką byle jaką czekolade kupowaną na szybko w biedronce czy innym lider szajsie :P
Ja nie lubię mlecznych czekolad wogóle :) Także chodziło o jakąkolwiek, tymbardziej szajsową :D

Zewryd pisze:A jeśli ma być coś orginalnego + trendy + handmade, to może dziergane stringi? :)
I nie lubię trendy :D
Kobieta jest z Wenus, a Mężczyzna... spadł z Księżyca.
Nieszczęscia chodzą parami, a szczęścia...spadają z Księżyca. Tuż za Mężczyzną ;)
_______
4w5

Malvinnnn
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2009, 05:23

#15 Post autor: Malvinnnn » sobota, 8 sierpnia 2009, 22:52

Bardzo wam dziekuje, ze mi pomagacie ;)

ODPOWIEDZ