Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#241 Post autor: Intan » niedziela, 6 października 2013, 15:12

Ach, wybacz. ^^" Przypuszczam, że wzięłam Cię za faceta z powodu zakorzenionych w moim umyśle stereotypów mówiących, że skrytość, pozorny chłód emocjonalny i racjonalne podchodzenie do sprawy do cechy typowo męskie. Mój błąd, przepraszam. :)

Irytowało Cię, że ktoś chciał poznać przyczynę Twojego, hm, stanu emocjonalnego i pytał o nią - czy raczej to, że naciskał, kiedy nie otrzymał satysfakcjonującej go odpowiedzi? Jeśli to pierwsze, to dlaczego? Wydaje mi się to trochę niezrozumiałe... :?

Ja dla pewności podsunęłabym mu jeszcze ten test - jest duuużo dokładniejszy, a wynik uzupełniony jest o orientacyjnie określony poziom zdrowia. Jedyną jego wadą jest to, że jest po angielsku - zwłaszcza że słownictwo jest dosyć wyszukane. :lol:


dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Marifiori
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 29 września 2013, 20:51
Enneatyp: Obserwator

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#242 Post autor: Marifiori » niedziela, 6 października 2013, 23:12

Achh specjalnie nie naciskał, ale czułam, że mu to nie pasuje :P Nie mówię, że to typowo dwójkowe zachowanie - może tylko on tak miał. No i testu mu chyba nie podsunę, bo niestety nie udało nam się pokonać różnic i wszystko się rozpadło. Ja nie poczułam żalu tylko... ulgę.

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 48
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 01:23
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: świat sukcesu

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#243 Post autor: alvaro » wtorek, 22 października 2013, 18:11

niby temat jest jaki partner dla 2, a okazuje się kolejną dyskusją dwójek z piatkami na temat ich relacji (wogóle są jakieś inne numerki :P) heh co jest, że te cyferki tak ciągnie do siebie, mimo że nawzajem widzą wiele wad... ?? ?????

uważam, że jak się dogadacie z 5 i ona jak i 2 pójda na pewne kompromisy to gitara fajny związek (bo jak czytałem na forum to zwizek z 5 polega na ciągłym jej dogadzaniu i szanowaniu tych jej wymyślań, sfer czy cuś, a co z dwójkami?), ciekawie może być z jedynką i osobiście polecam siódemeczki ;)
2w3!!

no pain no gain ;)

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#244 Post autor: Intan » wtorek, 22 października 2013, 21:52

alvaro pisze:niby temat jest jaki partner dla 2, a okazuje się kolejną dyskusją dwójek z piatkami na temat ich relacji (w ogóle są jakieś inne numerki :P) heh co jest, że te cyferki tak ciągnie do siebie, mimo że nawzajem widzą wiele wad...?
Szczerze mówiąc, alvaro, jak na razie jesteś jedyną Dwójką, którą tak ciągnie do Piątek. Jedyną, którą zauważyłam. Ba, ciągle o nich mówisz... A że kilkanaście ostatnich postów było na temat relacji tych dwóch typów, to czysty przypadek. To chyba nawet jakaś Piątka zaczęła... Mnie tam nic do nich nie ciągnie, a już na pewno nie w kwestii związków. Nie powiedziałabym, że te dwa typy lgną do siebie - wręcz przeciwne, to dwa zupełnie różne światy i Piątki dobrze o tym wiedzą, dlatego w ich postach dotyczących relacji z Dwójką tyle jest wymagań, oskarżeń i wyrzutów. Musimy spełnić tyle warunków, by im dogodzić! A co one są w stanie zrobić dla nas, żebyśmy to my, Dwójki, czuli się dobrze w relacjach z nimi? Czy mogą od tak na zawołanie pozbyć się swojego lęku przed odrzuceniem i wyśmianiem? Czy są w stanie otworzyć się na nas i na przeżywanie emocji, zamiast teoretyzować na ich temat? Czy mogą choć na chwilę pozbyć się swojego emocjonalnego chłodu? Osobiście czuję zmęczenie na samą myśl o tym, że miałabym dla kogoś tak się zmieniać, by tylko mu dogodzić. Czasami mam wrażenie, dość często w przypadku Piątek, że to się po prostu nie opłaca. Być może one również to czują. Mówi się trudno.
alvaro pisze:uważam, że jak się dogadacie z 5 i ona jak i 2 pójda na pewne kompromisy to gitara fajny związek (bo jak czytałem na forum to zwizek z 5 polega na ciągłym jej dogadzaniu i szanowaniu tych jej wymyślań, sfer czy cuś, a co z dwójkami?), ciekawie może być z jedynką i osobiście polecam siódemeczki ;)
No i właśnie o tym mówię... szkoda czasu i atłasu. Co do typów, które, hm, zaproponowałeś, również, jako Dwójka, mówię "nie". Jedynki to świetni kumple, ale nic więcej, przynajmniej jeśli o mnie chodzi, co zaś się tyczy Siódemek - tu jest podobnie. Przedstawiciele tego numerku wydają mi się zbyt beztroscy, nie potrafię dostrzec w nich tej głębi, zdolności do przeżywania także tych negatywnych emocji (ehe, emocje, emocje, emocje po raz trzeci :lol:). Dla nich życie to zabawa, a od problemów najlepiej uciec, zamiast spróbować je rozwiązać. You miss the point. Wszystkie Siódemki, które spotkałam, miały też w sobie za mało empatii jak na mój gust.

A jak inne Dwójki zapatrują się na związki czy też relacje z Jedynkami, Piątkami i Siódemkami?
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 48
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 01:23
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: świat sukcesu

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#245 Post autor: alvaro » wtorek, 22 października 2013, 23:18

Intan pisze:Szczerze mówiąc, alvaro, jak na razie jesteś jedyną Dwójką, którą tak ciągnie do Piątek. Jedyną, którą zauważyłam. Ba, ciągle o nich mówisz...
hmmm... kurcza rzeczywiście :shock: coć czuje, że za dużo czasu spedziłem na dziale piatek :lol:

A Ty Intan jakie typy enagramowe preferujesz?
2w3!!

no pain no gain ;)

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#246 Post autor: wodzu88 » środa, 23 października 2013, 12:17

Ja tam z 7 w 8 nie dałem rady. Zabiła beztroska. 1 dobija hipokryzją i oschłością. 5 chce obliczyć świat matematyczną logiką. Ja tam preferuje 9 :P:P:P To takie słodkie, nie wadzące istoty ^_^
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#247 Post autor: Intan » środa, 23 października 2013, 18:13

alvaro pisze:A Ty Intan jakie typy enagramowe preferujesz?
Od zawsze pociągały mnie Czwórki i Ósemki. Ale ostatnio z przykrością stwierdzam, że Ósemki są jednak lepsze od Czwórek, jeśli już rozważać związek z tymi dwoma typami - niemal wszystkie Czwórki poznane przeze mnie są... jakby to ująć... pojęcie wierności jest im obce? :? Skaczą z kwiatka na kwiatek w poszukiwaniu nowych doznań, wrażeń... Są też bardzo niestałe w uczuciach, mają huśtawki emocjonalne, pragną tego, czego nie mają, a nie potrafią docenić tego, co już życie podarowało im w prezencie. Czasami aż mi się odechciewa żyć, jak przebywam za długo w ich towarzystwie, a przecież nie o to w związku chodzi, żeby się dołować nawzajem... Wolą gonić króliczka, niż złapać go i cieszyć się nim - żeby potem rozpaczać, że rzeczywistość okazała się inna od ich oczekiwań. No i ja nie lubię się dzielić swoją drugą połówką. Wymagam dojrzałości i wierności, także na poziomie emocjonalnym. Wydaje mi się, że z tym Ósemki nie miałyby problemu. Podoba mi się taka wizja związku, że Ósemka mogłaby wziąć mnie pod swoje skrzydła, a ja mogłabym się o nią troszczyć.
... Mogłabym? ._." W sumie nie znam zbyt wiele Ósemek... niestety.
wodzu88 pisze:Ja tam z 7 w 8 nie dałem rady. Zabiła beztroska. 1 dobija hipokryzją i oschłością. 5 chce obliczyć świat matematyczną logiką. Ja tam preferuje 9 :P:P:P To takie słodkie, nie wadzące istoty ^_^
Wydaje mi się, że Dziewiątka z każdym potrafiłaby się dogadać i ułożyć. ;p Nie żebym postrzegała to jako wadę.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#248 Post autor: Snufkin » środa, 23 października 2013, 21:01

Intan pisze:Osobiście czuję zmęczenie na samą myśl o tym, że miałabym dla kogoś tak się zmieniać, by tylko mu dogodzić. Czasami mam wrażenie, dość często w przypadku Piątek, że to się po prostu nie opłaca. Być może one również to czują. Mówi się trudno.
To brzmi sensownie. Świetnie nas rozumiesz. No ale i tak wolę podejście alvara xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sor
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2012, 14:48
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#249 Post autor: sor » środa, 23 października 2013, 22:51

Intan pisze:Osobiście czuję zmęczenie na samą myśl o tym, że miałabym dla kogoś tak się zmieniać, by tylko mu dogodzić. Czasami mam wrażenie, dość często w przypadku Piątek, że to się po prostu nie opłaca. Być może one również to czują. Mówi się trudno.
Halo! Co jest! Ja protestuję!
Ja wcale nie wymagam zmieniania się od kogoś. Odkrywanie różnic w drugiej osobie jest dla mnie fascynujące i pasjonujące. Siebie znam na wylot i nie ma nic lepszego niż reakcja drugiej osoby, która zaskakuje. Dla mnie ta druga osoba wręcz musi być sobą. To jest miłość! <płacze ze wzruszenia> Love poznawanie siebie! I akceptowanie swoich wad! Love motywowanie się i praca nad sobą!

PS Żeby nie było. Kiedyś byłem piątką, o której pisze Intan, ale zdrowe piątki mają to do siebie, że potrafią się uczyć na błędach ;)
5w4 ISTJ

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 48
Rejestracja: środa, 16 października 2013, 01:23
Enneatyp: Dawca
Lokalizacja: świat sukcesu

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#250 Post autor: alvaro » środa, 23 października 2013, 23:31

Ja niemile wspominam związek z 8, jakoś za dużo sprzeczek, ale znajomy jak najbardziej. A co powiecie na związek dwóch dwójeczek??

PS. Znalazłem na internecie ciekawy wręcz zabawny opis eneagramu ;) polecam przeczytać :D

http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Enneagram

zacytuję parę opisów zwiazków z powyższej strony :D

2 z 2 - będzie chciała pomóc sobie nawzajem, mimo że podobny efekt dałoby jakby każde z nich zajęło się swoimi sprawami.
2 z 4 – altruizm „Dwójki” i egoizm „Czwórki” znakomicie się uzupełniają. Czasami złoszcząc się na siebie, zamieniają się przymiotami. Czwórka udowadnia, że może dać, Dwójka, że nic jej nie obchodzi.
2 z 5 – na głębokie pytanie co mogę dla ciebie zrobić? najczęstsza odpowiedź brzmi dać równanie do rozwiązania. Po rozpadzie związku Dwójka z determinacją unika Piątek.
2w3!!

no pain no gain ;)

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#251 Post autor: Ninque » sobota, 26 października 2013, 10:15

sor pisze: Halo! Co jest! Ja protestuję!
Ja wcale nie wymagam zmieniania się od kogoś. Odkrywanie różnic w drugiej osobie jest dla mnie fascynujące i pasjonujące. Siebie znam na wylot i nie ma nic lepszego niż reakcja drugiej osoby, która zaskakuje. Dla mnie ta druga osoba wręcz musi być sobą. To jest miłość! <płacze ze wzruszenia> Love poznawanie siebie! I akceptowanie swoich wad! Love motywowanie się i praca nad sobą!

PS Żeby nie było. Kiedyś byłem piątką, o której pisze Intan, ale zdrowe piątki mają to do siebie, że potrafią się uczyć na błędach ;)
hahaha <3

z osobą taką samą jak ja może i było by fajnie (bo sama w sobie nie jestem nudna) i moze mogłaby mnie zaskakiwac (bo ja sama zaskakuję siebie) alee brakowałoby mi tej fascynacji czymś zupełnie odmiennym czego nie potrafię ogarnąć (co nie oznacza ze siebie potrafię ogarnąć :lol: )
:)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#252 Post autor: Intan » czwartek, 24 kwietnia 2014, 20:00

Doszłam do wniosku, że jak nie ułożę sobie życia ze zdrową 8, to nie ułożę sobie życia z nikim. :lol:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#253 Post autor: kajzerka » sobota, 26 kwietnia 2014, 08:46

Radziłabym Ci poszerzyć opcje Intan. :wink:

Przecież jeśli się zakochasz nie będziesz chyba patrzeć na numerek i na poziom zdrowia też raczej nie (nie mówię o skrajnie chorych przypadkach;).
Nawet najzdrowsza Ósemka może w pewnym momencie podupaść na zdrowiu z przyczyn niezależnych od Ciebie (jakaś trauma rodzinna, albo w pracy coś nie tak), jeżeli pokochasz Ósemka musisz być gotowa na to.

A w temacie chciałam jeszcze napisać, że...
nie znam idealniejszej pary niż moja babcia i mój dziadek. ^^ Ona 2w1, a on 1w2. Socjonicznie najprawdopodobniej ona EII a on LSE. Idealnie się uzupełniali, bardzo się kochali i właściwie nigdy się nie kłócili (jedynie w takich sytuacjach kiedy jedno się spóźniało, albo zapomniało wziąć parasola na deszcz). Sielanka po prostu. I pomyśleć - mój dziadek był Jedynką a mimo to wspaniale pasował do mojej kochanej babci. Na tym forum panują jakieś chore stereotypy, że Jedynki to faszyści, a ja Wam mówię, że niekoniecznie (chociaż uczciwie przyznaję, że nie znam żadnej 1w9, może one są inne). Tak czy inaczej, dziadek z babcią na każdym kroku okazywali sobie swoją wielką miłość i nieraz widziałam jak tak po prostu w milczeniu patrzyli sobie w oczy... <3
Co prawda było to małżeństwo bardziej jak rodzeństwo, ale i tak jestem wdzięczna losowi, że mogłam patrzeć na to jak bardzo się kochają, bo był to naprawdę wzruszający widok (piszę "był" bo dziadek już nie żyje);...
Spoiler:

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#254 Post autor: Ninque » sobota, 26 kwietnia 2014, 09:01

Hmm wlasnie podobno tak bratersko wyglada para LSE EII i wydaje mi sie iz ograniczanie sie do jednego enneatypu nie ma sensu juz rozsadniej paczec po socjotypach chociaz to tez moze byc juz takie zbyt na sile szukanie dopasowanej osoby.

Kazdy zdrowy typ z kazdym innym zdrowym typem ma szanse stworzyc dobra zgraną parę.

:)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Jaki partner najlepszy dla Dwójki?

#255 Post autor: Intan » sobota, 26 kwietnia 2014, 13:53

Nie mówiłam zupełnie na serio. :D W teorii 8 to typ, który najbardziej mi się podoba. W praktyce - może to być każdy. Najważniejsze jest w sumie, żeby był zdrowy, tak jak powiedziałyście. Inna sprawa, że właśnie zauroczył mnie ten opis, tak jak dawno mnie już nic nie zauroczyło.
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

ODPOWIEDZ