Socjonika - IEE (ENFp)

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.

Jestem ENFp i ten opis:

Pasuje do mnie prawie całkowicie (>90%)
21
55%
Pasuje do mnie dobrze (90%> >75%)
14
37%
Pasuje do mnie średnio lub wcale
3
8%
 
Liczba głosów: 38

Wiadomość
Autor
nlg
Posty: 218
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 16:07
Lokalizacja: tak

#31 Post autor: nlg » wtorek, 8 stycznia 2008, 19:21

ja nie widzę tylu estp, ciekawe na jakiej podstawie opracowano ten rozkład


tak

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#32 Post autor: Czekolada » wtorek, 8 stycznia 2008, 20:29

nlg pisze:ja nie widzę tylu estp, ciekawe na jakiej podstawie opracowano ten rozkład
Akurat w moim otoczeniu jest ich mnóstwo.

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#33 Post autor: Czekolada » wtorek, 29 stycznia 2008, 19:11

http://forum.socjonika.pl/viewtopic.php ... e16fd#6054
Z dedykacją dla ENFp/wahających się między ENFp/podających się za ENFp i dla ISTp/wahacjących się między ISTp/podających się za ISTp.
Dla tych pierwszych - dla samych uczuć towarzyszących przy czytaniu tego artykułu (szok, zmieszanie)/dla naprawdę szybkiej weryfikacji swojego prawdziwego typu.
Dla tych drugich - czy będą w stanie przetrzymać z takim dualem.

Czuję się rozgryziona :| .

Awatar użytkownika
sarnandynka
Posty: 241
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 00:16

#34 Post autor: sarnandynka » sobota, 2 lutego 2008, 16:00

...
Ostatnio zmieniony środa, 3 czerwca 2009, 23:38 przez sarnandynka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#35 Post autor: NoMatter » piątek, 3 października 2008, 18:07

Z socjonika.pl :lol:
Powszechne role w społeczeństwie

1. Samozwańczy psycholog który okazuje zainteresowanie problemom osobistym, karierowym i relacyjnym każdej osoby by odkryć co je sprawia i zaoferować radę.

2. Łacznik towarzyski który zna wielu ludzi z kompletnie różnych dziedzin życia i ciagle stara się umawiać ze soba tych, którzy maja wspólne zainteresowania.

3. Bezpartyjny który wie, że każdy może mieć rację i lubi wyjasniać ludziom różne punkty widzenia bez stawania po jakiejs stronie.
Do mnie to wszystko pasuje :P
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Koki
Posty: 151
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 19:31

#36 Post autor: Koki » wtorek, 28 października 2008, 15:32

A jak to przejawia się u IEE, że mają mocne Fe i Ni, ale zupełnie ich nie cenią i krytykują je u innych??
.

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#37 Post autor: boogi » niedziela, 18 stycznia 2009, 22:55

Powiedziałem, że wrzucę swoje komentarze do opisu z pierwszego posta, ale po przeczytaniu go (kolejnym) stwierdzam (po raz kolejny), że komentarz będzie krótki: pasuje wszystko idealnie, w 100%*.
Po zapoznaniu się z analogicznym tematem tutaj oraz komentarzami stwierdzam, że 100% to nawet za mało ;)

No cóż, mi wychodzi uparcie i usilnie, jestem ENFp jednak, tylko co na to Emjotka i Hydra, które równie uparcie i usilnie, z tego co pamiętam, twierdzą iż widzą we mnie INFp, a nie ENFp?
Straszna szkoda, że nie zadbałem o zapisanie rozmowy przez PM z Hydrą i nie mogę się odnieść jeszcze raz do wtedy wymienianych argumentów...


* jedynie z finansami zawsze jest dziwnie, bo pieniędzy to ja po prostu nie rozumiem; pasuje do mnie każdy z opisów który mówi o nadmiernej oszczędności albo o nadmiernym niepohamowaniu w wydawaniu (zależnie od dnia), więc ten opis też pasuje.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
NoMatter
Posty: 1156
Rejestracja: czwartek, 26 października 2006, 15:31
Lokalizacja: Polska

#38 Post autor: NoMatter » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 02:07

Powiedziałem, że wrzucę swoje komentarze do opisu z pierwszego posta, ale po przeczytaniu go (kolejnym) stwierdzam (po raz kolejny), że komentarz będzie krótki: pasuje wszystko idealnie, w 100%*.
Dorzuć komentarze, anegdoty na temat tych pasujących fragmentów proszę ;d. Będzie wiadomo jak je rozumiesz, będzie można dopytać się jak coś widzisz/zanegować Twoje przypuszczenia.
"Ludzi g. obchodzi co chciałeś powiedzieć, obchodzi ich to, co usłyszeli."

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

#39 Post autor: Hydra » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 07:16

boogi pisze: No cóż, mi wychodzi uparcie i usilnie, jestem ENFp
Kidziorek Reloaded!
AAAAAAA!!! :D
MY NIE MóWIMY NIC

Czekolada
VIP
VIP
Posty: 653
Rejestracja: czwartek, 25 stycznia 2007, 22:15

#40 Post autor: Czekolada » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 09:51

Hydra pisze:
boogi pisze: No cóż, mi wychodzi uparcie i usilnie, jestem ENFp
Kidziorek Reloaded!
AAAAAAA!!! :D
Obrazek
Przyłączam się do prośby NM.

Awatar użytkownika
Emjotka
Posty: 2747
Rejestracja: niedziela, 1 lipca 2007, 15:34
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: Kraków (O-c Św.)

#41 Post autor: Emjotka » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 15:52

Hydra pisze:
boogi pisze: No cóż, mi wychodzi uparcie i usilnie, jestem ENFp
Kidziorek Reloaded!
AAAAAAA!!! :D
Nic w przyrodzie nie ginie... ;)
Amen.

| SLI-Si | zsiódemkowane 5w6 sx/sp |

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika - IEE (ENFp)

#42 Post autor: boogi » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 16:40

Nie wiem, kim jest Kidziorek, ale domyślam się że jakiś czas temu jemu także "usilnie wychodziło, że jest ENFp" ;)

Oto i moje komentarze
Hydra pisze:ENFp są zwykle albo wysocy i zwykle cisi
Tak. 180cm może nie oznacza jakiejś strasznej wielkości, ale przy szczupłej budowie ciała sprawiam wrażenie raczej wysokiego niż niskiego.
Zwykle cichy. Ale rozgadać się też potrafię. Nie tylko na forum ;)
Hydra pisze:Szczupli ENFp często mają szelmowski błysk w oku. Czasami, gdy nie przejawiają żadnej aktywności, mają nieco zdziwiony wyraz twarzy.
Co do błysku, to uważam, że ktoś z zewnątrz powinien to oceniać. Zapytałem się kumpla, odpowiedział "hmm no XD masz te kurwiki w oczach". Zdziwiony wyraz twarzy to jest pojęcie bardzo subiektywne chyba, ale powiedzmy że też pasuje (kumpel na pytanie o to zdanie odpowiedział "i taki słodki", oczywiście podśmiewając się).
Hydra pisze:Wydają się być zawsze w dobrym humorze. Lubią się bawić, śmiać i żartować. Mogą też mieć błyszczące oczy co świetnie współgra z ich ogólnie figlarnym usposobieniem. ENFp przywiązują wielką wagę do swojego wygladu.
Wydaję się być zawsze w dobrym humorze; nawet gdy nie jestem, to potrafię to ukryć. I oczywiście uwielbiam śmiech, zabawy i żarty: wszelkiego rodzaju, dowcipy, sytuacyjne, wszystko.
Co do wyglądu... cóż, przywiązuję wagę do wyglądu, ale nie oznacza to, że zawsze muszę wyglądać modnie. Po prostu po swojemu. No i są rzeczy, których nie założę.
Hydra pisze:Wszyscy ENFp noszą się w sposób nieco teatralny.
Subiektywne, ale jeżeli "teatralny" uznać za przeciwieństwo "zwykłego, codziennego" to tak. Jeśli strój "gra" razem ze mną, to wtedy czuję się w nim naprawdę dobrze. Mówię o ubraniu, a nie o przebraniu, żeby nie było wątpliwości. Np. długi płaszcz, czy odpowiednia bluza z kapturem (jak ta na zdjęciu z "Pokaż się").
Hydra pisze:Mężczyźni ENFp, z ich czarującym i uprzejmym sposobem bycia i umiejętnością prawienia komplementów odnoszą duże sukcesy u płci przeciwnej.
Uprzejmy sposób bycia - tak. Prawienie komplementów - no, powiedzmy, ale prawienie komplementów to nie jest słodzenie każdemu za byle co. Duże sukcesy - ciągle w planach ;)
Hydra pisze:Zwykle ENFp są bardzo uczuciowe i spontaniczne w kontaktach z innymi. Wiedzą jak odnaleźć specyficzny sposób postępowania niemal z każdym człowiekiem. ENFp lubią mówić i są utalentowanymi rozmówcami. Często pomagają innym wyplatać się z trudnych sytuacji. Ich rady są zwykle oparte na etycznych podstawach. ENFp są często optymistami i posiadają umiejętność zarażania innych swoim optymizmem.
Optymizm trochę mi zszedł ostatnio, ze względu na różne takie sytuacje życiowe. Ale jest we mnie coś takiego, co najtrafniej jest ujęte w opisach Dwójek: jak przyjdzie do mnie ktoś ze swoim problemem, to moich tak jakby nigdy nie było, wskakuję w optymizm, pomagam komuś, i robię to skutecznie - wiem po efektach moich dotychczasowych działań. Poza tym, fakt, z wieloma osobami potrafię się porozumieć, dopasować się, wczuć się w ich punkt widzenia, zrozumieć ich motywacje i tok myślenia. Utalentowany rozmówca - myślę że tak, bo lubię mówić, ale też umiem słuchać. Etyczne podstawy - to jest podstawa podstaw; nawet na forum nie raz pisałem, że istnieją Zasady.
Hydra pisze:ENFp nie zwracają uwagi na szczegóły. Ze względu na to są często uznawani za powierzchownych i płytkich. Ta cecha pozwala ENFp na łykanie informacji bez ich przeżuwania. Po zebraniu śmietanki z powierzchni interesującego zagadnienia, ENFp może się znudzić i zacząć szukać czegoś innego. Często zmieniają przedmiot zainteresowania.
Zdecydowanie prawda. Muszę się naprawdę mocno uprzeć, żeby wniknąć w coś nowego, bo już mnie kusi następna rzeczy - która tak ciekawie wygląda. Mam niemało wiedzy z różnych działów, ale pobieżnej. Pojmuję dobrze ogólne zagadnienia. W szczegóły potrafię wniknąć, ale nie jest to moja pasja, po prostu to robię jak już naprawdę trzeba. Chyba, że tematem się interesuję, to wtedy co innego.
Hydra pisze:Gdziekolwiek się nie pojawią potrafią stworzyć krąg przyjaciół i znajomych i być w centrum zainteresowania. Szanują i zachowują opinie grupy i biorą aktywny udział w ich promowaniu i obronie.
Myślę, że tak. Może tak nie do końca jedynie z tą grupą, bo to brzmi jakby ENFp przyjmowali bezkrytycznie poglądy grupy; ja tak nie robię, raczej wypowiadam swoje zdanie i w ten sposób także wpływam na zdanie grupy. Aktywny udział w promowaniu - jak najbardziej (także, jeżeli idzie o koła tematyczne w czasie studiów). No... i Enneagram jeszcze promuję 8)
Hydra pisze:ENFp szybko mobilizują się w krytycznych sytuacjach. Potrafią przejąć kontrolę nad sytuacją nawet w kompletnym chaosie i ogólnej panice, jeśli tylko nie ma nikogo innego, kto by to zrobił.
Zdecydowanie tak.
Hydra pisze:Jednakże na co dzień są zwykle niezorganizowani i nie dają sobie rady z rutynowymi obowiązkami. Nie są również zbyt biegli w papierkowej robocie.
Zdecydowanie tak. Jestem wręcz modelowym przykładem.
Hydra pisze:ENFp są bardzo towarzyscy i mają skłonność do prowadzenia beztroskiego życia. Uzależniają się od swoich pragnień.
Czy namiętne przesiadywanie na forum też się liczy? xD Powiedzmy, że tak... czasem jakby mi się myślenie wyłączało i tylko bym reagował ot tak, sobie... nawykowo. A nawykowo tutaj znaczy zaspokajanie chwilowej potrzeby, chwilową przyjemnością.
Hydra pisze:Nie mają nic przeciwko wydawaniu dużych sum pieniędzy by spełnić swoje zachcianki.
To się nie zgadza, bo mam już blokadę przed tym. Ale po prostu ogólnie mam problemy z organizacją finansów, więc taka blokada jest dla mnie po prostu jedynym zabezpieczeniem, żeby nie popaść w namiętne wydawanie pieniędzy ;)
Hydra pisze:ENFp szukają przygód, improwizują i lubią nieplanowane działania.
Improwizacje jak najbardziej, tak samo nieplanowane działania, a nad przygodami to bym się musiał zastanowić, bo to groźnie brzmi a ja nieśmiały jednak jestem.

Plusy
Hydra pisze:Twoją największą zaletą jest doskonale rozwinięta intuicja. Pozwala na bezbłędne określenie ukrytych talentów w innych, które możesz precyzyjnie wskazać i komplementować. Próbujesz również pomóc ludziom zrozumieć ich problemy osobiste, często próbujesz pomóc ludziom znaleźć w sobie pozytywne cechy. Twoje pierwsze wrażenie o ludziach jest często właściwe. Potrafisz utrzymywać ciepłe, pełne zaufania relacje z ludźmi. Twoje uczucia w stosunku do innych, zarówno pozytywne jak i negatywne są bardzo silne. Jesteś doskonałym dyplomatą. Próbujesz pomagać innym używając swoich zdolności dyplomatycznych aby znaleźć rozwiązanie dla wielu często bardzo trudnych sytuacji życiowych. Pomagasz ludziom unikać upokorzenia i podejmowania pochopnych decyzji, których mogą później żałować.
No chyba tak...

Minusy
Hydra pisze:Twoja wola nie jest tak silna, jak powinna być. Nie potrafisz się zmusić do wykonywania rutynowych i żmudnych prac oraz do panowania nad sobą w pewnych okolicznościach.
Oj, zdecydowanie wolę mam słabą - szczególnie jeżeli idzie o dotrzymywanie czegoś w stylu "postanowień noworocznych". Jak coś mi się za długo powtarza, to traci to na wartości. Ciężko mi utrzymywać czynności typu codzienne bieganie, bo chociaż jednego dnia sobie powiem, że biegam, to rano już mi się tak nie chceee....
Hydra pisze:Niespodziewanie możesz się stać agresywny, bądź otrącić innych bez istotnego powodu.
Tak, mam tego świadomość i staram się panować nad emocjami.
Hydra pisze:Nie jest tez łatwo odróżnić rzeczy ważne od mniej istotnych.
Z tym mam olbrzymi problem, faktycznie.
Hydra pisze:Nie myślisz zbyt wiele o uszeregowaniu zadań do wykonania. Z tego względu często toniesz w niekończącej się robocie.
Mówiłem już do tego o słabej woli?
Hydra pisze:Jest Ci również trudno zaplanować zadania tak by osiągnąć cel w wyznaczonym okresie, co powoduje, ze jesteś fizycznie i psychicznie zmęczony i niezadowolony z życia.
Kiedy przeczytałem prośbę o to, bym dodał komentarze swoje do tego tekstu, to nagle... tak bardzo mi się odechciało. Przeczytałem forum, ale wreszcie zebrałem się do kupy i oto piszę ;)
Umiejętność planowania to jeszcze w sobie umiem znaleźć, gorzej właśnie z utrzymaniem zaplanowanego tempa. Może faktycznie dlatego, że nie umiem dobrze ocenić ile czasu co zajmie.

Podsumowanie funkcji
Hydra pisze:1. Ne – Dla ENFp najważniejsze jest odnalezienie i zrozumienie rzeczy najistotniejszych i najciekawszych – odnalezienie, dostrzeżenie i poznanie nowych możliwości tam, gdzie wcześniej nic nie było. Jest zdolny wybrać ze zbioru wariantów ten najbardziej kontrowersyjny i obiecujący w dłuższej perspektywie. Uwielbia marzyć i fantazjować, potrafi przewidywać przebieg wypadków.
Zdecydowanie najważniejsze jest dla mnie odnalezienie rzeczy najważniejszych, kluczowych w danym temacie. Odkrywanie nowych możliwości - no co, a Was to nie pasjonuje? :)
Hydra pisze:2. Fi – Posiada dar inspirowania ludzi do działań przynoszących obiecujące efekty. Wie jak manipulować nastrojem i relacjami otaczających go ludzi. Skrywa zły nastrój, aby nie zostać źle ocenionym przez innych, ale łatwiej mu go dzielić z przyjaciółmi
Prawda. Nie podoba mi się słowo "manipulować", mimo wszystko jednak - potrafię wpływać na nastrój innych osób, i to niesamowicie mocno.
Hydra pisze:3. Ti – Reżim, obowiązki, regulacje, odpowiedzialność - wszystko to go zniechęca. Trudno go zamknąć w jakichkolwiek ramach. Pracuje wyłącznie pod wpływem nastroju, lepiej skupia się na ogólnym obrazie niż na wnikliwych dociekaniach
Trochę podział dziwny. Lubię stabilne systemy i do takich, hierarchizowanych, dążę. Ale jak już w takim się znajdę, to się nim nudzę, jest sztywny, duszę się. No, coś dziwnego po prostu, czego sam nie rozumiem, pewnie muszę trochę zastanowić się nad tym czego tak naprawdę chcę.
Hydra pisze:4. Se – Co do silnej woli, posiada ją wyłącznie w chwilach zagrożenia. Nie interesuje go świat materialny, nie potrafi dotrzymać mu kroku, nie dba o finanse.
Mówiłem już, że nie dbam o finanse i po prostu ich wręcz nie rozumiem? Albo moja żona będzie biegłą finansistką, albo będzie kiszka i coś (ja) jednak zginie w przyrodzie ;)


Hm... jakieś pytania? : )
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - IEE (ENFp)

#43 Post autor: Hydra » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 17:45

boogi pisze: Hm... jakieś pytania? : )
Na początek takie:
Która z Twoich dualek podoba Ci się bardziej: Ja czy Emjotka?

Z racji tego, że nie pamiętam czy rozmawialiśmy, zapraszam do Jednego z moich ulubionych tematów

Będziesz miał doskonałą możliwość sprawdzić to:
boogi pisze: Poza tym, fakt, z wieloma osobami potrafię się porozumieć, dopasować się, wczuć się w ich punkt widzenia, zrozumieć ich motywacje i tok myślenia.
MY NIE MóWIMY NIC

Awatar użytkownika
boogi
Pan Admin
Pan Admin
Posty: 5875
Rejestracja: czwartek, 23 października 2008, 22:48
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Socjonika - IEE (ENFp)

#44 Post autor: boogi » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:26

Hydra pisze:Która z Twoich dualek podoba Ci się bardziej: Ja czy Emjotka?
Obie Was uwielbiam ;)
Dziwne w ogóle pytanie - która bardziej, skoro żadnej nie miałem okazji poznać tak naprawdę. W obecnej sytuacji mogę jedynie powiedzieć, że czyjeś posty podobają mi się mniej lub bardziej, ale nic poza tym :P (i nie pytaj proszę, czyje ;) ).
Hydra pisze:Z racji tego, że nie pamiętam czy rozmawialiśmy, zapraszam do Jednego z moich ulubionych tematów
Naprawdę to jest jeden z Twoich ulubionych tematów? Fajnie, bo jestem jego prowokatorem :]
Hydra pisze:Będziesz miał doskonałą możliwość sprawdzić to:
boogi pisze: Poza tym, fakt, z wieloma osobami potrafię się porozumieć, dopasować się, wczuć się w ich punkt widzenia, zrozumieć ich motywacje i tok myślenia.
Sprawdziłem. Z wieloma = nie ze wszystkimi. I o ile mam odruch naturalny w każdego dosłownie się wczuwać i rozumieć jego intencje, o tyle po przeczytaniu opisów Dwójek i zastanowieniu się nad sobą, zaczynam sobie powoli nadmierne wnikanie w kogoś trochę sobie już odpuszczać.
"Jeśli chcesz ze mną rozmawiać, zdefiniuj terminy których używasz."
- Voltaire

>> bardzo dziwny link <<

Affects / Hornevian / Harmonic / Trifix

Awatar użytkownika
Hydra
VIP
VIP
Posty: 825
Rejestracja: czwartek, 16 listopada 2006, 18:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Socjonika - IEE (ENFp)

#45 Post autor: Hydra » poniedziałek, 19 stycznia 2009, 18:46

boogi pisze:
Hydra pisze:Która z Twoich dualek podoba Ci się bardziej: Ja czy Emjotka?
Obie Was uwielbiam ;)
Dziwne w ogóle pytanie - która bardziej, skoro żadnej nie miałem okazji poznać tak naprawdę. W obecnej sytuacji mogę jedynie powiedzieć, że czyjeś posty podobają mi się mniej lub bardziej, ale nic poza tym :P (i nie pytaj proszę, czyje ;) ).
Pytam. Odnoszę wrażenie, że "bywasz" w tematach z cyklu "oceń to i tamto", więc masz doświadczenie.
Poza tym ocena sposobu mówienia innych osób pomaga w typowaniu.
boogi pisze:Naprawdę to jest jeden z Twoich ulubionych tematów? Fajnie, bo jestem jego prowokatorem :]
A ja kilerem.
boogi pisze:I o ile mam odruch naturalny w każdego dosłownie się wczuwać i rozumieć jego intencje,
Jeśli to Twój odruch to nie sądzę byś był dualem ISTp.... ale jedziemy! jedziemy! :)
MY NIE MóWIMY NIC

ODPOWIEDZ