Samotność

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#316 Post autor: MartiniB » niedziela, 27 kwietnia 2008, 22:53

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że najbardziej indywidualistyczny i "wyjątkowy" z typów enneagramu jest jednocześnie najpopularniejszy?

W sensie ... Spójrzcie na jakiekolwiek, pierwsze z brzegu forum o enneagramie.Co drugi użytkownik to czwórka (zazwyczaj 4w5).Normalnie armia klonów.O wypowiedziach nie wspominając ....

Miejcie chociaż tyle pokory i zacznijcie używać słowa "indywidualizm" zgodnie z jego przeznaczeniem.



impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#317 Post autor: impos animi » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:14

MartiniB pisze:Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że najbardziej indywidualistyczny i "wyjątkowy" z typów enneagramu jest jednocześnie najpopularniejszy?

W sensie ... Spójrzcie na jakiekolwiek, pierwsze z brzegu forum o enneagramie.Co drugi użytkownik to czwórka (zazwyczaj 4w5).Normalnie armia klonów.O wypowiedziach nie wspominając ....

Miejcie chociaż tyle pokory i zacznijcie używać słowa "indywidualizm" zgodnie z jego przeznaczeniem.
Bla bla bla
Bełkot, bełkot, bełkot.

Ludzie, ile można w kółko o tym samym. Pogrzeb sobie w tematach chociażby na ogólnym to znajdziesz odpowiedzi.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#318 Post autor: MartiniB » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:18

Odpowiedzi?

Wskaż mi miejsce, w którym zadaje jakiekolwiek pytanie ....

Moje spostrzeżenia na temat czwórek są jednoznaczne i opierają się na doświadczeniach z żywymi ludźmi, a nie grzebaniu na forum.

Przekonaj mnie jeśli się mylę.Albo w ogóle nie podejmuj tematu.

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#319 Post autor: impos animi » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:24

No tak, bo zwykłe stwierdzenia nie mogą wymagać odpowiedzi, rany.

No cóż, zacytuję samą siebie:
Typ 4 pasuje do mnie z opisu a nie z nazwy. Nie ja tą nazwę wymyśliłam. Równie dobrze mogłoby być Tragiczny Romantyk lub Wrażliwiec, co wg mnie nawet bardziej pasuje. Cztery czasami są indywidualistami, ale faktycznie nie wszystkie. A to, że tak nas nazwali, to nie od nas zależało.

Tylko warto zaznaczyć, że jeśli mówimy o 4 jako o Romantyku, co wg wielu osób bardzo pasuje, to przecież jednym z głównych elementów idei romantycznej był indywidualizm, więc w zasadzie na jedno wychodzi, ale mniejsza o to. Wydaje mi się, że każdy indywidualista jest wrażliwy, ale nie każdy wrażliwy jest indywidualistą. Bardzo prawdopodobne jest też, że jakaś część osób źle siebie typuje, tylko trudno na jakimś forum rozstrzygnąć kto, kiedy zna się ludzi tylko z tego, co sami o sobie napiszą.

Poza tym:
"Czym jest nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie by pachniało."

Więc moim zdanie trochę na siłę szukacie problemów.
Więc zmieńcie sobie tą pieprzoną nazwę Indywidualista, na cokolwiek chcecie, choćby nawet bawola kupa, szczerze mówiąc mam już to głęboko, albo się odpierdolcie.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
naturalbornweirdo
Posty: 193
Rejestracja: piątek, 11 maja 2007, 23:17

#320 Post autor: naturalbornweirdo » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:28

Niezdrowe czwórki są nieśmiałe, introwertyczne i zakompleksione, większość ludzi na świecie ma takie problemy, więc gdy robią test wychodzi im że są czwórkami. Dlatego też jest ich tu najwięcej.

To że ktoś wymyślił, że typ 4w5 ma akurat takie cechy to już nie wina ludzi, którzy nie radzą sobie z emocjami.
4w5 baby

Those creatures called humans are very.. interesting..

magda
Posty: 121
Rejestracja: wtorek, 28 listopada 2006, 00:00

#321 Post autor: magda » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 01:56

Betelgesa pisze:Ja się zawsze czuję samotna. Niby mam jakichś tam znajomych, ale często wydaje mi się, że ja dla nich nic nie znaczę. A zresztą, na większości mi też nie bardzo zależy... I cóż tu robić...
na pewno tak Ci się tylko wydaje
poza tym każdy człowiek jest warty zauważenia i poznania.. to niesamowita frajda poznawać nowych ludzi.. spróbuj poznawać.. wciąż i wciąż, aż trafisz na tych właściwych- którzy będą dla ciebie, a ty dla nich- ot tak po prostu

co do samotności- każdy z nas w jakiejś tam części jest samotny.. nosimy w sobie tą szczyptę samotności od urodzenia.. ale ona przecież może być piękna.. mimo wszystko piękna.. i pociągająca.. czyż nie? :) trzeba tylko nauczyć się jak tą samotność przerobić na pozytywne emocje.. tak żeby była arcydziełem kolorowym- owianym ciepłem! :)
ISTP

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#322 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 09:40

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:11 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

#323 Post autor: Elkora » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:46

[quote="MartiniB"]Zastanawialiście się kiedyś jak to jest, że najbardziej indywidualistyczny i "wyjątkowy" z typów enneagramu jest jednocześnie najpopularniejszy?

W sensie ... Spójrzcie na jakiekolwiek, pierwsze z brzegu forum o enneagramie.Co drugi użytkownik to czwórka (zazwyczaj 4w5).Normalnie armia klonów.O wypowiedziach nie wspominając ....

Ja nie sadze ze 4 jest najwiecej za wzglendu na licznosc tej grupy. Typ 4 ma duza chec konfrontaci swoich pogladow ze swiatem a takie forum dla nieszczesliwych romantykow to dobra okazja i swego rodzaju nadzieja ze moze choc tu bende pasowac. Zeszta internet daje ta wygode ze gdy przestajesz miec ochote na dalsza konwersacje mozesz sie poprostu wycofac i nikt nie bedzie ci mial tego za zle:)

Awatar użytkownika
In3orn
VIP
VIP
Posty: 601
Rejestracja: czwartek, 28 czerwca 2007, 21:07
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Kraków

#324 Post autor: In3orn » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:47

impos animi pisze:choćby nawet bawola kupa
hahah, świetne ^^

Szkoda tylko impos, że o tej bawolej kupie będziesz za miesiąc zmuszona mówić komuś nowemu... 8)
Don't give up! Never give up! Never back down!

Awatar użytkownika
papuga
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 03:16
Lokalizacja: z lasów deszczowych i sawann bez zimy

#325 Post autor: papuga » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 17:54

Elkora pisze:Ja nie sadze ze 4 jest najwiecej za wzglendu na licznosc tej grupy. Typ 4 ma duza chec konfrontaci swoich pogladow ze swiatem a takie forum dla nieszczesliwych romantykow to dobra okazja i swego rodzaju nadzieja ze moze choc tu bende pasowac. Zeszta internet daje ta wygode ze gdy przestajesz miec ochote na dalsza konwersacje mozesz sie poprostu wycofac i nikt nie bedzie ci mial tego za zle:)
zgadzam się, my po prostu mamy introwertyczno-ekstrawertyczną naturę. z jednej strony kłębimy w sobie multum emocji, ale też jesteśmy bardzo otwarci, rzekłabym "wylewni", więc wyrzucamy wszelkie myśli, stany, refleksje, przemyślenia, na zewnątrz. choćby na takim forum. to nie znaczy, że jest nas więcej (ja np. mam najmniej znajomych czwórek, nie wiem jak to się dzieje), po prostu mamy większą potrzebę akceptacji, zrozumienia i wsparcia niż pozostali, którzy są lepiej skonstruowani, aby radzić sobie ze sobą samodzielnie...
4w5 (jak van Gogh...)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#326 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 18:28

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:15 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#327 Post autor: Zielony smok » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 18:57

.......a skąd wiesz, że ktoś inny, na innej płaszczyźnie nie daje..... czy mozna kogoś wyzwać od egocentryków, skoro zna się dwa, trzy posty pokazujące tylko mały wycinek z życia kogoś.
Nie widzę Yusti merytorycznej polemiki a tylko wylewanie emocji i to negatywnych.
Dlatego też specjalnie zrobiłem Ci kącik, gdzie możesz wyładowywać swoje antyczwórkowe frustacje, bez wcinania się ludziom w dyskusje. Na próżno .....
Forum, jest dla wszystkich. Czy jeśli zniechęcisz w ten sposób ludzi którzy debiutują na forum, osiągniesz sukces? Będziesz z siebie dumna?.
Odrobina psychologii jungowskiej Yusti, to co irytuje nas u innych jest zwierciadłem ,,naszej strefy cienia". Wskazówką, pokazującą co musimy u siebie przepracować.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
papuga
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 03:16
Lokalizacja: z lasów deszczowych i sawann bez zimy

#328 Post autor: papuga » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 18:58

do yusti:

odczep się.

spójrz kilka postów w górę i zauważ, że dla Ciebie i Twoich bzdurnych wywodów powstał osobny wątek. łaskawie zobacz, czy Cię tam nie ma. tyle ode mnie (do Ciebie).
4w5 (jak van Gogh...)

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#329 Post autor: yusti » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 19:01

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 października 2010, 08:14 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
papuga
Posty: 38
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 03:16
Lokalizacja: z lasów deszczowych i sawann bez zimy

#330 Post autor: papuga » poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 19:03

no comment... :?

cytuję Zielonego Smoka: "Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia."
4w5 (jak van Gogh...)

ODPOWIEDZ