Manipulowanie uczuciami

Wiadomość
Autor
Rosveen
Posty: 363
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 14:29
Lokalizacja: ja się tu wzięłam?

#31 Post autor: Rosveen » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 15:47

Obawiam się, że mam tendencję do manipulacji ludźmi, ale jedynie bliskimi mi osobami, nigdy obcymi. Zdarza mi się to czasem, całkowicie nieświadomie, tak jak Mao nie byłabym w stanie wyjaśnić, jak właściwie to robię. Zazwyczaj nawet nie zauważam, że zaczynam kimś manipulować. Na szczęście robię to rzadko i nigdy świadomie, chyba nawet nie potrafiłabym. Być może rację mają ci, którzy twierdzą, że zdarza się to chorym Czwórkom - kiedy wspinam się na wyższe poziomy zdrowia, czy też samoświadomości, nigdy nie manipuluję.



Awatar użytkownika
Mao
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 13:05
Lokalizacja: Płock

#32 Post autor: Mao » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 17:29

Obcych nie ruszam, boję się zagadać, co dopiero manipulować XD

Z tą manipulacją jest różnie, świadomie i nieświadomie ._. Chociaż na to nieświadomie mniej zwracam uwagi, w końcu kiedy tak manipuluję to raczej o tym nie myslę.
4w5
Przejdę przez bagno, aby zdobyć raj.

Hime
Posty: 42
Rejestracja: niedziela, 25 maja 2008, 15:27

#33 Post autor: Hime » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 17:59

w sumie to nie wiem. czasem dla zabawy udaję, że płaczę, bo coś tam (ale tak, że od razu widać iż udaję). nigdy jednak nie robię tego na prawdę i nie staram się manipulować innymi. jeśli nawet to robię to nieświadomie.
chociaż... jeśli się dłużej zastanowić to mi się zdarza, ale wtedy gdy boję się wyrazić słowami swoją myśl. ale nie wymuszam na innych rzeczy których nie chcą robić.
4w5

Nie jestem dziwna, szczególna, niezwykła, wyjątkowa, tajemnicza...
Jestem powtarzającym się schematem. Tyle.

Awatar użytkownika
Czarny_Charakter
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 22:57
Lokalizacja: Outta time

#34 Post autor: Czarny_Charakter » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 23:24

Rilla pisze:
Właściwie to po raz pierwszy spotkałam się z człowiekiem znającym się dość dobrze na tym stosunkowo niedawno i powiem wam, że nie chciałabym mieć z nikim podobnym więcej do czynienia. Istny wampir emocjonalny. Dwójką był.
Właśnie.
Nie cierpię manipulacji, jestem na tym punkcie przeczulona. Gdy ktoś próbuje mną sterować nie znajdziemy szans na porozumienie... Trzeba chronić indywidualizm,o! :D
If you won't save me, please don't waste my time.


/ INFj/p, 4w5 /

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#35 Post autor: Miltado » poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 23:54

Czarny_Charakter pisze: Trzeba chronić indywidualizm,o! :D
Podoba mi się to podejście :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#36 Post autor: Silver88 » środa, 27 sierpnia 2008, 23:58

Indywidualizm? Wiesz czym jest indywidualizm? Miara pychy i dumy czlowieka nie ma sie czym chwalic :lol:
Jestes tym kim sobie wmowisz...

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#37 Post autor: Miltado » czwartek, 28 sierpnia 2008, 00:35

Silver88 pisze:Indywidualizm? Wiesz czym jest indywidualizm? Miara pychy i dumy czlowieka nie ma sie czym chwalic :lol:
Postawę tę charakteryzuje silne poczucie niezależności i odrębności osobistej oraz postępowanie odbiegające od ogólnie przyjętych wzorów i norm. Indywidualizm wiąże się z przekonaniem o szczególnej roli jednostki, która stoi ponad tłumem. Na gruncie tej postawy powstał specyficzny typ bohatera romantycznego.

Tylko jest was aż tylu na tym forum, że ciężko mówić o indywidualności.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Czarny_Charakter
Posty: 61
Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2008, 22:57
Lokalizacja: Outta time

#38 Post autor: Czarny_Charakter » czwartek, 28 sierpnia 2008, 00:57

Miltado pisze:
Silver88 pisze:Indywidualizm? Wiesz czym jest indywidualizm? Miara pychy i dumy czlowieka nie ma sie czym chwalic :lol:

Tylko jest was aż tylu na tym forum, że ciężko mówić o indywidualności.
Hohoho, oczywiście,że pycha i duma. Każdy człowiek lubi uważać się za oryginalnego. Bądź co bądź, pół żartem,pół serio, czwórki od środka są przekonane o swojej 'odmienności' i mogą sobie narzekać "melancholijny typ", ale i tak za nic nie oddałyby tego przekonania i dowodu w postaci enneagramu :lol:

"we're one,but we're not the same" oł,yeah,uwielbiam ten fragment ^^
If you won't save me, please don't waste my time.


/ INFj/p, 4w5 /

ODPOWIEDZ