Borderline Personality Disorder

Dyskusje na tematy szeroko pojętej psychologii
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kapar
VIP
VIP
Posty: 2333
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 13:15
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: DownUnder
Kontakt:

Re: Borderline Personality Disorder

#121 Post autor: Kapar » niedziela, 3 listopada 2013, 03:22

hej bystry,
co piszesz brzmi hardcorowo, ale nie daj sie zwariować, hehe, ze tak powiem. mi kiedyś psychiatra powiedział, że mam rozszczepioną osobowość (dr jekyll & mr hyde) i takie inne, co było gówno prawdą :roll: poszedłem do innego łapiducha i ten powiedział mi, że lepiej będzie jak spotkam się z psychologiem.
w okresie dojrzewania a także krótko po nim przyczepia się ludzi najwięcej problemów psychologiczno-psychiatrycznych. sporo z nich jest przejściowych i wynika z trudów tego okresu, po czym problemy mogą same przejść. wg mnie wszystko rozbija się o problemy hormonalne oraz umiejętność "zamknięcia" emocji pod kloszem.

z mojej wiedzy po studiach psychologii i tego co opisałeś powyżej, to walnęli ci nalepkę "borderline", bo to w polskich szpitalach robią z pacjentami, z którymi wiadomo, że coś może być nie tak, ale nie wiadomo dokładnie co! a przecież musisz mieć jakieś rozpoznanie, nie? no jakby to wyglądało :!:

nie dał się stłamsić łapiduchom, oni dają te naklejki i kategorie dla własnej wygody, prawda jest taka, że w ekstremalnych przypadkach te ich kategorie się sprawdzają, ale najczęściej są mało warte.

z tego co piszesz wnioskuje, że dobiegasz jakoś 18stki może? i w sumie niewiele mogę ci pomóc oprócz tego, że co możesz zrobić dla siebie to rozpoznać targające tobą emocje. może je sobie nawet spisać na kartce oraz ewentualnie coś wywołało daną emocję, jeśli cię coś poniesie, zapisz, a po jakimś czasie sobie przejrzyj swoje stany. może dzięki temu inaczej spojrzysz na twoje problemy?


Możemy pogadać tu https://t.me/joinchat/aHxHU7go8yQ4MmRl

Odnajdziesz mnie na rozstajach dróg. Sprawcy podobno wracają
po śladach swych, a gdy wrócisz tu, gdzie czas w zdumieniu przystanął
to nie mów nic. Już nie ty, nie ja. Inna już rzeka tam płynie.

MaryJaneWatson
Posty: 70
Rejestracja: piątek, 18 września 2015, 10:50
Enneatyp: Szef
Lokalizacja: Lublin

Re: Borderline Personality Disorder

#122 Post autor: MaryJaneWatson » niedziela, 20 września 2015, 21:07

Pasuje do 8w7

ODPOWIEDZ