Podobają wam się wasi duale ???

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#16 Post autor: Cotta » wtorek, 4 marca 2014, 15:06

Nie zgadzam się, że duale są podobni fizycznie. Żylasta i twarda beta ST w niczym mi nie przypomina o wiele bardziej wiotkiej bety NF. Energiczne SEE wygląda dla mnie zupełnie inaczej niż wymiętoszone ILI, a krzepkie w budowie LSE w zestawieniu z kruchym EII wygląda jak jego ochroniarz a nie bliźniak. ESE też nie maja skłonności do wymizerowanego, ascetycznego wyglądu, co jest często wizytówką LII.
Ostatnio zmieniony wtorek, 4 marca 2014, 15:09 przez Cotta, łącznie zmieniany 1 raz.


5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#17 Post autor: Ninque » wtorek, 4 marca 2014, 15:06

nie wiem, mam wrażenie że moi duale nie istnieją, jedyna osoba którą podejrzewam o bycie SLI to moja przyjaciołka z gimnazjum i to była naprawdę niesamowita znajomośc
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#18 Post autor: Ael » wtorek, 4 marca 2014, 15:22

^A to dlatego tak bardzo chcesz, żebym była SLI, aaaaa :D

Mi się wydaje, że mój tata jest moim dualem...i to by było na tyle.

Na pewno nie chodziłam z żadnym takim, z czego wnoszę, że mnie moi duale nie interesują jako partnerzy.

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#19 Post autor: Snufkin » wtorek, 4 marca 2014, 15:36

Pewno czasami się zdarza, że duale są do siebie podobni, widać to zapewne w związkach gdyż ludzie często dobierają się na zasadzie podobieństwa, chociaż oczywiście częściej wybiorą identicala.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
TasiemiecSpoleczny
Posty: 232
Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2013, 11:30
Enneatyp: Lojalista

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#20 Post autor: TasiemiecSpoleczny » wtorek, 4 marca 2014, 18:44

Cotta pisze:Nie zgadzam się, że duale są podobni fizycznie. Żylasta i twarda beta ST w niczym mi nie przypomina o wiele bardziej wiotkiej bety NF. Energiczne SEE wygląda dla mnie zupełnie inaczej niż wymiętoszone ILI, a krzepkie w budowie LSE w zestawieniu z kruchym EII wygląda jak jego ochroniarz a nie bliźniak. ESE też nie maja skłonności do wymizerowanego, ascetycznego wyglądu, co jest często wizytówką LII.
Aż tak szeroko na to nie spojrzałem. Wiem, że niektórzy mogą potraktować to co teraz napiszę bardzo sceptycznie, jednak ja zauważam właśnie podobieństwa w tych różnicach. Od razu widać kto się dobrał w odpowiedni sposób, a kto nie.

Btw, znam jedną parę, gdzie to właśnie LSE jest małe i kruche, tylko bardzo wyszczekane, co zawsze mnie wprawia w [skrywany] śmiech, a EII (ona) jest większe i o wiele lepiej zbudowane ;].
Wynik testu: Omniwertyk
Inv pisze:Czy to znaczy, że jestem homo?

Awatar użytkownika
Ninque
Posty: 1297
Rejestracja: niedziela, 15 lipca 2012, 22:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#21 Post autor: Ninque » środa, 5 marca 2014, 21:47

jeżeli Richard Armitage to mój dual to zdecydowanie tak 8-)
Jeżeli można było zrobić penicylinę ze spleśniałego chleba, z pewnością da się coś zrobić też z Ciebie.

Awatar użytkownika
kajzerka
Posty: 95
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 18:17

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#22 Post autor: kajzerka » niedziela, 20 kwietnia 2014, 07:52

Zawsze uważałam, że przeciwieństwa się odpychają.

Nie przypominam sobie, żeby podobali mi się faceci z Klubu Pragmatycznego. Nie trawię ich szczerze, najgorsze chłopy to są. xD Wiem, że lecę stereotypami w tej chwili, ale takie mam doświadczenia. Unikam i uciekam od takich. Nie wyobrażam sobie, żeby taki facet mi szczęście. To jakiś żart czy co?
Przecież ekstrawertycy i introwertycy nie rozumieją się [najczęściej] na zbyt wielu płaszczyznach i tego się nie nadrobić żadnymi rozmowami, bo pewne rzeczy się czuje albo nie.
Moim zdaniem takie związki są skazane na toksyczność. Może przy enneagramowym wysokim poziomie zdrowia wygląda to lepiej, ale jakoś i tak w to nie wierzę.

Chociaż rozumiem argument, że związek z kimś o tym samym typie jest jak związek ze samym sobą, czyli jak patrzenie w lustro i generalnie nuda po jakimś czasie, no ale SORY...
przynajmniej wiem i czuję, że ktoś mnie rozumie. A to jest dla mnie bardzo ważne. Najważniejsze.

I niby po co takie mezaliansy tworzyć?
Żeby "przetrwać w społeczeństwie"? Tzn.?
Na wypadek wojny?

Widać, że Ruskie to wymyśliły. xD

[Pisałam o zwiazkach agresywni + ulegli, w przypadku infantylni + opiekunowie myślę, że się to bardziej sprawdza]

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#23 Post autor: Snufkin » niedziela, 20 kwietnia 2014, 08:29

Masz trochę racji, nawet w opisie pisało, że kwestie komplementarności są ważne ale równie ważne są wspólne zainteresowania i wyznawane wartości (różnice w poziomach zdrowia pomijam bo to oczywiste). Aha podejrzewam, że socjonika nie powstała jako wytwór matrymonialny tylko jako naturalna chęć zrównoważenia pewnych postaw ludzi w społeczeństwie. Brak różnorodności prowadzi do wyjałowienia.
BTW ponoć uważasz się za IEI (nie sądzę) w takim razie dziwi mnie, że nie podobał Ci się eszpę, który zajmował się głównie boksem i motoryzacją, czego taka dziewczyna jak Ty mogłaby jeszcze oczekiwać xD
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Ael
Posty: 941
Rejestracja: sobota, 10 kwietnia 2010, 00:22
Enneatyp: Indywidualista
Lokalizacja: Kraina Czarów
Kontakt:

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#24 Post autor: Ael » niedziela, 20 kwietnia 2014, 10:59

Ninque pisze:jeżeli Richard Armitage to mój dual to zdecydowanie tak 8-)
Podoba mi się to podejście. To zdecydowanie dobre podejście.
Jeszcze dorzucę Toma Hiddlestona. I Matta Smitha. I Davida Tennanta xD

zdublowany post /boogi

Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 1024
Rejestracja: sobota, 27 września 2008, 16:42
Enneatyp: Obserwator
Kontakt:

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#25 Post autor: Piotr » niedziela, 20 kwietnia 2014, 11:21

Nie wiem czy mi się podobają. Czasami mam wrażenie, że wolę SEIe, bo ESE nie potrafią się skupić na tym co mówię i nie chce im się mnie wysłuchać, jakichś bardziej szczegółowych przemyśleń. A może mylę jakiś inny typ z ESE, a może trzeba się najpierw poznać.

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#26 Post autor: Enturie » niedziela, 20 kwietnia 2014, 12:01

Hmm.. Ciekawe. Mam podobnie jak Ty, Piotrze. Tzn. analogicznie fizycznie bardziej od ILE pociągają mnie niektóre LII. Zawsze mnie do LII ciągnęło, bo ta ich taka niedostępność była czymś niesamowity, poznawanie było przygodą, kiedy taki człowiek się otworzył, to och, ach... Fajerwerki w głowie wybuchały. :D Ale taki układ nigdy nie zaspokajał moich potrzeb, więc wolę ILE. Przede wszystkim ILE mają cechy, które sprawiają, że czuję się bezpiecznie i to często dla mnie będzie się liczyć bardziej niż fizyczna strona.
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#27 Post autor: Irranea » niedziela, 20 kwietnia 2014, 12:35

Moją przyjaciółkę typuję na ExE, bardziej w kierunku ESE. Zawsze wprowadza miłą atmosferę do grupy i chce, żeby ludzie czuli się szczęśliwi i swobodni. Jest kochana i pocieszna, i wcale mi nie przeszkadza, że dużo mówi, a mniej słucha. Takie przesłodkie alfiątko SF. Chyba jedna z najbardziej ekstrawertycznych (w sensie psychologicznym) osób, jakie kiedykolwiek miałam okazję poznać. Przeciwieństwo mnie, ale mimo wszystko dobrze się w pewnych kwestach uzupełniamy.
Nie wiem czy znam jakieś męskie EIE, więc ciężko mi powiedzieć, czy mi się podobają, ale... napiszę jak Nin: jeśli Michale Graves to mój dual, to absolutnie tak. :D

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#28 Post autor: Snufkin » niedziela, 20 kwietnia 2014, 15:52

Sugeruję nie zamieniać tego tematu w konkurs piękności dla celebrytów, aktorów i ogólnie ludzi z kolorowych magazynów:(
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
Irranea
Moderator
Moderator
Posty: 1179
Rejestracja: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 23:50
Lokalizacja: w barku

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#29 Post autor: Irranea » niedziela, 20 kwietnia 2014, 16:04

Sugeruję nie sugerować się sugestią Snufcia. Temat dotyczy duali, nie ważne czy z magazynów, czy z życia. A przynajmniej autorka tematu tego nie skonkretyzowała. Skoro nie mogę się odnieść do osób, które znam (;<), to odnoszę się do tych, których nie znam, bo jak autorka tematu zaznaczyła, chodzi o fizyczność. Ale zdaję sobie też sprawę, że różnie jest z fizycznym wyglądem tych samych typów.

Awatar użytkownika
Cotta
VIP
VIP
Posty: 2409
Rejestracja: czwartek, 12 maja 2011, 16:55
Enneatyp: Obserwator
Lokalizacja: pomorskie

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#30 Post autor: Cotta » niedziela, 20 kwietnia 2014, 20:12

Piotr pisze:Nie wiem czy mi się podobają. Czasami mam wrażenie, że wolę SEIe, bo ESE nie potrafią się skupić na tym co mówię i nie chce im się mnie wysłuchać, jakichś bardziej szczegółowych przemyśleń. A może mylę jakiś inny typ z ESE, a może trzeba się najpierw poznać.
Mnie ESE kilka razy zaskoczyło pod tym względem. W rozmowie nie zauważyłam, żeby się przejęło jakimś fragmentem tejże rozmowy - przeciwnie, raczej wydawało mi się, że wątek przemknął niepostrzeżenie. A jakiś czas później okazywało się, że ESE po rozmowie drążyło temat na własną rękę - np. studiowało w internecie materiały o tym albo rozmyślało nad tym, albo po prostu pamiętało, że coś takiego powiedziałam.

Nie potrafiłabym stwierdzić, czy wolę ESE czy SEIe. Przy obu typach czuję się dobrze.
5w4, sp/sx/so, INTJ
LII [Ne, DCNH - CT(H)]


http://www.poomoc.pl/

Życie bywa skomplikowane, więc lepiej się zdrzemnąć.

ODPOWIEDZ