Zwierzęta (Tylko 4)

Twoje podejście do zwierząt:

Kocham je.
71
45%
Lubię
69
43%
One są mi obojętne
13
8%
Nie lubię zwierząt.
6
4%
 
Liczba głosów: 159

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#46 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 00:50

Outsider pisze:...Wlasciciel szczora - jak milo, ale zycze powodzenia jezeli Tobie sie bedzie zawsze chcialo zmieniac trociny co 3 dni... :wink:
Szczerze mówiąc to chwilowo z lenistwa nie korzystam z trocin :roll: Tak wystarczy przerzucić gdzieś szczura i przejechać się parę razy po klatce mocniejszym strumieniem wody :lol: No chyba, że te trociny są dla niego potrzebne/korzystne? W takim wypadku poświęcę się i zacznę się z nimi męczyć :wink:
Z tym wietrzeniem to ja tak bardziej do siebie, bo miałem z tym problem przez kilka dni i ulga po odkryciu jego źródła była tak wielka, że do dziś wszystkim wszędzie o tym opowiadam :lol: Więc nie miej mi tego za złe - zakładając, że Twoja uwaga była ironiczna, ponieważ i beze mnie świetnie o tym wiedziałaś :wink:
Outsider pisze:Porzucenia pasji? to jak bede miec wlasne mieszkanie to napewno wroce do hodowli szczorow...albo tchorzofretki ktora mi sie marzy :P
W takim razie powodzenia :) Tylko czemu "albo szczur, albo fretka"? Nie mogą współpracować? :wink:
Outsider pisze:He no nie ladnie...zue chlopaki :)
A tam złe... Co my biedni poradzimy, że strony bibliotek i pism popularnonaukowych są zawsze nieczynne? :lol:
Rilla pisze:Może to zabrzmi dziwnie, ale to moje śp. maleństwa (2 ogoniaste chłopczyki) nauczyły mnie czym jest miłość. Były jedynymi istotkami, do których się przywiązałam i nie bałam się tego. Zwierzę w odróżnieniu od człowieka nie zostawi, nie wyśmieje, nie odrzuci. Psy, szczury- to mądre stworzenia, bardzo... w nie można zainwestować swe uczucia.
Heh, też myślałem, że jak już będę miał szczura to wejdę z nim w ścisłą komitywę, ale, niestety, z jakiegoś powodu z dnia na dzień coraz bardziej panikuje na mój widok... Teraz nawet nie daje się głaskać, chociaż wcześniej nie sprawiało mu to żadnego problemu. To normalne u młodych? Są może jakieś metody oswajania? :wink: Podobnie jak i Ty chętnie bym się do szczura przywiązał, ale trudno o to bez "wzajemności" :wink:



Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#47 Post autor: Rilla » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:14

Zoidie pisze:
Outsider pisze:...Wlasciciel szczora - jak milo, ale zycze powodzenia jezeli Tobie sie bedzie zawsze chcialo zmieniac trociny co 3 dni... :wink:
Szczerze mówiąc to chwilowo z lenistwa nie korzystam z trocin :roll: Tak wystarczy przerzucić gdzieś szczura i przejechać się parę razy po klatce mocniejszym strumieniem wody :lol: No chyba, że te trociny są dla niego potrzebne/korzystne? W takim wypadku poświęcę się i zacznę się z nimi męczyć :wink:
Szczury baardzo lubią bawić się w trocinach, zagrzebywać się w nich jak chomiki, chować sobie w nich ziarenka itd. Także jeśli dasz im trociny to nie tyle na ich potrzeby, ale na pewno dla radochy. Ale jest to też niebezpieczne, bo w trocinach mogą chować się różne świństwa, takie jak pasożyty, więc lepiej dać sobie z nimi spokój.

A coś mięciutkiego mają na posłanko? Chyba nie każesz im spać na drutach czy plastiku?
Zoidie pisze:Heh, też myślałem, że jak już będę miał szczura to wejdę z nim w ścisłą komitywę, ale, niestety, z jakiegoś powodu z dnia na dzień coraz bardziej panikuje na mój widok... Teraz nawet nie daje się głaskać, chociaż wcześniej nie sprawiało mu to żadnego problemu. To normalne u młodych? Są może jakieś metody oswajania? :wink: Podobnie jak i Ty chętnie bym się do szczura przywiązał, ale trudno o to bez "wzajemności" :wink:
A to Twój "pierwszy raz"? Obserwuj go bacznie. Jeśli wcześniej dawał się głaskać, a teraz nie, to może zrobiłeś to w pewnym momencie za mocno i szczurek się obraził- to bardzo uczuciowe zwierzęta. Jak długo go masz?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#48 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:25

Rilla pisze:A coś mięciutkiego mają na posłanko? Chyba nie każesz im spać na drutach czy plastiku?
Ma watę, bo wszystko inne rwał nocami w pasy :lol: Ujdzie, czy może sobie nią coś zrobić? :wink:
Rilla pisze:A to Twój "pierwszy raz"? Obserwuj go bacznie. Jeśli wcześniej dawał się głaskać, a teraz nie, to może zrobiłeś to w pewnym momencie za mocno i szczurek się obraził- to bardzo uczuciowe zwierzęta. Jak długo go masz?
Pierwszy :) Wiesz, raz musiałem go niestety nieco mocniej złapać, bo chciał lecieć za włączonego kompa - bałem się, że coś dziabnie i będę miał grillowanego szczura :wink: Z tym, że zdarzyło się to raz, a ponadto tylko ja się nim zajmuję, więc w sumie mógłby skojarzyć, że z reguły nie jestem dla niego nieprzyjemny :wink: Przejdzie mu z czasem? Mam go dopiero dwa tygodnie :) Dzięki za zainteresowanie tak w ogóle :)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#49 Post autor: Rilla » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:41

2 tygodnie to nie tak długo. Wszystko tak w ogóle zależy od osobowości szczura- niektóre są bardziej ufne, a niektóre mniej. Pamiętam problemy ze swoim pierwszym- był bardzo zamknięty w sobie i bał się wszystkiego, ale po oswojeniu kochał ludzi mu znanych i uwielbiał głaskanie. Szczurek musi zrozumieć, że jest przy tobie bezpieczny, że nic mu nie grozi, a wręcz przeciwnie, że Ty jesteś jego ostoją bezpieczeństwa. U mnie poskutkowała taka metoda:

Założyć jakiś łach niepotrzebny, ale ciepły, np. stary sweter czy polar, a pod spodem nic, a małego szczurka włożyć delikatnie pod ubranie i tak z nim posiedzieć. Chodzi o to, by poznał Twój zapach w bezpiecznym dla niego miejscu, a szczury lubią bardzo ciemne i ciepłe pomieszczenia. Powtarzaj to codziennie aż do skutku.

Edit:
Tu znajdziesz porady, jeśli miałbyś jakiś problem:
http://free.of.pl/s/szczury/start.html
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Zoidie
Posty: 572
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2008, 00:24

#50 Post autor: Zoidie » poniedziałek, 25 lutego 2008, 01:57

To mnie troszkę pocieszyłaś, dzięki :) Bałem się, że nienawiść wobec mojej osoby przetrwa w jego rodzie do 10. pokolenia :wink: Z rady chętnie skorzystam, chociaż będzie to trudne z uwagi na to, że póki co wyrywa się ilekroć biorę go do ręki. Ale w końcu wszystko co wartościowe wymaga poświęcenia, więc jakoś to będzie :wink: Tak czy inaczej gratuluję inwencji, nie pomyślałem o tym. I dzięki za linka, powędrował do ulubionych :wink: Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#51 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 03:13

Moja Kaja, ktora tu sie pojawila juz pare razy chyba, jest takim cudenkiem. Koffusiam jom. Choc to tylko piesek mojej Matuli. Dodatkowo dziewczyny ja lubia, bo jest taka sliczna :D.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#52 Post autor: bíumbíumbambaló » poniedziałek, 25 lutego 2008, 17:00

Absynt pisze:Moja Kaja, ktora tu sie pojawila juz pare razy chyba, jest takim cudenkiem. Koffusiam jom. Choc to tylko piesek mojej Matuli. Dodatkowo dziewczyny ja lubia, bo jest taka sliczna :D.
Mnie nawet perkaty kundelek zachwyca. Dawaj zdjęcie Kajusi. :)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#53 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 20:54

Obrazek

Obrazek

:D
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#54 Post autor: bíumbíumbambaló » poniedziałek, 25 lutego 2008, 21:05

Już wiem o co im chodzi- o oczy. ;)

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#55 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 22:05

Zabojcze spojrzenie, co? Na pierwszej fotce takie niewiniatko z niej :D.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

#56 Post autor: Rilla » poniedziałek, 25 lutego 2008, 23:13

Jaka urodziwa panna :D Piękny pies!

Uwielbiam tę rasę. Jest wspaniała pod każdym względem: zarówno charakteru jak i wyglądu. Marzę o takim zwierzu przy sobie.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
Absynt
VIP
VIP
Posty: 3178
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 13:53

#57 Post autor: Absynt » poniedziałek, 25 lutego 2008, 23:21

To mieszaniec. Wyglada na spaniela x labradora.

Wielkosc tez idealna, bo miesci sie na kolanach i nie ciazy i trudno na nia nadepnac, nie zauwazajac jej :P.

Na dodatek ma krotki ogonek - taki kikucik (nieobcinany) :P. Zabawny.
6w7 sx/so EIE

Zycie to samospelniajaca sie przepowiednia.

agda
Posty: 154
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2007, 16:32
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: pomorskie

#58 Post autor: agda » niedziela, 16 marca 2008, 12:45

uroocza^^
ja też mam psa:)
http://f4.sfd.pl/sb.asp?w=520&p=5/image ... 122930.JPG
tu miał 2 m-ce

Awatar użytkownika
Crystal
Posty: 62
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 23:05
Enneatyp: Indywidualista

#59 Post autor: Crystal » poniedziałek, 10 listopada 2008, 05:09

Od jedenastu lat mam psa. To najpiękniejszy członek rodziny. Zwierzęta to istotki dużo lepsze od większości ludzi. No i nie ma to jak maleństwo wiecznie cieszące się na mój widok pomimo upływu lat. W kim lepsze oparcie jak w zwierzaku.
bla bla
4w3

Eternium
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 22:51

#60 Post autor: Eternium » poniedziałek, 10 listopada 2008, 16:10

Ostatnio zmieniony niedziela, 25 października 2009, 10:08 przez Eternium, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ