Wasz sposób na...

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

Wasz sposób na...

#1 Post autor: Kwiecia » wtorek, 22 stycznia 2008, 19:50

...bycie lepszym, wyrzeźbienie charakteru, samorozwój, ogarnięcie się - niepotrzebne skreślić.

Kiedy ja chcę być lepsza, mam straszliwą tendencję do wymyślenia sobie Kwieci, którą chciałabym być, i prób przekonwertowania siebie na nią z dnia na dzień. W związku z tym, że to kompletnie niemożliwe... denerwuję się, że mi się to nie udaje, i kończę jeszcze gorzej, niż zaczęłam... więc teraz szukam lepszego sposobu ulepszenia siebie. Propozycje?


4w5 :)

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#2 Post autor: Matea » wtorek, 22 stycznia 2008, 19:57

bezinteresowność. Patrzenie na wszystko bardziej obiektywnie niż z perspektywy własnych odczuć.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#3 Post autor: Perwik » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:08

Matea pisze:bezinteresowność. Patrzenie na wszystko bardziej obiektywnie niż z perspektywy własnych odczuć.
no ale co to właściwie znaczy ? to są hasła :) a ja zauważyłem, że samorozwój, nie następuje tylko podczas tworzenia haseł :P tzn na moim przykładzie, wygląda to tak, że tworze sobie jakiś obraz, siebie, doskonalszego o jakąś odkrytą wadę, a potem staram się to wprowadzić w życie :P staram się pamiętać o tym co jest do poprawki :) a po za tym, są pewne czynniki, które ogólnie rozwijają osobowość, wrażliwość czy ciało, które stosuje w swoim codziennym życiu. w każdym bądź razie jestem doskonale pojebany. :D

Awatar użytkownika
Far
Posty: 127
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2007, 18:34
Lokalizacja: Gdańsk

#4 Post autor: Far » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:45

Hmm... może podejmowanie ryzyka i wyciąganie odpowiednich wniosków zarówno gdy się powiedzie jak i nie powiedzie.
4w5

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#5 Post autor: Matea » wtorek, 22 stycznia 2008, 20:59

Perwik pisze:
Matea pisze:bezinteresowność. Patrzenie na wszystko bardziej obiektywnie niż z perspektywy własnych odczuć.
no ale co to właściwie znaczy ? to są hasła :)
Nie wiem jak Ty ,ale ja się bardzo często koncentuje na własnych przeżyciach przez co często zaciera mi się obraz rzeczywistości i nie potrafię obiektywnie patrzeć na ludzi przez co często ich ranię...
Mam tutaj na myśli poświęcenie się dla kogoś ,bez względu na własne uprzedzenia.
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Borderline
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2008, 21:16

#6 Post autor: Borderline » wtorek, 22 stycznia 2008, 22:09

mój sposób na udoskonalanie się (cokolwiek to znaczy, jest jak jest i tak będzie) to życie, nieważne czy moje czy cudze ale też moje. żyj.
gówno prawda

Perwik
Posty: 3600
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 23:08

#7 Post autor: Perwik » środa, 23 stycznia 2008, 00:55

wydaje mi się, że nikt nie wie jaka jest naprawdę, ta rzeczywistość, bo każdy patrzy przez pryzmat siebie, swoich doświadczeń - i jedni skoncentrowani są bardziej na uczuciach, inni na bardziej powieszchownych sprawach. a tak swoją drogą, nie wierze w bezinsteresowność :)

Awatar użytkownika
Kct
Posty: 61
Rejestracja: środa, 9 stycznia 2008, 11:27

#8 Post autor: Kct » środa, 23 stycznia 2008, 09:55

...
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 maja 2008, 14:57 przez Kct, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kwiecia
Posty: 213
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 15:54
Lokalizacja: z Puszczy Kozienickiej

#9 Post autor: Kwiecia » środa, 23 stycznia 2008, 15:45

Perwik pisze:na moim przykładzie, wygląda to tak, że tworze sobie jakiś obraz, siebie, doskonalszego o jakąś odkrytą wadę, a potem staram się to wprowadzić w życie
I właśnie taki sposób nie sprawdza się w moim przypadku. Nie potrafię tego wprowadzić w życie na dłużej niż 3 dni. Przyczyna? Chyba taka, że trzeba przy tym postawić sobie nakazy, zakazy i kontrolować siebie. To mi nie wychodzi.
Dlatego myślę, że dobrym sposobem może być uwalnianie swoich emocji z siebie, zamiast ich ograniczanie. Jeśli pojawia się u mnie zła emocja, nie muszę jej negować, ale pozwolić jej z siebie wypłynąć bez skupienia na niej uwagi, a jednocześnie afirmować inną, lepszą. Zamiast skupiać się na zlikwidowaniu złości, gdy się ona pojawia, mogę kilka razy dziennie na kilka minut usiąść z zamkniętymi oczami i nie myśleć o niczym, żeby wprowadzić siebie w spokojny nastrój na resztę dnia.
4w5 :)

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#10 Post autor: Avin » środa, 23 stycznia 2008, 17:45

patrzenie na siebie jakim sie moze byc i dazenie do zmian by to osiagnac, a gdy robi sie juz jakies kroki, to wyznaczanie wyzszych poprzeczek
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

Re: Wasz sposób na...

#11 Post autor: sarnandynka » środa, 23 stycznia 2008, 20:31

...
Ostatnio zmieniony wtorek, 23 czerwca 2009, 01:46 przez sarnandynka, łącznie zmieniany 1 raz.

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#12 Post autor: bíumbíumbambaló » czwartek, 24 stycznia 2008, 14:43

Ludzie. Oni pomagają...

Kwiecia- prześlicznie.


Ja niestety już nie umiem się wypowiadać o sprawach o których nie mam pojęcia... więc nic Wam nie powiem.

Awatar użytkownika
Emka
Posty: 185
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 17:19
Lokalizacja: Polska

#13 Post autor: Emka » piątek, 1 lutego 2008, 22:58

Kiedyś tworzyłam listy 10-punktowe w których wyznaczałam sobie cele (wręcz misje) na najbliższe dni, czy tygodnie...Nie pamiętam już czy były skuteczne....
a-a-ale ten temat mi o nich przypomniał , wiec jak tylko wyłącze komputer zastanowię się, co chcialabym zmienić :)

Awatar użytkownika
mith
Posty: 296
Rejestracja: wtorek, 27 listopada 2007, 21:16
Lokalizacja: z nienacka

#14 Post autor: mith » sobota, 2 lutego 2008, 13:38

Stworzenie swojej indywidualnej hierarhii wartości, zgodnej z waszym wewnętrznym ja.
4w5

der Wald er steht so schwarz und leer
Weh mir, oh weh
Und die Vögel singen nicht mehr

Ohne dich kann ich nicht sein

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#15 Post autor: bíumbíumbambaló » sobota, 2 lutego 2008, 13:43

Po co.? Kiedy człowiek czuje się dobrze i wie, że ma gdzieś obok bratnią duszę, "zasady" przychodzą same. Nie trzeba nic tworzyć.

ODPOWIEDZ