Jak grać z ambitnym panem Trójką?

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Bleu de Manganese
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 31 marca 2007, 22:06

Jak grać z ambitnym panem Trójką?

#1 Post autor: Bleu de Manganese » piątek, 25 lipca 2008, 15:23

sytuacja pozytywnie rozwiązana :>
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 września 2009, 20:17 przez Bleu de Manganese, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4w6 plus szczypta 7

Madras
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 5 sierpnia 2008, 23:30

#2 Post autor: Madras » wtorek, 5 sierpnia 2008, 23:37

Pogadaj z nim na osobności, wyraźnie powiedz, że widzisz, że próbuje Cię zdobyć, ale po prostu nie jest w Twoim typie, nie ten charakter czy wygląd. Że prosisz, żeby przestał to robić, bo jest to dla Ciebie niewygodne i męczące. Uzna porażkę i poszuka innego celu. Dopóki jest szansa będzie próbował trafić w tą szansę, co jakiś czas ponawiając próby.

Przynajmniej ja bym tak robił.

Awatar użytkownika
Jar of gypsy tears
Posty: 49
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 11:46
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

#3 Post autor: Jar of gypsy tears » wtorek, 12 sierpnia 2008, 09:47

Droga Bleu de Manganese

Podziwiam Cie, że jako Piątka zdobyłaś się na taki elaborat - jak sama dobrze zauwazylas ujawnianie emocji nie przychodzi temu typowi łatwo.

Masz w sobie głębokie pokłady stłumionej urazy i gniewu. Masz wielką ochotę wykrzyczeć w świat co Ci leży na sercu. To by dopiero było uwolnienie i ulga psychiczna! Prawdopodobnie po napisaniu już tego posta, zauważyłaś poprawę samopoczucia.

Grunt, że dostrzegasz tak wiele subtelnych aspektów swojego zachowania i Twojego szefa. Czasem ludzie przechodzą przez życie nieuświadomiając sobie tego wszystkie, wegetując w permanentym stanie nieszczęścia.

Ty zidentyfikowałaś problem, jasno go wyraziłaś i nawet ustaliłaś cele.

Powiem Ci jednak, w czym tkwi prawdziwe sedno sprawy. Nie chodzi o manipulacje jakich Twój szef się dopuszcza itd. Chodzi o to, że tak jakby ś nie miała dostępu do wewnętrznych zasobów, które pozwoliły by Ci "na lekko" poradzić z sytuacją. Mówię tu o Sile, która sprawia, że mamy odwagę mówić od razu o kwestiach dla nas nieprzyjemnych, co unika konfliktów. Mówie o Odwadze, która sprawia że nie potrafisz zachować się w sytuacjach, nazwijmy to "nieprzyjemnych", tak jak byś od siebie oczekwiała. Po troszę czujesz się bezbronna.

Piątki znane są z tego że są wycofane, nieasertywne i bezkonfliktowe. Jesteś tak przyzwyczajona do tych kompulsywnych reakcji Twojego ego, że zapomniałaś że to nie wszystko kim jesteś. Możesz odzyskać dostęp do zasobów od których jesteś odcięta. Możesz mieć odwagę wyrzucić z siebie tłumiony gniew. Możesz radzić sobie z takimi sytuacjami już w zarodku i trzymać poziom tłumionej urazy na zdrowym poziomie.


Napisz proszę co o tym myślisz.

ODPOWIEDZ