Socjonika a gra aktorska

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Socjonika a gra aktorska

#1 Post autor: Agon » czwartek, 8 czerwca 2017, 23:48

W socjonice dużą rolę odgrywa wygląd i sposób mówienia i poruszania się. Pewne niezależne od człowieka rzeczy. Czy w takim razie można wcielić się w postać będącą socjonicznym konfliktorem, albo jakimkolwiek innym socjotypem grającego ją aktora?

Znacie przykłady aktorów, którzy potrafią "pokonać" swój socjotyp i zagrać inny? A może znacie takich, którzy grają wiele różnych ról, ale zawsze występują jako postaci o tym samym socjotypie jaki sami mają?



Awatar użytkownika
hippiee
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 30 sierpnia 2013, 15:55
Enneatyp: Entuzjasta
Lokalizacja: Trochę tu, trochę tam... ;)

Re: Socjonika a gra aktorska

#2 Post autor: hippiee » sobota, 10 czerwca 2017, 00:35

Hm ciężko mi powiedzieć chociaż znam jeden przykład (choć mogę się mylić) Anna Gunn, która zagrała Skyler w Breaking Badzie będac socjoniczną ESE w filmie wydaje się być ESI , która mnie drażni i za każdym razem wyzywam i klnę na nią jak oglądam ten serial...
7w6, 4 PRO, IEE, sp/so

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Socjonika a gra aktorska

#3 Post autor: chokureika » sobota, 10 czerwca 2017, 22:24

Julianna Margulies socjoniczne SLE. W serialu The Good Wife gra kogoś między LSI/ESI. Znam ją z dwóch seriali i uwielbiam <3
Anna Gunn, która zagrała Skyler w Breaking Badzie będac socjoniczną ESE w filmie wydaje się być ESI , która mnie drażni i za każdym razem wyzywam i klnę na nią jak oglądam ten serial...
Nie wiem jaki ma typ, w serialu faktycznie pasuje do ESI, jednak jej postać była tak bardzo irytująca, że wkurzała chyba wszystkich, nawet znane mi ESI :D
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Socjonika a gra aktorska

#4 Post autor: Grin_land » sobota, 20 stycznia 2018, 18:01

chokureika pisze:Julianna Margulies socjoniczne SLE. W serialu The Good Wife gra kogoś między LSI/ESI. Znam ją z dwóch seriali i uwielbiam <3
ESI zdecydowanie - swoją droga cudowne ESI pierwsza klasa, nie wiedziałam że jest SLE (nie podejrzewałabym jej o to, IMO świetnie oddawała Fi ;) )
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Socjonika a gra aktorska

#5 Post autor: jouziou » sobota, 20 stycznia 2018, 19:48

Grin_land pisze:
chokureika pisze:Julianna Margulies socjoniczne SLE. W serialu The Good Wife gra kogoś między LSI/ESI. Znam ją z dwóch seriali i uwielbiam <3
ESI zdecydowanie - swoją droga cudowne ESI pierwsza klasa, nie wiedziałam że jest SLE (nie podejrzewałabym jej o to, IMO świetnie oddawała Fi ;) )
tak, Alicia Florrick = ESI, tylko takie superowe <3 a aktorka chyba rzeczywiście SLE, ma w sobie coś takiego co działa na mnie "anksjolitycznie" ;3

w ogóle w serialach sporo jest takich badass żeńskich protagonistek ESI:

Buffy ESI-Se
Spoiler:
Jessica Jones
Spoiler:
Olivia Pope ESI-Fi
Spoiler:

itd.

szkoda, ze w realu trochę lipa ;p
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

ODPOWIEDZ