Strona 1 z 4

Podtypy Dwójki

: piątek, 18 kwietnia 2008, 21:26
autor: Orest_Reinn
Samozachowawczy (sp): Uprzywilejowanie
Dwójki z tym podtypem kieruja się przekonaniem o własnym uprzywilejowaniu. Skłonne są uważać, że należy im się pierwszeństwo względem innych. To sprawia, że stają się mocno skupione na sobie. Oczekują od innych specjalnego traktowania. Aby uzasadnić tę potrzebę, doszukują się swoich wybitnych zasług w przeszłości, podkreślając je bardziej lub mniej subtelnie. Typowym stwierdzeniem samozachowawczej Dwójki jest "Dałam już tak wiele. Teraz kolej innych, żeby mi się odwdzięczyli." Gdy nie zapewni jej się należytej uwagi, staje się pochmurna i naburmuszona. Uważa, że stawianie jej w jednym szeregu z przeciętnymi ludźmi jest niesprawiedliwe. Najbardziej w świecie boi się i nie znosi obojętności. Robi wszystko - może hałasować, wykłócać się, pajacować - byle tylko ludzie ją dostrzegli.

Socjalny (so): Ambicja
Socjalna Dwójka silnie przywiązuje się do wszelkich autorytetów. Wkraczając w nowe towarzystwo, błyskawicznie rozpoznaje pozycję poszczególnych członków grupy, a następnie zręcznie wkupuje się w łaski tych najbardziej szanowanych. Osoby posiadające pozycję i siłę stanowią dla niej przepustkę do zaistnienia w danym środowisku. Socjalne dwójki często zostają małżonkami ludzi z pierwszych stron gazet: aktorów, piosenkarzy, polityków. Odznaczają się ambicją, jednak rzadko zajmują najwyższe stanowiska. Zamiast tego wolą przyjąć rolę szarej eminencji, manipulując ludźmi posiadającymi władzę. Bardzo im zależy na odgrywaniu szczególnej roli, co może skutkować nie tylko w dążeniu do kariery, ale na przykład w aktywnym uczestniczeniu w życiu towarzyskim, lub spełnianiu się jako głowa rodziny.

Seksualny (sx): Uwodzenie/Agresja
Gdy taka Dwójka wejdzie do pomieszczenia pełnego ludzi, automatycznie wyszukuje spośród nich najbardziej dla niej interesując osobę i przez resztę spędzonego tam czasu stara się zwrócić na siebie jej uwagę. Ma dobrze rozwinięty zmysł empatii. Jest elastyczna. Doskonale rozpoznaje nastrój danego człowieka, jego potrzeby, potrafi wyczuć jakimi środkami najlepiej jest zaspokoić pragnienia swojego wybranka. Następnie dostosowuje do niego swoje zachowanie. Podtyp seksualny sprawia wrażenie oddanej, a jednocześnie bywa bardzo niestała, szukając stale nowych "ofiar". Związki są dla niej sensem życia, poświęcają się w nich całkowicie. To okazuje się dla niej zgubne, gdyż jako Dwójka oczekuje od partnera zaspokojenia jej własnych potrzeb. Niestety, niektórzy nie dosztrzegają tej ukrytej za uwodzicielstwem potrzeby i przyjmują rolę jednostronnego biorcy.


Inne opisy:
Podtypy Dwójki by boogi

: piątek, 18 kwietnia 2008, 21:51
autor: Epona
a co jeśli pasują dwa podtypy?:P
a Ty Orest którym jesteś?

: piątek, 18 kwietnia 2008, 21:56
autor: Orest_Reinn
Epona pisze:a co jeśli pasują dwa podtypy?:P
To masz problem ;]
Epona pisze:a Ty Orest którym jesteś?
Kto szuka, ten znajdzie. Rozejrzyj się 8)

: piątek, 18 kwietnia 2008, 22:01
autor: Epona
Epona pisze:a Ty Orest którym jesteś?
Kto szuka, ten znajdzie. Rozejrzyj się 8)[/quote]

aj, mało spostrzegawcza jestem ; )
już wiem!


i fakt...mam spory problem, ale chyba zaraz coś wybiorę

: sobota, 26 kwietnia 2008, 19:41
autor: Tenar
Ooo, czuję się nieco osamotniona w swoim podtypie :D

hm

: wtorek, 29 kwietnia 2008, 08:15
autor: enngiv
sx...rules...uwodze kogo chce i kiedy chce...jak prawdziwa profesjonalna dziwka, facet, kobieta, dziecko...co za roznica...

: czwartek, 8 maja 2008, 07:34
autor: Orest_Reinn
Adaras pisze:tak szczerze, to ten cytat sporo się mnie tyczy... ale ja mam pogląd na życie
że istnieją ludzie, którzy są dobrzy
istnieją ludzie, którzy nie krzywdzą
istnieją ludzie szlachetni
w miłości również daję całego siebie i idealizuję trochę... dużo w ten sposób można stracić, to jest ryzykowne, ale jeszcze więcej zyskać, jeśli się trafi na odpowiednią osobę.

choć wiem że istnieje dobrych ludzi mało... to jednak ufam ludziom.
muszę Wam jednak powiedzieć że naprawdę rzadko się zdarza, że przejadę się na zaufaniu drugiej osoby. po prostu intuicyjnie wiem z kim rozmawiać, a z kim nie...

to mi się podoba w dwójce i ENFp.... wysoko wykształcona intuicja i umiejętność nawiązywania szybkiego i bliskiego kontaktu z ludźmi.
Czyżby so? :) A jak ze stosunkiem do autorytetów?

: piątek, 9 maja 2008, 23:47
autor: Adaras
Ja myślę że jednak dużo bardziej sx.
powiedzmy 1/4 so 3/4sx ;)


Wiecie ile smutnych rzeczy można sie dowiedzieć o sobie na tym forum?

: środa, 16 lipca 2008, 14:29
autor: Orest_Reinn
Zaktualizowałem opisy. Teraz powinny być znacznie bardziej przejrzyste i zawierać konkretniejsze informacje.

: środa, 16 lipca 2008, 22:26
autor: Vadi
No ja jestem wszystkimi. Bardzo trafnie opisane. Ale zaznaczyłam sx, żeby już było. Bo mnie to samą bulwersuje często i frapujące jest... ;)

: poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 22:46
autor: Snufkin
.

: wtorek, 26 sierpnia 2008, 14:37
autor: Membaris
a ja mam wrażenie, że jestem każdym podtypem :? nie wiem, jak to określić, ktorym najbardziej

: sobota, 18 października 2008, 20:55
autor: chupser
R

: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:47
autor: Aleksandrowa
.....

: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:54
autor: Orest_Reinn
Poradzę ci nie przywiązywać się specjalnie do skrzydła. Po pierwsze, są one bardzo niestałe i jutro już przewagę uzyska skrzydło 3. Ja sam na przykład skrzydła w ogóle w podpisie nie uwzględniam, bo nie uważam go za składową mojej osobowości, a jedynie wypadkową osobowości i aktualnego nastroju.
Po drugie, test na stronie w zdecydowanej większości przypadków wyrzuca wynik ze skrzydłem, podczas gdy w zdecydowanej większości przypadków skrzydła są zrównoważone.
Po trzecie, większość teorii omawianych tutaj odnosi się do wszystkich 2, bez względu na skrzydło. Częściej zwraca się uwagę na podtyp (so, sx, sp), ale i to nie zawsze.