Autyzm -Ekstremalny Męski Mózg

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii

Mam dominującą funkcję

Systematyzującą
7
58%
Empatyczną
5
42%
 
Liczba głosów: 12

Wiadomość
Autor
Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Ekstremalny Męski Mózg - Autyzm

#76 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 1 lutego 2016, 03:35

Ziom podważasz wyroki sądowe ? Sąd opiera się na prawdzie materialnej a nie na plotkach, jesteś widać uprzedzony.
Na Twoim miejscu bym na 100% nie ufał lobby farmaceutycznemu, nie raz się okazywało że szkodziło zamiast pomagać.


5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Autyzm -Ekstremalny Męski Mózg

#77 Post autor: Kapar » poniedziałek, 1 lutego 2016, 03:56

Pytanie dlaczego nie każde dziecko zaszczepione standardowymi szczepionkami ma autyzm? Nauka opiera się na faktach. Jeśli jedno dziecko na 100 zaszczepionych będzie miało autyzm, to trudno winic tu szczepionkę, jest to przypadek. W artykule, który zalinkowałeś nie ma nic o związku przyczynowo skutkowym między składem szczepionki a autyzmem. Analogicznie można powiedzieć, że autyzm spowodował fluor po tym jak dziecko zaczęło używać pasty do zębów, bo autyzm pojawił się dokładnie po zaczęciu szczotkowania zębów. A przecież fluor to trucizna, neuro-toksyna, więc oczywistym jest iż to powoduje autyzm!
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Autyzm -Ekstremalny Męski Mózg

#78 Post autor: Snufkin » poniedziałek, 1 lutego 2016, 04:03

Chyba się nie rozumiemy.
Nie mówię: szczepionka = autyzm.
Mówię szczepionka = prawdopodobieństwo jakichś powikłań, w tym autyzmu.
Ludzie jakieś dowody mają a nawet jeśli są niepotwierdzone to niektórzy lekarze z zasady odrzucają szczepionki jako coś szkodliwego z zasady (pomijając te rzekome powikłania).
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Autyzm -Ekstremalny Męski Mózg

#79 Post autor: Kapar » poniedziałek, 1 lutego 2016, 05:09

Na liście powikłań z tego raportu zalinkowanego było np wiele różnych dziwnych zdarzeń u dzieci biorących udział w badaniu klinicznym tej szczepionki: np więcej dzieci miało tatykardię serca lub zawał niż autyzm ale nie ma to związku ze szczepionką. Jeśli dobrze wyczytałem, to 10 dzieci z raportu na 16 tysięcy miało autyzm - to generalnie mniej niż występuje w populacji, gdzie jedno dziecko na 100 ma autyzm (w USA). Nie wiem, więc o jakich powikłaniach szczepionki mówisz.

W tym artykule facet mówi o szczepionkach w Australii ale odnosi się też do tego jak jest w innych krajach - jakie są standardy. Np jeśli chodzi o toksyny, to szczepionka zawiera tych toksyn mniej niż mielibyśmy po zjedzeniu puszki tuńczyka oraz gruszki w jednym posiłku.

Myślę, że większym niebezpieczeństwem są różne produkty spożywcze, które zawierają zaakceptowane składniki chemiczne ale np nikt nigdy nie zbadał jak te składni chemiczne wchodzą ze soba w interakcje w ludzkim ciele (trochę pestycydów z ryżu, trochę prezerwantów z sosu pomidorowego, syntetyczna sól itp itd).
Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

ODPOWIEDZ