Socjonika - Kluby

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Do którego Klubu należysz:

ST
12
20%
NT
19
31%
SF
5
8%
NF
25
41%
 
Liczba głosów: 61

Wiadomość
Autor
Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

Socjonika - Kluby

#1 Post autor: Maślany » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 13:00

Klub Pragmatyczny - ST

Ten rodzaj ludzi ocenia rzeczy z punktu widzenia ich praktycznego skutku, oni nie lubią "wizji ” i "płytkich rozmów ”. Ich sposób komunikacji na bliskich dystansach jest z reguły raczej surowy ("Jestem szczerą osobą!”) i otwarty – chyba że partner nabierze dla siebie szacunku. Ich typowym problemem jest niejasne zrozumieniem własnych uczuć, co jest szczególnie nieprzyjemne dla kobiet tego typu. Będąc często niezdolnym do wyrażania właściwie swych uczuć, skłaniają się by być obcesowi i podejrzliwi bez żadnego powodu. Ich drugim problemem jest zwyczaj by stosować "udowodniony sposobów ”, oni nie lubią stosować nowych, niezwykłych podejść, szczególnie kiedy te podejścia mają formę raczej pomysłu niż dobrze opracowanej technologii. Z tego punktu widzenia możemy zrozumieć paradoks kiedy Pragmatyk może być między tymi, którzy zostają z tyłu (on po prostu nie rozumie, dlaczego potrzebne są te wszystkie abstrakcyjne reguły i formuły), ale po skończeniu szkoły on staje się całkiem sukcesywny. Problemem jest że szkoła skupiona na mechanicznym uczeniu teoretycznej wiedzy nie może zrozumieć przydatności jego praktycznych umiejętności. Trzeci problem jest spowodowany przez ich dążenie do konkretnych wartości – dla tego powodu oni starają się być "autorytatywni ” i często interpretują radę od innych (nawet konstruktywną) jako naruszenie ich autorytetu..

Klub Towarzyski - SF

Ludzkie potrzeby, życie i materialny świat są rzeczami które ich interesują. W dodatku są oni najbardziej zmysłowymi z 16 typów, np. są najbardziej uważni co do wszystkiego co wiąże się z estetyką i co jest atrakcyjne dla innych ludzi; oni są bardzo uzdolnieni w prezentowaniu siebie i pokazują to innym ludziom. Ich realizm i umiejętności negocjacyjne często sprawiają, że są sukcesywni w życiu i przyciągają reprezentantów płci przeciwnej. Ich problemem jest subiektywizm, brak trzeźwego sceptycyzmu. Często przeceniają swe umiejętności w tworzeniu nieoficjalnych ustaleń, wpływaniu na ludzi, zamiast ocenianiu obiektywnych czynników, niezależnych od ludzi i swych relacji. Na przykład , jeśli nauczyciel przyznaje im zły stopień, zwykła reakcja byłaby "Nie przygotowałem się dla lekcji”, ale oni powiedzą "Nauczyciel jest do mnie uprzedzony”.

Klub Naukowy - NT

Oni posiadają dobrze rozwinięte analityczne i pomysłowe myślenie, żywą wyobraźnię, nawet jeśli ich rzeczywiste zawody (np. właściciel gospodarstwa rolnego) nie mają związku z abstrakcyjnymi domysłami. Ich zainteresowania są różne; często oni nawet mają wiedzę, która wydaje się zbyteczna do innych, dlatego że może być przydatna kiedyś. Oni dużo myślą i często oferują niezwykłe, niestandardowe rozwiązania. Piętą Achillesową Badaczy (dokładnie to co muszą złożyć w ofierze za ich doskonałe umiejętności umysłowe) jest to, że oni są często nietaktowni w relacjach z ludźmi. Mogą znaleźć wspaniałe rozwiązania, ale utknąć z ich implementacją, z powodu niezręczności w radzeniu sobie z czynnikiem ludzkim, jak również zapominania o "tych nudnych szczegółach ”.

Klub Humanitarny NF

To ludzie których wyobraźnia jest skierowana do ludzkiego świata i ludzkich relacji. Rozwiniętą umiejętnością którą oni zwykle posiadają jest ich zdolność by doprowadzić kogoś do entuzjazmu albo kogoś uciszyć, znaleźć klucz do czyjejś duszy i talentów. Ich wspólny problem jest zakorzeniony w ich emocjach i namiętnościach, które nie pozwalają im żyć spokojnie. Nawet najmniejsze problemy (szczególnie materialne) mogą wywołać częste huśtawki nastroju i sprawić, by czuli się przygnębieni. Ponieważ ich emocje i wyobraźnia często przeważają nad pragmatycznymi kwestiami, to są prawdopodobnie najmniej praktyczne z 16 typów (być może nie w wielkich sprawach, ale zdecydowanie w ich codziennym życiu): łatwiej im przekonać kogoś by coś zrobił niż zająć się rutynowymi obowiązkami samemu.

socioniko.net

Klub Pragmatyczny - ST

Opinie i działania typu są uzewnętrznione w tym znaczeniu że jest to łatwe dla innych by je zrozumieć, łatwo zobaczyć co robi i łatwo to zaakceptować lub odrzucić. Stawia opór w działaniu i w słowach. Jest śmiały, praktyczny i aktywny. Oddziałuje na poziomie ciała, ale nie na poziomie umysłu.

Klub Towarzyski - SF

Opinie typu są uwewnętrznione w tym znaczeniu że jest to trudne dla innych by je zrozumieć, zobaczyć, ale działania takie nie są, jest aktywny w sposób fizyczny i tworzy zaufanie przez swoje działania. Oddziałuje na poziomie ciała i umysłu i jest w ten sposób w pełni otwarty na ludzi.

Klub Naukowy - NT

Działania typu są uwewnętrznione, ale jego opinie uzewnętrznione w tym znaczeniu że ma określone zdanie, ale sam rzadko działa według nich. Trudno analizować jego działania ponieważ skłania się ku bierności. Nie oddziałuje na poziomie ciała i nie oddziałuje na poziomie umysłu. Jest oddzielony od innych, analizuje, sugeruje, planuje, rozumie atuty swoje i środowiska.

Klub Humanitarny NF

Opinie i działania typu są uwewnętrznione w tym znaczeniu że jest to trudne dla innych by je zrozumieć, zobaczyć o co w nich chodzi, zadecydować jakie wobec nich przyjąć stanowisko. Unika stawiania oporu w działaniu i w słowach. Oddziałuje na poziomie umysłu ale nie ciała. Jest pokojowy, ma otwarty umysł, jest bierny.

the16types.com


forum.socjonika.pl

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#2 Post autor: ktośtam » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 13:36

Ja jestem chyba w Klubie Naukowym i Humanitarnym jednocześnie... ;) Chociaż bardziej pasują do mnie cechy "naukowców".

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#3 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 13:47

Jestem ciekawy na czym polega bierność klubowiczów humanitarnych, do których grupy się zaliczam, bazując na wynikach każdego testu :roll:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#4 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 14:02

Wawelski pisze:Jestem ciekawy na czym polega bierność klubowiczów humanitarnych, do których grupy się zaliczam, bazując na wynikach każdego testu :roll:
Hmmm :?
Wawelski pisze:
Green Eyes pisze:p.s. przyznaje sie bez bicia ze uwazam osoby mieszkajace z rodzicami a ktore ukonczyly 23 rok zycia za cieple kluchy :?
Zbiję Cię :twisted: Prędzej leniwe kluchy :P
Tylko zgaduję :lol:
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Wawelski
VIP
VIP
Posty: 1072
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2007, 23:19

#5 Post autor: Wawelski » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 14:15

Właśnie myślę o robieniu brzuszków pisząc tego posta :lol:
„Moc bowiem w słabości się doskonali”

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#6 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 14:40

Opinie i działania typu są uwewnętrznione w tym znaczeniu że jest to trudne dla innych by je zrozumieć, zobaczyć o co w nich chodzi, zadecydować jakie wobec nich przyjąć stanowisko.
To ludzie których wyobraźnia jest skierowana do ludzkiego świata i ludzkich relacji. Rozwiniętą umiejętnością którą oni zwykle posiadają jest ich zdolność by doprowadzić kogoś do entuzjazmu albo kogoś uciszyć, znaleźć klucz do czyjejś duszy i talentów.
Dzisiaj pewne słowa uświadomiły i utwierdziły mnie w przekonaniu, że jestem 100% NF. A ja myślałam, że mnie ludzie tak bardzo nie interesują i ... w ogóle :roll: .

Przy czytaniu też mnie jakoś ta 'bierność' zgrzytnęła. Ale po namyśle ... i obserwacjach stwierdzam, że to prawda :lol: .

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: Nuit » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 14:46

Wawelski pisze:Właśnie myślę o robieniu brzuszków pisząc tego posta :lol:
a ja od pół roku MYŚLĘ o chodzeniu na basen :D

i jestem NT oczywiscie :] chociaz z ludzmi jakoś tam się dogaduję i czasami oddziaływać też potrafię - ale to umiejętność nabyta.
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

Mikhael
Posty: 132
Rejestracja: piątek, 8 grudnia 2006, 21:45

#8 Post autor: Mikhael » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:17

Zdecydowanie NF. Pasuje prawie w 100%. Jedyne z czym bym się nie zgodził to zdanie:
Rozwiniętą umiejętnością którą oni zwykle posiadają jest ich zdolność by doprowadzić kogoś do entuzjazmu albo kogoś uciszyć, znaleźć klucz do czyjejś duszy i talentów.
Jakoś nie zauważyłem u siebie tej umiejętności. Mam raczej kiepskie zdolności interpresonalno-socjalne. ;) Poza tym posiadam też analityczne i pomysłowe myślenie charakterystyczne dla klubu NT (zapewne za sprawą skrzydła 5).

Awatar użytkownika
tzlm
Posty: 849
Rejestracja: czwartek, 12 października 2006, 14:46

#9 Post autor: tzlm » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:29

En te.
nawet jeśli ich rzeczywiste zawody (np. właściciel gospodarstwa rolnego) nie mają związku z abstrakcyjnymi domysłami.
Kamień z serca. :roll:

ktośtam
VIP
VIP
Posty: 973
Rejestracja: poniedziałek, 25 grudnia 2006, 19:25

#10 Post autor: ktośtam » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:37

a ja od pół roku MYŚLĘ o chodzeniu na basen

Ja od dłuższego czasu myślę o pójściu na siłownię. ;)

Awatar użytkownika
toner
Posty: 534
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2007, 18:35
Lokalizacja: Kraków

#11 Post autor: toner » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 15:39

ktośtam pisze:
a ja od pół roku MYŚLĘ o chodzeniu na basen

Ja od dłuższego czasu myślę o pójściu na siłownię. ;)
Ja o tym i o tym. No i o dłuższej przebieżce (parę razy wokół Błoń jak ktoś zna Kraków:lol: ).
Ale tylko myślę. :wink:
5w4 LII

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#12 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 16:10

a ja od pół roku MYŚLĘ o chodzeniu na basen


Ja teeż :lol: .

Maślany
Posty: 484
Rejestracja: czwartek, 29 marca 2007, 17:53

#13 Post autor: Maślany » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 18:07

Skoro klub NT jest tak bardzo reprezentowany to któryś z forumowiczów chciałby poznać swego duala i przetłumaczyć jego opis, albo opis jaką stworzycie parę.
Wykładam linki na tacy :wink: :
ESFj - http://www.socionics.com/prof/esfj.htm
Skrót funkcji http://www.the16types.info/forums/viewtopic.php?t=9524
ESFj - INTj http://www.socionics.us/socioniko/en/1. ... al-1j.html
ESFp http://www.socionics.com/prof/esfp.htm
Skrót funkcji http://www.the16types.info/forums/viewtopic.php?t=9997
ESFp INTp http://www.socionics.us/socioniko/en/1. ... al-3p.html
ISFj http://www.socionics.com/prof/isfj.htm
Skrót funkcji http://www.the16types.info/forums/viewtopic.php?t=10274
ENTj ISFj http://www.the16types.info/forums/viewtopic.php?t=10274
ISFp http://www.socionics.com/prof/isfp.htm
Skrót funkcji http://www.the16types.info/forums/viewtopic.php?t=9998
ENTp ISFp http://www.socionics.us/socioniko/en/1. ... al-1p.html

Znając zapał naszego wielce szanownego Klubu
:lol: zryw będzie niewyobrażalny
forum.socjonika.pl

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#14 Post autor: Hydra » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 18:37

Jako komentarz do opisu mojego klubu zacytuję stary, autoironiczny dowcip krążący wśród młodych oficerów zawodowych:

Młody oficer i jego kolega absolwent Politechniki palą papierosy w małym pokoiku. Kiedy chcą wyjść okazuje się, że drzwi się zatrzasnęły i są uwięzieni. Inżynier próbuje więc na wszelkie sposoby się wydostać – szarpie za klamkę, kombinuje przy zamku i końcu zdesperowany stara się wyważyć drzwi napierając ramieniem. Obserwujący to z boku oficer jest zdegustowany i w końcu mówi: Odejdź, ja to zrobię. Trzeba mieć tu <stuka się w czoło>, a nie tu <klepie się po ramieniu>. Po czym rozpędza się i wyważa drzwi „z byka”.
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
Nuit
Posty: 935
Rejestracja: środa, 7 marca 2007, 00:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#15 Post autor: Nuit » poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 18:44

Maślany pisze: Znając zapał naszego wielce szanownego Klubu
:lol: zryw będzie niewyobrażalny

bo ci co znają angielski nie mają motywacji (bo sami rozumieją), a ci co nie znają - możliwości;)
Maślany tłumaczy, bo ma - w ten sposób realizuje jakieś swoje Dzieło;)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 23 kwietnia 2007, 19:07 przez Nuit, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"

Chaos i zniszczenie by ENTp

ODPOWIEDZ