Dar widzenia?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

Dar widzenia?

#1 Post autor: Silver88 » piątek, 11 stycznia 2008, 14:16

O co chodzi z tym darem widzenia bo nie rozumiem? Czy chodzi tutaj o znacznie wyzszy w porownaniu z innymi typami poziom empati, latwosc w odczytywaniu emocji innych osob i zrozumienie innych osob???


Jestes tym kim sobie wmowisz...

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#2 Post autor: bíumbíumbambaló » piątek, 11 stycznia 2008, 15:36

poziom empatii? niemożliwe. mój zawsze był bardzo wysoki, zawsze byłam adwokatem diabła.

ale jeśli ktoś mnie skrzywdził swoim brakiem empatii to inna 4w5.

widzenie? nie, uważałabym z tym. to tylko potencjał, albo pęd, który na lichym podłożu nie wykiełkuje.

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#3 Post autor: Silver88 » piątek, 11 stycznia 2008, 15:44

A Ty jestes 4? Na stronie w opisie 4 pisze: "szanuj mnie za mój wyjątkowy dar widzenia i moją intuicję". Jaki ku#@ dar? Nie rozumiem tego wogole. Co my czworki mamy czego nie maja inni?
Jestes tym kim sobie wmowisz...

bíumbíumbambaló
Posty: 882
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: bíumbíumbambaló » piątek, 11 stycznia 2008, 15:58

Odpowiadam Ci: nic.


A dar widzenia to nie jest nic wyjątkowego. Czwórka przywiązuje do niego wielka wagę i czuje szczęście, kiedy ktoś to doceni. Ale to nie musi byc wcale żadna sól ziemi... i o to chodzi. To wszystko.

Acha, tak ja jestem 4. :) w5. Bój się.!

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#5 Post autor: Silver88 » piątek, 11 stycznia 2008, 16:05

Fajnie ale w dalszym ciagu nie rozumiem pojecia dar widzenia??? A czworek to ja sie nie boje, przeciwnie lubie je bo z nimi najlepiej mi sie rozmawia:D. No i niechce mi sie wierzyc w nieempatyczne czworki. Jestes pewna ze Cie 4 skrzywdzila? Niech ktos inny sie jeszcze wypowie.
Jestes tym kim sobie wmowisz...

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

#6 Post autor: Złota langusta » piątek, 11 stycznia 2008, 16:55

Ten dar to inny sposób widzenia świata. Niektórzy go widzą inaczej.
Kocham Truskawki!

Awatar użytkownika
Silver88
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 11 stycznia 2008, 14:13

#7 Post autor: Silver88 » piątek, 11 stycznia 2008, 17:20

Taki idealistyczny? No to ja to mam. Wszystko mi sie wydaje takie lepsze niz w rzeczywistosci :P
Jestes tym kim sobie wmowisz...

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

#8 Post autor: Złota langusta » piątek, 11 stycznia 2008, 22:54

Trudno mi odpowiedzieć, bo samej mi ciężko jest określić "mój".
Kocham Truskawki!

Lili79
Posty: 163
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2007, 17:52

#9 Post autor: Lili79 » sobota, 12 stycznia 2008, 09:40

Z tego, co widzę, to niedługo zaczniecie się uważać za nowych mesjaszy. Trochę skromności ;-) Proponuję dar widzenia zamienić na 6 zmysł!
Odbieram to tak, że na skutek własnych przemyśleń, jesteście w stanie przewidzieć zachowania innych ludzi nawet wtedy, gdy oni nie powiedzą jeszcze nic. Czyli takie predyspozycje do psychoanalizy.

Oczywiście, że jesteście wyjątkowi, ale nie ma chyba potrzeby aż takiej egzaltacji.

pozdro dla zdrowych 4 ze zdrowym dystansem do siebie.
:wink:
3w2 Gwiazda.. ocena mojej osobowości wprawiła mnie w największe osłupienie!

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#10 Post autor: sarnandynka » sobota, 12 stycznia 2008, 12:09

Dar widzenia? :shock: Szczerze mówiąc, to ja też nie rozumiem co to jest... Może nieco inne spojrzenie na rzeczywistość po prostu? W każdym razie brzmi przytłaczająco wzniośle, tak jak "dar prorokowania". :)

Awatar użytkownika
Autsajder
VIP
VIP
Posty: 297
Rejestracja: wtorek, 17 lipca 2007, 07:27
Lokalizacja: spoza układu...

#11 Post autor: Autsajder » sobota, 12 stycznia 2008, 15:36

Złota langusta pisze:Ten dar to inny sposób widzenia świata. Niektórzy go widzą inaczej.
Tzn. jak? Każdy człowiek ma inny sposób odbierania i widzenia świata. Taka np. ósemka inaczej postrzega świat niż czwórka więc też ma taki dar. W pewnej komedi padło takie stwierdzenie (z pamięci): "Co szósty człowiek na świecie uważa że jest wyjątkowy. Co daje razem około miliard. Skoro aż miliard ludzi jest wyjątkowych to tak naprawdę nikt nie jest wyjątkowy." Myśle że tak samo jest z tym innym widzeniem świata.
Ostatnio zmieniony sobota, 12 stycznia 2008, 15:43 przez Autsajder, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, LII (INTj)

Złota langusta
Posty: 30
Rejestracja: piątek, 28 grudnia 2007, 15:23

#12 Post autor: Złota langusta » sobota, 12 stycznia 2008, 16:32

Na ten "sposób widzenia" składa się wiele rzeczy. Nigdy nie znajdę się w innym ciele niż moje i nie poznam zupełnie nowego sposobu patrzenia na świat. Doliczyć trzeba czwórkowate nastroje, które napewno odgrywają ważną rolę. Ja, jeśli chciałabym opisać swój musiałabym "posiedzieć nad sobą" kilka dni, całkowicie pochłoniętych światem i własnym "ciałem" by dojść do ciekawych wniosków na zasadzie obserwacji.
Kocham Truskawki!

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#13 Post autor: impos animi » sobota, 12 stycznia 2008, 16:43

Chodzi o to, że każdy typ ma coś szczególnego, co go odróżnia od inncyh typów, ale to nie znaczy, że któryś jest lepszy, typy są po prostu inne i różnym typom różne typy podpasowują w zależności od tego jakim są typem. Ehm.

No, a ten "dar widzenia" to po prostu najzwyczajniej w świecie cecha, która nas odróżnia od innych typów, ale nie czyni od nich lepszymi czy gorszymi - po prostu innymi. Jak dla mnie to cała sprawa się rozchodzi o kwestie nazewnictwa. U nas po prostu to zastało nazwane po imieniu, a u innych typów pominięto słowo "dar", choć one też mają swoje "dary" i nie ma co się doszukiwać drugiego dna.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#14 Post autor: Matea » sobota, 12 stycznia 2008, 17:12

Każdy ma dar tylko nie każdy z niego korzysta ,a 4 w większości TAK ;P
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Dar widzenia?

#15 Post autor: Rilla » sobota, 10 września 2011, 02:24

Korzystając z okazji, że tak tu na forum nudno ostatnio i nie gonią mnie bieżące sprawy, postanowiłam zająć się nieco starymi, zapomnianymi wątkami. Trafiłam na ten. Przyznam się, że nawet mnie zaciekawił.

Na stronie enneagram.pl faktycznie jest rada, jak postępować z Czwórką, brzmiąca "szanuj mnie za mój wyjątkowy dar widzenia i moją intuicję". Jako odpowiedź, co znaczy ten "dar widzenia, nasuwa się odpowiedź: "Dostrzegam i rozumiem wiele spraw znacznie głębiej niz większość osób". Co jednak znaczy "głębiej"? Jak widzimy ten świat? Czym to nasze spostrzeganie świata się różni od innych? Uważacie, że macie taki dar widzenia?
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

ODPOWIEDZ