3 przesiadujące na Forum - dziwne? dlaczego?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

3 przesiadujące na Forum - dziwne? dlaczego?

#1 Post autor: Avin » środa, 18 kwietnia 2007, 21:55

me pytanie brzmi tak
co spowodowalo, ze chcesz swoj czas poswiecac forum?
wiekszosc 3 woli sukcesy i zarabiane pieniedzy-przynajmniej te, ktore ja znam, a takie forum?

mnie osobiscie 3 interesuja


Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#2 Post autor: Miltado » środa, 18 kwietnia 2007, 23:36

Czemu ja się tu wypowiadam?? Hmm trzeba by było o to spytać Gabriela :lol: Jednak tak teraz do rzeczy. Jako iż jestem 3w4, a nie 3w2 (co nas bardzo rozróżnia), zdobywanie biorę trochę w innym konspekcie. Do rzeczy jednak. Co ja tu robię?? Hmm trochę sprawdzam swoją wiedzę, trochę się dowiaduje od innych, zawsze uważałem że jakkolwiek każdy sposób zdobywania informacji jest dobry. Zdobywanie?? Żaden problem, na razie lubie dużo działać z ludźmi, a czy enneagram nie jest najlepszym sposobem na ich poznanie i dowiedzenie się czego potrzebują?? Zanim coś zrobisz lepiej to zaplanuj, przemyśl itp. itd. W sumie miało być tak na początku. Myślę że i tak trochę nadużywam tego forum. (w chwilach wolnego czasu oczywiście). Jak powiedziałem 3 też ma jakieś tam minusiki, jakieś tam wady itp. Oczywiście psychika człowieka została tak skonstruowana, a nie innaczej, też potrzebuje się wyżalić od czasu do czasu, albo o czymś po prostu pogadać, a że w gronie osób którymi się otaczam muszę cholernie uważać na to co powiem to już inna droga. W sumie na tym forum jestem trochę na luzie, może czasami za bardzo, lub za mało. Ale głównie tak jest, czasami po prostu lubię się wygadać na niektóre tematy. Oczywiście najczęsciej przesadzam :D Jednak nie sądzę abym tam był jakąś wyjątkową 3, To samo chyba uważa Intryga.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#3 Post autor: Intryga » czwartek, 19 kwietnia 2007, 14:11

Dlatego na tym forum jest dosłownie garstka Trójek ;)
Mogłabym napisać dokładnie to samo co Ty, czasem właśnie miło porozmawiać z ludźmi, których się nie zna osobiście i z ludzmi, którzy są w jakiś sposób tacy sami, którzy cie rozumieją.
No i też to zdobywanie informacji o innych- żeby wiedzieć jakie motywy nimi kierują, czegoś wiecej o nich samych, lepiej ich zrozumieć.
Dodatkowo, jak każdy, pragnienie poznania lepiej siebie, upozadkowanie.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#4 Post autor: Miltado » czwartek, 19 kwietnia 2007, 17:53

Zauważyłem w sobie tendencję do negocjowania jak 9. Jakoś nigdy na to zbytniej uwagi nie zwracałem, ale myślę, że mam dość dużo z 9. Może po prostu silnie na mnie oddziaływuje. Zabawne jest, że potrafię przeważnie wyjść z jakiejś życiowej opresji, własnie dzięki sztuce negocjacji i przekonywania kogoś. Teraz tak szlifując co nieco forum się przydaje choć trochę... :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#5 Post autor: Intryga » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:37

Miltado pisze:Zauważyłem w sobie tendencję do negocjowania jak 9.
Po jakimś czasie od przeczytania tego, wróciłam myslami do "negocjowania jak 9" i doszłam do wniosku, że... robie to samo :|
(czyżby odkryta kolejna maska 3 - negocjatora? :lol: )
Zawsze, gdy chce coś uzyskać, ale to ZAWSZE zachowuje się jak 9w1.
Dziewiątka z tym skrzydłem, ma zachowanie wzorowego dziecka. Instyktownie zachowuje się cnotliwie, uporządkowanie, sprawiając jak najmniejsze kłopoty otoczeniu. Gdy jest szczęśliwa, posiada dużą moralność i jest dobrym liderem z dobrym sercem i uzdolnieniami do pokojowych rozwiązań. Czasami posiada wielką grację i opanowanie z odruchami spontaniczności i dużej czułości.
Dokładnie, słowo w słowo. Przestawienie się na bycie negocjację w stylu 9w1 nie sprawia mi dodatkowo problemów, bo gdy bylam dzieckiem byłam właśnie 9w1.
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#6 Post autor: Miltado » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:41

Ej ten ostatni cytat, z życia wzięty. He he jednak przewaznie nie mam warunków do bycia pogodnym i w pełni zadowolonym, co w dużej mierze niweluje całą tą 9. Czasami potrafię być za bardzo arogancki do innych osób, jak 8. Eee 3 chyba grają każdy typ z enneagramu. (osobiście nigdy nie grałem 2, ani 6 :P )
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#7 Post autor: Intryga » czwartek, 19 kwietnia 2007, 18:52

Miltado pisze:He he jednak przewaznie nie mam warunków do bycia pogodnym i w pełni zadowolonym, co w dużej mierze niweluje całą tą 9.


Też nie, co się diametralnie zmienia gdy kogoś przekonuję :lol:
Miltado pisze:Czasami potrafię być za bardzo arogancki do innych osób, jak 8.
Ja również, tylko nie jak 8, raczej jak 1 gdy ma gorszy dzień :)
Miltado pisze:Eee 3 chyba grają każdy typ z enneagramu. (osobiście nigdy nie grałem 2, ani 6 :P )
Wiec juz nie kazdy :lol: tez nigdy nie udaję 2, bo chyba zwyczajnie nie potrafiłabym ;) a także: 6, 7 (sporadycznie) i chyba nigdy 8, tez dlatego, ze nie potrafiłabym być 8 :wink:
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#8 Post autor: Avin » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:50

ja tez sie ciesze z Toba, choc sama to sie smuce, ale fajnie, ze was wiecej i oboje macie ciekawe nicki-skad takie i czemu takie:'/
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#9 Post autor: Miltado » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:54

Heh skąd takie pytania?? Nie jesteś przypadkiem 2? :D
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#10 Post autor: Intryga » czwartek, 19 kwietnia 2007, 20:57

Avin pisze:ciesze sie ze jest was wiecej na forum drogie 3
Tak, poczekamy jeszcze z rok i moze liczba Trójek dobije do 10!:D
Miltado pisze:Ja się cieszę że Intryga się trochę ożywiła, bo w końcu mam tuatj z kim pogadać na wspólne tematy
No właśnie, wreszcie można porozmawiać sobie z kimś kto nie uważa masek Trójek za jakieś zboczenie lub psychoze, która trzeba zwalczyć lub wyleczyć ;)
Avin pisze:choc sama to sie smuce
dlaczego? :(
Avin pisze:oboje macie ciekawe nicki-skad takie i czemu takie
No właśnie, Miltado tez jestem ciekawa skad się Twój nick wziął ;)
Historia "Intrygi" nie jest jakaś dramatyczna i porywajaca, zaczęło sie od kolacji w restauracji o nazwie właśnie "Intryga" :D od pierwszej chwili ta nazwa mi jakoś przypadła do gustu i postanowiłam im to ukraść i użyć jako internetowego nicku ;) a poza tym to "Intryga" jest jakaś taka Trójkowa :lol:
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#11 Post autor: Miltado » czwartek, 19 kwietnia 2007, 21:58

Mój nick?? Miltado?? Hmm, no widzicie spełnia swoją główną funkcję, w zasadzie odzwierciedla mnie samego. Używam go bardzo często, natomiast jego pochodzenie i dlaczego tak a nie innaczej się nazwałem, niech zostanie w słodkiej tajemnicy 8)


Fajnie jest kiedy mój nick robią na Militiado i kojarzy się z wojskiem, choć raczej z natury Miltariami się nie interesuje. A w tedy bezsensownie i beznadziejnie brzmi. O można skrócić bardzo ładnie do Mil (nie mili :D ), Miltuś, Miluś itp, itd. :lol:. Po prostu spełnia wszystkie funkcje :lol:
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
Avin
Posty: 1166
Rejestracja: wtorek, 31 października 2006, 15:02

#12 Post autor: Avin » piątek, 20 kwietnia 2007, 11:56

mnie 3 bardzo interesuja, a smutek stad, ze jestem w kiepskim nastroju, nie jestem 2, choc mam z nia chyba silne polaczenie.

no ale jak juz sa 2 osoby, np 2 aktywne 3 to moze byc dyskusja a jak 4-10 to tym bardziej.

na pewno chce sie poznawac ludzi podobnych a tu jest okazja
Samotnosc pogladow innego czlowieka
i jego dziwna zawila natura
zmusza do usmiechu
gdy inny czlowiek spaceruje ulica
myslac o szczesciu
myslac o zyciu
zwraca uwage szarych ludzi

ten inny czlowiek ma inna dusze
inne widzenie i inne serce

Awatar użytkownika
Intryga
Posty: 157
Rejestracja: poniedziałek, 12 lutego 2007, 20:11
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#13 Post autor: Intryga » sobota, 21 kwietnia 2007, 11:49

Avin pisze:nie jestem 2, choc mam z nia chyba silne polaczenie.
Mogę sie założyc, ze jestes 4w5 :D bardzo mi przypominasz moją znajomą 4w5, no i to połączenie z 2... ;)
3w4/5w4, INTp/ISTp

"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: Hydra » sobota, 21 kwietnia 2007, 15:21

Intryga pisze: Przestawienie się na bycie negocjację w stylu 9w1 nie sprawia mi dodatkowo problemów, bo gdy bylam dzieckiem byłam właśnie 9w1.
Miltado pisze: Ej ten ostatni cytat, z życia wzięty. He he jednak przewaznie nie mam warunków do bycia pogodnym i w pełni zadowolonym, co w dużej mierze niweluje całą tą 9.
A teraz cytat:
http://www.enneagram.pl/forum/viewtopic ... ght=#26606
Nadal myslicie, że jestem 3? :wink:
MY NIE MóWIMY NIC

ivo7er
Posty: 92
Rejestracja: środa, 25 kwietnia 2007, 16:35
Lokalizacja: Śląskomałopolska

#15 Post autor: ivo7er » środa, 25 kwietnia 2007, 17:56

Witam trójki!
Jestem tu całkiem nowa, 3w2 (choć poprzednim teście wyszło mi, ze jestem 1! - dziwne, co?) - i co, dobijemy do tej dziesiątki??? ;-)
A siedzę tu dlatego, że jeszcze nie zarabiam, więc wolę nie wychodzić z domu, bo wtedy nie tylko nie zarabiam, ale na dodatek $ wypływa szerokim strumieniem (studentka - i wszystko jasne!)
Pozdrawiam!
"Lepiej spróbować, i potem żałować, niż żałować, że się nie spróbowało..."
1, 3 lub 3w4

ODPOWIEDZ