Mężczyźni Dawcy

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

Mężczyźni Dawcy

#1 Post autor: Vadi » sobota, 19 lipca 2008, 00:19

j.w.

Czy są tego powody jakieś? No, chyba przecież nie. :P

Zresztą napiszę, com wcześnie na pv juz napisała...

Swoją drogą dwójek powinno być najwięcej. Przecież to taki pojemny typ. A każdy żyje między ludźmi, raczej będzie miał żonę lub męża, a życie w osamotnieniu niewiele nie znaczy. Wydaje mi się, że więcej osób powinno miec takie podejście... Ale jak było powiedziane, kwestia niedoborów introspekcji, brak rozeznania co do siebie samego.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 lipca 2008, 00:43 przez Vadi, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#2 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 19 lipca 2008, 00:36

Aleś nazwała ten temat... Skróć go do jakiegoś 2-3 wyrazowego wyrażenia...

W opisach dwójek dominują opisy kobiet, a więc i kobiecych zachowań. A w przypadku tego typu rozróżnienie na płeć jest chyba dość znaczące.
Tak samo jak kobieta-dwójka podkreśla swą kobiecość, facet-dwójka może podkreślać swą męskość. I nie dziwię się takiemu, że czytając opis kobiecej dwójki ucieka od tego typu jak najdalej.

Dwójka jest najczęsciej mylnie pojmowanym typie w enneagramie.

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

#3 Post autor: Vadi » sobota, 19 lipca 2008, 00:39

Podobnie rzecz się ma z ósemką. Trudno jest wpasować się w opis "buldożera" kobiecie, która jest znacznie delikatniejszą i subtelniejszą konstrukcją.

Masz rację Orest, zniechęconych ten temat może bardziej odstraszać. Więc zmienię na bardziej enigmatyczny. :P

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#4 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 19 lipca 2008, 00:47

Poza tym: jakby to wyglądało, gdyby wyszło na jaw, że wielki twardziel jest tak naprawdę łasy na komplementy, albo jakiś luzak tak naprawdę jest uzależniony od ludzi :P
Podobnie rzecz się ma z ósemką. Trudno jest wpasować się w opis "buldożera" kobiecie, która jest znacznie delikatniejszą i subtelniejszą konstrukcją.
Dokładnie, a potem pojawiają się wypowiedzi p.t. "Nie jestem ósemką, ja wcale nie biję ludzi" ^^

Awatar użytkownika
Vadi
Posty: 460
Rejestracja: środa, 16 lipca 2008, 21:20
Lokalizacja: Zambrów

#5 Post autor: Vadi » sobota, 19 lipca 2008, 00:51

Nooo Ja mam mame osiem. Parę razy kropnęła mnie w dzieciństie zdrowo. :P :D:D:D Branoc.

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#6 Post autor: chupser » sobota, 18 października 2008, 18:36

E
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 17:24 przez chupser, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » sobota, 18 października 2008, 22:23

Tego, że mężczyźnie 2 ciężko jest się przyznać do swojego typu :)

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#8 Post autor: chupser » sobota, 18 października 2008, 23:43

T
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 17:24 przez chupser, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#9 Post autor: Orest_Reinn » niedziela, 19 października 2008, 11:19

Wypowiedzenie słów, które masz w podpise ;)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

#10 Post autor: Kapar » niedziela, 19 października 2008, 13:21

Orest_Reinn pisze:Dwójka jest najczęsciej mylnie pojmowanym typie w enneagramie.
Masz na myśli doklejanie łatek dwójkom? Czy raczej, że najłatwiej się pomylić w określaniu typu, jeśli jest się dwójką? To inne typy błędnie pojmują ten typ, czy on sam siebie źle pojmuje?

Cóż Dwójek tu jest za mało, żeby można je było błędnie pojmować wg mnie, żeby je można było w ogóle pojmować przez forum. Pozostaje teoria z książek i życie.


Spotkałem taką Avin, chorą przedstawicielkę tego typu, kilka innych dwójek i niestety chciało mi się od nich uciekać od nich jak najdalej po krótszym czasie (same kobiety, nie poznałem gościa jeszcze). Jak mi się zdaje to przez infantylność niektórych dwójek i nachalność.

Tak naprawdę chciałbym poznać jakąś nierozklejoną w sobie dwójkę, z głową na karku jak ty Orest. Będę szukać.
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Awatar użytkownika
chupser
Posty: 740
Rejestracja: niedziela, 5 października 2008, 21:55

#11 Post autor: chupser » niedziela, 19 października 2008, 14:14

E
Ostatnio zmieniony wtorek, 1 września 2009, 17:24 przez chupser, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#12 Post autor: boogi » piątek, 24 października 2008, 17:50

baby_kapar pisze:Tak naprawdę chciałbym poznać jakąś nierozklejoną w sobie dwójkę, z głową na karku jak ty Orest. Będę szukać.
Szukaj szukaj, może znajdziesz ;)

Też się zastanawiam, czemu 2 jest "najczęściej mylnie pojmowanym typem" :o
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
reanef
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2008, 01:25

#13 Post autor: reanef » środa, 19 listopada 2008, 19:07

Pewnie chodzi głównie o stereotypy ;)
Oj cholera, spotkalem w zyciu dwojke ktora byla najczarniejszym obrazem nedzy i rozpaczy... Dzieki temu tak latwo bylo zobaczyc samemu to co moze sie we mnie dziac.
I co napewno nie powinno...
Facet dwójka, to jest specyficzne. Sam nadal popełniam błędy, często karygodne w sytuacjach totalnej dezorientacji, ino sobie z wiekszoscia rzeczy potrafie radzic sam. Cholernie latwo uzaleznic sie od pomocy innych osob i potem to wykorzystywac. ;]
2w3 | so/sx/sp | SEI

Membaris
Posty: 124
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 20:04
Lokalizacja: B-tów

#14 Post autor: Membaris » środa, 19 listopada 2008, 21:08

Wydaje mi się, że na codzień po facecie nie widać jakoś tej "typowej" dwójkowości. Tych emocji, potrzeby, rozczulania się i wogóle. Zresztą po wielu kobietach też nie. Dwójki są sympatyczne, lubią się bawić i lubią ludzi. W stosunkach koleżeńskich to jest fajne, a nie jakieś "niewieście". Dopiero jak wejdziesz w bliższe relacje z Dwójeczką wychodzi ta potrzeba "uznania".
ESE Si

Awatar użytkownika
reanef
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 6 listopada 2008, 01:25

#15 Post autor: reanef » środa, 19 listopada 2008, 21:40

Dokladnie. Ze mnie wychodza w jednym momencie, kiedy naprawde czuje ze kocham i ze jest to odwzajemniane. Albo tez i w sytuacjach stresowych (skrzydelko 3) kiedy ma sie ochote na pokierowanie sytuacja korzystnie dla swoich potrzeb...
2w3 | so/sx/sp | SEI

ODPOWIEDZ