3 przesiadujące na Forum - dziwne? dlaczego?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#31 Post autor: Miltado » sobota, 28 kwietnia 2007, 18:16

He he mamy identyczne życie, więc powstanie 3 można nazwać swego rodzaju patologią, czyż nie? Czasami naprawdę jest ciężko...


ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#32 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 19:51

Miltado pisze:He he mamy identyczne życie, więc powstanie 3 można nazwać swego rodzaju patologią, czyż nie? Czasami naprawdę jest ciężko...
Nigdy nie pomyślałabym, ze można to nazwać w ten sposób. Może faktycznie coś w tym jest. Mnie cieżko było kiedyś, gdy byłam młodsza, tak mniej wiecej do 12 roku zycia właśnie, kiedy poddawałam sie biernie działaniom "idealizacyjnym" jedynek. Teraz już na to nie pzowalam. Ogolnie mysle, ze moja sytuacja zmieniła sie diametralnie w ciagu ostatnich lat, ale efekty pozostały.
Łukasz pisze:To jest swego rodzaju patologia tylko, ze mniej szkodliwa dlatego sie o niej nie mowi, ale po takim wychowaniu rodza sie ludzie, ktorzy maja zaburzenia samooceny i problemy z zyciem (od strony emocjonalnej).
Może patologia jest zbyt mocnym słowem, ale napewno sie zgadzam z tym, co pogrubiłam. Moze przesadzam, ale kiedys czułam sie taka... nie wiem, zniszczona emocjonalnie? Wtedy także miałam straszne problemy z samooceną.

Wiedziałam, ze jestesmy bardzo podobni, ale zaskoczona jestem ze nawet pod względem dziecinstwa ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#33 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:15

Czy wy też macie, że zaniżacie zbyt często swoją wartość?? Lub za bardzo kieujecie się pychą?? Odczywam taką huśtawkę zbyt często...
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#34 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:35

Miltado pisze:Czy wy też macie, że zaniżacie zbyt często swoją wartość?? Lub za bardzo kieujecie się pychą?? Odczywam taką huśtawkę zbyt często...
Może nie mam aż tak często, ale mam, raczej tak w fazach, które tylko czasem sie zmieniają. Ale skrzetnie ukrywam jedno i drugie ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#35 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:37

Intryga pisze:
Może nie mam aż tak często, ale mam, raczej tak w fazach, które tylko czasem sie zmieniają. Ale skrzetnie ukrywam jedno i drugie ;)
Nic dodać nic ująć... jak zwykle się zgadzam.

Po co my robimy forum, skoro myślimy i dogadujemy się bez słów?? :lol: :lol: :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#36 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:41

Miltado pisze:Po co my robimy forum, skoro myślimy i dogadujemy się bez słów?? :lol: :lol: :lol:
No właśnie tez zwróciłam na to uwagę, ze jedno coś powie (zazwyczaj Ty, dlatego ze pewnie jestes duzo straszy i masz wiecej pojecia o zyciu) a drugie (czyt. ja) pisze że tak, tez tak ma i sie zgadza :lol: ale mi to odpowiada, ciesze sie ze poznałam inne 3, ktore ubierają w słowa to, czego ja nie potrafię.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#37 Post autor: Miltado » niedziela, 29 kwietnia 2007, 21:57

Intryga pisze: pewnie jestes duzo straszy i masz wiecej pojecia o zyciu)
He he chyba nie aż tak dużo, natomiast porządne dostałem same lekcje z życia, ze swojej wiedzy nie jestem zadowolony, bo i czemu? Za dużo momentami wycierpiałem, ale kogo to w życiu obchodziło? Zawsze sam, przeciw wszystkim, uśmiech na twarzy i walka w pierwszej linni. Moja wiedza jest wynikiem nagromadzonego doświadczenia. Chociaż wolalbym spojrzeć 2 lata wstecz kiedy naprawdę potrafilem się cieszyć każdym dniem. Nauczyłem się sporo o ludziach, oraz to co mogą zrobić za Twoimi plecami, kiedy Cię tam nie ma. Choć nadal uważam, że pojęcia o życiu nadal nie mam, to jednak pewna wiedza pozostaje, szkoda że takim kosztem. Radość życia gdzieś upłynęła, czasami marzę po prostu nigdy więcej się nie obudzić...
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#38 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 22:07

Znowu, jakbym czytała o sobie, każde pojedyncze słowo i wszystkie razem.

Staram sie zazwyczaj nie patrzeć za siebie, tylko w przyszłość, wybiegać albo kilkanaście lat do przodu, albo chociażby do nastepnego dnia... Czasem juz kurczowo trzymam sie tej wspaniałej przyszłości, którą sama idealizuje, zeby nie myslec o przeszłości. Lubię planować, co mam zrobic jutro, co za tydzien, marzyc co bede robic za rok, za kilka, byle tylko nie myśleć o wczorjaszym dniu, o całym minionym życiu. A gdy czasem nie moge juz tego powstrzymać, wtedy
czasami marzę po prostu nigdy więcej się nie obudzić...
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
sherry
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2007, 18:03
Lokalizacja: Wrocław

#39 Post autor: sherry » niedziela, 29 kwietnia 2007, 23:01

Miltado pisze:Radość życia gdzieś upłynęła, czasami marzę po prostu nigdy więcej się nie obudzić...
oj.. dwa ostatnie posty to dowód na to, że 3w4 sporo różni się od 3w2..
Podobnego stanu nie doświadczyłam jeszcze nigdy.. Na szczęście..

3w2 wulkan energii i wieczny optymista, kryzysy bardzo sporadyczne wynikające częściej z fizycznego osłabienia, przepracowania, braku czasu..

W 3w4 zauważam cechy introwertyka.. mylę się?
3w2

Nie uznaję niemożliwości...

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#40 Post autor: Intryga » niedziela, 29 kwietnia 2007, 23:12

sherry pisze: Podobnego stanu nie doświadczyłam jeszcze nigdy.. Na szczęście..
Szczęściara :D jak Ci się to udaje? Może masz jakąś prostą recepte? ;) myśle, ze takie myślenie 3w4 daje przede wszystkim skrzydło 4, dla których jest ono charakterystyczne.
sherry pisze: W 3w4 zauważam cechy introwertyka.. mylę się?
Nie, nie mylisz się ;) 3w4 ma cechy introwertyka, 3w2 ekstraweryka, to podstawowa róznica ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
SenSorry
Posty: 397
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 13:43
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: Suwałki/Poznań

#41 Post autor: SenSorry » poniedziałek, 30 kwietnia 2007, 11:34

Miltado pisze:He he chyba nie aż tak dużo, natomiast porządne dostałem same lekcje z życia, ze swojej wiedzy nie jestem zadowolony, bo i czemu? Za dużo momentami wycierpiałem, ale kogo to w życiu obchodziło? Zawsze sam, przeciw wszystkim, uśmiech na twarzy i walka w pierwszej linii. Moja wiedza jest wynikiem nagromadzonego doświadczenia. Chociaż wolalbym spojrzeć 2 lata wstecz kiedy naprawdę potrafilem się cieszyć każdym dniem. Nauczyłem się sporo o ludziach, oraz to co mogą zrobić za Twoimi plecami, kiedy Cię tam nie ma.
Wiedza zawsze się przyda :). Widzę, że ktoś tu się wypala. Za dużo człowieku od siebie wymagasz, daj trochę na luz, naprawdę nic się nie stanie. Póki nie musisz być dorosły, korzystaj z życia bo to ostatni czas.
Choć nadal uważam, że pojęcia o życiu nadal nie mam, to jednak pewna wiedza pozostaje, szkoda że takim kosztem. Radość życia gdzieś upłynęła, czasami marzę po prostu nigdy więcej się nie obudzić...
Miltado może Ci brakuje po prostu dziewczyny? ;)
9w8/ISFp/Mag/SCUAN

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#42 Post autor: Intryga » sobota, 5 maja 2007, 01:14

Poniewaz jest to magiel i można pisać cokolwiek się chce w granicach, pozwole sobie na krotka chwile wrócić do tematu o dzieciństwie. Oto, co przed chwilą znalazłam, co wydaje mi sie uzupelnieniem do tego:
Threes as Children Often:
-work hard to receive appreciation for their accomplishments
-are well liked by other children and by adults
-are among the most capable and responsible children in their class or school
-are active in school government and clubs or are quietly busy working on their own projects
Nie wiem jak Wam, ale mi sie zgadza idealnie :)
(niech mi ktoś jeszcze powie ze nie jestem 3 :lol:)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Matea
Posty: 1162
Rejestracja: sobota, 28 kwietnia 2007, 19:40
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: z wnętrza :>
Kontakt:

#43 Post autor: Matea » sobota, 5 maja 2007, 10:32

sherry pisze: 3w2 wulkan energii i wieczny optymista, kryzysy bardzo sporadyczne wynikające częściej z fizycznego osłabienia, przepracowania, braku czasu..
No i tu chyba trafiłas w sedno. Typowa "Gwiazda" - optymizm ,beztroska ,nie martwienie się "powierzchownymi wartościami" co ułatwia dąrzęnie do celu. Cały czas do przodu bez zatrzymawynia się w miejscu coby nie tracić czasu na zastanawianie się "Co ja tutaj właściwie robię?" albo "Czy napewno to jest to do czego dąrzę?" ^^
"Ja nie jestem szalony. Mnie tylko interesuje wolność" - Jim Morrison

_ 4w5_ (ENFj)

"A ja włóczęga, niespokojny duch
Ze mną można tylko
w dali znikać cicho..."

"Together we stand, divided we fall" - Pink Floyd

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#44 Post autor: Miltado » sobota, 5 maja 2007, 22:24

No i masz intryga z 10 trójek się znajdzie :wink: . Tylko po co?? :P
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#45 Post autor: Intryga » sobota, 5 maja 2007, 22:38

Miltado pisze:No i masz intryga z 10 trójek się znajdzie :wink: . Tylko po co?? :P
No, żeby więcej osób brało udzial w dyskusji :D no i osiagnięcie celu, zeby bylo 10 Trójek :lol:

PS Czyżbyś był tegorocznym maturzysta, Miltado? :>
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

ODPOWIEDZ