Męskość i Kobiecość

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Freixenet
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:39
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Męskość i Kobiecość

#1 Post autor: Freixenet » środa, 19 marca 2008, 22:08

Chciałbym z wami porozmawiać na temat naszej płciowości, tzn. czy nie jest skandalem to co dzieje się w dzisiejszych czasach z kobietą i mężczyzną?
Do naszych umysłów nieustannie próbuje się wedrzeć oburzający wg. mnie obraz kobiet i mężczyzn kreowany przez media. Wg. mediów kobieta powinna być niezależna, radząca sobie doskonale bez mężczyzny, uwolniona od wszelkich zahamowań, gotowa na związek bez zobowiązań, kobieta sukcesu, przesadnie dbająca o swój wygląd.
Natomiast obraz mężczyzny jest raczej nijaki, pozbawionego ideałów. Jedynym marzeniem staje się niezły samochód i dobra maszynka do golenia by wszystkie kobiety tylko całowały faceta. Można jeszcze dopisać, że dochodzi czasem do feminizacji mężczyzn.

Czy jest jakiś sposób, aby to powstrzymać? Może komuś udało się chociaż by małe grono zmienić, aby nie wygłupiało się naśladując media? A może wg. was tak na prawdę problemu nie ma?



Awatar użytkownika
Smutny_finek
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 09:45
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#2 Post autor: Smutny_finek » środa, 19 marca 2008, 22:20

Mnie osobiście w tym "Trendy" wizerunku irytuje to że brak w nim miejsca na bycie sobą. Musisz podążać za ściśle wyznaczonym standardem, by nie być wyrzuconym poza nawias społeczeństwa. A czy znaczenie ma "męskość i kobiecość"? Niech każdy będzie tym kim chce. ;)

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#3 Post autor: Revania » czwartek, 20 marca 2008, 00:33

Mnie podoba sie tam feminizacja mezczyzn, w polskich mediach i tak jest jej malo, nadal panuje kult macho... a mi sie bardzo tacy malo mescy podobaja ;)

jesli chodzi o kobiety, to nie lubie ich obrazu kreowanego przez media, bo zawsze kreuja jakies sztuczne barbie, ktore ubieraja sie jak dziwki, a nie normalne kobiety...

poza tym w polskich mediach zero jest miejsca na oryginalnosc, jesli ktos sie wyroznia to tylko dlatego, ze sam sie taki wykreowal i mial na tyle duza sile przebicia, zeby zaistniec...
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#4 Post autor: yusti » czwartek, 20 marca 2008, 07:31

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:27 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#5 Post autor: nudis_verbis » czwartek, 20 marca 2008, 08:35

xxx
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 maja 2008, 07:17 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Freixenet
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:39
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#6 Post autor: Freixenet » czwartek, 20 marca 2008, 09:50

Ja raczej różnie pojmuje słowo "silny" w mediach. Dla mnie facet, który przedstawiany jest jako macho to ta jego siła idzie razem w parze z seksem. Można nawet powiedzieć, że facet to tylko do seksu dobry jest i tyle - na podstawie reklam. A jak facetowi tylko seks w głowie to jak on może być silny??

Ja się zastanawiam tylko nad tym, czy na prawdę chciała byś mieć Revania męża, który byłby feministycznym mężczyzną? Ciśnie mi się tu słowo pantoflarz. Czy to na pewno będzie dobre dla dziecka, zwłaszcza dla syna?

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#7 Post autor: yusti » czwartek, 20 marca 2008, 14:07

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:27 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Revania
Posty: 522
Rejestracja: poniedziałek, 25 czerwca 2007, 18:49
Lokalizacja: przed monitorem
Kontakt:

#8 Post autor: Revania » czwartek, 20 marca 2008, 16:12

yusti pisze:nt kobiecości Revania nie ma nic do powiedzenia. chłopka jedna.
a co, widziałaś mnie, znasz mnie, że śmiesz mnie osądzać? nikt nie każe ci czytać moich postów. odpierdol się ode mnie, bo już mnie wkurwiasz, cokolwiek napiszę, to zaczynasz się do tego przypierdalać, weź się w główkę popukaj i sama zobacz co za głupoty czasem wypisujesz.

(proszę o nie kasowanie ani nie o cenzurowanie tej wypowiedzi, z góry dziękuję)

Ja się zastanawiam tylko nad tym, czy na prawdę chciała byś mieć Revania męża, który byłby feministycznym mężczyzną? Ciśnie mi się tu słowo pantoflarz. Czy to na pewno będzie dobre dla dziecka, zwłaszcza dla syna?
Feministyczny z wyglądu, za zchowania niekoniecznie ;). Wygląd nie świadczy o człowieku. Jeśli chodzi o charakter to marzy mi się taki, z którym można sensownie pogadać na różne tematy, inteligentny, buntownik, otwarcie wyrażający swoją opinię, opiekuńczy, ale jednocześnie zdolny do kompromisu, a nie uparty do granic możliwości i ograniczający się murem głupich stereotypów na temat mężczyzn, czyli "ja tego nie zrobię, bo to niemęskie"
Ostatnio w teście wyszła mi czysta 1, wcześniej 1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#9 Post autor: yusti » czwartek, 20 marca 2008, 16:29

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:27 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

nudis_verbis
Posty: 325
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 10:37

#10 Post autor: nudis_verbis » czwartek, 20 marca 2008, 16:44

xxx
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 maja 2008, 07:16 przez nudis_verbis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Freixenet
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 15 marca 2008, 17:39
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

#11 Post autor: Freixenet » czwartek, 20 marca 2008, 21:33

Hola Hola, spokojnie! Bo widze, że tu do bójki dochodzi. Zawiesić broń. Śmierć i tak po nas przyjdzie to jest pewne jak płacenie podatków.

Powracając bardziej do tematu. Powiedzcie, czy nie wydaje wam się, że macie trochę spaczony wizerunek drugiej płci?? Właśnie przez media?
Ja osobiście patrząc na swoją kobietę to wiem, że ona mi się podoba jak cholera lecz zawsze pozostaje takie małe życzenie, a może przybierzesz pare kilo, itp. To jest straszne. I to do cholery przez te media.
1w2

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#12 Post autor: yusti » piątek, 21 marca 2008, 07:31

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:27 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wiadukt
Posty: 567
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 17:08
Lokalizacja: Enneagram 1w2 -/- -/- Socjonika ESTj

Re: Męskość i Kobiecość

#13 Post autor: wiadukt » piątek, 21 marca 2008, 14:36

Freixenet pisze:Chciałbym z wami porozmawiać na temat naszej płciowości,
tzn. czy nie jest skandalem to co dzieje się w dzisiejszych czasach z kobietą i mężczyzną?
(...)
Czy jest jakiś sposób, aby to powstrzymać?
Może komuś udało się chociaż by małe grono zmienić, aby nie wygłupiało się naśladując media?
A może wg. was tak na prawdę problemu nie ma?
jak obserwuje to faktycznie jest skandalem to co sie dzieje z dziewczynami kobietami ktore widuje/znam
wszystko w upadlajacy sposob zmierza do zrowniania sie ludzi z jednym wylansowanym poziomem
poziomem dno, ale jacy odbiorcy/publika, takie media i programy, seriale, filmy, wszystko sie rowna do jednego

moje grono, od zawsze nie interesowalo sie modelem zycia/ludzi kreowanym przez media :|
Ci z ktorymi lubilam przebywac byli indywidualnosciami, zadna panna nie latała po nowe buciki, a zaden facet nie szponcił autem
to od ludzi zalezy jacy chca byc, jedni nie pojda z tlumem, bo media mowia ze tak trzeba, a inni poleca bo łatwiej przystac do reszty
(z tego co obserwuje wcale nie ejst latwiej, ale takie sciganie sie z kolorowymi media hasłami moze byc sposobem na zycie dla wielu debili)

Freixenet pisze:Wg. mediów kobieta powinna być niezależna, radząca sobie doskonale bez mężczyzny, uwolniona od wszelkich zahamowań,
gotowa na związek bez zobowiązań, kobieta sukcesu, przesadnie dbająca o swój wygląd.
a jesli chodzi o kobietę i mężczyzne to od wiekow tak jest ze spoleczenstwo nacisk, u kobiet, kladzie na wyglad, a u męzczyzn nie ejst to konieczne
co do zniewiescialych wygladow mezczyzn, to uwazam ze kobiety ze sklonnoscia do lesbijstwa lubuja sie w takich niewieścich ludkach
Co do niezaleznosci, to kobieta niezalezna powinna byc kreowana przez media, oraz przez zapobiegliwe matki, ojcow etc
taka kobieta, gdy nie ejst przykuta do meza, moze w kazdej chwili od niego odejsc, a nie tak jak sie obserwuje..
zyc z mezem ktory nie kocha zdradza ale wraca do domu, wiec takie uzaleznione od meza kobiety godzą sie na to,
poniewaz nie ma sie gdzie pojsc nie ma sie pracy, pieniedzy, uzaleznia sie od faceta, kroty staje sie panem, a nie partnerem

uwolniona od wszelkich zahamowań, gotowa na związek bez zobowiązań :| coz, swiat sie kreci wokol seksu, czlowiek wybiera droge bigamii lub zostaje monogamista
kobieta tez ma ten wybor, co do doskonałego radzenia sobie bez faceta, to jesli to nie zakrawa na biceps pokazny u kobiety bo nie da sobie nosic siatek etc
to ten motyw o ktorym wspomnialam jest zabezpieczneiem przed swiatem/podloscia/brakiem uczuc, kobiecie lepiej zyc z mezem gdy nie czuje strachu przed ewentualnymi schodami
Freixenet pisze:Natomiast obraz mężczyzny jest raczej nijaki, pozbawionego ideałów.
Jedynym marzeniem staje się niezły samochód i dobra maszynka do golenia by wszystkie kobiety tylko całowały faceta.
Można jeszcze dopisać, że dochodzi czasem do feminizacji mężczyzn.
nie wiem jaki jest meski wizerunek w mediach, zeby nie wiem jak facetow przedstawiano, jest przeciez porownanie z rzeczywistoscia
jak sie widzi swiat swoimi oczyma to sie wie jak calosc wyglada, bez pomocy reklami innych
a feminizacja to tylko przyklad, ze faceci sie na to godzą :| nikt pod bronia nie staje sie taki, jak kobieta jest silniejsza, facet nie potrafi sobie radzic zbyt dobrze, to role sie odwracaja po prostu :|
albo jak sie facet godzi, to co mozna na to poradzic (?)
Freixenet pisze: Powracając bardziej do tematu. Powiedzcie, czy nie wydaje wam się, że macie trochę spaczony wizerunek drugiej płci?? Właśnie przez media?

nie mam bo sie tym nie interesuje, widze ze faceci z reklam nie chodza pod moim blokiem i widze ze nie kazdy ma philishave'a oraz najlepsze auto na dzielni
troche inne rzeczy mnie interesuja w facetach :|
jak juz wspominalam, rownianie pod jedno kopyto jest modne po prostu, jak w danym spoleczenstwie wpadnie jakis motyw to głupcy rownaja (albo dostaja depresji i kompleksow bo nie moga dorownac)
malo jest ludzi ktorzy sa sobą, maja swoja osobowosc, w ogole jak sie ktos godzi na wzorce tworzone przez media to to jest porażka
Obrazek
...bardzo być może, ale żaba pozostaje żabą...
Monty Python

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

#14 Post autor: yusti » piątek, 21 marca 2008, 14:55

.
Ostatnio zmieniony sobota, 9 października 2010, 15:30 przez yusti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ediakar
Posty: 577
Rejestracja: wtorek, 11 grudnia 2007, 00:56
Lokalizacja: Z nieba rodem

#15 Post autor: Ediakar » piątek, 21 marca 2008, 18:00

Ja zawsze jestem sobą i powiem że zniewieścieli faceci to ćwoki :evil:

Uważam że kobieta nie powinna być męska bo to babochłop

Uważam że kobieta powinna chcieć wychowywać swoje dziecko kosztem pracy a nie gonić za wszelką cenę za pieniędzmi, przez co dziecko nie ma matki tylko jest wychowywane przez opiekunki to nie normalne i nie zgodne z odwiecznymi prawami, no ale to moje osobiste zdanie.

Uważam że nie musi sie malować jak w filmach tylko być normalną zadbaną

Uważam że obraz kobiet silnych i niezależnych mnie odpycha bo brak w nim KOBIECOŚCI i zaufania względem mężczyzny

Uważam że powinna chcieć gotować a nie mówić "GARY mnie odpychają nie będę gotować, zjedz se chleba z serem" heeeeeeeee

Uważam że mężczyzna wzamian się odwdzięczy tym iż będzie przynosił do domu większe pieniądze niż kobieta bo mężczyźnie łatwiej zarobić, odwdzięczy się tym iż wybuduje dom, tym że będzie czuwał nad rodziną i wszystko dla niej poświęci. Nie wyobrażam sobie odwróconej roli :roll:

Też nie wyobrażam sobie gdy ktoś mówi do kobiety "przynieś mi skarpetki czy co kolwiek" to kórwa chore.
NIe cierpię jak ktoś mówi kobiecie "idź zrób mi cherbatę", takie rozkazywanie to normalnie mnie żenuje, niech sam ruszy dupę a się nie wysłóguje innymi :evil: :evil: :evil:

Uważam że będąc mężczyzną nie muszę jakoś dbać o swój wyglą, no wiadomo czysty być muszę, ale bez przesady z uczesaniem czy jakimiś pierdołamiiiiiiii. Farbowanie włosów czy szminka to wogule w grę nie wchodzą trzeba mieć nierówno pod sufitem :evil:


ODPOWIEDZ