Si

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Osteoporoza
Posty: 476
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 01:04
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: W dziczy serca
Kontakt:

Re: Si

#16 Post autor: Osteoporoza » piątek, 14 sierpnia 2015, 17:25

Aha - Si w związku z detalicznością (:D) kojarzę także z wyszukiwaniem smaczków w jedzeniu, kolorach, kształtach. Można z tym dobrze rysować, gotować, być jakimś dekoratorem wnętrz czy cokolwiek - to całkiem fajnie jak ktoś to robi i jestem np takim SEIowym tulasem ;3


6w5

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Si

#17 Post autor: Snufkin » piątek, 14 sierpnia 2015, 18:44

Intan pisze:Mój brat to najprawdopodobniej Si-dom - jedyny, którego mogę być w miarę pewna. W moim odczuciu jest przeczulony, jeśli chodzi o wszelkie fizyczne niedogodności i naruszanie czegokolwiek w jego pokoju czy pomieszczeniu, w którym się w danym momencie znajduje. Ja mam generalnie gdzieś, czy przez zasłony/rolety wpada odrobina światła z zewnątrz w nocy albo czy powiew wiatru, który wpadnie przez uchylone okno, przyprawi mnie swoją temperaturą o chwilową gęsią skórkę, a jego te drobiazgi niemiłosiernie wpieniają. Zamach na jego komfort! :mrgreen:

Nie wiem, czy słusznie przypisuję to do Si. Czy ktoś ma podobne doświadczenia/obserwacje? :)
Ja mam dokładnie te same doświadczenia i obserwacje co Twój brat. To nie Si, to sp.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Agon
Posty: 1158
Rejestracja: wtorek, 30 grudnia 2014, 00:23
Kontakt:

Re: Si

#18 Post autor: Agon » sobota, 16 września 2017, 10:20



Jak na ten filmik reaguje wasze Si? Bo moje tak sobie, ale niektórzy ponoć nie są w stanie tego oglądać. Ja jak na to patrzę, to jest to dla mnie w jakiś sposób dziwne, ale właściwie to nudne. Jeśli chodzi o rzeczy, które w zamyśle mają wywoływać obrzydzenie i jakiś dysonans u odbiorcy, to lubię, ale wtedy gdy są częścią jakiejś fabuły. Lubię różne istoty reprezentujące Chaos, albo jakieś abominacje typu Mistrz z Fallouta, paskudne stwory jak Abathur ze Starcrafta, ale ich dziwność i obrzydliwość jest w jakiś sposób powiązana z ich spaczonym i innym od ludzkiego sposobem myślenia. Za to w filmiku takim jak wyżej to dla mnie nudy. Wyczuwam tę dziwność, ale to właściwie nuda i sama dziwaczność bez przedstawienia mi kryjących się za tym popapranych i ciekawych idei nie zachęca mnie do oglądania tego.

Awatar użytkownika
mg07
Posty: 147
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 22:57
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Wrocław

Re: Si

#19 Post autor: mg07 » sobota, 16 września 2017, 10:28

Nawet fajny filmik, chciałbym umieć zrobić coś takiego.

Konsystencja tych rzeczy mimowolnie kojarzy mi się z rzeczami które znam np od samego początku jak te ludziki przechodzą przez tą ścianę - z gumą do żucia (taką rozciągniętą, sugeruję się też pewnie kolorem), to rozgniatane oko - galaretka.

Mnie nie tak łatwo obrzydzić ;)
SEI-Fe so/sx


Jedna gamma kwadry nie czyni.
Gdzie Si-egowców sześć, tam zawsze jest co jeść.

Reszka
Moderator
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 13:48
Enneatyp: Zdobywca
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Si

#20 Post autor: Reszka » sobota, 16 września 2017, 14:40

Ciekawe doświadczenie wizualne, ale nic poza tym. Żadnych głębszych emocji, a tym bardziej nie czułam żadnego obrzydzenia ani dyskomfortu. Tak jak mg miałam dużo skojarzeń z różnymi materiałami czy substancjami z życia codziennego. W sumie to o wiele bardziej drażniła mnie ta muzyczka w tle niż te animacje.
3w4 sp/soc, LSE

Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że sami możemy się stać wielcy. ~ Mark Twain

Awatar użytkownika
Intan
Posty: 859
Rejestracja: piątek, 22 kwietnia 2011, 19:02
Enneatyp: Dawca
Kontakt:

Re: Si

#21 Post autor: Intan » sobota, 16 września 2017, 15:13

Czyli Si-egowców nie rusza, okej. XD Moja reakcja natomiast była taka:
► Pokaż Spoiler
dwietrzecie
sx/so

EII-Fi | DCN{H}
Until we have seen someone's darkness, we don't really know who they are.
Until we have forgiven someone's darkness, we don't really know what love is.

Marianne Williamson

Awatar użytkownika
chokureika
Moderator
Posty: 608
Rejestracja: niedziela, 11 listopada 2007, 23:25
Enneatyp: Indywidualista

Re: Si

#22 Post autor: chokureika » sobota, 16 września 2017, 15:21

Nie jestem Si ego, ale poza jednym ujęciem, myślałam głównie o tym jakie były tam ładne kolorki i o tym, że w sumie ciekawa animacja i twórca musi być interesującą osobą.
4.5 sp/sx IEI / z uniesień pozostało mi uniesienie brwi, ze wzruszeń - wzruszenie ramion.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Si

#23 Post autor: Ael » sobota, 16 września 2017, 15:48

Rozgniatanie oczu, fuuu ;_; młyn na moje lęki...

A poza tym spoko :D

ODPOWIEDZ