Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
ewutek
Posty: 993
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 19:53
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp).

#1 Post autor: ewutek » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 17:17

4th quadra: the irrational dual pair. SLI and IEE.
Kwadra Delta: SLI (Rzemieślnik) i IEE (Psycholog).

Rzemieślnik łatwo wyczuwa najmniejsze odchylenia od estetycznych standardów w otaczającym świecie. Dysharmonia sprawia, że robi się smutny, budzi w nim uczucie dyskomfortu i pragnienie zmiany. Chce udoskonalić swoje cele lub osiągnięcia - nie tylko w świecie materialnym, ale również w jego intelektualnym i duchowym wymiarze. Jest to główny powód, dla którego Rzemieślnik jest tak wymagający w stosunku do siebie i innych.
Nie lubi niczego co ponure, wyświechtane i banalne. Chce doskonalić siebie, przyjaciół i rodzinę, począwszy od wyglądu i zdrowia - na umysłowym rozwoju kończąc. Jest bardzo ciekawy świata i ma szeroką skalę zainteresowań. Z powodu zwiększonego samokrytycyzmu może nie wierzyć we własne siły, dlatego potrzebuje pochwały swoich zdolności i zachęty do wysiłku.

Psycholog jest osobą, która widzi w ludziach talenty. Potrafi ich natchnąć wiarą we własne zdolności i chętnie prawi komplementy. Dostrzeże nawet ukryty talent i odpowiednio zachęci, żeby go rozwijać. Wzbudza to szacunek Rzemieślnika, który nigdy nie czuje się znudzony z takim partnerem. Psycholog jest mu potrzebny również dlatego, że łatwo znajduje wyjście z trudnych sytuacji, które mogłyby go wpędzić w przygnębienie. Rzemieślnik w podzięce dba o wygodę i umysłowy komfort Psychologa, jako jeden ze sposobów uporania się z jego wewnętrznymi problemami.

Psycholog bardzo potrzebuje opiekuńczego partnera. Rzemieślnik, który jest stały w swoich słowach i czynach, niezawodny i wierny, zapewni mu ciche schronienie dla emocjonalnie skołatanej duszy.
Rzemieślnik stwarza Psychologowi (który z trudem radzi sobie z prozą życia) sprzyjające warunki, dając mu możliwość koncentrowania się na duchowych i intelektualnych wartościach i generowania nowych pomysłów, które wnoszą powiew świeżości w ich wspólnych przedsięwzięciach.

Codzienne obowiązki zwykle spoczywają na Rzemieślniku, który wie że wykona je lepiej. Psycholog natomiast przejmuje inicjatywę w relacjach z innymi, umie skupiać ludzi wokół siebie i być duszą towarzystwa. Wie jak zaskarbić sobie przychylność ludzi. Chętnie też doradza im w rozwiązywaniu osobistych problemów. Jest subtelnym psychologiem, dobrze rozumie ukryte motywy ludzi. W emocjonalny sposób okazuje ludziom swoje nastawienie do nich, a jego szczerość, ciepło i prostoduszność sprawiają, że łatwo wybacza mu się jego gorący temperament. O ile nie czuje się rozgoryczony z jakiegoś powodu i jest przychylnie usposobiony, skłonny jest poprawiać moralno-etyczne wpadki Rzemieślnika i swoje własne. Ufność Psychologa działa rozbrajająco na wiecznie niedowierzającego Rzemieślnika, a żarliwa emocjonalność zmiękcza jego chłód i powściągliwość.

Rzemieślnik jest dosyć małomówny i nie lubi obnosić się z uczuciami. W kontaktach traktuje wszystkich z dystansem, robiąc wrażenie aroganckiego i nietowarzyskiego. W głębi duszy jest bardzo wdzięczny Psychologowi, który bierze na siebie obowiązek zajmowania się niuansami natury etycznej. Ceni u Psychologa jego optymistyczny duch wiary, zdolność przewidywania przyszłości i perspektyw różnych przedsięwzięć oraz umiejętność radzenia sobie z każdym problemem. Psycholog rozbudza w Rzemieślniku wiarę w przyszłość, zmniejsza jego sceptycyzm i podejrzliwość względem wszystkiego co nowe, nie do końca zbadane i nie wypróbowane. Rzemieślnik bywa czasem przesadnie nerwowy i nieufny. Wyolbrzymia potencjalne niebezpieczeństwa, nie mówiąc już o realnych. Ale Psycholog, który żyje bardziej przyszłością niż teraźniejszością, oblicza wszystko odpowiednio wcześniej, w takich momentach apeluje do partnera o rozwagę i skutecznie uspokaja.

Rzemieślnik posiada bardzo dobrze rozwinięty zmysł techniczny i praktyczny. Pracuje szybko i jest świetnie zorganizowany. Z wyprzedzeniem panuje wszystkie etapy swojej pracy i listę niezbędnych rzeczy. Cierpliwie dopracowuje szczegóły oddzielając ziarna od plew - z czym raczej nie poradziłby sobie Psycholog, który jest wydajny tylko gdy się go przyprze do muru oraz w kryzysowych sytuacjach. Rutynowa, niewymagająca kreatywności praca wyczerpuje jego siły witalne i jest źródłem niewypowiedzianej nudy dla tej niezwykle pomysłowej osoby. Psycholog chętnie też akceptuje siebie w roli asystenta, co stawia Rzemieślnika na pozycji głównodowodzącego.
Rzemieślnik nie lubi, kiedy ktoś wymusza na nim zmianę przyzwyczajeń w sposobie wykonywania pracy. W przeciwieństwie do altruistycznego Psychologa, dąży do zdobycia rzeczywistych korzyści i zysku, co też ma znaczący wkład we wzrost wspólnych dóbr materialnych tej pary duali.

Psycholog potrzebuje partnera, który będzie pobłażliwy w stosunku do jego słabych punktów, tj.: niedbalstwo w pracy, nierespektowanie zasad, norm i hierarchii oraz bezpodstawnych wybuchów złości. Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor. Lubi niezależną naturę Psychologa, która nie narusza jego własnej.

Charakterystyczne rysy tej pary duali, to: niezależność partnerów względem siebie i otoczenia, harmonia wzajemnych relacji, niespokojny duch kreatywności i stały rozwój własnych umiejętności.
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 lipca 2007, 11:56 przez ewutek, łącznie zmieniany 1 raz.


5w6

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#2 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 20:44

Codzienne obowiązki zwykle spoczywają na Rzemieślniku, który wie że wykona je lepiej. Psycholog natomiast przejmuje inicjatywę w relacjach z innymi, umie skupiać ludzi wokół siebie i być duszą towarzystwa.
Cudowne :D tylko z tą duszą towarzystwa to trochę nie do końca tak jest :?
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#3 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:12

Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor. Lubi niezależną naturę Psychologa, która nie narusza jego własnej.
Brzmi to jak w bajce <3. Chętnie cały tekst bym zacytowała ... Och, ach, jak dwie połówki jabłka!

Dzięki ogromne ewutek, świetna robota i nic mi w tym tekście nie zgrzyta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 marca 2010, 17:12 przez Czekolada, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp)

#4 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:27

Psycholog potrzebuje partnera, który będzie pobłażliwy w stosunku do jego słabych punktów, tj.: niedbalstwo w pracy, nierespektowanie zasad, norm i hierarchii oraz bezpodstawnych wybuchów złości. Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor.
To prawda :) Takie zachowania jest mi łatwiej znieść niż smutki i "głębie" czy "jedyny prawidłowy sposób otwierania konserwy"
MY NIE MóWIMY NIC

Green Eyes
Posty: 657
Rejestracja: poniedziałek, 6 listopada 2006, 13:44

Re: Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp)

#5 Post autor: Green Eyes » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 21:32

Hydra pisze:
Psycholog potrzebuje partnera, który będzie pobłażliwy w stosunku do jego słabych punktów, tj.: niedbalstwo w pracy, nierespektowanie zasad, norm i hierarchii oraz bezpodstawnych wybuchów złości. Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor.
To prawda :) Takie zachowania jest mi łatwiej znieść niż smutki i "głębie" czy "jedyny prawidłowy sposób otwierania konserwy"
bo my przy tym calym niedbalstwie i niesubordynacji jestesmy niezmiernie urocze typki :wink:

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 780
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 11:11

Re: Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp)

#6 Post autor: Gabriel » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 22:30

Hydra pisze:
Psycholog potrzebuje partnera, który będzie pobłażliwy w stosunku do jego słabych punktów, tj.: niedbalstwo w pracy, nierespektowanie zasad, norm i hierarchii oraz bezpodstawnych wybuchów złości. Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor.
To prawda :) Takie zachowania jest mi łatwiej znieść niż smutki i "głębie" czy "jedyny prawidłowy sposób otwierania konserwy"
O, to już wiem dlaczego ISTP jest moim conflictem :mrgreen:
ewutek pisze:Uśmiechnięty chłopiec o dziewczęcych rysach.
Nie ma już dla mnie nadziei. :lol:
4w3 sp lub sx / so ENFJ

Awatar użytkownika
vodka :)
Posty: 546
Rejestracja: sobota, 21 października 2006, 10:06
Lokalizacja: z PolmosTu :D

Re:

#7 Post autor: vodka :) » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 23:25

Rzemieślnik w podzięce dba o wygodę i umysłowy komfort Psychologa, jako jeden ze sposobów uporania się z jego wewnętrznymi problemami.
(...)
Rzemieślnik, który jest stały w swoich słowach i czynach, niezawodny i wierny, zapewni mu ciche schronienie dla emocjonalnie skołatanej duszy.
(...)
Codzienne obowiązki zwykle spoczywają na Rzemieślniku, który wie że wykona je lepiej.
(...)
Rzemieślnik posiada bardzo dobrze rozwinięty zmysł techniczny i praktyczny. Pracuje szybko i jest świetnie zorganizowany. Z wyprzedzeniem panuje wszystkie etapy swojej pracy i listę niezbędnych rzeczy. Cierpliwie dopracowuje szczegóły oddzielając ziarna od plew - z czym raczej nie poradziłby sobie Psycholog, który jest wydajny tylko gdy się go przyprze do muru oraz w kryzysowych sytuacjach.
(...)
Psycholog potrzebuje partnera, który będzie pobłażliwy w stosunku do jego słabych punktów, tj.: niedbalstwo w pracy, nierespektowanie zasad, norm i hierarchii oraz bezpodstawnych wybuchów złości. Rzemieślnik toleruje takie zachowanie, które czasem nawet go rozwesela i poprawia humor.
pokochałam mojego duala :D kajam się w popiele, że go wcześniej nie doceniałam ;P

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

Re: Socjonika - Kwadra Delta. Duale: SLI i IEE (ISTp i ENFp)

#8 Post autor: Zielony smok » wtorek, 24 kwietnia 2007, 16:46

ewutek pisze:4th quadra: the irrational dual pair. SLI and IEE.
Kwadra Delta: SLI (Rzemieślnik) i IEE (Psycholog).


Charakterystyczne rysy tej pary duali, to: niezależność partnerów względem siebie i otoczenia, harmonia wzajemnych relacji, niespokojny duch kreatywności i stały rozwój własnych umiejętności.
...i to jest to, co smoki lubieja najbardziej. I ja bym w to może i wlazł ostrożną smokową łapą dolną
Muszę tylko wymysleć i opatentować urządzenie o wdzięcznej nazwie PKWD ....nazwijmy go ...niech pomyślę...Pikwdzik...czyli Podręczny Kieszonkowy Wykrywacz Duala. Przydatny w pracy, restauracji, dansingu, pubie, miejscach użyteczności publicznej, świątyniach i innych obiektach kultu religijnego , muzeach, bibliotekach, obiektach sportowych i wczasowych. Przyjmuję już teraz zamówienia , proszę tworzyć listy i kolejki społeczne.....
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#9 Post autor: Maślany » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:02

Najlepszy byłby socjoniczny serwis randkowy - taki jak
http://www.socionics-dating.com/
Kiedyś się za to wezmę.........
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#10 Post autor: Hydra » wtorek, 24 kwietnia 2007, 17:08

Maślany pisze:Najlepszy byłby socjoniczny serwis randkowy - taki jak
http://www.socionics-dating.com/
Kiedyś się za to wezmę.........
Niezły sposób na biznes - niby stare a nowe :wink:
MY NIE MóWIMY NIC

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#11 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 7 maja 2007, 09:35

To teraz ... dlaczego te połączenie wzbudza największy entuzjazm a przynajmniej zdaje się wzbudzać wśród dotychczas podanych duali?
Spotkaliście swojego duala kiedyś? (taa, weź go rozpoznaj xD)

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#12 Post autor: Zielony smok » poniedziałek, 7 maja 2007, 10:09

Z pieśni dualistycznych
Spiewamy na melodię ,,Teraz jest wojna...."

Raz dual dualkę, wciagał na wersalkę
Wersalka się za - waliła
Dualka duala, torebką nawala
Po całej powierzchni ryła


Rządzi MBTI
System w mordę kopany
Kto kichę odwala
nie znajdzie duala
i będzie rozczarowany


Sorry, ale mam dziś świetny humor i mnie nosi.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 maja 2007, 10:22 przez Zielony smok, łącznie zmieniany 1 raz.
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#13 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 7 maja 2007, 10:18

Hueehehehhe xD.
...

Nie mogłam się powstrzymać.

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: Hydra » środa, 9 maja 2007, 18:03

Czekolada pisze:To teraz ... dlaczego te połączenie wzbudza największy entuzjazm a przynajmniej zdaje się wzbudzać wśród dotychczas podanych duali?
Myślę, że TO:
Charakterystyczne rysy tej pary duali, to: niezależność partnerów względem siebie i otoczenia, harmonia wzajemnych relacji, niespokojny duch kreatywności i stały rozwój własnych umiejętności.
W dzisiejszych czasach panuje moda na nieuleganie naciskom i demonstrowanie niezależności. Ideologia „Róbta co chceta” jest największym magnesem :)
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Zielony smok
VIP
VIP
Posty: 1855
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 19:17
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: następna stacja...

#15 Post autor: Zielony smok » środa, 9 maja 2007, 18:44

Smok przyklaskuje obyma łapyma. Związek z siecią podejrzeń, demonstrowania władzy, zazdrości, traktowania drugiej persony sytemem ,,naplułem -moje!!!!" kompletnie mi nie leży. Jak partnerka zechce odejść, to związywanie ja łańcuchami aż do czasu gdy poczuje się w nich szczęśliwa - kojarzy mi się z KClagerem a nie wolnością. Wolę ból odejścia, bo wiem, że przejdzie, niż mieć niewolnika w domu lub być takowym. Chciałbym chcieć być z partnerką, a nie musieć, w imię powagi świętego papierka, wspólnoty kwadratu czy fasadki dla bliźnich i rodziny a la pani Dulska.
Naużerałem się z rożnymi zazdrosnymi o moje zaprzyjaźnione znajome Otellami , którzy zainwestowali naprawdę sporo w męczenie się własną paranoją podejrzeń. Masz kompleks - to się go pozbądź, a nie męcz i nie targaj za mój piękny zielony ogon.
Nie leży mi - rozpatrując przeciwległy biegun- idea zupełnie otwartego związku, z cyklu ,,bezpruderyjna para pozna druga bezpruderyjną parę w celu wymiany doświadczeń." ale lipa w której trzeba inwestować w łańcuchy, pasy cnoty i prywatnych detektywów ...dziękuję....
..zaufanie...jest pochodną szacunku dla wartości w związku ( i własnej i cudzej).
9w8 ENFP
Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra przewagą doświadczenia.
Ps. ( Jestem na dłuuuugim urlopie - nie odpisuję na PW, sorry )

ODPOWIEDZ