Uszy von Thuna

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Uszy von Thuna

#16 Post autor: Cotta » wtorek, 2 stycznia 2018, 13:49

Rilla pisze:
Cotta pisze:Stwierdzenie, że jest 20:00, skoro gość ma zegarek i na niego spogląda, jest dość bezsensowne.
Ojej, a dlaczego?
Bo skoro właśnie spoglądał na zegarek i jeszcze skomentował, że późno, to dla mnie oznacza, że wie, która godzina - to po co mam mu mówić która. Natomiast dla mnie byłoby ważne, dlaczego odbiera tę godz. jako późną - musi jeszcze coś załatwić? musi rano wstać, bo gdzieś jedzie? a może to tylko wyraz wyrzutów sumienia, że o tej porze siedzi komuś na głowie? albo niepokoi się, czy będzie miał czym wrócić? Różnie bywa. Ale że nie lubię ludzi przepytywać o ich sprawy, to bym zapytała, czy musi o którejś konkretnie godz. wyjść. Pewnie sam by wtedy wyjaśnił, dlaczego akurat o tej. A jakby nie wyjaśnił, to jego prawo mieć swoje sprawy, a przynajmniej bym wiedziała, ile mamy czasu.


5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Uszy von Thuna

#17 Post autor: Grin_land » wtorek, 2 stycznia 2018, 16:40

Przede wszystkim to dzięki boogi za podrzucenie takiego tematu, świetnie było się zapoznać z teorią.
Szczerze mówiąc wyniki wyszły mi zupełnie odwrotne niż się spodziewałam- tzn spodziewałam się sporo Rel, mało Rze, a tu mam... miażdżacą przewagę uszka Apelu. 5 w porywach do 7 odpowiedzi (miałam aż 4 pytania na które udzieliłabym przynajmniej dwóch różnych odpowiedzi, np to z pracą było dość ciężkie do zadecydowania no bo oczywiście że najpierw spytam co się stało zanim przejdę do ew pomocy) za to Relacji mam... 0. Znaczy dwa razy odpowiedź relacyjna była na drugim miejscu, ale jak patrzyłam na pytania to tylko raz było to równorzędne z apelem.

Do tego dość ciekawie bo widzę że wyniki innych zwykle oscylują (ich zdaniem) bardziej w stronę rzeczowego ucha niż ich własna ocena siebie :)

tak mnie ładnie wyszkolono żeby spełniać oczekiwania innych XD
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Uszy von Thuna

#18 Post autor: IstariDreamer » czwartek, 11 stycznia 2018, 19:17

Rze 3
Ap 3
Us 3
Rel 1

:mrgreen:
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
TowarzyszFrytas
Posty: 496
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2011, 15:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Mazowiecka Radziecka Republika Ludowa
Kontakt:

Re: Uszy von Thuna

#19 Post autor: TowarzyszFrytas » piątek, 12 stycznia 2018, 02:49

Rel 5
Us 2
Ap 1
Rze 2
Jeśli zbyt długo spoglądasz na Lisa to Lis spogląda na Ciebie
Socjo: LIS (Logiko Intuicyjny Sekstrawertyk)
Ring-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!
Gering-ding-ding-ding-dingeringeding!

ODPOWIEDZ