Androgynia

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii

jestem

jednoznacznie określony
6
25%
androgyniczny
13
54%
nie wiem, nie zastanawiałem\łam się nad tym
5
21%
 
Liczba głosów: 24

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Androgynia

#16 Post autor: Cotta » niedziela, 26 czerwca 2011, 13:49

Mietla pisze: PS. zakładam, że wynik tego testu nie jest stały, każdy może sobie modelować swoją "kobieco-męską" sylwetkę w zależności od rozwoju ;)
Raczej nie jest stały - jak lata temu robiłam różne testy na "płeć mózgu" itp. to wychodziło mi więcej elementów męskich niż teraz. Obecnie nie tylko w tym, ale też innych psychotestach, wychodzi, że się chyba gdzieś po drodze w końcu ukobieciłam. Zresztą, po różnych zachowaniach to też widać.


5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Androgynia

#17 Post autor: Snufkin » niedziela, 26 czerwca 2011, 14:25

U mnie w teście na płeć mózgu wyszło - skrajnie męski. No ale gdzieś ostatnio przeczytałem, że mam typowo kobiecy sposób myślenia.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Androgynia

#18 Post autor: Pierzasta » niedziela, 26 czerwca 2011, 15:33

Gumibeer pisze:cześć ludzie!
ostatnio wpadłam na psychologiczną definicję kwestii która od dawna mnie zastanawiała, otóż nie "czuję" czegoś takiego jak płeć w sensie innym niż biologicznym, a więc jest to w sumie szczegół na tle całego człowieczeństwa naszej istoty (w odróżnieniu od kulturowego-społecznego ujęcia).

Zawsze czułam się że tak powiem samotnie z takim postrzeganiem ludzi ale teraz wiem że tak nie jest http://www.youtube.com/watch?v=gmfZYY0XlFs :D i jestem ciekawa jak forumowicze się czują w tej kwestii.
Tak pojęta androgynia jest bardzo... kulturowa. Co dla jednej osoby jest cechą wybitnie męską, dla innej jmoże być ogólnoludzką.

Jak robiłam sobie test na stronie BBC (raczej zabawny) to wyszło mi w połowie między typową kobietą środkiem skali. Osobiście uważam się za kobiecą, mam takie cechy jak silną empatię, dobre umiejętności odczytywania nastrojów innych itp. Aha, no i podzielność uwagi.
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
Pierzasta
Posty: 891
Rejestracja: niedziela, 27 marca 2011, 01:35
Enneatyp: Obserwator

Re: Androgynia

#19 Post autor: Pierzasta » niedziela, 26 czerwca 2011, 16:06

boogi pisze:I oczywiście jak to na forach internetowych, musi się znaleźć i test do tego: http://garote.bdmonkeys.net/bsri.html (po wypełnieniu podaje ile punktów na 100 możliwych uzyskano w każdym z trzech mierzonych obszarów kompetencji: męskim, żeńskim i androgynicznym).
Wychodzi mi, że też jestem tym fajnym androgynem :lol:

EDIT - dla leniwych przetłumaczony test za pomocą Google Translate jest tutaj. Translator większość tłumaczy poprawnie. Najedź kursorem na słowo i sprawdź ze słownikiem, czy jest dobrze przetłumaczone. W razie wątpliwości odwołaj się do http://dict.pl i zdrowego rozsądku.
W tym teście wyszło mi tak:
You scored 57.895 out of 100 masculine points, 56.667 out of 100 feminine points, and 55 out of 100 androgynous (neutral) points.

Ale przecież w tym teście oceniamy się sami, więc raczej mało obiektywny.


Co do tłumaczenia - lol, szczególnie "nie stosuj żrących język ". Odradzam używanie translatorów przy rzeczach, w których dokładne znaczenie słów jest ważne. Lepiej wyguglować każde słowo oddzielnie.

Moje propozycje:
1.Samodzielny, polegający na sobie.
2.Ustępliwy
6.Mający zmienne nastroje (ale raczej z naciskiem na ponure)
14.Łasy na pochlebstwa
23. Współczujący, empatyczny
29. Wyrozumiały
38.Dyplomatyczny
42.Poważny
43.Chętnie zajmuje stanowisko
44.Delikatny
51.Łatwo przystosowuje się
53. Nie używa brzydkich słów
55. Rywalizuje
59. Łagodny
Nic nie wnosi.
Pokonała mnie w depresji wibracji.
Jestem ostoją Prawdy. Widzisz? Ty aż kipisz, a po mnie to spływa. Jakiego chcesz jeszcze dowodu na to, kto ma rację?

Awatar użytkownika
czwartek
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2011, 16:30
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: trójmiasto
Kontakt:

Re: Androgynia

#20 Post autor: czwartek » niedziela, 26 czerwca 2011, 21:02

You scored 56.667 out of 100 masculine points, 66.667 out of 100 feminine points, and 54.167 out of 100 androgynous (neutral) points.

och no, chyba się zgadza.
~All my skin is drifting on the wind~

5w4 // I(S/N+T/F+P/J)

Awatar użytkownika
Rilla
VIP
VIP
Posty: 3159
Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2007, 16:34
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: wichrowe wzgórze

Re: Androgynia

#21 Post autor: Rilla » niedziela, 3 lipca 2011, 18:01

Jestem teatralna? :? Nie potrafiłam odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem za bardzo, co się za tym pojęciem kryje.
You scored 25 out of 100 masculine points, 74.167 out of 100 feminine points, and 56.667 out of 100 androgynous (neutral) points.
"Bo szczęście to przelotny gość. Szczęście to piórko na dłoni, co zjawia się, gdy samo chce i gdy się za nim nie goni."
Anna Maria Jopek "Na dłoni"

4w5

Awatar użytkownika
IstariDreamer
Posty: 303
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 12:10
Lokalizacja: Right here

Re: Androgynia

#22 Post autor: IstariDreamer » środa, 6 lipca 2011, 12:08

You scored 33.333 out of 100 masculine points, 42.5 out of 100 feminine points, and 48.333 out of 100 androgynous (neutral) points.
:lol: Nie takiego wyniku się spodziewałem.
It's nice to be important, but it's more important to be nice

mini-chat

Awatar użytkownika
ein
Posty: 1168
Rejestracja: sobota, 16 czerwca 2007, 20:32

Re: Androgynia

#23 Post autor: ein » środa, 6 lipca 2011, 15:28

Rilla pisze:Jestem teatralna? :? Nie potrafiłam odpowiedzieć na to pytanie, bo nie wiem za bardzo, co się za tym pojęciem kryje.
Wedlug mnie osoba teatralna, to taka, ktora w jakims stopniu jest przerysowana. Niech to beda emocje, albo reakcje. Zbyt czesto nie chodze do teatru, wlasciwie bylem tylko kilka razy, wiec moje wnioski moga nie byc sluszne, ale w teatrze czuje sie niesamowita sztucznosc sytuacji. Moze to scena, albo konwencja, ale mnie osobiscie odrzuca od teatru. 100x bardziej wole obejrzec film lub przeczytac ksiazke.

Awatar użytkownika
Venus w Raku
VIP
VIP
Posty: 1058
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 10:08
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Androgynia

#24 Post autor: Venus w Raku » środa, 6 lipca 2011, 15:48

Osoba teatralna, to jest osoba dramatyczna, która (jak napisał ein) przerysowuje i jest niesamowicie sztuczna. Łatwo zauważalne zjawisko dla otoczenia. Sama osoba może nie zdawać sobie z tego sprawy.
1w9, 6w5, sp/sx

yusti
Posty: 4664
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 17:54
Enneatyp: Perfekcjonista

Re: Androgynia

#25 Post autor: yusti » środa, 6 lipca 2011, 15:54

teatralnie zachowuje się Pan Grzesiak http://www.youtube.com/watch?v=T14b0Zl01TQ

i to od niego odpycha.

Ale jak na niego nie patrzę, tylko go słucham, to już o połowę lżej ;p

A mówi rzeczy wartościowe, wiec się naprawdę zmuszam (nie żebym jak wielu czytała i oglądała go namiętnie. raczej ma dużą wiedzę z dziedziny, która mnie bardzo interesuje, to czasem luknę z linka)

o niebo lepiej byłoby poważnie, spokojnie, i po polsku zamiast gwiazdować nadmiernie emocjonalnie po hamerykańsku.
Że niby jak się paple z emfaza to ludzie się bardziej zaciekawią..a mnie to męczy i drażni.
ja Fe włączam jak trzeba, a nie na stan by. Wtedy daje większy efekt. wtedy wiadomo, ze naprawdę coś jest dla mnie ważne/pasjonujące. Ale on jest Fe Si w Ego...
;p
to okropne machanie palcami przy cudzysłowach... nadmierne machanie łapami w ogóle... nadmierna mimika... I z logopedycznego punktu widzenia gardło mu wysiądzie przez nadmierne obciążanie krtani przy mówieniu. To współczesna wada wymowy, nacisk zbyt silny tak jak nie należy
I on się często drapie po głowie. czyżby za rzadko ją mył? :twisted:
;D

swoją drogą, ten rozmóca jest BOSKI
ESI?! czy EII?
świetnie tłumaczy, te bezpośrednie "wiesz..." i na boku wtrącenia wartościujące i emocjonalne SUPER!
nie no... pod koniec już mnie zaczął brzuch ze śmiechu boleć. jak to NIE PRZYSTOI! i w garniakach tak w krawatach...

Androgynia- facet może żartować o wszystkim, ale kobieta nie powinna kląć i mówić o tabu/fekaliach, gdyż spada jej atrakcyjność.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Androgynia

#26 Post autor: Cotta » środa, 6 lipca 2011, 16:43

yusti pisze:Androgynia- facet może żartować o wszystkim, ale kobieta nie powinna kląć i mówić o tabu/fekaliach, gdyż spada jej atrakcyjność.
Wcale nie może. Tj. może, ale tak samo musi się liczyć z reakcją, jaką wywoła, bo jego atrakcyjność też jest "punktowana".
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
szerfi1991
Posty: 476
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 02:19
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Gniezno

Re: Androgynia

#27 Post autor: szerfi1991 » czwartek, 7 lipca 2011, 14:53

Jak dla mnie zbyt subiektywny...
4w5
"By żyć trzeba czuć"
"Chcieć znaczy móc, móc nie znaczy chcieć"

Awatar użytkownika
julita7
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 01:18
Enneatyp: Mediator

Re: Androgynia

#28 Post autor: julita7 » sobota, 9 lipca 2011, 22:59

Trochę offtopując...

Androgyniczny styl bardzo podoba mi się z wyglądu. A wam?
Spoiler:
Spoiler:
9w1

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

Re: Androgynia

#29 Post autor: Emjotka » sobota, 9 lipca 2011, 23:15

Tak, ale nie w tak teatralno-przerysowanej formie. :P
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
julita7
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 1 lipca 2011, 01:18
Enneatyp: Mediator

Re: Androgynia

#30 Post autor: julita7 » sobota, 9 lipca 2011, 23:34

No, ja specjalnie pokazałam skrajne przypadki które były tylko scenicznym wizerunkiem, bo nie chciało mi się szukać. :P
9w1

ODPOWIEDZ