Dzieciństwo Dwójek

Dyskusje na temat typu 2
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Dzieciństwo Dwójek

#46 Post autor: Intan » środa, 21 marca 2012, 17:28

Jako dziecko nie byłam zbyt popularna, właściwie wcale. Podstawówkę pamiętam jak przez mgłę - byłam szarą myszką i zaprzeczeniem przebojowej osoby. Miałam niewielu znajomych, bo byłam zakompleksiona i nieśmiała w stosunku do innych, co pozostało mi do tej pory; w dalszym ciągu jestem raczej introwertykiem niż ekstrawertykiem. Pierwsza klasa gimnazjum wyglądała podobnie, dopiero w drugiej coś w końcu zaczęło się zmieniać; to właśnie wtedy z 1w2 przeistoczyłam się w 2w1 pod wpływem pewnej osoby, Dwójki... Była najbardziej bezinteresowną, empatyczną i umiejącą wesprzeć osobą, jaką dotąd poznałam. Jest moim autorytetem.
Inny element dzieciństwa, który wpłynął na to, kim jestem - mój ojciec. Najbardziej znienawidzona przeze mnie osoba na świecie. Chora Jedynka, nie wahająca się przed psychicznym torturowaniem rodziny, oczywiście "dla naszego dobra". Nigdy nie spełniałam jego wygórowanych oczekiwań, co on wielokrotnie mi boleśnie uświadamiał. I uświadamia nadal. Jednak teraz nie przejmuję się, tzn. staram się nie przejmować, gdy mówi mi, że jestem nikim, i inne, jeszcze gorsze rzeczy, które wstyd tu przytaczać. Po prostu zrozumiałam, że nigdy nie spełnię jego ambicji, choćbym nie wiem jak się starała i co zrobiła. Olewam to wszystko, z drugiej zaś strony powoli nie wytrzymuję, kiedy zaczyna gadać te wszystkie brednie, i coraz trudniej jest mi nie odszczekiwać. Wiem, że koniec końców i tak wszystko, co o nim myślę, mu wygarnę.
Nienawidzę tego człowieka, naprawdę. Może to, co teraz powiem, dziwnie zabrzmi w ustach Dwójki, ale... Nie życzę mu śmierci, jednak sądzę, że byłoby mi znacznie lżej, gdyby zmarł. I nie tylko mi, mamie i bratu również. Wszyscy mielibyśmy w końcu święty spokój...


dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#47 Post autor: wodzu88 » środa, 21 marca 2012, 17:51

Co do ojca- podpiszę się dwoma rękami i jeszcze do tego nogą. Mój jest identyko... Chore jego niespełnione ambicje. A mumusia biedne 9 usługuje mu(mój ojciec nie jestem pewny typu ale chyba despotyczne 8).Wiecie co-w moich oczach on też mógłby umrzeć, ten mój. Ale mam poważne powody aby go nieznosić. po prostu robił z dzieciństwa piekło. Jako dziecko wielokrotne wahałem się z nożem w ręku czy nie pójść i go zadzgać... Wybaczcie szczerość...

Usunąłem cytowanie. Nie kopiuj posta powyżej, skoro odnosisz się do niego całościowo. / łasuch
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

muahahaha
Posty: 365
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2011, 18:27

Re: Dzieciństwo Dwójek

#48 Post autor: muahahaha » środa, 21 marca 2012, 18:36

Może nie jestem 2, ale napiszę jak ja sobie poradziłam z paskudnym tatą
- głęboki wdech i długi wydech + długie spacery
- pozytywne myśli, typu ‘jak to wszystko zniosę ( i nie trafię do psychiatryka, albo nie poderżnę im gardeł w nocy) to zasłużyłam na odznaczenie: nowe wcielenie buddy
- któregoś dnia odważyłam się na szczery monolog. Zapytałam się go czy na starość chce zostać sam jak palec, bo jeżeli mama umrze pierwsza a on się nie zmieni, to zostanie sam i nie będzie miał nikogo kto ‘poda mu szklankę wody’. Powiedziałam mu, że w przyszłości (jak się wyprowadzę) nie będę chciała mieć z nim nic wspólnego. Do tego wymieniłam, że nie podoba mi się u niego to, to i tamto. Trochę się starał, specjalnie nic się nie zmieniło, ale ja poczułam się lepiej.
Oczywiście, to też zależy czy można sobie pozwolić na coś takiego, bo jak bym swojemu powiedziała, że nie chce z nimi mieszkać przez jego zachowanie, to bez problemu by mi odpowiedział: no to wy$^%@, ale moja mama jest 2 i jakoś trzyma rodzinę w ‘kupie’

W końcu opracowałam technikę idealną (dla mnie)
- zaczęłam traktować go jak upośledzonego siedmiolatka, no bo przecież jakkolwiek denerwujący byłby bachor, to dzieciakowi nie przywalę.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Dzieciństwo Dwójek

#49 Post autor: Intan » niedziela, 25 marca 2012, 14:04

Dzięki, wypróbuję te metody. Wczoraj już nawet jednej spróbowałam, o tej:
muahahaha pisze: W końcu opracowałam technikę idealną (dla mnie)
- zaczęłam traktować go jak upośledzonego siedmiolatka, no bo przecież jakkolwiek denerwujący byłby bachor, to dzieciakowi nie przywalę.
i kiedy zaczął głosić te swoje kazania, wyobraziłam go sobie jako 7-letniego bachora w pampersie, który usiłuje być mądrzejszy od dorosłych, czyli nas. Nie mogłam powstrzymać uśmieszku i wtedy wnerwił się jeszcze bardziej... No cóż. xDD
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
m-i-s-i-e-k
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 26 lipca 2011, 19:04
Enneatyp: Obserwator

Re: Dzieciństwo Dwójek

#50 Post autor: m-i-s-i-e-k » czwartek, 25 kwietnia 2013, 14:15

Mocne słowa tu padają. Myśli o morderstwach w takich pięknych i delikatnych główkach. To co piszecie może wydawać się zrozumiałe, ale interesuje mnie inny aspekt. Chciałbym nałożyć na to wszystko podtekst seksualny. Czy nie ma w was dwójkach kobietach specyficznego rozszczepienia pierwotnie wykształconego seksualnego pociągu do mężczyzny? Czy czasem nie jest tak, że tęsknicie za przyciągającą męską postacią, która będzie mogła was ochronić, a zarazem mężczyzna traktowany jest jako podły uwodziciel budzący waszą wrogość? Przepraszam, że poruszam aż tak intymne tematy, ale jak wyglądał rozwój waszej seksualności? Stosunek do ojca, matki pod tym względem...i matki i ojca do was? Skorzystajcie z "anonimowości" jaką daje internet i podzielcie się doświadczeniami dla dobra nauki ;)
8w5w4w2wxyz
"Gość co się czasem spinał, ale gdy szedł po gnoju, smród już się go nie imał"

Awatar użytkownika
Tortuga
Posty: 114
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2012, 22:58

Re: Dzieciństwo Dwójek

#51 Post autor: Tortuga » sobota, 27 kwietnia 2013, 01:23

Ponad rok w plecy Misiek z tym postem. :)
Mam nadzieję, że ktoś Ci odpowie, jestem ciekawy. Bardzo dobre pytanie zadaleś.

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#52 Post autor: wodzu88 » sobota, 27 kwietnia 2013, 21:41

Ja jestem facet, ale pociąga mnie 8 kobietka... Jej dobroć z twardością. Dwa paradkosy które u niej wspaniale współgrają w cudowną harmonię ludzkiego bytu :D
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Dzieciństwo Dwójek

#53 Post autor: Intan » piątek, 10 maja 2013, 14:43

Rozwój seksualności? U mnie potoczył się w trochę "złym" (wg społeczeństwa) kierunku - jestem lesbijką. Mogłabym tu się rozwodzić i rozdrabniać, co do tego doprowadziło, dokonywać analizy samej siebie, ale świadomość, że mój brat jest na tym forum i w każdej chwili może przeczytać moje posty... Podziękuję. :roll:
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
Elkora
Posty: 2569
Rejestracja: poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 13:24
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraina pieczonych gołąbków

Re: Dzieciństwo Dwójek

#54 Post autor: Elkora » sobota, 11 maja 2013, 21:51

Intan pisze:Rozwój seksualności? U mnie potoczył się w trochę "złym" (wg społeczeństwa) kierunku - jestem lesbijką. Mogłabym tu się rozwodzić i rozdrabniać, co do tego doprowadziło, dokonywać analizy samej siebie, ale świadomość, że mój brat jest na tym forum i w każdej chwili może przeczytać moje posty... Podziękuję. :roll:
to urocze bo o ile dobrze kojarzę braciszek ma dość konserwatywne poglądy
Obrazek

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#55 Post autor: ubiotech » niedziela, 19 maja 2013, 00:43

Ja nie czuję w/w rozczepienia. :) Wg. mnie mężczyźni są prostymi, jednorodnymi istotami, które potrzebują mojej opieki. I ja chętnie się o nich troszczę. :)

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#56 Post autor: wodzu88 » niedziela, 19 maja 2013, 13:54

ubiotech pisze:Wg. mnie mężczyźni są prostymi, jednorodnymi istotami, które potrzebują mojej opieki. I ja chętnie się o nich troszczę. :)
Zatroszcz się o mnie :) a ja zatroszczę się o Ciebie ;)
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
ubiotech
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 5 lutego 2012, 10:41
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#57 Post autor: ubiotech » poniedziałek, 20 maja 2013, 10:16

Synchroniczny masaż plecków? ;)

Awatar użytkownika
wodzu88
Posty: 129
Rejestracja: wtorek, 13 marca 2012, 15:01
Enneatyp: Dawca

Re: Dzieciństwo Dwójek

#58 Post autor: wodzu88 » poniedziałek, 20 maja 2013, 14:21

jak najbardziej :) ja też potrafię masować plecki :D układ? :D
Ponad wielkie cycki cenię wielkie serce <3
2 w 1

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Dzieciństwo Dwójek

#59 Post autor: Ninque » poniedziałek, 20 maja 2013, 16:50

ubiotech jets dziewczyną?! o.o zawsze wydawał/a mi się miłym chłopcem, to przez ten nick :P
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Dzieciństwo Dwójek

#60 Post autor: Intan » piątek, 24 maja 2013, 21:57

Elkora pisze:to urocze bo o ile dobrze kojarzę braciszek ma dość konserwatywne poglądy
No, dokładnie... XD Rodzice też, zwłaszcza ojciec. 8-)
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

ODPOWIEDZ