Manipulowanie uczuciami

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Mao
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 13:05
Lokalizacja: Płock

#16 Post autor: Mao » piątek, 22 sierpnia 2008, 18:11

Prawdę mówiąc nie mam pojęcia, jak to robię ._. Nie umiałabym napisać poradnika "Jak skutecznie manipulować innymi" :lol:
Jakoś tak mam.


4w5
Przejdę przez bagno, aby zdobyć raj.

Awatar użytkownika
Łukasz:)
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 22 maja 2007, 11:55
Lokalizacja: trudno powiedzieć

#17 Post autor: Łukasz:) » piątek, 22 sierpnia 2008, 18:13

ale np. nie muszę wydawać własnych pieniędzy na Tik Taki - kolega mi zawsze kupuje.

Kurde też chcę taką moc *.*
4w3 so/sp/sx|MBTI:ENTJ
Global 5 :Egocentric

"efrgasf gfbbng dsxcxczz qedvsbgbs" Rcdscs Tdcaa

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#18 Post autor: Zoidie » piątek, 22 sierpnia 2008, 18:30

Rilla pisze:jak to się robi? Nieraz widziałam to na filmach. Wiem, że jest odpowiednia tonacja, wzrok itp.
Odpowiednie rysy twarzy, ładne oczy i po sprawie, żadna instrukcja nie jest potrzebna :P Najpowszechniejsza manipulacja u każdego typu.

Mao - dostarcz mi dowodów, wrzuć fotkę :wink:

A jeśli mowa o manipulacjach Czwórek, to polegają one pewnie na odwracaniu czyjejś uwagi od naszych słabości poprzez lansowanie naszych zupełnie zakłamanych charakterystyk... Tyle. Osobiście często to stosuję, bo jakoś nie podoba mi się idea, żeby każdy dobrze wiedział kim jestem i jak można to wykorzystać :roll:

Awatar użytkownika
Mao
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 19 sierpnia 2008, 13:05
Lokalizacja: Płock

#19 Post autor: Mao » piątek, 22 sierpnia 2008, 18:39

Zoidie, w tym przypadku moja fotka to byłby kiepski dowód :lol:

Zakłamane charakterystyki... Chyba tego u mnie nie ma.
Może kiedyś się rozgryzę :lol:
4w5
Przejdę przez bagno, aby zdobyć raj.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#20 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 13:29

U mnie tez charakterystyka się raczej nie zgadza, a i tak zawsze wiem jak się ktoś zachowa. Manipuluje odruchowo i często nieświadomie uczuciami i racjami otoczenia. Nawet moje wspomnienia skupiają się bardziej wokół odczuć moich i otoczenia niż samej sytuacji. Często nie wiem o co dokładnie chodziło ale za to wiem co pomyślałam, jakie były reakcje. Może po prostu wszystko zapamiętuje a potem to wykorzystuje w przyszłości. Samo mi się w razie potrzeby uruchamia.
Obrazek

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#21 Post autor: Absynt » niedziela, 24 sierpnia 2008, 13:42

Po wczorajszej rozmowie z kolezanka moge stwierdzic, ze czasem jak psycholog manipuluje uczuciami czworek by im pomoc. Nigdy zas nie wykorzystuje manipulacji w celu osiagniecia wlasnych korzysci. Przynajmniej nie robie tego swiadomie z zimna krwia.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#22 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 14:13

W sumie nie wiem czy powinnam się tu podpisywać. Gdzieś czytałam ze typ enneagramowy się nie zmienia, ja powoli coraz bardziej staje się obserwatorem, może po prostu na początku się źle przyporządkowałam, a może się jednak zmieniłam, przyjaciele potwierdzaj tą drugą możliwość.
Puki co po rozmowie z nową klasą mam "dostać wpierdol" od kochających koleżanek z 2 :lol: Szybko nawiązuje znajomości :roll:
Obrazek

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#23 Post autor: impos animi » niedziela, 24 sierpnia 2008, 15:46

To co Ty im powiedziałaś? ;p
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#24 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:10

Nic w zasadzie, tam zaczęły się do mnie pluć a ze nie potrafiły odpowiedzieć to "mam dostać w pierdol" od bandy plastików :lol:
Tak strasznie się boje. Nie wiem jak to robię ale potrafię na stukać sobie wrogów jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. Najpierw weszli na forum mojej klasy a co tam i od razu Aneczka zaczęła się do mnie pluć i mi wymyślać. Ostatecznie kazałam jej wymontować narządy odpowiadające za produkcje hormonów bo testosteron u kobiet nie jest dobry. Potem nie chcący nazwałam jej dziecko tłuściochem co ona uznała za obraźliwe (z skąd miałam wiedzieć ma góra 17 lat). Ogólnie laska chodzi i szuka komu można by zwymyślać a jak se nie radzi to...
Obrazek

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#25 Post autor: impos animi » niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:16

Ee, czy ja dobrze zrozumiałam, że ta koleżanka ma dziecko? Widzę, że to coraz bardziej powszechne, moja klasa też już jest zastępem cioć i wujków dla synka jednej koleżanki ;p

A co do tematu. Cholera, nie wiem. Wydaje mi się, że czasem chyba zdarza mi się nieświadomie manipulować. Nie jestem pewna czy przypadkiem świadomie też tego nie robię. Qrde, jakoś nie mogę sobie przypomnieć.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#26 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 16:20

Nienawidzę małych dzieci :twisted:
Obrazek

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

#27 Post autor: ein » niedziela, 24 sierpnia 2008, 18:44

Elkora, ty sie nie smiej, bo jak rzeczywiscie Cie stluka to bedzie nieciekawie. Kiedys trafilem przez przypadek (a jakze ;P) na rozmowy w toku, i dziewczynki sobie rozmawialy jak to jedna bila chlopakow w szkole i takie tam bzdety. Nie chcialbym w swoim zyciu trafic na taka babe ;P

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#28 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 18:56

Wiem ze mogą, ale co mam ich po dupie całować? W życiu, jak dostane w pierdol to już i tak wszyscy wiedza jak to się zaczęło, oznaczać będzie tyle ze nie mogą se z gówniarzem poradzić inaczej, zawsze można zrobić jakaś błazenadę i podkopywać na każdym kroku. Cały mój rocznik ich nienawidzi, zresztą zawsze można poprosić o pomoc Czesława:)
Prawda jest taka ze gówno mi mogą zrobić, poobijać ewentualnie trochę i to nie bardzo bo szkoła dość specyficzna jeszcze wylecą za to :twisted:
Jak mnie ktoś zaczepi to ja nie potrafię inaczej, tym bardziej ze zaczepiała nie tylko mnie. Ja już nieraz przez to coś traciłam i pewnie nieraz stracę, ale nie przejdę ze spuszczona głową jak mi jakiś plastik wymyśla. Honor ponad wszystko:)
Obrazek

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

#29 Post autor: ein » niedziela, 24 sierpnia 2008, 19:09

THIS IS SPARTAAAAAAAAAAAA!

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#30 Post autor: Elkora » niedziela, 24 sierpnia 2008, 19:16

Mniej więcej :lol:
Obrazek

ODPOWIEDZ