Szukanie dziury w calym

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

Szukanie dziury w calym

#1 Post autor: Absynt » niedziela, 24 lutego 2008, 07:00

Czy nie jest to charakterystyczne dla Czworki?

Ale, lecz, bo, jednak, czy, moze, czy aby i tak w kolko. Moim zdaniem czworkom brakuje tez zdecydowania. Same utrudniaja sobie decyzje nie ufajac sobie. Kazdy wybor jest trudny, wszystko jest relatywne, kazdy temat mozna wziac od tylka strony i zaczac go stamtad ANALizowac itd. Wszystko jest pokrecone i mozna o wszystkim myslec w kolko. Zreszta zaczynam chrzanic tak jak Wy :twisted:. Pochrzancie, jestem ciekaw ;). Czy to wogle potrzebne?


6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#2 Post autor: Kwiecia » niedziela, 24 lutego 2008, 10:50

bo sie chce, zeby wszystko było idealne, i każda najmniejsza "dziurka" denerwuje, smuci i każe poświęcać sobie uwage
4w5 :)

Awatar użytkownika
Anathema
Posty: 202
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2007, 23:31

#3 Post autor: Anathema » niedziela, 24 lutego 2008, 14:52

a niechęć popadania w skrajności jako takie, chęć bycia bezstronnym? i dziwne przeświadczenie, że nic nie jest pewne i jak Kwiecia pisze- idealne, czego z resztą zaprzeczyć nie sposób
Absynt pisze:Same utrudniaja sobie decyzje nie ufajac sobie.
nie ufają nie tyle sobie, co wszystkiemu wokół siebie, tak mnie się zdaje

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#4 Post autor: BlackHannah » niedziela, 24 lutego 2008, 14:55

zgodze sie.. Nie to ze nie ufamy sobie..ale wszystkiemu wokoło..
Ja zawsze szukam dziury w całym , a to niedobrze bo nic nie jest idealne a ja tego dociekam i czasem psuje wiele spraw..
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

Re: Szukanie dziury w calym

#5 Post autor: impos animi » niedziela, 24 lutego 2008, 19:12

Absynt pisze:Czy nie jest to charakterystyczne dla Czworki?

Ale, lecz, bo, jednak, czy, moze, czy aby i tak w kolko. Moim zdaniem czworkom brakuje tez zdecydowania. Same utrudniaja sobie decyzje nie ufajac sobie. Kazdy wybor jest trudny, wszystko jest relatywne, kazdy temat mozna wziac od tylka strony i zaczac go stamtad ANALizowac itd. Wszystko jest pokrecone i mozna o wszystkim myslec w kolko. Zreszta zaczynam chrzanic tak jak Wy :twisted:. Pochrzancie, jestem ciekaw ;). Czy to wogle potrzebne?
Fakt, to moja specjalność. I zdecydowanie wywołana tym, że nie ufam ani sobie, ani wszystkiemu wokół.

Czy to potrzebne? Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie, raczej szkodliwe. Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji. Jednak tak się uzależniłam od tego analizowania, że mimo że zdaję sobie sprawę z tego, że nic dobrego z tego nie wychodzi, ciągle nie umiem przestać tak robić. Z jednej strony jest świadomość, że się tkwi w błędnym kole, z drugiej paraliżujący strach przed wyjściem z niego.
Ostatnio zmieniony niedziela, 24 lutego 2008, 19:14 przez impos animi, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#6 Post autor: mith » niedziela, 24 lutego 2008, 19:13

BlackHannah pisze:zgodze sie.. Nie to ze nie ufamy sobie..ale wszystkiemu wokoło..
Ja zawsze szukam dziury w całym , a to niedobrze bo nic nie jest idealne a ja tego dociekam i czasem psuje wiele spraw..
Nie psujesz ich. Jedynie pokazujesz innym że są już zepsute. Bo nic nie jest idealne i nie można sobie wmawiać że takie jest
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#7 Post autor: BlackHannah » niedziela, 24 lutego 2008, 21:30

Nie wiem.. to już takie moje chore urojenie.. szukanie czegoś idealnego..choć wiem że tego nie znajde.. zresztą sam wiesz jak jest.. z tego powodu sie później zadręczam.
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#8 Post autor: impos animi » niedziela, 24 lutego 2008, 21:54

mith pisze:
BlackHannah pisze:zgodze sie.. Nie to ze nie ufamy sobie..ale wszystkiemu wokoło..
Ja zawsze szukam dziury w całym , a to niedobrze bo nic nie jest idealne a ja tego dociekam i czasem psuje wiele spraw..
Nie psujesz ich. Jedynie pokazujesz innym że są już zepsute. Bo nic nie jest idealne i nie można sobie wmawiać że takie jest
To, że coś nie jest idealne nie znaczy, że jest zepsute. Wg PWN coś zepsutego to coś uszkodzonego, zmienionego na gorsze. Ponieważ jak sam stwierdziłeś nic nie jest idealne, musimy przyjąć jakiś punkt wyjścia, do którego odniesiemy zespucie. Inaczej musielibyśmy z góry założyć, że wszystko od razu rodzi się zepsute. Zatem zepsucie to coś odchylonego od punktu odniesienia, który założymy. Ten punkt zazwyczaj jest ruchomy, jak dla mnie to najczęściej tzw. 'normalność', która jest raczej względna, więc przez każdego może być postrzegana inaczej. Ale to nie znaczy, że zawsze wszystko jest zepsute. Jeśli za punkt odniesienia wziąć idealność to rzeczywiście tak jest, tylko to raczej zgubne, bo wtedy faktycznie zawsze wszystko będzie źle.

imposowy bełkot :}
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#9 Post autor: mith » niedziela, 24 lutego 2008, 22:07

Nie wszystko odrazu jest zepsute, ale tak już na tym świecie jest że wszystko ma predyspozycje do psucia się. Idealnego nie ma nic, a całkiem zepsutych, spaczonych ludzi, spraw czy przedmiotów są całe tabuny.
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

Awatar użytkownika
BlackHannah
Posty: 101
Rejestracja: sobota, 2 lutego 2008, 16:12
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

#10 Post autor: BlackHannah » niedziela, 24 lutego 2008, 22:14

cały ten świat jest zepsuty .. a najbardziej dzisiejsze społeczeństwo.
"..Za to, że chcą was zmieniać zamiast naśladować
że jesteście leczeni zamiast leczyć świat
za waszą boską moc niszczoną przez zwierzęcą siłę
za niezwykłość i samotność waszych dróg.."

4w5

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#11 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:06

BlackHannah pisze:cały ten świat jest zepsuty .. a najbardziej dzisiejsze społeczeństwo.
Zrzuta na napalm? :lol: Może i nie uważam, że cały świat jest zepsuty, ale jego większa część na pewno. I to się niestety stale rozrasta. Odnośnie dzisiejszego społeczeństwa. "Wczorajsze" nie było zepsute? Było, tyle, że bez cudownych wynalazków jakimi są TV i Internet nie mogło się z tym obnosić :wink: Chociaż jakieś unikalne dla naszych czasów skazy też się pewnie znajdą.

A "szukanie dziury w całym" to, w moim odczuciu, bardzo pożyteczna postawa. Z powodu najbardziej niepozornych "dziur" najpiękniejsza idea może szybko pójść na dno...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:09 przez Zoidie, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#12 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:09

Co, ambiwalencja? Otepienie? Czarne jest biale, a biale jest czarne?

Jak Was czytam to przypomina mi sie pewne forum o schizofrenii. Tylko, ze Wy nie macie wlasnego swiata, ktory przycmil ten tzw. realny. A reszta to jak raz wszyscy z zaburzeniami emocjonalnymi :P. Biedne 4.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#13 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:16

Absynt pisze:Tylko, ze Wy nie macie wlasnego swiata, ktory przycmil ten tzw. realny.
Fakt. Ja mam w leasingu.
Absynt pisze:A reszta to jak raz wszyscy z zaburzeniami emocjonalnymi :P. Biedne 4.
Oj, i to jak biedne... Dasz za nas na mszę? :wink:

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#14 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:27

Nie.

Ale kiedys moge za Was odprawic msze :twisted:.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#15 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:36

To już nie to samo, ale jak takiś oszczędny - ujdzie. :roll:

ODPOWIEDZ