Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#151 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 16 lipca 2007, 13:55

Emjotka pisze:
Ma się tego czuja 8) ...
Czuj, czuj, czuj maj xD!
A Ty czu... , czu ... , czuwaj :p. Tajne prace ciągle trwają ... tylko teraz ... kto jest w niej, a kto poza? 8)
Emjotka pisze:
nie zamierzam przerywać sobie cudownego stanu beztroskiej wegetacji, także mózgowej 8) .
Wy jesteście bardziej szczerzy do bólu niż ja :lol:. Jak tak można?! :twisted:
Niestety albo stety, my w odróżnieniu od Was nie musimy robić czegoś pożytecznego, żeby czuć się dobrze ... ale pożyteczne jest pojęciem względnym (jak chyba prawie wszystko :lol: ). Dla mnie pożyteczna jest mózgowa relaksacja, bo zdaję sobie sprawę, że jeszcze trochę i dostanę przegrzania mózgoczaszki w wyniku nadmiernej pracy umysłowej.
Z resztą z nami to nigdy nie wiadomo. Dzisiaj wstałam z wielką ochotą zrobienia czegoś pożytecznego w Waszym pojęciu, a chwilę później zupełnie gdzieś to uleciało :lol: .



kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#152 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 15:33

Czekolada pisze:
Emjotka pisze:
nie zamierzam przerywać sobie cudownego stanu beztroskiej wegetacji, także mózgowej 8) .
Wy jesteście bardziej szczerzy do bólu niż ja :lol:. Jak tak można?! :twisted:
Niestety albo stety, my w odróżnieniu od Was nie musimy robić czegoś pożytecznego, żeby czuć się dobrze ... ale pożyteczne jest pojęciem względnym (jak chyba prawie wszystko :lol: ). Dla mnie pożyteczna jest mózgowa relaksacja, bo zdaję sobie sprawę, że jeszcze trochę i dostanę przegrzania mózgoczaszki w wyniku nadmiernej pracy umysłowej.
Z resztą z nami to nigdy nie wiadomo. Dzisiaj wstałam z wielką ochotą zrobienia czegoś pożytecznego w Waszym pojęciu, a chwilę później zupełnie gdzieś to uleciało :lol: .
Pożytecznego ? e to my tylko mamy takie myśli...oni robią albo coś zyskownego, opłacalnego albo sensownego :P

Też się tak sobie myślę że lepiej odpocząć, to później będę wydajniejszy...
A że jestem idealistą dążę z wydajnością do nieskończoności :twisted:

Cytat z podsumowania funkcji "Pracuje wyłącznie pod wpływem nastroju" 8)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#153 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 16 lipca 2007, 15:51

kidziorek pisze:Też się tak sobie myślę że lepiej odpocząć, to później będę wydajniejszy...
A że jestem idealistą dążę z wydajnością do nieskończoności :twisted:

Cytat z podsumowania funkcji "Pracuje wyłącznie pod wpływem nastroju" 8)
Hehe, widzisz, odpoczywając łączysz przyjemne z pożytecznym :D .

Taak, a ten nastrój warunkuje ilość adrenaliny we krwi :twisted: .
Mhm, sytuacje ekstremalne, o taak.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#154 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:03

Czekolada pisze:
kidziorek pisze:Też się tak sobie myślę że lepiej odpocząć, to później będę wydajniejszy...
A że jestem idealistą dążę z wydajnością do nieskończoności :twisted:

Cytat z podsumowania funkcji "Pracuje wyłącznie pod wpływem nastroju" 8)
Hehe, widzisz, odpoczywając łączysz przyjemne z pożytecznym :D .
Znaczy, odpoczywam najpierw...w nieskończoność :twisted:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#155 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:25

kidziorek pisze:Hydra coś Twój temat nie chwycił...za trudny, czy za wstydliwy ? :P
Co za różnica?
Czekolada pisze:
Emjotka pisze:Te, psycholożka, jak Tyś do tego wcześniej doszła? :wink:
Porównując Ciebie (S) i Hydrę (T) ... jeśli liczysz na jakieś logiczne wytłumaczenie to pardon, nie moja działka :lol: .
Hmmm... a mój dual jest intuicyjny czy etyczny?
MY NIE MóWIMY NIC

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#156 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:36

Hydra pisze:
Czekolada pisze:
Emjotka pisze:Te, psycholożka, jak Tyś do tego wcześniej doszła? :wink:
Porównując Ciebie (S) i Hydrę (T) ... jeśli liczysz na jakieś logiczne wytłumaczenie to pardon, nie moja działka :lol: .
Hmmm... a mój dual jest intuicyjny czy etyczny?
Według pewnej niesprawdzonej teorii Twój dual to podtyp etyczny ;) .
Z reguły podtyp N jest cichszy od F, a S jest bardziej towarzyski od T. Na zasadzie uzupełnienia: N ('cichszy' ENFp) do S ('głośniejszy' ISTp) i odwrotnie.

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#157 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 16:40

Hydra pisze:
kidziorek pisze:Hydra coś Twój temat nie chwycił...za trudny, czy za wstydliwy ? :P
Co za różnica?
Ze wstydliwym można się przenieść na priv :oops:

Może zdarzy się jakaś chwila ISTp-owej słabości i skomentujesz kiedyś dotyczące ISTp przemyślenia pana Gulenki...czy jak mu tam było ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#158 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:32

Czekolada pisze:Według pewnej niesprawdzonej teorii Twój dual to podtyp etyczny .
Z reguły podtyp N jest cichszy od F, a S jest bardziej towarzyski od T. Na zasadzie uzupełnienia: N ('cichszy' ENFp) do S ('głośniejszy' ISTp) i odwrotnie.
Z opisu podtypów wywnioskowałam, że Si jest weselszy, spokojniejszy, bardziej wyrafinowany i uparty, a Te jest zimny, „mechaniczny”, ale tez bardziej gwałtowny i niecierpliwy.
W jakim sensie więc rozpatrywać ‘głośniejszego’ ISTp?
kidziorek pisze: Ze wstydliwym można się przenieść na priv
Nie po to pisałam na forum, by przenosić się na priv.
kidziorek pisze: Może zdarzy się jakaś chwila ISTp-owej słabości i skomentujesz kiedyś dotyczące ISTp przemyślenia pana Gulenki...czy jak mu tam było
Nie wiedziałam, że tak bardzo zależy Ci na moim zdaniu ;) Myślałam, że to nudny, które tylko mącą rozkoszne szczebiotanie w tym temacie.
Ale skoro Cię to interesuje:
Opiekunowie
- postrzegają innych z troską ale i z odrobiną arogancji jakby byli kimś w rodzaju rodzica a każdy potrzebował ich uwagi i pomocy
Lubię pomagać, ale troska to za duże słowo, jeśli ktoś uważa, że doskonale sobie poradzi to cóż, jak się w coś wpier… li to nabierze rozumu. Arogancja – z reguły :lol:
- Zachowują się jakby posiadali kontrolę ale nie są agresywni. Ten typ zachowuje się zawsze w sposób opiekuńczy i oczekuje od partnera akceptacji tej postawy bez protestów
Staram się nie narzucać nikomu ani swojej woli, ani sposobu postępowania, mogę co najwyżej coś zasugerować. Siły używam wyłącznie „w obronie koniecznej” :lol:
- mają 2 podtypy – otwarcie protekcjonalny i sprawujący opiekę w nieco zawoalowany sposób
Piękne sformułowanie „zawoalowany” :D – zawsze uważałam, że używając siły można wydobyć z innych 100% wydajności, a używając pochlebstwa – 150% :lol:
- Nie znosi w siebie oznak agresji
To prawda, nie znoszę momentów, w których tracę nad sobą panowanie… Niestety bywam agresywna, czasami nawet bardzo…
- reprezentuje postawę „wiem, co dla Ciebie najlepsze”
Z reguły wiem :D co nie znaczy, że próbuję kogokolwiek zmusić do realizacji moich sugestii.
MY NIE MóWIMY NIC

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#159 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:37

Hydra pisze:
Czekolada pisze:Według pewnej niesprawdzonej teorii Twój dual to podtyp etyczny .
Z reguły podtyp N jest cichszy od F, a S jest bardziej towarzyski od T. Na zasadzie uzupełnienia: N ('cichszy' ENFp) do S ('głośniejszy' ISTp) i odwrotnie.
Z opisu podtypów wywnioskowałam, że Si jest weselszy, spokojniejszy, bardziej wyrafinowany i uparty, a Te jest zimny, „mechaniczny”, ale tez bardziej gwałtowny i niecierpliwy.
W jakim sensie więc rozpatrywać ‘głośniejszego’ ISTp?
Dlatego, żeby nie rozdrabniać, napisałam w cudzysłowiu.
Poza tym, czytałam podobne wypowiedzi na ten temat ... o ile mnie pamięć nie myli ;) .

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#160 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:41

Czekolada pisze: Dlatego, żeby nie rozdrabniać, napisałam w cudzysłowiu.
Poza tym, czytałam podobne wypowiedzi na ten temat ... o ile mnie pamięć nie myli ;) .
Gdzie?
MY NIE MóWIMY NIC

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#161 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:43

Hydra pisze:
kidziorek pisze: Ze wstydliwym można się przenieść na priv
Nie po to pisałam na forum, by przenosić się na priv.
No tak muszę jeszcze odrobić lekcje...ENFP-owym odruchem chciałem Cię wciągnąć w podpuszczanie innych...
kidziorek pisze: Może zdarzy się jakaś chwila ISTp-owej słabości i skomentujesz kiedyś dotyczące ISTp przemyślenia pana Gulenki...czy jak mu tam było
Nie wiedziałam, że tak bardzo zależy Ci na moim zdaniu ;) Myślałam, że to nudny, które tylko mącą rozkoszne szczebiotanie w tym temacie.
Ale skoro Cię to interesuje:[/quote]
Oczywiście, że interesuje.
Tu odrobiłem lekcje...poddałem to zdanie 4-krotnej destylacji z ENFP na ISTP...i chyba zadziałało :twisted:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#162 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:47

kidziorek pisze: Oczywiście, że interesuje.
Tu odrobiłem lekcje...poddałem to zdanie 4-krotnej destylacji z ENFP na ISTP...i chyba zadziałało :twisted:
Nie mam pojęcia, o co Ci chodzi.
MY NIE MóWIMY NIC

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#163 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:50

Hydra pisze:
kidziorek pisze: Oczywiście, że interesuje.
Tu odrobiłem lekcje...poddałem to zdanie 4-krotnej destylacji z ENFP na ISTP...i chyba zadziałało :twisted:
Nie mam pojęcia, o co Ci chodzi.
No skomentowałaś ;) Dam głowę, że w surowej wersji, efekt był by odwrotny...
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#164 Post autor: Hydra » poniedziałek, 16 lipca 2007, 17:54

kidziorek pisze: No skomentowałaś ;) Dam głowę, że w surowej wersji, efekt był by odwrotny...
Jeżeli temat nikogo nie obchodzi, to po co go komentować? Kidziorek, co Ty właściwie chcesz powiedzieć, bo DAM GŁOWĘ, że masz wrażenie, ze odkryłeś jakiś "tajemny mechanizm" u ISTp.
Obyś się nie zawiódł...
MY NIE MóWIMY NIC

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#165 Post autor: kidziorek » poniedziałek, 16 lipca 2007, 18:01

Hydra pisze:
kidziorek pisze: No skomentowałaś ;) Dam głowę, że w surowej wersji, efekt był by odwrotny...
Jeżeli temat nikogo nie obchodzi, to po co go komentować? Kidziorek, co Ty właściwie chcesz powiedzieć, bo DAM GŁOWĘ, że masz wrażenie, ze odkryłeś jakiś "tajemny mechanizm" u ISTp.
Obyś się nie zawiódł...
Tak, tak...wiem, że z dziką radością mi udowodnisz, że nie znalazłem :)
To ja może sobie jeszcze chwilę potrwam w tym wrażeniu...to takie rozkoszne :oops:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

ODPOWIEDZ