Jak przyciągnąć uwagę SLE?

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#1 Post autor: Stormx » sobota, 8 października 2016, 11:00

Witam. Od pewnego czasu staram się przyciągnąć uwagę pewnego ESTp (7w8). Poza momentami, kiedy mamy jakiś wspólny temat do rozmowy, generalnie nie potrafimy się dogadać. Czy są jakieś szczególne czynniki, przez które SLE traci zainteresowanie daną osobą? Ja, jako INTj widzę wyraźne różnice w sposobie naszego myślenia, temperamencie i czasami mam wrażenie, że różnimy się od siebie w każdym możliwym aspekcie. Na co zwraca uwagę ESTp podczas rozmowy lub mowy ciała - tego właśnie próbuję się dowiedzieć tak, żeby możliwe najlepiej poprawić i rozwinąć naszą znajomość. A może nasze typy zbytnio kolidują ze sobą i po prostu takich ludzi należy omijać? I ostatnie pytanie: czy możliwe jest, żeby SLE otworzył się emocjonalnie przed kimś, bo jak dotąd moje próby są bezskuteczne - potrafię dotrzeć tylko do głowy, a tak to zwykle następuje zmiana tematu.


5w6

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#2 Post autor: Snufkin » sobota, 8 października 2016, 11:21

Po co chcesz przyciągnąć jego uwagę ?
Stormx pisze:czy możliwe jest, żeby SLE otworzył się emocjonalnie przed kimś
No jest to możliwe ale tego chyba się nie da zaplanować.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

LuxInTenebris
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2016, 14:38
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#3 Post autor: LuxInTenebris » sobota, 8 października 2016, 12:19

LII (z Se-polar), które chcę przyciągnąć uwage SLE (Se w funkcji pierwszej) brzmi jak niezły paradoks.
Nie wiem dlaczego to robię, ale popijam zupy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#4 Post autor: Irranea » sobota, 8 października 2016, 12:38

LuxInTenebris pisze:LII (z Se-polar), które chcę przyciągnąć uwage SLE (Se w funkcji pierwszej) brzmi jak niezły paradoks.
Niby czemu? Socjonika w żaden sposób nie wyznacza kto nam się podoba. W innym wypadku zdarzałyby się tylko pary o potencjalnie pozytywnej socjonicznej relacji. A układanie sobie życia osobistego specjalnie pod socjonikę, to cóż... nie też jakoś szczególnie fajne. Wielu rzeczy w życiu można próbować, także tych socjonicznie potencjalnie kiepskich relacji.

Nie ma jakiegoś pewnego przepisu jak przyciągnąć uwagę SLE. Tak naprawdę jedno SLE drugiemu nie równe, co dla jednego będzie atrakcyjne, dla innego obojętne.

LuxInTenebris
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2016, 14:38
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#5 Post autor: LuxInTenebris » sobota, 8 października 2016, 12:57

Nic nie wspomniałam o tym, że to niemożliwe czy, że należy sobie układać życie pod socjonike, więc nie rozumiem skąd taki wniosek. Napisałam natomiast, że to paradoks, czyli pewna sprzeczność, ale czy całe życie nie jest napełnione sprzecznościami? Mimo takiego konrastu widzę co najmniej kilka możliwości, dla których Stormx może "ciągnąć" do kogoś tak różnego od niej, zaczynając od kwestii stricte wynikających z typu osobowości, kończąc na potencjalnych preferencjach wewnętrznych, ale nie będę się tu już rozdrabniać z moimi teoriami.
Nie wiem dlaczego to robię, ale popijam zupy.

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#6 Post autor: Irranea » sobota, 8 października 2016, 13:05

LuxInTenebris pisze:Nic nie wspomniałam o tym, że to niemożliwe czy, że należy sobie układać życie pod socjonike, więc nie rozumiem skąd taki wniosek. Napisałam natomiast, że to paradoks, czyli pewna sprzeczność
No widzę przecież co napisałaś. :lol: Całe jedno zdanie zawierające słowo paradoks. Pytanie, gdzie ja napisałam, ze Ty coś pisałaś, że takie związki są niemożliwe? Toż to moje przemyślenia, którymi się dzielę, w związku z zacytowanym przeze mnie zdaniem. Ale się napięłaś, uważaj na zatwardzenia.

LuxInTenebris
Posty: 36
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2016, 14:38
Enneatyp: Lojalista

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#7 Post autor: LuxInTenebris » sobota, 8 października 2016, 13:15

Ależ jestem rozluźniona, jednakże miło mi, że martwisz się o moje problemy zdrowotne, to takie opiekuńcze. A teraz proponuję zakończyć tą dyskusję, bo tworzy się niepotrzebny offtop :3

Troszczę się o Twój kibel, od dużego stolca zapycha się toaleta. Cieszę się, że zauważyłaś, że zaczęłaś robić offtop i grzecznie chcesz go zakończyć. / Irka
Nie wiem dlaczego to robię, ale popijam zupy.

Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#8 Post autor: Stormx » sobota, 8 października 2016, 13:24

Snufkin pisze:Po co chcesz przyciągnąć jego uwagę ?
Chciałabym rozwinąć po prostu naszą znajomość. Uważam go za interesującego człowieka, ma wiele pasji, może odrobinę zazdroszczę mu jego podejścia do życia. Ja wszystko muszę zanalizować i zaplanować, on po prostu "płynie z prądem". Często po dość udanej konwersacji odnoszę wrażenie, że może w końcu odnajdujemy wspólny język tylko po to, żeby za chwilę okazało się, że no jednak się mylę.
5w6

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#9 Post autor: Snufkin » sobota, 8 października 2016, 13:26

Weźcie pod uwagę, że koleżanka mogła się lub jego źle wytypować. INTJ to socjoniczne ILI.
A ILI + SLE to na krótką metę relacja korzystna.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

MrsMiau
Posty: 82
Rejestracja: piątek, 22 maja 2015, 06:35

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#10 Post autor: MrsMiau » sobota, 8 października 2016, 13:40

Układanie sobie życia pod socjonikę jest nie bardziej bezsensowne niż inne metody błądzenia po omacku po relacjach. :P
Wydaje się, że pakowanie się w bardzo bliską relację z nadzorcą to często trochę proszenie się o kuku. Oczywiście mózgi są wredne i czasem po prostu człowiek leci na jakieś szalenie seksowne ESI czy inną potworę. Negatywne doświadczenia też są w życiu ostatecznie potrzebne. :what: Zresztą chyba jest też tak, że niektóre zestawienia nadzoru są mniej bolesne i upierdliwe dla nadzorowanych. Być może to zależy od tego, czy najsłabsza funkcja jest intro/ekstra (obserwacyjnie stwierdzam, że częściej na nadzór psioczą ludzie z fi, ti czy ni polarem itd.).
Wracając do pytania. Jak przyciągnąć uwagę SLE? Rozwinąć Fe. Tylko może być ciężko. :what: Ale jak ci się uda - daj znać, może na Si też zadziała. :thumbup: Chyba wiele więcej "socjonicznie" nie da się poradzić. Obserwować i wyciągać wnioski względem osoby, do której chcesz dotrzeć, a potem płynąć na tym, co się zaobserwuje. Strategie w takich sprawach chyba nie działają jakoś bardzo. :scratch:
► Pokaż Spoiler
“There's no end to the absurd things people will do trying to make life mean something.”
William Wharton, Birdy
Image

Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#11 Post autor: Osteoporoza » sobota, 8 października 2016, 14:02

@ Irka
Wyjaśniłaś, że ludzie mogą się pociągać mimo "niekompatybilnych" socjotypów. A zrobiłaś to w odpowiedzi na to, że Lux uznała chęć przyciągnięcia nadzorcy za paradoksalną. A więc stwierdziłaś, że Lux twierdzi przeciwnie (albo nie wie, że można) do tego co jej wyjaśniłaś, że ludzie tacy NIE MOGĄ się pociągać - a powiedziała to niby wyrażając się przez "paradoks". Czyli faktycznie odniosłaś się do niemożliwości rzekomo zapostulowanej przez Lux. Założenie jest dyskretne i z niego wynika Twoja odpowiedź tłumacząca możliwości - postulujesz, że ich nie widzi. Tak więc:
Irranea pisze:Pytanie, gdzie ja napisałam, ze Ty coś pisałaś, że takie związki są niemożliwe?
.
Pytanie brzmi gdzie ona powiedziała, że mówisz o niemożliwości związków, a nie właśnie pociągu.

Mówię to głównie dlatego, że już któryś raz widzę Twoje tłumaczenie opierające się na złotej zasadzie "Wszystko się może zdarzyć". Tak jakby to było jakimś odkryciem :twisted:
Irranea pisze:Ale się napięłaś, uważaj na zatwardzenia.
Serio? Irciu, nie spinaj się, uważaj bo ci żyłka pęknie XD
Snufkin pisze:Weźcie pod uwagę, że koleżanka mogła się lub jego źle wytypować. INTJ to socjoniczne ILI.
A ILI + SLE to na krótką metę relacja korzystna.
W tym wątku to w ogóle oboje mogą mieć inny socjotyp i nie ma jak tego sprawdzić. równie dobrze może być jakieś LSE, SLI-Te. A ona etykiem bo nawala mu na otwarcie się.
Aczkolwiek tak jak Irka mówi wszystko może się zdarzyć haha. LII z pociągiem do SLE też wobec tego pytanie Stormx aktualne.

@ Stormx
Dla Ciebie relacja z SLE może być jak najbardziej rozwijająca. Nie warto omijać swoich nadzorców. O ile oczywiście da się ich znieść to warto. Jeśli faktycznie interesuje Cię możiwość rozbudzenia SLEowej emocjonalności to przeczytaj opisy dualnej relacji SLE-IEI.
- Polski opis
- Zescrolluj do "Intertype relations"

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#12 Post autor: Snufkin » sobota, 8 października 2016, 15:54

Podejrzewam, że w socjonice jak i cybernetyce próba przystosowania się do kogoś skazana jest na porażkę. Tracimy tylko energię.
Można unikać pewnych konfliktowych zachowań ale nie warto udawać kogoś innego.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#13 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 8 października 2016, 16:59

Jako dziecko miłości socjonadzorców muszę uznawać takie związki, inaczej by mnie na świecie nie było xD Tak więc: Koffajcie nadzorców swych, może się narodzi nowy Sof i Sofobrat xDxD

A serio to faktycznie często tak jest że nadzorca przyciąga, zwłaszcza przeciwnej płci i dobrze ogarniający 2 funkcję. Parę wspólnych zainteresowań i może to nieźle hulać. Niemniej przydatna jest umiejętność pewnego dostosowania się do sposobu interakcji 2 osoby, czasem to się dzieje samo u danego człowieka, czasem z czasem, ojczulek LII w miarę zgammiał/zdelciał + zawsze szedł w kierunku konkretnego LII ogarniającego świat i techniczne sprawy, mamusia IEE jakoś tam poszła w stronę Fe-ozy i Si-ozy, choć bez przesady tutaj, zwłaszcza z tą Fe-ozą. W sumie to tak 4-owo zawsze narzekałem na ich dogadywanie się, a przecież współdziałanie jakoś im idzie i z uczuciami też nie jest źle, czasem tylko przydałoby się im spojrzenie oczami 2 strony.

ALE zgadzam również ze Snufem, robienie z siebie na siłę kogoś dokładnie takiego, jak 2 strona by oczekiwała, nie może się skończyć dobrze.

Także nie udawaj IEI-ki na siłę, pani Stormx (choć warto poczytać jak działa interakcja tych duali), rada z rozwijaniem Fe-ozy bardzo dobra - to wasz wspólny ceniony grunt, wychodzenie ze swojej skorupki i szukanie wspólnych zainteresowań też na pewno pomoże.

Stormx
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 21:19
Enneatyp: Obserwator

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#14 Post autor: Stormx » sobota, 8 października 2016, 17:21

Snufkin pisze:Weźcie pod uwagę, że koleżanka mogła się lub jego źle wytypować. INTJ to socjoniczne ILI.
A ILI + SLE to na krótką metę relacja korzystna.
Swojego typu jestem akurat pewna, podpis jest mylący i zaraz go zmienię, bo już chwilę nie zaglądałam na forum, a wtedy jeszcze naiwnie myślałam, że socjonika i MBTI to prawie to samo. Co do jego typu to przez pewien czas rozważałam też SEE. Właściwie ciężko było mi zdecydować, ale nie sądzę, żebyśmy mieli aż tak konfliktową relację. W sumie w jednym wypadku źle, w drugim też nie najlepiej...

Początkowo myślałam, że może da radę podejść do tego bardziej psychologicznie, ale im więcej czytam i zgłębiam temat to wydaje mi się, że być może nie ma sensu rozpoczynać czegoś na siłę.
5w6

Awatar użytkownika
sjofh_ystad
Posty: 620
Rejestracja: poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 23:44
Lokalizacja: Nowhere dense ideal / Heart of Darkness

Re: Jak przyciągnąć uwagę SLE?

#15 Post autor: sjofh_ystad » sobota, 8 października 2016, 17:35

Nie słuchaj Snufa w tym przypadku. INTJ może też być LII (i często jest to bardziej Ni-owe LII).

Aha i widzę że za dużo myślisz o tej relacji socjonicznej, jak i o tej relacji w ogóle - jedno i drugie rzuci Ci się na mózg, gwarantuję. Polecam spokój. Ale samej relacji nie skreślaj, na pewno nie tylko dlatego, że śp. Auszra Jakaśtam i inny Gulenko twierdzą, że to nie ma sensu.

Kurczę, nie wiem czy w sumie ktoś Ci odpowiedział na pytanie, jak to jest z tym przeskokiem/różnicami międzykwadrowymi pomiędzy Ne a Ni. Ni-owa wyobraźnia i układanie myśli jest jakieś takie konkretniejsze, bardziej ciągnięcie jednego motywu i rozwijanie go, a potem kolejny motyw i rozwijamy go, a Ne-oza bardziej skacze pomiędzy nimi.

ODPOWIEDZ