Teoria umysłów

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
AnetaK
Posty: 406
Rejestracja: niedziela, 2 lutego 2014, 17:06
Lokalizacja: z boga

Re: Teoria umysłów

#16 Post autor: AnetaK » poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 00:09

a co jeśli teoria umysłów, to tak naprawdę umysłów teoria


"Kobiety warto kochać i je uwodzić. Z mężczyznami warto dyskutować i ich gwałcić" - Perwik

Awatar użytkownika
Sorrow
Posty: 127
Rejestracja: poniedziałek, 12 stycznia 2015, 17:30
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Teoria umysłów

#17 Post autor: Sorrow » poniedziałek, 14 maja 2018, 15:15

boogi pisze:
Rilla pisze:Od urodzenia podobno darłam się wniebogłosy i nie wiadomo było, dlaczego.
Off Topic
Typowy introwertyk. Niski próg pobudzenia. Niemowlaki które głośno krzyczą (bo mają niski próg pobudzenia = wysoką wrażliwość) w przyszłości zostaną określone introwertykami (zaś na tym etapie rodzice myślą, że dzieciak jest ekstrawertykiem, skoro taki głośny). Dla odmiany dziecko ciche, które niewiele jest w stanie poruszyć, ma wysoki próg pobudzenia (czytaj: musi się dużo wydarzyć, kolorów, dźwięków, innych bodźców, żeby w ogóle dzieciak coś poczuł, żeby jego wysoki próg pobudzenia został przekroczony) - rodzice myślą "cichy, znaczy introwertyk", a tu psikus bo dzieciak jest właśnie ekstrawertyczny.
Susan Cain myli tutaj HSP z introwersją.

Poza HSP, z introwersją myli nieśmiałość, intuicyjność, posiadania świadomego Fi i wiele innych rzeczy.

Z tego co widziałem to sama chyba jest ENFP.

Tak swoją drogą to strasznie mnie wkurzyła ta książka. Zamiast ciągle być otoczona przemocą w szkole i padać jej ofiarą i być poddaną likwidacji psychicznej, jej problemem w szkole było to że dzieci są głośne. A potem przypisuje swoją zdolność skupienia "introwersji" a nie nie byciu poddanej likwidacji psychicznej.
ENFP, 1w9

Awatar użytkownika
Lutek
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2019, 21:39

Re: Teoria umysłów

#18 Post autor: Lutek » wtorek, 14 maja 2019, 06:48

Ciekawe teorie tutaj opisujecie.
(...) my kochamy dłużej, kochamy, gdy przedmiot naszej miłość już nie żyje lub nadzieja umarła.

Fau
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2019, 22:50

Re: Teoria umysłów

#19 Post autor: Fau » wtorek, 14 maja 2019, 21:58

Mogę się zgodzić z twierdzeniem, że jakieś postawy introwertyczne mogą wynikać ze zbyt wysokiej wrażliwości. Ale co do niemowlęctwa... Z tego co słyszałam od rodziców, to od urodzenia byłam cicha. Po prostu.
A termin "HSP" spotykam po raz pierwszy. Dzięki.
papa

ODPOWIEDZ