Trójki a ryzyko

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#16 Post autor: *nadia* » środa, 17 września 2008, 21:59

MartiniB pisze: 3w4 do czwórki najdalej
podniosłeś mnie na duchu :D

a jakim typem chciałbyś być MartiniB? jedynką właśnie?


im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Stafu85
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 16 września 2008, 20:08

#17 Post autor: Stafu85 » środa, 17 września 2008, 22:10

MartiniB pisze:Ich wypowiedzi są tak naprawdę powielonymi, nieco zmienionymi cytatami z opisu typu, który tak im imponuje.
Nawiązujesz do mojego opisu ? 8)
3w4 - "Profesjonalista"

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#18 Post autor: Miltado » środa, 17 września 2008, 23:50

Jednak nadal wydaje mi się dziwnym, że osoba wewnętrznie potępiająca dane postępowanie np. (4) może przyjąć cechy takiej trojki i uznać je za swoje.

Oprócz skrzydełek często silną pozycję mają wpływy 6 i 9, o czym czesto się zapomina.

Z resztą osobowość kształtuje się do mniej więcej 15 roku życia i dopiero wtedy możemy mówić już o klasyfikacji wg. danych typów. Zazwyczaj wystarczy prześledzenie swoich mechanizmów obronnych, rzeczy które robimy nieświadomie. Ja np. (zanim jeszcze poznałem enneagram) miałem tendencję do podświadomego brania cech innych osób które wg. mnie odznaczały się jakimś społecznym wizerunkiem, władzą itd. Tutaj wiele razy mi to wypominano w młodości, choć nigdy nie należałem do osób łatwo ulegającej wpływom (wręcz odwrotnie). Teraz wygląda to trochę inaczej.

"Jako mechanizm obronny jest procesem, za pomocą którego jednostka w różnym stopniu upodabnia się do kogoś innego, utożsamia z drugim człowiekiem, przejmuje jego myśli, cele i zachowania."

Wydaje mi się, że z typem to nie takie hop siup. Natomiast co do 4 to nie rozumiem ich sposobu myślenia nie potrafiłbym w to wejść.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
MartiniB
Posty: 774
Rejestracja: sobota, 12 stycznia 2008, 21:06

#19 Post autor: MartiniB » czwartek, 18 września 2008, 00:51

*nadia* pisze:a jakim typem chciałbyś być MartiniB? jedynką właśnie?
Nie powiedziałem, że chciałbym być jakimkolwiek innym typem.

Powiedziałem, że wiele cech jedynek uważam za imponujące i godne naśladownictwa.

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#20 Post autor: *nadia* » czwartek, 18 września 2008, 11:28

MartiniB pisze:
*nadia* pisze:a jakim typem chciałbyś być MartiniB? jedynką właśnie?
Nie powiedziałem, że chciałbym być jakimkolwiek innym typem.

Powiedziałem, że wiele cech jedynek uważam za imponujące i godne naśladownictwa.
a to sorry, wnioskowałam na podstawie tego, że prawie każdy tu narzeka, że jest trójką, a nie wiem, czy chciałby być innym typem :)
ja po przeanalizowaniu nie chciałabym być 1, 2, 9, w żadnym razie 4. ostatecznie mogłabym być siódemką, ale na dobrym poziomie lub ósemką w siedem, chociaż dla kobiety to nie najlepiej albo piątką. co do szóstki to nie wiem, bo to strasznie rozległy typ, ale sądząc po tych szóstkach, które znam, rzeczywiście dość czarnowidzący
no i w sumie zostaje 3 ;)
to tak kontynuując pytanie, jak reszta? Chcielibyście być jakimś innym typem albo zdecydowanie nie?
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

Awatar użytkownika
Stafu85
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 16 września 2008, 20:08

#21 Post autor: Stafu85 » czwartek, 18 września 2008, 12:13

dzisiaj już po raz kolejny zrobiłem ten test i wykonałem go samokrytycznie i wyszło: Twój typ to : 3w4 tak więc zostaje przy 3w4 i myślę że jest to najbardziej pasujący typ, tyle... 8)
3w4 - "Profesjonalista"

Awatar użytkownika
Miltado
VIP
VIP
Posty: 1581
Rejestracja: niedziela, 21 stycznia 2007, 13:15

#22 Post autor: Miltado » czwartek, 18 września 2008, 13:35

Mi np. najczęściej oprócz wyniku 3w4 raz 3w2 wychodziło 5 i 8. Ogólnie zrobiłem ciekawy test na zawartość wszyst5kich typów. Test robiłem już jakiś czas temu. Ale myślę że z odpowiednim podejściem można trochę wniosków wyciągnąć.

Typ 1-5
Typ 2-4
Typ 3-9 - Typ
Typ 4-6 - Skrzydło
Typ 5-5
Typ 6-3
Typ 7-5
Typ 8-6
Typ 9-0

Raczej na pewno odpada typ 2,6, zupełnie 9.

Od poznania enneagramu zawsze imponowały mi 7, bo utrzymuję z nimi w życiu dużo przyjaznych kontaktów. Wynik 6 występuje przy 4 (do którego odnoszę się jak do skrzydła przewaga nad 2, co może oznaczać iż jestem bardziej 3w4 i 8. No i po równo 7, 5 i 1.

Co do typów, bardzo lubię 7 jak napisałem, cenie 8. A z 1 od dziecka rywalizuję. Te typy posiadają wiele pożytecznych cech które mi np. imponują.
7-łatwość budowania swojej pozycji społecznej, łatwość w poruszaniu się w społeczeństwie.
8- umiejętność zarządzania
1-jej idealizm sam w sobie.

Zupełnie natomiast nie jestem 9 (choć lubię ten typ), 2, zupełnie 4 również też nie jestem i nigdy się z nim nie identyfikowałem. 6 naprawdę nie rozumiem.
ESFp

Aquilam volare doces'
One last thing before I quit...
Don't want to be your monkey wrench

Awatar użytkownika
*nadia*
Posty: 326
Rejestracja: wtorek, 26 sierpnia 2008, 23:38

#23 Post autor: *nadia* » czwartek, 18 września 2008, 19:30

Miltado pisze:Mi np. najczęściej oprócz wyniku 3w4 raz 3w2 wychodziło 5 i 8. Ogólnie zrobiłem ciekawy test na zawartość wszyst5kich typów. Test robiłem już jakiś czas temu. Ale myślę że z odpowiednim podejściem można trochę wniosków wyciągnąć.

Typ 1-5
Typ 2-4
Typ 3-9 - Typ
Typ 4-6 - Skrzydło
Typ 5-5
Typ 6-3
Typ 7-5
Typ 8-6
Typ 9-0

Raczej na pewno odpada typ 2,6, zupełnie 9.

Od poznania enneagramu zawsze imponowały mi 7, bo utrzymuję z nimi w życiu dużo przyjaznych kontaktów. Wynik 6 występuje przy 4 (do którego odnoszę się jak do skrzydła przewaga nad 2, co może oznaczać iż jestem bardziej 3w4 i 8. No i po równo 7, 5 i 1.

Co do typów, bardzo lubię 7 jak napisałem, cenie 8. A z 1 od dziecka rywalizuję. Te typy posiadają wiele pożytecznych cech które mi np. imponują.
7-łatwość budowania swojej pozycji społecznej, łatwość w poruszaniu się w społeczeństwie.
8- umiejętność zarządzania
1-jej idealizm sam w sobie.

Zupełnie natomiast nie jestem 9 (choć lubię ten typ), 2, zupełnie 4 również też nie jestem i nigdy się z nim nie identyfikowałem. 6 naprawdę nie rozumiem.

no to mam bardzo podobnie :) z tym, że nie znam 1 ani 9, ale po opisie mi nie imponują i na pewno nimi nie jestem
też robiłam ten test na www.enneagram.com.pl ale już nie pamietam co mi wyszło, chyba sobie zrobię dla przypomnienia ;)

wyszło mi tak:

Typ 1 - 1
Typ 2 - 1
Typ 3 - 7
Typ 4 - 3
Typ 5 - 2
Typ 6 - 3
Typ 7 - 5
Typ 8 - 4
Typ 9 - 4
im bardziej wnikam, tym bardziej nie wiem, kim jestem ;)
coś na kształt siódemko-dziewiątki

ODPOWIEDZ