Zwierzenia jednej z Czwórek

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Heloiza
Posty: 65
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:37

#121 Post autor: Heloiza » sobota, 29 listopada 2008, 17:30

Absynt pisze:
Heloiza pisze:Być moze, poprostu takie moje odczucie. Nie sądze, że ktoś tu przed popełnieniem samobójstwa pisałby posty na forum. Ludzie są różni, ale spójrzy na ten temat: wizyty u psychiatry, strach przed innymi ludźmi, wypominanie sobie błędów. Po częsci wynika to z niskiej samooceny.
Nie wierze, ze wierzysz w to, co mowisz.

Niska samoocena to czubek gory lodowej, a jak juz to na pewno nie jest przyczyna tego wszystkiego, bo czlowiek jest czescia swiata, a nie swiat czescia czlowieka... Niska samoocena to efekt - wewnetrzne odczucie. Dlatego ja radze naprawiac swiat poczynajac od zewnatrz. Wnetrze sie dostosuje, zmieni rownolegle. Sa ludzie, ktorzy chca popelnic samobojstwo, choc/bo wierza, ze sa mesjaszami. Wiec co Ty mozesz wiedziec o tym, co robi osoba... nie myslaca racjonalnie.
Zwróć uwagę, że napisałam po cześci, a nie wszystkiego.


4w5

impos animi
VIP
VIP
Posty: 2251
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 17:09
Lokalizacja: z nikąd

#122 Post autor: impos animi » sobota, 29 listopada 2008, 18:27

Eternium pisze:
impos animi pisze:Nie trzeba mieć schizofrenii ani zaburzeń świadomości, jak lekarz stwierdzi, że zagrażasz swojemu lub czyjemuś bezpieczeństwu to może dać Ci skierowanie.
a jak lekarz mógłby to stwierdzić? Zagrożenia dla innych raczej nie stwarzam, wręcz przeciwnie. Jeśli chodzi o mnie to przeżywam wewnętrzną śmierć i naprawde nie mam nic do stracenia na tym świecie. Ale raczej bym się nie odważyła na samobójstwo, a przynajmniej nie teraz. Czekam do 2012 :twisted:
Widzisz, pobyt w szpitalu to nie wakacje, a służba zdrowia to nie darmowy pensjonat... Tam idą ludzie, którzy naprawdę potrzebują tego typu pomocy. Z tego co piszesz wygląda na to, że jednak sobie radzisz, wg mnie nie pozostaje nic innego, jak się z tego cieszyć, bo stan, kiedy jest tak źle, że wszyscy dookoła łącznie z Tobą się boją, że zaraz coś sobie zrobisz, naprawdę nie jest przyjemny.
Nie wiem dokładnie jak psycholog czy psychiatra stwierdza, że ktoś potrzebuje hospitalizacji, ale pamiętam, że czekając kiedyś na wizytę czytałam jakiś regulamin czy coś w tym guście, gdzie było napisane, że można się samemu zgłosić do szpitala, o ile dobrze pamiętam.
Tylko zastanawiam się, czy na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że taki szpital to nie wakacje. Przynajmniej tak mi się wydaje, pobyt w zwykłym szpitalu wspominam strasznie, dlatego myślę, że w psychiatrycznym byłoby jeszcze gorzej.
Czy zdanie okrągłe wypowiesz,
czy księgę mądrą napiszesz,
będziesz zawsze mieć w głowie
tę samą pustkę i ciszę.

Awatar użytkownika
Pusteknik
Posty: 330
Rejestracja: niedziela, 10 lutego 2008, 19:53

#123 Post autor: Pusteknik » sobota, 29 listopada 2008, 23:51

cał prawda
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 listopada 2008, 00:13 przez Pusteknik, łącznie zmieniany 1 raz.
ALL IN

Czuję się źle, czuję się przykro, jestem w najlepszym wieku mojego życia

Awatar użytkownika
e7th04sh
Posty: 514
Rejestracja: środa, 15 października 2008, 02:30

#124 Post autor: e7th04sh » niedziela, 30 listopada 2008, 00:08

zabić się zawsze możesz... nie ma więc sensu tego z góry planować

za wojny konspiratorzy nosili cyjanek w kołnierzu - żeby uniknąc pojmania, tortur i wsypania przyjaciół
Moja krew krajowa!
Jeśli mogę coś zasugerować... to to zrobię.

Eternium
Posty: 59
Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 22:51

#125 Post autor: Eternium » niedziela, 30 listopada 2008, 16:29

Ostatnio zmieniony niedziela, 25 października 2009, 09:44 przez Eternium, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#126 Post autor: NoMatter » niedziela, 30 listopada 2008, 17:00

Postanowiłam sobie, że poczekam do 2012
Wybierasz się na Euro? :roll:
Przepraszam, pewnie niesmaczne.
Impulsy mylą, bardzo. Szczególnie u tak niepewnej ich znaczenia istoty jak 4.
że czekając kiedyś na wizytę czytałam jakiś regulamin czy coś w tym guście, gdzie było napisane, że można się samemu zgłosić do szpitala, o ile dobrze pamiętam.
Tak to prawda.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

ODPOWIEDZ