Za dużo talentów

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

Za dużo talentów

#1 Post autor: Karolka » środa, 27 maja 2009, 20:15

Czy czujecie się czasem przytłoczeni swoimi umiejętnościami lub zainteresowaniami do tego stopnia, że stają się źródłem bólu i udręki psychicznej?

Ja mam wiecznie problem z moimi talentami. Chciałabym skupić się na części z nich żeby coś w życiu osiągnąć. Przecież nie mogę robić wszystkiego. To tak jakbym przez pomyłkę dostała za dużo talentów i z żadnego nie jestem w stanie zrezygnować. Z tego powodu nic nie robię i wszystko marnuję.


4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

#2 Post autor: kama.zielona » środa, 27 maja 2009, 21:03

Tak mam ten sam problem... interesuje się wieloma rzeczami np. śpiewem, ale mam tyle pracy że mogę nie chodzić na zajęcia regularnie. Jest też taniec... tak samo jak ze śpiewem... jest też masa kursów na które chciałabym chodzić, a nie mam czasu
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
vhax
Posty: 488
Rejestracja: czwartek, 15 stycznia 2009, 00:38
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Szczecin

#3 Post autor: vhax » czwartek, 28 maja 2009, 00:53

hehehe... a to podobno 7 są próżne :twisted:
7w8

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że Ci się to przytrafiło (Gabriel García Márquez)

Awatar użytkownika
El Kalafiorro
Posty: 308
Rejestracja: czwartek, 18 grudnia 2008, 23:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: ze Szczecina

#4 Post autor: El Kalafiorro » czwartek, 28 maja 2009, 00:57

A ja nie mam problemu z nadmiarem talentów. Pogodziłam się już z tym, że po prostu jestem świetna. Żadnego talentu nie rozwijam, bo i tak czego nie dotknę zamienia się w złoto. Nie muszę. Zbyt utalentowana jestem.

Ludzie. To nie jest nadmiar talentów. Jak człowiek ma jeden talent, to już dużo. Talent to nie bycie dobrym w czymś. Talent to coś cudownego. Talent podbudowany ciężką praca daje wspaniałe efekty. Talent to coś, co nas odróżnia od innych. Łatwość w wykonywaniu jakiegoś małego zadania. Można mieć talent artystyczny, można mieć talent do tańca, do języków obcych, do gry na nerwach. Ale nie przesadzajcie, że macie zbyt dużo talentów. Talent to coś tak nadzwyczajnego, że możemy mieć jeden, może dwa. Ale nie zbyt wiele.

Ehhh...
Dominującym podmiotem jest dominujący podmiot nieregulowany...

4w5 a ostatnio 1w2 ;]

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#5 Post autor: Perwik » czwartek, 28 maja 2009, 01:41

za dużo zainteresowań, za mało czasu.

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#6 Post autor: morbus » czwartek, 28 maja 2009, 06:26

brak zainteresowań, za dużo czasu
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: SuperDurson » czwartek, 28 maja 2009, 07:53

No, no, no - to musi być nie lada wysiłek, żeby sobie wmówić, że za dużo umiem i mam za dużo predyspozycji i w związku z idę przespać życie. :roll:
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
Jiggles
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 21:30
Lokalizacja: Poznań

#8 Post autor: Jiggles » czwartek, 28 maja 2009, 08:54

El Kalafiorro i Perwik mają racje ;P to nie nadmiar talentów, a nadmiar zainteresowań. Ale co tam i tak was kocham narcyzy ;P
4w5 || INFP
Prawomózg:
L - 10-20%
P - 80-90%
Ma kobiecy mózg.
Obrazek
Jiggles też tak umie xD
*Dodge* *Dodge* *Dodge*

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#9 Post autor: Karolka » czwartek, 28 maja 2009, 13:01

El Kalafiorro pisze: Ludzie. To nie jest nadmiar talentów. Jak człowiek ma jeden talent, to już dużo. Talent to nie bycie dobrym w czymś. Talent to coś cudownego. Talent podbudowany ciężką praca daje wspaniałe efekty. Talent to coś, co nas odróżnia od innych. Łatwość w wykonywaniu jakiegoś małego zadania. Można mieć talent artystyczny, można mieć talent do tańca, do języków obcych, do gry na nerwach. Ale nie przesadzajcie, że macie zbyt dużo talentów. Talent to coś tak nadzwyczajnego, że możemy mieć jeden, może dwa. Ale nie zbyt wiele.
Właściwie masz rację. Tym bardziej, że chyba znalazłam w sobie coś co rzeczywiście wyróżnia mnie od innych i może mi dać prawdziwą satysfakcję. W końcu każdy może nauczyć się perfekcyjnie rysować czy grać na instrumencie, ale nie każdy ma to coś co nada umiejętności szczególny charakter. Tylko, że łatwo jest powiedzieć. Mimo to co jakiś czas dopadają mnie złe myśli, że może coś przeoczę, a potem będę żałować i czasami kompletnie mnie paraliżuje taki strach.
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

malibulade
Posty: 32
Rejestracja: wtorek, 14 kwietnia 2009, 22:38

Re: Za dużo talentów

#10 Post autor: malibulade » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:00

Karolka pisze:Czy czujecie się czasem przytłoczeni swoimi umiejętnościami lub zainteresowaniami do tego stopnia, że stają się źródłem bólu i udręki psychicznej?

Ja mam wiecznie problem z moimi talentami. Chciałabym skupić się na części z nich żeby coś w życiu osiągnąć. Przecież nie mogę robić wszystkiego. To tak jakbym przez pomyłkę dostała za dużo talentów i z żadnego nie jestem w stanie zrezygnować. Z tego powodu nic nie robię i wszystko marnuję.
OOO mamo mam dokładnie to samo!!!! Wiecznie miałam problem z zdecydowaniem się bo sobie myślę aaa może to mi przyniesie lepsze korzyści :> i tak skacze, sztuka ekonomia biologia:> to jest tragiczne ale już się zdecydowałam !!! Ognie nie to ze nie robię nic bo robię ciągle, ale u mnie jest problem z ukierunkowaniem.... bo jak robię coś to po całości

Tak żeby była jasność: mam talent do tańca, pisania malowania, do matmy i biologi to dziwne .... każde z tych uzdolnień kocham z osobna i ciężko mi z nich zrezygnować
4w3 bardzo ekstrawersyjne

Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#11 Post autor: morbus » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:07

Ja wiem że wszystkie 4w5 są zajebiste :roll: i mają masę talentów na wysokim poziomie :roll:
Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#12 Post autor: Matea » czwartek, 4 czerwca 2009, 20:43

El Kalafiorro pisze:A ja nie mam problemu z nadmiarem talentów. Pogodziłam się już z tym, że po prostu jestem świetna. Żadnego talentu nie rozwijam, bo i tak czego nie dotknę zamienia się w złoto. Nie muszę. Zbyt utalentowana jestem.
rozwalasz mnie ile razy czytam Twoje posty.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Adormidera
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2009, 12:29
Lokalizacja: Gdańsk

#13 Post autor: Adormidera » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:10

Och, mój talent to od dziecka był powód zazdrości rówieśników.

Jak kiedyś coś mi się no, nie udało ładnie narysować to jaka była radość mojej przyjaciółki. Śpiewała wesoło: "Sandra straciła taaaleeent!"

Teraz... zajmuję się wszystkim. Zaliczam bezczelnie i rubasznie wszystkie z Dziewięciu Muz.
Rysuję, maluję, piszę książki, tworzę wiersze, gram na gitarze, śpiewam, tańczę, nawet się wzięłam za kręcenie filmu, fotografię itd.

Jednych to cieszy i budzi ogromny podziw a w innych budzi okropną zawiść i zazdrość nawet jak się z tym nie odnoszę zbytnio.

Swoje prace pokazuję tylko zaufanym znajomym, którym chcę zaimponować albo ich zaciekawić moją osobą.
Mam już trochę fanów ;)
4w5 i jeszcze mocniej.

- Włóczęga?... Ty Sandra jesteś MENEL! xD

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#14 Post autor: Matea » czwartek, 4 czerwca 2009, 21:54

...
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Karolka
Posty: 105
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 09:43
Lokalizacja: Gdańsk

#15 Post autor: Karolka » piątek, 5 czerwca 2009, 11:23

Adormidera pisze:Teraz... zajmuję się wszystkim. Zaliczam bezczelnie i rubasznie wszystkie z Dziewięciu Muz.
Rysuję, maluję, piszę książki, tworzę wiersze, gram na gitarze, śpiewam, tańczę, nawet się wzięłam za kręcenie filmu, fotografię itd.
Jak bym słyszała siebie ;)

Jak mam dobry czas to też nie stanowi problemu, ogólnie trzeba płynąć z prądem, chyba najbardziej ciągnie mnie do filmu. skoro nigdy nie byłam to nie mam szans by stać się uformowaną konkretną całościa. Zawsze będę się chwiać na różne strony. Ale chyba to może być naprawdę wspaniałe.
4w5 "Moje dzisiaj obala moje wczoraj"

ODPOWIEDZ