Socjonika - SLE (ESTp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ESTp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
2
17%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
7
58%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
3
25%
 
Liczba głosów: 12

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 855
Rejestracja: piątek, 11 kwietnia 2008, 09:17

#16 Post autor: Maro » poniedziałek, 9 czerwca 2008, 17:59

no bo wszyscy rodzice dla dzieci sa despotami ale rzadko dla innych sa ESTp. malo tego ESTp nie wychowuje dzieci w sposob starszny i ciermiezny tylko raczej uczy ich samodzielnosci i sily. wiec moze to jednak nie wasi rodzice?
moj szef w pracy najprawdopodobniej jest tez ESTp. niby powinno zgrzytac . a jednak ja bym za nimw ogien poszla. on strasznie mnie docenia. ale oboje mamy do siebie szacunek i pewien dystans. a jednak rozumiemy sie bez slow! piekna sprawa.


8w7
ta szklanka MOZE byc pełna do połowy.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#17 Post autor: boogi » piątek, 20 lutego 2009, 00:19

Gdzieś na forum Socjoniki ktoś stwierdził, że jestem ESTp. Ogólnie panuje przekonanie, że jestem INFp, a że te dwa typy do duale, to podobno można się przez to pomylić. Naszło mnie, żeby i do tego opisu wstawić swoje komentarze, nie wiem po co, może ktoś z tego coś wyciągnie ;)
Opis ESTp pisze:ESTp są zwykle albo szczupli albo bardzo mocno i solidnie zbudowani. Szczupli ESTp mają wolne i flegmatyczne ruchy, które sprawiają wrażenie spokoju i pewności siebie. Kobiety wyglądają jak kruszynki. Mocno zbudowani ESTp mają swobodne i elastyczne ruchy. Kiedy stoją dłuższy czas w jednym miejscu, mają zwyczaj podrygiwać, jakby prąd przechodził przez ich ciało.

Mają asymetryczne brwi, które marszczą gdy chcą pokazać niezadowolenie. Starsi ESTp mają często podpuchnięte oczy. Mają również tendencję do zezowania. Mogą mieć grube, nieruchome wargi, które zniekształcają wymowę.
Dykcję mam nienaganną, nie mam też nieruchomych lub grubych warg. Jestem szczupły, ale ruchów nie mam raczej flegmatycznych (czasem tak, ale rzadko, częściej sprawiam (mylnie) wrażenie człowieka wręcz nerwowego).
Opis ESTp pisze:ESTp rzadko ubierają się w sposób przyciągający uwagę. Starają się utrzymywać neutralny styl, niezależnie od mody. Kobiety nie noszą kolorowych i jaskrawych strojów. Mężczyźni mają zamiłowanie do oficjalnego stylu, np. garniturów. ESTp zwykle wolą pozostawać w cieniu.
Nie jestem jakimś szczególnym zwolennikiem czy przeciwnikiem oficjalnego stylu (garnitury są fajne, ale na co dzień nie noszę) i faktycznie nie ubieram się w jakiś sposób szczególnie przyciągający uwagę, ale nie mam oporów przed tym, by się tak ubrać. Swój styl trzeba mieć, z tym że mój jest naprawdę mój, chociażby dlatego że nie wygląda jak styl... (zakładam to, co lubię, jednocześnie nie przekraczając granic "neutralności" i nie wiedząc nic na temat mody).
Opis ESTp pisze:W czasie rozmowy ESTp zachowują się powściągliwie i taktownie. Zwykle są starają się być otwarci i zachowują się przyjacielsko, zawsze okazując pozytywne emocje. Nie lubią wyrażać swojego zdania wprost. Podczas rozmowy starają się okazywać swojemu rozmówcy duże zainteresowanie i zrozumienie. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego celu, jest zadawanie wielu pytań dotyczących problemów osobistych lub opinii. Robią to z ogromnym taktem i delikatnością, więc szybko zdobywają zaufanie.
Wypisz wymaluj ja. Ale potrafię przestać zachowywać się taktownie, jeżeli uznam, że da to lepszy efekt w rozmowie - np. drobny konflikt, by sprawdzić, co ktoś inny naprawdę myśli. Nigdy jednak nie przekraczam granicy wolności drugiej osoby.
Opis ESTp pisze:ESTp maja bardzo charakterystyczny sposób postępowania w trakcie rozmowy. Mogą zamilknąć na dłuższy czas zanim odpowiedzą na pytanie bądź skomentują stwierdzenie. To może powodować wrażenie, że przyswajają zdobyte informacje. W taki sytuacjach zwykle zezują.
Ha! Ten zez mnie rozwalił, chyba tak właśnie mam :D I faktycznie, potrafię zamyślić się i analizować czyjeś słowa, zanim na nie odpowiem; zazwyczaj tak właśnie robię (bardzo rzadko odpalam coś prosto z mostu, bez namysłu).
Opis ESTp pisze:ESTp nigdy nie boją się pokazać, że czegoś nie rozumieją albo nie wiedzą, nie wahają się prosić o powtórzenie lub uszczegółowienie informacji. ESTp lubią okazywać, że wreszcie coś zrozumiały i lubią wyjaśniać różne kwestie innym. Robią to zawsze powoli i metodycznie, dając praktyczne przykłady. Lubią też mieć ostatnie słowo w rozmowie, podsumowując dialog.
Hmm... trafne. Bardzo trafne. Kocham mieć ostatnie zdanie (ilekroć zmuszę się, by nie wypowiedzieć ostatniego słowa, to zawsze jest to z wielkim trudem uczynione). Potrafię się czasami przyznać, że czegoś nie wiem, gdy zostanie mi to wytknięte. W dyskusji, jeżeli czegoś nie rozumiem, to nie mam najmniejszych oporów przed pytaniem. I, przede wszystkim, kocham uczyć innych :twisted: co zauważam, że czasami przyjmuje formę pouczania; ale jak zauważę takie coś w sobie, to od razu przestaję, bo sam mogę być uczony, ale nienawidzę być pouczany.
Opis ESTp pisze:Podczas konfrontacji, ESTp szybko koncentrują się na słabych stronach oponentów, niszcząc ich jednym, precyzyjnie wymierzonym zdaniem.
<3 Za to jedno zdanie od razu mogę być ESTp. A już na pewno chcę być :D
Opis ESTp pisze:Jeśli taka możliwość się nie pojawia, potrafią sprowokować pożądaną reakcję. ESTp nie łatwo rozgniewać, ale gdy są się rozzłoszczą to trudno ich uspokoić. Lubią gry wymagające szybkiego myślenia i taktyki i często je wygrywają, mają również zdolności do wprowadzania w błąd i prowokowania przeciwnika do wykonania złych ruchów.
Już pisałem, że potrafię sprowokować do błędu. Ogólnie też bardzo trudno mnie rozgniewać, za to jak to już się stanie, to... przejmuję najgorsze cechy Ósemki, tak to określę 8) Szybkie myślenie i taktyka? Ktoś chętny by pograć w StarCraft'a? Najdynamiczniejszy RTS świata :D
Opis ESTp pisze:ESTp mają żelazną samokontrolę i prawie zawsze osiągają cele. Jeśli wymaga tego sytuacje, mogą zdeptać wszystko i wszystkich, kompletnie ignorując zasady etyczne. Jeśli przedsięwzięcie staje się zbyt duże i trudno je kontrolować, przekazują mniej istotne części projektu innym, dając im wolną rękę przy ich realizacji. ESTp nie przejmują się tym, jak osiągane są cele. Pozwalają innym działać niezależnie i wybierać własne metody działania, ponieważ uważają, ze najważniejszy jest efekt końcowy.
No i tutaj niestety się nie zgadza. Nie mam żelaznej samokontroli (chyba, że jest cel, w który wierzę i do którego jestem mocno przekonany - to fakt, nic mnie nie powstrzyma i mogę wstawać o 4 rano by go realizować). Ale na pewno nie ignoruję zasad etycznych, nie depczę wszystkiego i wszystkich. No nie i już. Rozdzielanie projektów i wolna ręka dla wykonawców przy ich realizacji - jak najbardziej, to przecież logiczne. Jak osiągane są cele - jest dla mnie ważne, ale nie skupiam się tylko na metodach dla samych metod; trzeba obie sprawy umieć wypośrodkować i wybrać optimum.
Opis ESTp pisze:ESTp posiadają zmysł taktyczny i wiedzą jak się szybko dostosować się do zmieniającej się sytuacji. Wiedzą jak zorganizować ludzi zgodnie z ich zdolnościami i przydatnością. Preferują nieformalny i nieoficjalny styl przewodzenia.
Dokładnie tak, potrafię zrozumieć sytuację obecną i "przewidzieć" przyszłość na logiczny sposób przyczyna->skutek, dostosować też się... potrafię. Czasem tylko mi się nie chce. Ludzi organizować umiem doskonale, chociaż jest to umiejętność raczej niewykorzystywana. Niemniej jednak jeżeli miałbym coś komuś przydzielać, to bezwzględnie wziąłbym pod uwagę jego predyspozycje i nie podałbym komuś do zrobienia czegoś, czego robić nie potrafi (chyba, żeby nauczyć go tego, ale nie o tym mowa w opisie). Nieformalny styl zawsze i wszędzie, aczkolwiek nie tak całkowicie luzacki. Ma być wszystko dojrzale i odpowiedzialnie, po prostu byleby nie było sztywno.
Opis ESTp pisze:Nie lubią odwalać własnej brudnej roboty. ESTp to ciężkopracujący i bardzo wytrwali ludzie.
Te dwa zdania czasem nie są wzajemnie wykluczające? Nie lubię odwalać brudnej roboty, którą muszę odwalić. Mimo to, potrafię to zrobić jak potrzeba i jak wiem, że muszę to zrobić (jak wyżej: jest cel, do którego jestem przekonany). Ciężko pracująca osoba to nie ja. Wytrwały - jak już mówiłem, tylko odpowiednio zmotywowany.
Opis ESTp pisze:Im więcej napotykają przeciwności tym bardzie te właśnie cechy są widoczne. Nie reagują właściwie na sytuacje, które nie są wyzwaniami. Budzą się dopiero w obliczu przeciwności losu. ESTp zwykli stawiać ultimatum.
Im więcej przeciwności losu, tym bardziej wytrwali się okazują? Hm, być może jest to prawda, ale ma to swoją granicę chyba taka wytrwałość; z żelaza nie jestem. Co do wyzwań - nie reaguję właściwie na wyzwania zazwyczaj, więc absolutnie nietrafiona część opisu. Obudzić się potrafię wcześniej, za to w obliczu przeciwności faktycznie prawie zawsze się budzę, staję się aktywny i biorę sprawy w swoje ręce. Stawianie ultimatum? Bywa, że lubię. Raczej rzadko. No, ale zdarza się (coś jak z tym konfrontowaniem - nie zawsze tak robię, ale się zdarza).
Opis ESTp pisze:Plusy

Jesteś człowiekiem o silnej woli i wielkiej determinacji. Zawsze stawiasz sobie dalekosiężne cele i nie lubisz tracić energii na małe, nieistotne sprawy. Jesteś bardzo elastyczną osobą i możesz się łatwo dostosować do zmieniającej się sytuacji nie tracąc z oczu głównego celu. W krytycznych sytuacjach jesteś w swoim żywiole. Jesteś zdolny podjąć ogromne ryzyko, ale nigdy bez ważnego powodu. Lubisz popisywać się odwagą, inteligencją, silną wolą i opanowaniem jednak pozostają za kulisami. Posiadasz zdolności organizacyjne i wiesz doskonale jak znaleźć odpowiednich ludzi i jak ich zorganizować zgodnie z ich umiejętnościami biznesowymi i funkcjonalnymi. Wiesz doskonale jak wykorzystać zdolności i talenty innych ludzi by osiągnąć własne cele.
Fajnie, ale nie mam tak wielkiej determinacji. Siła woli może i jest, ale ostatnio jakoś jej nie widać. Dalekosiężnych celów w życiu sobie jeszcze nie postawiłem (nie umiałbym ich pewnie dopilnować - jutro przyciągnęłoby moją uwagę coś całkiem innego), aczkolwiek mało istotne sprawy faktycznie mnie raczej smyrają - no nie mają w sobie tego czegoś, czemu warto by się było poświęcić.
Opis ESTp pisze:Minusy

Często za bardzo koncentrujesz się na brakach innych ludzi.
Wręcz przeciwnie - najczęściej wyszukuję dobre strony ludzi.
Opis ESTp pisze:To może prowadzić do wydawania nieobiektywnych sądów. Masz pewne problemy z dostrzeganiem prawdziwego potencjału w ludziach.
Uważam, że wręcz przeciwnie - w wielu osobach dostrzegam potencjał i zazwyczaj celnie (nie raz się to już sprawdziło).
Opis ESTp pisze:Kiedy słuchasz innych, jesteś bardzie skoncentrowany na swoich sprawach niż na problemach innych.
Bywa tak czasem, ale bardzo rzadko; zazwyczaj, kiedy mam wysłuchać kogoś, to całkowicie zapominam o sobie ("nie ma mnie") i wsłuchuję się w słowa, mimikę, gestykulację drugiej osoby, całkowicie przyjmując jej stanowisko, jej punkt widzenia, patrząc z jej perspektywy a nie swojej.
Opis ESTp pisze:Nienawidzisz odpowiedzialności za własne błędy.
Prawda, ale potrafię ją przyjąć.
Opis ESTp pisze: Często brakuje Ci taktu i dyplomacji w kontaktach z innymi.
Nie, jestem raczej taktowny. Właściwie to jestem zdecydowanie bardzo taktowny.
Opis ESTp pisze:Czasami otwarcie okazujesz zniecierpliwienie słabościami innych.
Tak :)
Opis ESTp pisze:Często nie liczysz się z ludźmi realizując własne cele, nie dbasz o ich uczucia.
Już pisałem, że dbam o uczucia innych; liczę się bardzo z innymi, realizując własne cele; ba, często realizuję ich cele przed swoimi...
Opis ESTp pisze:Czujesz się również niepewnie, gdy ktoś kwestionuje twoje postępowanie lub etykę.
True. Nie lubię takich momentów.
Opis ESTp pisze:Podsumowanie funkcji:

1. Se: Główne zalety to silna wola, niepohamowana chęć działania, rywalizacyjne zachowania i zdecydowanie. Dla ESTp najważniejsze jest zwycięstwo. Wiedzą jak stworzyć komfortowe warunki, jak wygodnie urządzić się w życiu prywatnym. Mają dobry gust jeśli chodzi o ubranie.
Nie, nie, nie. Brak niepohamowanej chęci działania, totalny brak rywalizacyjnych zachowań, no i, heh, zdecydowanie i ja? Antagonizmy :lol: Jak wygodnie się urządzić, to jeszcze bym wiedział chyba, jestem raczej i praktyczny, i wygodnicki.
Opis ESTp pisze:2. Ti: Wiedzą jak precyzyjnie zorganizować siły i środki będące w ich dyspozycji, jak ustalać priorytety. Doskonali organizatorzy w każdej skali. W pracy koncentrują się na „większej skali”, nie interesują się szczegółami.
Nie do końca. Potrafię priorytety określić i dysponować środkami, jestem dobrym organizatorem - ale nie przywódcą, a doradcą, jeżeli już. Faktycznie, wolę spojrzenie "ogólne", całościowe na sprawę, a już realizacja mozolna poszczególnych drobnych etapów ("metoda małych kroczków") mnie nuży; łatwiej mi zaplanować niż wykonać. Lepiej się czuję w ogólnikach, niż w szczegółach.
Opis ESTp pisze:3. Fi: Łatwo nawiązuje znajomości w bliskim psychologicznym dystansie, jednakże trudno mu odczuć niuanse/nastroje w relacjach z innymi. Stara się ukryć osobiste odczucia, więc wydaje się być zakuty w zbroję. Niezbyt biegły w odczytywaniu przejawów własnych emocji i nastrojów: mogą zacząć wrzeszczeć na kogoś i nie zastanawiać się nad tym, że go obrażają.
Nie do końca. Trudno nawiązuję znajomości na naprawdę bliskim, zażyłym stopniu (powierzchowne to jak najbardziej, zawieram łatwo, szybko i przyjemnie). Nastroje innych wyczuwam chyba dobrze. Staram się ukryć osobiste odczucia i truuuudno jest komuś przeniknąć do mojego wnętrza, ale chyba nie robię tego w ten sposób, żeby komuś kojarzyła się zbroja - jestem w tym bardziej taktowny ^^. Przejawy własnych emocji i nastrojów - to w sumie nie wiem, jak odczytuję, bo każdy opis rozumie to inaczej; na pewno jednak nie mam tak, że wrzeszczę na kogoś i nie mam świadomości tego, że go obrażam, no to mi się nie zdarza.
Opis ESTp pisze:4. Ne: Jest mu trudno dostrzec nowe rzeczy, nie widzi nowych możliwości, woli podążać przetartą ścieżką. Odrzuca wszystko, co nie jest racjonalne. Nieracjonalność prowadzi do przypuszczeń, podczas gdy ESTp trzyma się pomysłów, na których można polegać bez cienia wątpliwości.
O ile lubię utarte ścieżki, o tyle nowe możliwości nie tylko zauważam, ale zazwyczaj sam wymyślam. Chyba, że mi się nie chce albo otoczenie jest "nie sprzyjające" (np. osoby mrukliwe, wtedy znikam; ale jak osoby są radosne i kreatywne, to też rozkwitam). Odrzucam sporo tego, co nie jest racjonalne, ale pewne rzeczy "niewyjaśnialne umysłem" mogę postrzegać jako takie, których po prostu jeszcze nie da się zrozumieć (na aktualnym etapie rozwoju wiedzy i technologii), ale kiedyś tam jakoś jednak wyjaśnialne. Przypuszczenia? Lubię, ale zazwyczaj tylko swoje (bo ufam swojej intuicji - jest celna i mądra).




No, tyle. To jak, jestem ESTp'em? :D
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#18 Post autor: SuperDurson » piątek, 20 lutego 2009, 00:32

Nie.
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#19 Post autor: boogi » piątek, 20 lutego 2009, 00:47

SuperDurson pisze:Nie.
:lol:
Krótko i konkretnie, I'm lovin' it :D

Ale jeżeli naszłaby Cię ochota na napisanie jakichś argumentów, to chętnie je przeczytam, może być pm, może być forum (pytanie "jak rozróżnić IEI od SLE" zyskałoby kolejną podpowiedź ;) ).

Aha, żeby nie było wątpliwości - osobiście uważam, że raczej ESTp nie jestem, i że ESTp może być nawet moim dualem ;)
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
SuperDurson
Moderator
Moderator
Posty: 2939
Rejestracja: sobota, 6 września 2008, 12:45
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: Kraków

#20 Post autor: SuperDurson » piątek, 20 lutego 2009, 01:08

IEI od SLE odróżnia się po FUNKCJACH - najprościej w ego, które są KOMPLETNIE RÓŻNE.
Tak jak się odróżnia telefon od słonia. Trudno pomylić..

Nie jesteś SLE.



Argumenty?

Obserwacja.

Chłopie - DOWÓDCA to zimny kxxxx drań, a ty jesteś raczej "ciepłe kluchy".. Teraz dociera?
..bo to czytasz ..bo Cię lubię ..bo myślisz samodzielnie!

sp/sx, 6w5 lvl 3-5
LIE Obrazek

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#21 Post autor: boogi » piątek, 20 lutego 2009, 01:19

Stary, wyluzuj. Dotarło i bez tego. Albo piłeś, albo oślepłeś na żartobliwy ton mojego powyższego posta.

Albo po prostu dzisiaj jesteś wyjątkowo kontrfobijny, wyszukując zagrożenie nawet w "ciepłej klusze" (lol).
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Szopa
Posty: 644
Rejestracja: czwartek, 19 października 2006, 21:13
Lokalizacja: Zewsząd. Jesteście otoczeni.

#22 Post autor: Szopa » piątek, 20 lutego 2009, 01:39

A Ty boogi sie bronisz, chociaz SuperDurson Cie wcale nie atakowal. ;p
Nastrój i przesłanie

silny, wymagajacy od innych, przebojowy, nie łatwo daje się zastraszyć, gotowy na konfrontację

Stawienie wyzwania obecnemu porzadkowi i powiększanie wpływów.
fail
Obrazek

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#23 Post autor: NoMatter » piątek, 20 lutego 2009, 11:22

Szopa, to nadzór jest :P
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Marco
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:17
Enneatyp: Szef

#24 Post autor: Marco » piątek, 20 marca 2009, 23:41

SuperDurson pisze:Chłopie - DOWÓDCA to zimny kxxxx drań,...
Jupi... :(
LSI-Se, 8w7, sp/sx. ( 835, DC, LVFE, RCOEI )

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#25 Post autor: Snufkin » sobota, 24 października 2009, 19:05

.
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 marca 2010, 21:24 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
kama.zielona
Posty: 922
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2009, 00:33
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#26 Post autor: kama.zielona » sobota, 24 października 2009, 19:52

Łuuu jaki przystojny ten poszukiwacz :D
Uważam siebie za inteligentnego, wrażliwego człowieka o duszy błazna, która przejmuje nade mną kontrolę w najważniejszych chwilach.

Awatar użytkownika
Grin_land
Posty: 2459
Rejestracja: niedziela, 31 maja 2009, 15:51
Enneatyp: Mediator
Lokalizacja: tryb koczowniczy

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#27 Post autor: Grin_land » sobota, 24 października 2009, 20:02

łee..dla mnie za dziecinny z mordki ;) ale ta brunetka ładna :D
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"infantyle najbardziej ojczą" R25
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
Najmądrzejszy Post na Forum-dla 9
IIIIIIIIIIIIIIIIIII
"istnieje strasznie dużo nieaktywnej delikatności, która nie jest niczym innym jak lenistwem, niechęcią do wszelkich kłopotów, zamieszania czy wysiłku"

G.I.Joe
Posty: 400
Rejestracja: sobota, 10 stycznia 2009, 09:51

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#28 Post autor: G.I.Joe » wtorek, 10 listopada 2009, 09:31


Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#29 Post autor: Snufkin » piątek, 9 lipca 2010, 19:22

.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 17:47 przez Snufkin, łącznie zmieniany 1 raz.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Memory
Posty: 943
Rejestracja: środa, 23 lipca 2008, 13:49
Enneatyp: Lojalista

Re: Socjonika - SLE (ESTp)

#30 Post autor: Memory » piątek, 9 lipca 2010, 19:36

Snufkin pisze:Chyba jestem przewrażliwiony. Prawda ?
Prawda.
6w7 sp/sx, EIE

ODPOWIEDZ