Nasi przyjaciele - jakie typy?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Alisa
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Polska

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#211 Post autor: Alisa » sobota, 9 kwietnia 2011, 17:09

Moją najlepszą przyjaciółką jest ósemka xD w ogóle, przynajmniej dla mnie, to dość taki...no powiem to tak, charaktery mamy wręcz skrajnie różne, ogólnie i w szczegółach..


4 w 5

Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#212 Post autor: Nifredou » sobota, 9 kwietnia 2011, 19:54

Mój brat zrobił sobie test- 7w8. I szczerze mówiąc, czasami dogadujemy się dobrze a czasami wręcz przeciwnie. Podesłałam link jeszcze mojej koleżance, i wyszło, że jest 8w7. Jesteśmy trochę zdystansowane, ale dogadujemy się dobrze.
zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

Awatar użytkownika
Alisa
Posty: 43
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 15:11
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Polska

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#213 Post autor: Alisa » sobota, 9 kwietnia 2011, 21:23

Zdystansowane, hmm.. Ja to nazywam "trudną przyjaźnią", chociaż pewnie to za mocne słowo, i wątpię,żeby ona tak to odbierała. Wspomniałam, jesteśmy wręcz skrajnie różne, jeśli chodzi o najogólniejsze sprawy i najdziwniejsze szczegóły. To nie jest znajomość rodzaju że usta nam się nie zamykają jak paplamy i jest słodko miło ale ja przynajmniej nie mogłabym bez niej żyć. Pewnie działamy na zasadzie dopełniania się czy coś.
4 w 5

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Re:

#214 Post autor: Rilla » niedziela, 10 kwietnia 2011, 14:03

Tanpopo pisze:Intensywna i głęboka znajomość może się niespodziewanie skończyć :P Ale to nie miłość, więc znacznie łatwiej do siebie potem wracać. W zasadzie bez żadnych odniesionych ran, czy pretensji, wracamy do siebie, cieszymy się, a okres milczenia nie robi szczególnej różnicy. Dla mnie przyjaźń to trwanie przy sobie bez zobowiązywania się do czegokolwiek. Wszystko dzieje się samo, bez jakiejkolwiek umowy, wzajemnych roszczeń. Można zniknąć na długo, wrócić i zostać przyjętym naturalnie, jakby ostatnie spotkanie miało miejsce tydzień temu. Myślę, że czas jest najlepszym sprawdzianem, czy to przelotna znajomość, czy przyjaźń.
W takim razie twoim zdaniem przyjaźń może niespodziewanie się skończyć, czy nie? Pierwsze zdanie i dwa ostatnie wzajemnie się wykluczają według mnie. Jeśli przyjaźń można poznać po tym, że upływ nawet długiego czasu jej nie niszczy, to znaczy, że się nie kończy, w przeciwieństwie do przelotnych znajomości. I takie jest moje zdanie.
Mam przyjaciółkę, z którą kontakt mi się urwał. Nie widziałam się z nią jakieś 2 lata. Jeśli się z nią zobaczę, mój stosunek do niej się nie zmieni. Zawsze będzie mogła przyjść z problemem, a ja postaram się jej pomóc. Niestety nie wiem, jakiego jest typu. Zastanawiałam się nad tym trochę, ale jakoś nie potrafię dojść do konkretnego wniosku. Prawdopodobnie jest 1 lub 3w2. Równie dobrze może być jednak 4w3. :roll:
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#215 Post autor: kangur » środa, 13 kwietnia 2011, 22:15

Puszą, oj puszą. I zawsze dziwiło mnie to, że ta dziewczyna jest nastawiona tylko i wyłącznie na sukces. Nigdy nie bierze pod uwagę innej możliwości niż wygrana.
ekhm ekhm :P 'zewnętrzny sukces nie jest dla mnie najważniejszy' ale to pewnie dlatego, że jestem introwertyczką.
Takie zachowanie przywodzi mi na myśl 7 nie wiem dlaczego ;)

Awatar użytkownika
Nifredou
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 6 marca 2011, 13:08
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#216 Post autor: Nifredou » czwartek, 14 kwietnia 2011, 20:26

kangur pisze:
Puszą, oj puszą. I zawsze dziwiło mnie to, że ta dziewczyna jest nastawiona tylko i wyłącznie na sukces. Nigdy nie bierze pod uwagę innej możliwości niż wygrana.
ekhm ekhm :P 'zewnętrzny sukces nie jest dla mnie najważniejszy' ale to pewnie dlatego, że jestem introwertyczką.
Takie zachowanie przywodzi mi na myśl 7 nie wiem dlaczego ;)
Cóż, na pewno nie wszystkie 4w3 są takie, wiem bo okazało się, że w swoim otoczeniu mam kolejną 4w3, z którą dogaduję się naprawdę dobrze :D
zdrowe 4w5, chociaż ostatnio się waham.

Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci - Jan Lechoń

Awatar użytkownika
Dobuch66
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:10
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#217 Post autor: Dobuch66 » niedziela, 24 kwietnia 2011, 00:21

Nie badałem przyjaciela, ale stawiam na 4w5 ;D
Szukając bratniej duszy.

KAnathema
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 8 maja 2011, 13:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#218 Post autor: KAnathema » niedziela, 8 maja 2011, 16:39

Mam dwie takie najbliższe duchowo osoby. Jedna z nich jest 4w5, druga 5w4. O reszcie nie mam pojęcia, prócz jednej osoby, która jest dziewiątką.
4w3 czy 4w5.
sx/sp
INFP
Zagubiona we własnych myślach usiłuję stłamsić poczucie wyjątkowości, ohydne umiłowanie do cierpienia. Człowieczek, który się łudzi, że karmiony pożywką własnych chwiejnych emocji, hoduje w sobie coś nietuzinkowego.

Awatar użytkownika
SJulie
Posty: 18
Rejestracja: sobota, 7 maja 2011, 18:13
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Strzelin

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#219 Post autor: SJulie » niedziela, 8 maja 2011, 16:43

Moi dwaj najlepsi kumple to 7 - jeden to 7w6 a drugi 7w8, dogadujemy się świetnie, świetnie też czujemy się w swoim gronie, a z tego co wiem (a przynajmniej tak mi mówią) jestem jedyną dziewczyną, z którą można porozmawiać jak z facetem. Dwie bliskie osoby to 4w5, dogadujemy się świetnie, chociaż znajomość z jednym i drugim opiera się raczej na rozmowie na śmieszne tematy lub na wspomnieniach. Najlepsza przyjaciółka jednak testu nie robiła, ale podejrzewam, że byłaby 1.
Najważniejszą osobą w moim życiu teraz i od dłuższego czasu jest pewien pan 5w4, wciąż zastanawiam się dlaczego.
4w5
Żyj szybko, umieraj młodo.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#220 Post autor: Rilla » piątek, 10 czerwca 2011, 00:53

Dziwna rzecz. Moja przyjaciółka jest Dziewiątką (już o niej wspominałam), ja jestem Czwórką. Ona jest bardziej czwórkowa ode mnie, a ja bardziej dziewiątkowa od niej. Im dłużej ją znam, tym czuję mniej pewny grunt mojej czwórkowości, a silniej zastanawiam się nad tym, czy ona przypadkiem nie jest Czwórką.
Jedynym "ale" w tym wszystkim jest takie, że moje bycie Dziewiątką mimo wszystko nie ma sensu.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
madeleine
Posty: 74
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#221 Post autor: madeleine » wtorek, 28 czerwca 2011, 12:26

Moi przyjaciele i najlepsi znajomi z którymi utrzymuje kontakt to: 7w8, 8w7, 4w3, 4w5, 4w5, 4w3. 7w8 i 8w7 pomimo że są to inne typy to bardzo dobrze spędza mi się z nimi czas. Niestety często nie słuchają mnie lub nie potrafią mnie zrozumieć O.O.
4w5

Awatar użytkownika
paintedblack
Posty: 7
Rejestracja: środa, 29 czerwca 2011, 15:13
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#222 Post autor: paintedblack » środa, 29 czerwca 2011, 15:52

Z tych najważniejszych osób jeden jest na bank 8w7, dwóch to czyste 5w4 z zachowania (choć oczywiście, pomijając cyferki i literki, są to kompletnie różne osobowości o "wspólnych" schematach postępowania). Ósemka regularnie uświadamia mnie, że ciężką pracą można przenosić góry i warto przebywać w towarzystwie, piątki, że samotny odpoczynek to cnota. Co dziwne, mimo częstej bezczynności (w końcu jestem depresyjną 4, nie?) bliżej mi do charakteru ósemki niż do piątek.

Nie wiem w sumie czy to zgodne z teorią enneagramu.
"Istnienie było nie tylko absurdalne, stanowiło ciężką harówę. Wystarczy pomyśleć, ile razy człowiek musi zmieniać w ciągu życia bieliznę" Charles Bukowski
enneagramowy 4w5

Awatar użytkownika
mva
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#223 Post autor: mva » piątek, 1 lipca 2011, 15:14

Zacznijmy od tego, że nie potrafię się z nikim przyjaźnić, akurat nie to jest mi do szczęścia potrzebne.
Ale generalnie najbliższe mi osoby są samymi czwórkami. Bardzo dobrze mi się z nimi dyskutuje, spędza czas. A z innymi typami mogę porozmawiać tylko o przyziemnych tematach. Te typy nawet nie starają się mnie zrozumieć. Nie rozumieją, że w ogóle mają cokolwiek do zrozumienia! I uważają mnie (czasem nawet to ukrywając) za jakiegoś dziwaka.
„Zdrowa” 4w5, z silnym wpływem skrzydła.

Shirayo
Posty: 625
Rejestracja: sobota, 23 kwietnia 2011, 11:40
Enneatyp: Obserwator

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#224 Post autor: Shirayo » piątek, 1 lipca 2011, 15:18

Byłbym wdzięczny, gdybyś rzucił/a przykładem rozmowy, gdy ktoś Ciebie nie rozumie.

Awatar użytkownika
mva
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:46
Enneatyp: Indywidualista

Re: Nasi przyjaciele - jakie typy?

#225 Post autor: mva » piątek, 1 lipca 2011, 15:33

Nie potrafię w chwili obecnej przytoczyć dokładnego cytatu, ale moi znajomi np. nie potrafią pojąć, co może mnie fascynować w Matematyce, czy tam Filozofii. Zastanawiam się nad sensem różnych rzeczy, zdarzeń, nad ich powołaniem, przeznaczeniem. A ich to zupełnie nie obchodzi. W codziennym natłoku obowiązków, tylko je wypełniają nie stając nawet na krok, by się po zastanawiać.
„Zdrowa” 4w5, z silnym wpływem skrzydła.

ODPOWIEDZ