Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#91 Post autor: Hydra » czwartek, 12 lipca 2007, 19:32

Emjotka pisze: Centrum mojego egoistycznego-egocentrycznego świata jestem ja. :wink: Dbam o swój interes, nikomu krzywdy przy tym nie robiąc i szczerze mówiąc inni, niebliscy mi ludzie, mnie nieszczególnie obchodzą.
Dokładnie :D Niestety, czasami brak zainteresowania jest odbierany jako obelga, zwłaszcza przez ludzi, którzy:
kidziorek pisze: woleli by być podziwiani niż lubiani
No cóż, ISTp nie jest typem na którym łatwo zrobić wrażenie :lol: zarówno pozytywne, jak i negatywne. Pisałam o tym „fenomenie”
http://enneagram.pl/forum/viewtopic.php ... &start=149


MY NIE MóWIMY NIC

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#92 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 19:39

Hydra pisze:
Emjotka pisze: Centrum mojego egoistycznego-egocentrycznego świata jestem ja. :wink: Dbam o swój interes, nikomu krzywdy przy tym nie robiąc i szczerze mówiąc inni, niebliscy mi ludzie, mnie nieszczególnie obchodzą.
Dokładnie :D Niestety, czasami brak zainteresowania jest odbierany jako obelga, zwłaszcza przez ludzi, którzy:
kidziorek pisze: woleli by być podziwiani niż lubiani
No cóż, ISTp nie jest typem na którym łatwo zrobić wrażenie :lol: zarówno pozytywne, jak i negatywne.
No dla mnie to nie obelga, raczej powód do dołka :(

A wiesz, to nawet się zajebiście składa...To takie niekończące się wyzwanie ;)
Czy Twoja od 14 lat przyjaciółka ciągle próbuje zrobić na Tobie wrażenie czy już się poddała ? :twisted:

Tak powoli chyba zacznę Was rozpoznawać na ulicy, zaczyna mi się składąć obrazek ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#93 Post autor: Hydra » czwartek, 12 lipca 2007, 19:44

kidziorek pisze: Czy Twoja od 14 lat przyjaciółka ciągle próbuje zrobić na Tobie wrażenie czy już się poddała ? :twisted:
Ona już nie musi robić na mnie wrażenia, ale wciąż mnie zaskakuje ekscytując się sprawami, w których ja nie zawsze dostrzegam coś szczególnego :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#94 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 19:52

kidziorek pisze:A Nas kręci żeby Nas wszyscy lubili...utopie nas kręcą :D
Idealizm się leczy. :P Zafundować Ci terapię? :wink:
Ciężko mi to oceniać, musieli by się sami wypowiedzieć. Ale niektórzy chyba lubią sami siebie :wink:
E tam. Ludzie którzy lubią sami siebie, nie dążą na siłę do tego, żeby być podziwiani. Gorzej jak lubią tylko siebie. To są ciężkie przypadki.
Chyba byś nie zdzierżyła, kogoś kto jest zły bez celu i korzyści :evil:
Zdzierżyłabym. Nie mogę tylko zdzierżyć ludzi, którzy udają dobrych, a tak naprawdę kierują nimi najpodlejsze instynkty.
No Ty się prędzej czy później połapiesz :) Ale reszta :P
Bardziej chyba pasowałoby: a przystawki? :lol: :wink:
A Duali całe stado :P
No tak, Wy chodzicie stadami 8) .
Hydra pisze:Niestety, czasami brak zainteresowania jest odbierany jako obelga, zwłaszcza przez ludzi, którzy:
kidziorek pisze:woleli by być podziwiani niż lubiani
Zdążyłam się już przyzwyczaić do "bycia" chamem i ignorantem :lol: . I dobrze mi z tym. To nie mój problem, tylko ludzi, którym się wydaje, że są fajniejsi niż są...
Kidzior pisze:Tak powoli chyba zacznę Was rozpoznawać na ulicy, zaczyna mi się składąć obrazek :wink:
W razie czego zacznę nosić koszulkę z napisem ISTP - Idealnie Sakrastyczny Typowy Prostak. Pasuje? :wink: Nie wiem czy da radę namówić inne ISTpy, ale mogę spróbować :P .

A tak przy okazji:
Obrazek
8) Już wiem o czym mówił ostatnio Ojciec Dyrektor.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#95 Post autor: Hydra » czwartek, 12 lipca 2007, 20:11

Emjotka pisze: W razie czego zacznę nosić koszulkę z napisem ISTP - Idealnie Sakrastyczny Typowy Prostak. Pasuje? :wink: Nie wiem czy da radę namówić inne ISTpy, ale mogę spróbować :P
W zasadzie masz moje poparcie :D Ale tylko w zasadzie, bo w testach enneagramu na tej stronie ciągłe wychodzi mi nr 9, a oto co jest napisane o tym numerku na stronie Taraka :
Jej najwyższym ideałem jest rodzaj przyjemnego otępienia, martwoty, w której żadne złe myśli nie mają do nas dostępu, czas zaś stoi znieruchomiały. To co inni, pędząc gdzieś w popłochu, nazywają "życiem" lub "śmiercią", jest dla wpatrzonego w przestrzeń Mediatora irytującym nonsensem. Zarówno "życie" jak i "śmierć" tracą na znaczeniu, gdy człowiek zażyje potężną dawkę środka na uspokojenie. Pozostaje tylko mglisty stan trwania, bez problemów, bez nazw i bez celów. Ten stan właśnie jest podstawowym mechanizmem, w jaki Dziewiątka odcina się od materialnego świata - w tym i od własnego ciała. Jest on wyczuwany przez innych jako subtelne "gapienie się", "głębia spojrzenia" lub "cicha liryczność".
Zdecydowanie do mojej osoby pasuje sformułowanie „cicha liryczność”
ISTp czyli Introwertyczne Spojrzenie Tępego Półgłówka jakie wyziera z tego tekstu. No cóż Ojciec Dyrektor chyba nie do końca mnie miał na myśli :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#96 Post autor: kidziorek » czwartek, 12 lipca 2007, 20:11

Emjotka pisze:
kidziorek pisze:A Nas kręci żeby Nas wszyscy lubili...utopie nas kręcą :D
Idealizm się leczy. :P Zafundować Ci terapię? :wink:
Nasz entuzjazm jest nieśmiertelny :lol: Ale terapia brzmi ciekawie szkoda, że tak daleko mieszkamy
Emjotka pisze:
Chyba byś nie zdzierżyła, kogoś kto jest zły bez celu i korzyści :evil:
Zdzierżyłabym. Nie mogę tylko zdzierżyć ludzi, którzy udają dobrych, a tak naprawdę kierują nimi najpodlejsze instynkty.
Hm...a które są te podłe ? ;)
Emjotka pisze:
No Ty się prędzej czy później połapiesz :) Ale reszta :P
Bardziej chyba pasowałoby: a przystawki? :lol: :wink:
ROTFL
Emjotka pisze:
A Duali całe stado :P
No tak, Wy chodzicie stadami 8) .
Hm...no tak grupa sarkastycznych, którzy się olewają to faktycznie duże
wyzwanie wyobraźni :twisted:
Emjotka pisze:
Hydra pisze:Niestety, czasami brak zainteresowania jest odbierany jako obelga, zwłaszcza przez ludzi, którzy:
kidziorek pisze:woleli by być podziwiani niż lubiani
Zdążyłam się już przyzwyczaić do "bycia" chamem i ignorantem :lol: . I dobrze mi z tym. To nie mój problem, tylko ludzi, którym się wydaje, że są fajniejsi niż są...
Kurczę to chyba o mnie :evil: ...Ale z tego powodu nie myślę tak o Was jak napisałyście 8)
Emjotka pisze:
Kidzior pisze:Tak powoli chyba zacznę Was rozpoznawać na ulicy, zaczyna mi się składąć obrazek :wink:
W razie czego zacznę nosić koszulkę z napisem ISTP - Idealnie Sakrastyczny Typowy Prostak. Pasuje? :wink: Nie wiem czy da radę namówić inne ISTpy, ale mogę spróbować :P .
Powinienem się chyba obrazić :?:

Zaczynacie mi się kojarzyć z jeżem albo pancernikiem ;)
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#97 Post autor: Emjotka » czwartek, 12 lipca 2007, 20:19

kidziorek pisze:Nasz entuzjazm jest nieśmiertelny :lol:
8) Taaaa...
Hm...a które są te podłe ? :wink:
Te, które nie są niepodłe, ot co.
Hm...no tak grupa sarkastycznych, którzy się olewają to faktycznie duże
wyzwanie wyobraźni :twisted:
Tak naprawdę nigdy nie uważałam się za sarkastyczną :wink: . Tyle, że ludzie z reguły tak właśnie mnie odbierają. W ogóle ludzie dobierają mnie w zabawny sposób :lol: .
Powinienem się chyba obrazić :?:
Z powodu?
Zaczynacie mi się kojarzyć z jeżem albo pancernikiem :wink:
Zapomniałeś dodać, że jeże i pancerniki to Twoje ulubione zwierzęta, czyż nie? 8)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Almodi
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 15 października 2006, 17:54

#98 Post autor: Almodi » piątek, 13 lipca 2007, 15:15

Ojej zostawic Was na chwile i ponad 2 strony postow O.o

Mam nadzieje, ze dopiero sie rozkrecacie?

Wydaje mi sie ze ISTp pomimo tego ze sa introwertyczni bardzo latwo nawiazuja nowe kontakty.


A co myslicie o znajomych ESTj? :) Ja mam takie szczescie, ze wiekszosc ludzi (no przynajmniej bardzo wielu z nich ;p) z ktorymi zadaje sie na codzien jest z mojej, a wlasciwie naszej kwadry :)

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#99 Post autor: kidziorek » piątek, 13 lipca 2007, 16:02

Łukasz pisze:Ojej zostawic Was na chwile i ponad 2 strony postow O.o

Mam nadzieje, ze dopiero sie rozkrecacie?
No nie wiem jak ISTp....co do mnie to nie muszę Ci mówić ;)
Łukasz pisze:Wydaje mi sie ze ISTp pomimo tego ze sa introwertyczni bardzo latwo nawiazuja nowe kontakty.
No pod warunkiem, że jakiś ENFP się uprze zaczepić :P
Łukasz pisze:A co myslicie o znajomych ESTj? :) Ja mam takie szczescie, ze wiekszosc ludzi (no przynajmniej bardzo wielu z nich ;p) z ktorymi zadaje sie na codzien jest z mojej, a wlasciwie naszej kwadry :)
No to już totalny off-top !!!!
Ale mnie też to ciekawi :D, zalóż nowy temat ;)
Emjotka pisze:
Hm...a które są te podłe ? :wink:
Te, które nie są niepodłe, ot co.
Kocham takie odpowiedzi....:evil: Chciałem poprosić o wyjątek i wygłoszenie pełniejszej opinii..Ale wiem wiem...wyjątki a po co ? ;)
Emjotka pisze:
Hm...no tak grupa sarkastycznych, którzy się olewają to faktycznie duże
wyzwanie wyobraźni :twisted:
Tak naprawdę nigdy nie uważałam się za sarkastyczną :wink: . Tyle, że ludzie z reguły tak właśnie mnie odbierają. W ogóle ludzie dobierają mnie w zabawny sposób :lol: .
Sarkastycznych zaczerpnąłem żywcem z napis na koszulce, który zaproponowałaś...Sam nie mam takich wniosków...na razie :P
Emjotka pisze:
Powinienem się chyba obrazić :?:
Z powodu?
Że uważasz, że rozpoznanie bez koszulki przekracza moje zdolności ? :P
Emjotka pisze:
Zaczynacie mi się kojarzyć z jeżem albo pancernikiem :wink:
Zapomniałeś dodać, że jeże i pancerniki to Twoje ulubione zwierzęta, czyż nie? 8)
Patrzcie, patrzcie..."introwertyki zosie-samosie" ale czasem coś miłego potrzebują usłyszeć :twisted:
Pancerniki znam tylko z TV...
A co do jeży...faktycznie darzę sporą sympatią już od przedszkola ;)
Hydra pisze:
Emjotka pisze: W razie czego zacznę nosić koszulkę z napisem ISTP - Idealnie Sakrastyczny Typowy Prostak. Pasuje? :wink:
ISTp czyli Introwertyczne Spojrzenie Tępego Półgłówka jakie wyziera z tego tekstu. :lol:
Dla nas też macie jakieś fajne rozwinięcie ? :P

A tak poważnie...to zupełnie mi te epitety nie pasują...choć zdaje sobie sprawę, że przystawki mogą łatwo pójść w stronę takich wniosków :(

Nie mam pojęcia czy i jak duże szkody wyrządzałem, ale zawsze próbowałem choć trochę dotrzeć do takich "zamyślonych" osób, szczególnie do tych, które po wiekach nie odzywania, nagle wypalały mistrzowskie podsumowanie lub puentę ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 13 lipca 2007, 17:04 przez kidziorek, łącznie zmieniany 1 raz.
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#100 Post autor: Hydra » piątek, 13 lipca 2007, 16:23

Łukasz pisze: Wydaje mi sie ze ISTp pomimo tego ze sa introwertyczni bardzo latwo nawiazuja nowe kontakty.
Chyba mylisz introwersję z nieśmiałością? :D
Nowe kontakty zawieram bardzo łatwo pod warunkiem, że mi na tym zależy.
Poza tym lubię duże imprezy - są mniej wyczerpujące niż kameralne, gdzie trzeba nadążać za dyskusją i wciąż coś mówić :) Na wielkich spędach z tańcami można się na chwilę odciąć od reszty nie tracąc wizerunku "imprezowicza" :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#101 Post autor: Emjotka » piątek, 13 lipca 2007, 16:49

Łukasz pisze:Wydaje mi sie ze ISTp pomimo tego ze sa introwertyczni bardzo latwo nawiazuja nowe kontakty.
A to zależy. Jeśli ktoś jest nudny i upierdliwy, to może z mojej strony liczyć głównie na "y-hym" i "y-ym" :lol: . Więc znajomość jakoś się rozwijać nie chce i rozmowa się, delikatnie rzecz ujmując, nie klei. Takim nowym kontaktom świetlanej przyszłości nie wróżę.
Kidziorek pisze:Kocham takie odpowiedzi.... :evil: Chciałem poprosić o wyjątek i wygłoszenie pełniejszej opinii..
Ależ tam było dokładnie wszystko, co istotne. Wypowiedziałam się w pełni :P .
Ale wiem wiem...wyjątki a po co ? :wink:
Zdolny z Ciebie uczeń :D .
Że uważasz, że rozpoznanie bez koszulki przekracza moje zdolności ? :P
Borze zielony, skąd Wy wyciągacie takie wnioski? :lol:
Patrzcie, patrzcie..."introwertyki zosie-samosie" ale czasem coś miłego potrzebują usłyszeć :twisted:
Introwertyk też człowiek. Prawda?
A co do jeży...faktycznie darzę sporą sympatią już od przedszkola :wink:
Z wzajemnością? :P
Dla nas też macie jakieś fajne rozwinięcie ? :P
ENFP - Entuzjastycznie Natarczywy Fachowiec (od) Prostaka, Ewidentnie Nieprzewidywalny Fanatyczny Pytacz. Tak na gorąco. :wink: Jeśli nie są adekwatne, to proszę mi wybaczyć. Ale ja chyba, poza tym forum, nie miałam okazji swojego duwala spotkać. Tak więc ekspertem w Waszej sprawie niestety nie jestem.
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

kidziorek
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 12 czerwca 2007, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

#102 Post autor: kidziorek » piątek, 13 lipca 2007, 17:00

Emjotka pisze:
Kidziorek pisze:Kocham takie odpowiedzi.... :evil: Chciałem poprosić o wyjątek i wygłoszenie pełniejszej opinii..
Ależ tam było dokładnie wszystko, co istotne. Wypowiedziałam się w pełni :P .
Tak jak moja mama..."Nalej wody na pierogi"..."Ile tej wody?"..."Tyle ile ma być"...Niezgłębiona pełnia wręcz...:P Skoro tak...
To nie wypowiadaj się w pełni, powiedz po naszemu :D
Emjotka pisze:
Ale wiem wiem...wyjątki a po co ? :wink:
Zdolny z Ciebie uczeń :D .
:oops:
Emjotka pisze:
Że uważasz, że rozpoznanie bez koszulki przekracza moje zdolności ? :P
Borze zielony, skąd Wy wyciągacie takie wnioski? :lol:
Znieancka :P
Emjotka pisze:
Patrzcie, patrzcie..."introwertyki zosie-samosie" ale czasem coś miłego potrzebują usłyszeć :twisted:
Introwertyk też człowiek. Prawda?
Mówisz ? :twisted:
Emjotka pisze:
A co do jeży...faktycznie darzę sporą sympatią już od przedszkola :wink:
Z wzajemnością? :P
No nie rozwinął się...to chyba nie bardzo co ? :cry:
Emjotka pisze:
Dla nas też macie jakieś fajne rozwinięcie ? :P
ENFP - Entuzjastycznie Natarczywy Fachowiec (od) Prostaka, Ewidentnie Nieprzewidywalny Fanatyczny Pytacz. Tak na gorąco. :wink: Jeśli nie są adekwatne, to proszę mi wybaczyć. Ale ja chyba, poza tym forum, nie miałam okazji swojego duwala spotkać. Tak więc ekspertem w Waszej sprawie niestety nie jestem.
Dobre 8) Tylko jakieś takie podejrzanie miłe..coś szczerego jeszcze po proszę :twisted:
7w8 sx/so/sp ENFP sangwinik

produkt vodko :)podobny

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#103 Post autor: Emjotka » piątek, 13 lipca 2007, 17:09

kidziorek pisze:To nie wypowiadaj się w pełni, powiedz po naszemu :D
Ja nie być pewna, czy ja znać Wasza języka.
Mówisz ? :twisted:

Nie, piszę. 8)
No nie rozwinął się...to chyba nie bardzo co ? :cry:
Wczuj się w psychikę jeża. Rozwinąłbyś się na jego miejscu? Zresztą może po prostu był nieśmiały. :wink:
Tylko jakieś takie podejrzanie miłe..
A byłam przekonana, że od sceptycznego podejście to tu jesteśmy my. Człowiek się jednak uczy przez całe życie.
coś szczerego jeszcze po proszę :twisted:
Ekscentryczny Niebystry Furiat Pospolity może być? :lol:
Spróbuj powiedzieć, że nie. Wiesz, ile się musiałam namęczyć, żeby taką głupotę wymyślić? :wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#104 Post autor: Hydra » piątek, 13 lipca 2007, 17:27

kidziorek i Emjotka! Cóż za słodkie przekomarzanki!
Żywy przykład tego, o czym mówiłam - że duale potrafią się dogadać BEZ SŁÓW :lol: 8)
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#105 Post autor: Emjotka » piątek, 13 lipca 2007, 17:30

:lol:

To ja posiedzę i pogapię się w monitor. To będzie prawdziwe dogadywanie się bez słów (i jakiegokolwiek kontaktu :twisted: ).

:wink:
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

ODPOWIEDZ