Uniwersalny opis dwójki

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

Uniwersalny opis dwójki

#1 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 maja 2008, 07:35

Ostatnio zmieniony czwartek, 14 sierpnia 2008, 01:39 przez Orest_Reinn, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#2 Post autor: Adaras » środa, 21 maja 2008, 10:52

Tabula Rasa?
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#3 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 maja 2008, 15:17

Poniekąd. Zwróc uwagę, że temat nosi nazwę "Jedyny prawdziwy opis Dwójki". Niekoniecznie chodzi o wiedzę o dwójce. Piękna też nie da się opisać, ale każdy ma jakieś wrodzone poczucie piękna. Na tej samej zasadzie da się zidentyfikować kogoś jako 2 nie wiedząc o tym, a jedynie przypisując mu podświadomie pewne skłonności (skłonności, nie cechy!).

Generalnie to mój protest przeciwko zniekształcającym wizerunek dwójki opisom :)

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#4 Post autor: Zielony smok » środa, 21 maja 2008, 16:02

Uprzejmie informuję, że zabawa potrwa do wieczora, a potem skasuję topic. Na dłuższą metę żart byłby irytujący dla ludzi którzy szukają konkretów. Swojacy forumowi mają całą resztę dnia do zobaczenia. I wystarczy.
moderator Zielony smok
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#5 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 maja 2008, 16:45

To nie jest ani zabawa, ani żart. W brydżu "pas" jest najważniejszą odzywką, w muzyce niebagatelną rolę odgrywa pauza, a w opisach dwójki pusty temat ;)
Ten temat przekazuje bardzo ważną informację, ważniejszą niż jakiekolwiek opisy. Ja bym go wręcz przykleił. I niech irytuje tych, co szukają konkretów. Właśnie do nich jest to adresowane. Mówi "szukacie nie tam, gdzie trzeba".

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#6 Post autor: Zielony smok » środa, 21 maja 2008, 16:56

Sorry, ale tak można powiedzieć o opisie każdego typu, do nikogo nie pasuje w 100%. Po prostu schematyczny szkic....zawierający cząstkę prawdy.
Zdroworozsądkowo postepując wg Twojego sposobu myślenia powinniśmy póść krok dalej - skoro każdy jest per saldo indywidualnoscią to po co strona o Enneagramie i to forum.
Tytuł topicu sugeruje uzyskanie konkretnej, wiarygodnej informacji o ennagramowym typie nr 2. I po to ludzie będą klikać. I się wkurzać.
Zmień tytuł na inny, mniej mylący bardziej oddający to co chcesz wyrazić w topiku. I to w sposób czytelny. Inaczej podtrzymam decyzję.
ZS
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#7 Post autor: Orest_Reinn » środa, 21 maja 2008, 19:20

Nie chodzi mi tu o schematyczność opisów. Chodzi mi o brak charakterystycznych cech dwójki. Nie istnieje coś takiego jak "typowa 2" (mówiąc o cechach). Wynika to z tego, że dwójka zachowuje się zależnie od otoczenia. Dostosowuje swe zachowanie do innych i dlatego może się przypominać każdy inny typ. Jeśli chcemy ustalić, czy ktoś jest 2, powinniśmy określić nie to jak się zachowuje, lecz to dlaczego tak się zachowuje.

Ludzie, którzy przychodzą na to forum i klikają na ten temat, chcą się czegoś dowiedzieć o 2. I dowiadują się. Dowiadują się podstawowej informacji, której inaczej by nie otrzymali. Wkurzą się? Może, ale przecież chcieli wiedzy o 2, a jedno kliknięcie jest chyba tego warte? Uważam taki sposób przekazywania tego, co miałem do przekazania, za najbardziej skuteczny ze znanych mi sposobów.

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#8 Post autor: Zielony smok » czwartek, 22 maja 2008, 10:07

Po prostu myślą, że sobie z nich jaja robisz. Nie będą się bawić w szerszą egzegezę i doszukiwać się głębokich podtekstów.......gdybyś zamieścił topic, czy istnieje prawdziwa Dwójka i dodał to co napisałeś. Miałoby to sens.

Daję czas na poprawki do wieczora.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#9 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 22 maja 2008, 19:30

Teraz może być?

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#10 Post autor: Zielony smok » czwartek, 22 maja 2008, 19:45

Zrobiłem drobną korektę w tytule. Wtrącenie ,,moim zdaniem" jest pewną uczciwością wobec czytających. Wierzę, że zaakceptujesz - nie wierzę w sukces topicu - ale zawieszać go nie będę.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Awatar użytkownika
Orest_Reinn
Posty: 1606
Rejestracja: czwartek, 25 października 2007, 19:26
Enneatyp: Mediator

#11 Post autor: Orest_Reinn » czwartek, 22 maja 2008, 20:02

Ok, dzięki, teraz chyba jest dobrze :)

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#12 Post autor: Epona » sobota, 24 maja 2008, 01:26

Orest, masz rację, nie istnieje uniwersalny opis dwójki.
Wiem jedno, czasem maksymalnie dostosowuję się do ludzi. Jak przypadkiem spotkam się z osobami, przed którymi gram zupełnie kogoś innego to mam ochotę zapaść się pod ziemię i robię wszystko, żeby zniknąć im z oczu, albo jakoś ich rozdzielić.
Mam chyba całą szafę "masek". Każda starannie dobrana do odpowiedniego znajomego.

Zastanawiam się co dalej, bo właśnie zaczynam (chyba) walczyć z siódemką, której zarzucam nieszczerość i nielojalność, a w głębi serca czuję, że to ja jestem największą oszustką na tym świecie i choć próbuję to "odkupić" dobrymi uczynkami to sumienie nie śpi, ono ciągle gryzie.
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#13 Post autor: Adaras » poniedziałek, 26 maja 2008, 23:05

Nikt nie jest idealny, wyjątków nie ma i u nas. Ja po prostu staram się nie myśleć o rzeczach złych, póki ich nie zaczynam wyrządzać. Hmmm.... przyznam się Wam, że sam jestem ciekaw tego ukrytego celu pod pomaganiem dwójek... sam pomagam, bo chcę, po prostu, a jeśli mam jakiś ukryty powód, do czuć bliskość ludzi... czy to jest jakieś perfidne, czy coś?
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

Awatar użytkownika
Epona
Posty: 283
Rejestracja: czwartek, 3 stycznia 2008, 21:49
Lokalizacja: Opole

#14 Post autor: Epona » poniedziałek, 26 maja 2008, 23:13

czasem niestety jest. Kiedy brakuje ludzi, którzy są blisko i dają Ci to "coś" zamieniasz się w potwora i włazisz w ludziom w dupę. Jesteś od nich uzależniony niestety... ; )
Nietzsche powiedział, że czasem dochodzimy do momentu, w którym robi się tak źle, że można uczynić tylko jedno z dwojga - śmiać się albo oszaleć. Dzisiaj trzecią możliwością jest taniec.

2w1

Awatar użytkownika
Adaras
Posty: 78
Rejestracja: piątek, 29 lutego 2008, 21:40

#15 Post autor: Adaras » poniedziałek, 26 maja 2008, 23:22

ale właśnie chodzi o to, że ja nie znoszę się narzucać komuś i zwykle tego nie robię.
2w1 z odchyleniem ku 5w6.
ENFp 75%sx 25%so

Advanced Global Personality Test Results

ODPOWIEDZ