Czwórki a Władca Pierścieni

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
morbus
Posty: 801
Rejestracja: czwartek, 26 marca 2009, 13:25
Enneatyp: Obserwator

#31 Post autor: morbus » sobota, 23 maja 2009, 15:42

Władca pierścieni sux...

Silmarillion rządzi. Jego największe dzieło.


Mind.
a beautiful servant,
a dangerous master.

Awatar użytkownika
Herr Mannelig
Posty: 28
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:17
Lokalizacja: Valhöll

#32 Post autor: Herr Mannelig » poniedziałek, 25 maja 2009, 09:53

Nie jestem Czwórką, ale 5w4 mimo to wypowiem się w tym temacie. Twórczość Tolkiena, przemawia do mnie jak najbardziej! Ogólnie rzecz ujmując lubię fantasy i wszystko co się z tym wiąże.
5w4,
Obrazek

The_Crow
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 22:39
Lokalizacja: z dołka

#33 Post autor: The_Crow » wtorek, 26 maja 2009, 20:49

Teraz moja kolej.
Nie lubię fantastyki. Opowieści o mądrych smoczkach piszących książki itd itp bawią mnie niesamowicie. Nie lubie latania na miotłach i takich pierdół. Ale... Władcę Pierścieni przeczytałam już 5 razy (jest to często powód do drwin). Uważam, że Tolkiena nie powinno się porównywać do niczego i nikogo - żadnego autora fantazy czy "dzieła" tegoż rodzaju. Proszę nie robić zarzutów na temat wyidealizowania świata przedstawionego, myślę, że na jego miejscu, w czasach, w których żył, każdy zrobiłby to samo.
Władca Pierścieni - dzieło nad dziełami. Nie czuć tam tego typowego dla fantastyki przejeskrawienia, wszystko wydaje się takie naturalne i całkiem normalne. Nie będę o tym wszystkim teraz rozprawiać...
Sapkowskiego przeczytałam zbiór opowiadań pierwszy i drugi o wiedźminie ( już dawno, zapomniałam tytułów ), jeszcze dało się za to wziąć, ale sama saga... Szybko się poddałam. Dobra, kończę.
4w5

Awatar użytkownika
skylines
Posty: 109
Rejestracja: niedziela, 9 listopada 2008, 15:12

#34 Post autor: skylines » czwartek, 28 maja 2009, 19:07

Lubię fantastykę. Kolejny sposób na znalezienie się w zupełni innym świecie :)
Ale za Tolkiena zabrałam się jak byłam za mała (i nie połykałam wtedy książki za książką) i nie od tej strony, co trzeba... Gdybym wtedy zaczęła od, dajmy na to, Hobbita, pewnie byłoby inaczej i dziś kochałabym Tolkiena. Może kiedyś się przełamię i zacznę czytać powieści tego pana ;)
. 4w5 . INFp .

"My dreams were all my own;
I accounted for them to nobody;
they were my refuge when annoyed ---
my dearest pleasure when free."
/ Mary Shelley

Awatar użytkownika
Jiggles
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 26 maja 2009, 21:30
Lokalizacja: Poznań

#35 Post autor: Jiggles » czwartek, 28 maja 2009, 20:45

Tolkien sux T.T Silmarillion był dobry, w miarę, ale trylogia paskudna...zresztą nie lubię epiców ;P wole rogue takie jak Wiedźmin ;P
4w5 || INFP
Prawomózg:
L - 10-20%
P - 80-90%
Ma kobiecy mózg.
Obrazek
Jiggles też tak umie xD
*Dodge* *Dodge* *Dodge*

Awatar użytkownika
kangur
Posty: 547
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 19:38

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#36 Post autor: kangur » poniedziałek, 11 marca 2013, 23:45

ojjjj :)
hobbita czytałam w wieku gdzies 11lat, bardzo mi sie spodobal. Wladce pierscieni czytalam pozniej, ach, bylam absolutnie zachwycona. Jak mało która książka rozbudziła wyobraźnię, marzenia... Ogólnie wtedy nic dobrego to nie przyniosło, ale dziś chętnie bym zanurzyła się w innym świecie :) . Nie studiowałam wiedzy o książkach Tolkiena, ale chętnie od czasu do czasu czytam tematyczne fora, kopalnia wiedzy.
Tolkien to niesamowity człowiek. Stworzył cały wyimaginowany świat od a do z, całe ogromne drzewa genealogiczne, imiona i wszystkie postacie, języki (!), legendy, rasy, czas i jego podział i tak dalej... Ci, którzy się interesują wiedzą o jakiej skali mowa.

poza WP nie trawię fantastyki

nie spodzeiwam sie odpowiedzi po 5 latach, ale
Szczerze powiedziawszy nie odpowiada mi jego podział na Dobro - Zło , Biel - Czerń.
chyba ktoś przeczytał książkę po łebkach

Awatar użytkownika
lasuch
Moderator
Posty: 731
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#37 Post autor: lasuch » wtorek, 12 marca 2013, 21:03

jak czytałem sillmarillion i inne pierduty o "bogach Ardy, o jej powstaniu, itd" to widać było jak posiłkował się innymi religiami, więc tym mnie raczej nie zachwycił, a zanudził. Chociaż ma łeb do rodów i wszystkich nazwisk, nazw i krain :D
8w7 SLE-Ti

Awatar użytkownika
Lavender
Posty: 44
Rejestracja: niedziela, 25 listopada 2012, 11:16
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#38 Post autor: Lavender » niedziela, 17 marca 2013, 18:49

Co tu dużo mówić, mistrz. Tolkien jest absolutnie niepokonany w dziedzinie fantastyki. Nie wiem, jak w ogóle można go porównywać z Sapkowskim czy innymi autorami. Ja, gdybym nawet miała wszystko obmyślone, z pewnością nie odważyłabym się stworzyć czegoś tak wielkiego, jak jego świat. Próbowałam nawet kiedyś nauczyć się quenyi :) Wiecie, że tak w ogóle to WP powstało, żeby jakoś uzasadnić istnienie tego języka?
The wind will carry me away...

Awatar użytkownika
Litowojonow
Posty: 525
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2012, 19:17
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: punkt orientacyjny Lloyda

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#39 Post autor: Litowojonow » poniedziałek, 18 marca 2013, 00:21

Można porównywać. Tolkien miał wielki rozmach w kreacji świata, ale przecież nie tylko rozmiar się liczy ;]
Dużo jest w tym prawdy, ale przeważa nieprawda.

zexxi
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 28 maja 2013, 22:01
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#40 Post autor: zexxi » wtorek, 28 maja 2013, 22:34

Ja nie czytałam, oglądałam tylko filmy gdyż namówiła mnie do tego koleżanka jedynka :D Filmy mi się bardzo podobały, być może nawet sięgnę po książkę :mrgreen:
Słabe cztery.
Bardzo, bardzo słabe, tchórzliwe cztery...

Maggie
Posty: 20
Rejestracja: niedziela, 3 lutego 2013, 22:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#41 Post autor: Maggie » poniedziałek, 1 lipca 2013, 10:37

A ja zaczęłam czytać Hobbita jak miałam może z 10 lat, i przetrwałam gdzieś do połowy. Po prostu mnie nudził i wydawało mi się to wszystko jakieś dziwne. I długo myślałam, że ta książka ma skomplikowany język 8-) Dopiero niedawno sięgnęłam po nią znowu i szokiem było dla mnie, że to takie proste i fajne :) Uwielbiam Hobbita, ale Władcy Pierścieni jeszcze nie czytałam.

Unda
Posty: 24
Rejestracja: czwartek, 12 września 2013, 17:33
Enneatyp: Indywidualista

Re: Czwórki a Władca Pierścieni

#42 Post autor: Unda » czwartek, 26 września 2013, 20:12

Wolałabym żyć w świecie stworzonym przez Tolkiena niż naszym. Dla mnie jest mistrzem w kreowaniu rzeczywistości i postaci. Chociaż jeśli chodzi o styl literacki to bardziej podoba mi się ten charakterystyczny sposób pisania Sapkowskiego.

ODPOWIEDZ