Podobają wam się wasi duale ???

Ogólne dyskusje na temat socjoniki
Regulamin forum
WAŻNA INFORMACJA:
Nazwa pisana czterema wielkimi literami (np. INFP) określa typ w MBTI.
Nazwa pisana trzema wielkimi literami i jedną małą (np. INFp), bądź nazwa trzyliterowa (np. IEI) to określenie typu w socjonice.
Wiadomość
Autor
bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#31 Post autor: bruno dievs » środa, 23 kwietnia 2014, 10:29

Enturie pisze: Ale taki układ nigdy nie zaspokajał moich potrzeb, więc wolę ILE. Przede wszystkim ILE mają cechy, które sprawiają, że czuję się bezpiecznie i to często dla mnie będzie się liczyć bardziej niż fizyczna strona.
Powiedz mi coś więcej o tym ;) bo ja uważam siebie oraz wielu moich dobrych kolegów za ILE, ale jak o pomyślę o tym jakie mieliśmy czasem pomysły, to trochę trudno mi zrozumieć jakim cudem SEIe czują się bezpiecznie przy takich ludziach jak ILE :lol:


639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Awatar użytkownika
Enturie
Posty: 493
Rejestracja: poniedziałek, 26 marca 2012, 19:26
Enneatyp: Lojalista
Lokalizacja: poza zasięgiem sieci

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#32 Post autor: Enturie » środa, 23 kwietnia 2014, 19:11

Hm... Bardzo źle się czuje, gdy mam świadomość, że mogę być oceniana. Przy ILE czuję się swobodnie, nie zastanawiam się za dużo nad tym, co mogę mówić, a czego nie. I hm... Ta "postrzelona" strona daje to poczucie, bo to znaczy, że ILE w tym wypadku się nie boi i idzie do przodu. Ja wtedy czuję, że też mogę. Nie muszę tyle myśleć i się martwić, to jest chyba to poczucie bezpieczeństwa. Nie wiem czy to jasno przedstawiłam..
Bruno, a za co Wy lubicie SEIe? ;)
► Pokaż Spoiler
Sometimes what you're looking for comes when you're not looking at all

bruno dievs
Posty: 796
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 00:58

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#33 Post autor: bruno dievs » czwartek, 24 kwietnia 2014, 13:43

Nie wiem jak inni, wypowiem się za siebie. Lubię umiejętność dbania o dobry i pozytywny nastrój. Obracania towarzyskich nietaktów w żart (przez internet tego pewnie nie widać, ale bywam nieokrzesany ;)) Skłonność do wygłupiania się - tak, że można mieć dużo radochy w niewydumany, naturalny sposób. Bycie sympatycznym i życzliwym. Umiejętność okazania zainteresowania drugą osobą, w przeciwieństwie do wielu ludzi skupionych na sobie - w stylu "patrzcie jaki/jaka jestem".
639f3d3b99876f1c9f27f68ea08dcbb8

Chinook
Posty: 1122
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 23:30

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#34 Post autor: Chinook » sobota, 19 lipca 2014, 13:50

Głupie pytanie trochę, jeśli chodzi o samą fizyczność. Tak jakby wszystkie ESE, SLE, LSE, ILE albo SEE miały określony wygląd. Są ładniejsze i brzydsze. Aż sobie wlazłem do pewnie wytypowanych by kobiece ESE posprawdzać. Z drugiej strony kobiety wytypowane na alfę mają coś w oczach, że nie ma strachu by ewentualnie pogadać, pożartować, a przy samicach z innych kwadr czasem można się poczuć jak gówno.

jakocianka
Posty: 134
Rejestracja: sobota, 21 czerwca 2014, 19:31
Enneatyp: Perfekcjonista
Lokalizacja: Mięsożerna roślina

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#35 Post autor: jakocianka » poniedziałek, 22 grudnia 2014, 11:16

Fizycznie to gustuję w brunetach, ale jakie to ma znaczenie, jeśli trafiają mi się sami blondyni? :lol:
To latanie z miejsca na miejsce z prędkością dźwięku jest tak zabawne, że aż urocze, ale i tak oczy każdy ma różne.
A to one stanowią o urodzie!
[INTP RLUEI sx]
Keep running
Spoiler:

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#36 Post autor: duplo » piątek, 26 grudnia 2014, 06:01

Zastanawiałam się ostatnio, czy podobają mi się moi duale, LIE. I uznałam, że faktycznie relacja jest płynna, kontakt dobry, lekki. Czuję, że moje słabości są wspierane. Ale LIEry, które do tej pory poznałam, zwyczajnie mnie nie pociągają. Mogą być dobrymi przyjaciółmi czy kumplami, ale do związku - nie. Za to zauważyłam u siebie wyraźny pociąg do Se-gowców. Zaryzykuję wniosek, że jeżeli dual jest w jakiś sposób jest pociągający to nie wynika to z samej socjonicznej relacji, tylko z indywidualnych preferencji.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#37 Post autor: Snufkin » piątek, 26 grudnia 2014, 09:33

duplo pisze:Zaryzykuję wniosek, że jeżeli dual jest w jakiś sposób jest pociągający to nie wynika to z samej socjonicznej relacji, tylko z indywidualnych preferencji.
:shock: duplo odkryła Amerykę, kongatulacje ! :thumbup:
Zewnętrzne "pociąganie" nie ma nic wspólnego z socjo, są przecież obiektywne kanony seksualnej atrakcyjności.
Swoją drogą mam trochę inny problem, gdy widzę potencjalnie dobrą relację dopiero wtedy zaczynam szukać tego "pociągania" tylko z zasady i tak nie znajduje. Tak więc można powiedzieć w skrócie, że podobają ale nie "pociągają" bo z tego wyrosłem.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#38 Post autor: duplo » piątek, 26 grudnia 2014, 16:11

Snufkin pisze::shock: duplo odkryła Amerykę, kongatulacje ! :thumbup:
Tak, tylko że opisy socjoniczne relacji dualnych zazwyczaj odgórnie zakładają, że spośród 16 relacji to właśnie ta jedna będzie optymalna do związku i opisują ją w ten sposób.
Snufkin pisze:Tak więc można powiedzieć w skrócie, że podobają ale nie "pociągają" bo z tego wyrosłem.
Podobają, pociągają, ujmują, intrygują, zwał jak chciał.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#39 Post autor: Snufkin » piątek, 26 grudnia 2014, 22:43

duplo pisze:Tak, tylko że opisy socjoniczne relacji dualnych zazwyczaj odgórnie zakładają, że spośród 16 relacji to właśnie ta jedna będzie optymalna do związku i opisują ją w ten sposób
Tak, będzie optymalna.
duplo pisze: Podobają, pociągają, ujmują, intrygują, zwał jak chciał.
Wikipedia pisze:podobać się - odpowiadać czyjemuś gustowi, wyczuciu estetycznemu, robić na kimś dobre wrażenie; wydawać się komuś sympatycznym
Definicję słowa "pociągać" w moim rozumieniu wyraził mój wspaniały dual Rychu Peja:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HGHIyhyrvFI[/youtube]
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
jouziou
Posty: 775
Rejestracja: czwartek, 30 kwietnia 2009, 23:07
Enneatyp: Indywidualista
Kontakt:

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#40 Post autor: jouziou » sobota, 27 grudnia 2014, 18:02

o ile jesteś EII to może rzeczywiście dual hmmmm
Mój nick wymawia się JOŁZIOŁ nie juziu

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#41 Post autor: Snufkin » sobota, 27 grudnia 2014, 18:07

jouziou pisze:o ile jesteś EII to może rzeczywiście dual hmmmm
Oj sekta, sekta :hug:
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#42 Post autor: Snufkin » wtorek, 9 czerwca 2015, 23:50

BlackRose pisze:OK, tylko szkoda, że błędna terminologia jest nawet na stronie socjoniki http://socjonika.pl/starastrona/index.php. Co prawda starej, ale już się nauczyłam tak :P
I z tym "drugim typem" to była przenośnia, tak, wiem o relacjach i że tu nie ma kolejności, aczkowiek relację semi-dualną możnaby nazwać umownie "drugą najlepszą".
Pierw się chyba liczą relacje w kwadrze, relacja semidualna drugą najlepszą ? Nigdzie czegoś takiego nie widziałem to chyba nieporozumienie związane z nazwą.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Awatar użytkownika
duplo
Posty: 746
Rejestracja: poniedziałek, 24 września 2012, 16:15
Enneatyp: Lojalista

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#43 Post autor: duplo » środa, 10 czerwca 2015, 00:44

Snufkin pisze:
BlackRose pisze:OK, tylko szkoda, że błędna terminologia jest nawet na stronie socjoniki http://socjonika.pl/starastrona/index.php. Co prawda starej, ale już się nauczyłam tak :P
I z tym "drugim typem" to była przenośnia, tak, wiem o relacjach i że tu nie ma kolejności, aczkowiek relację semi-dualną możnaby nazwać umownie "drugą najlepszą".
Pierw się chyba liczą relacje w kwadrze, relacja semidualna drugą najlepszą ? Nigdzie czegoś takiego nie widziałem to chyba nieporozumienie związane z nazwą.
Nie sądzę. Lustrzana w moim przypadku nie jest jakaś najlepsza w tym socjonicznym sensie, że nic mi nie daje. Najważniejszym wsparciem jest dla mnie potencjalnie Te1, a takowe semidual posiada.

Ale tak swoją drogą, socjonika to gunwo i nie wierzcie im.

Najlepszą relację mam z ILE.
We buy things we don't need
with money we don't have
to impress people we don't like

Snufkin
Posty: 5625
Rejestracja: piątek, 4 kwietnia 2008, 14:28
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#44 Post autor: Snufkin » środa, 10 czerwca 2015, 09:22

duplo pisze:Najważniejszym wsparciem jest dla mnie potencjalnie Te1, a takowe semidual posiada.
Nie patrz nigdy tylko na jedną funkcję. Ja np. do Szymusia fapuję ale podejrzewam, że z moim multikontem Elkorą łączyłby z łasuchem tylko seks bo jednak obustronna stymulacja intelektualno-emocjonalna będzie zbyt słaba.
duplo pisze:Najlepszą relację mam z ILE.
No to faktycznie paradoks, czasem tak bywa. U mnie w pracy ESI lubi skarżyć się ILE, na wrednego LIE traktującego stojących niżej w hierarchii jak podludzi. Pytanie tylko czy ich dobra relacja to zasługa metabolizmu informacyjnego, czy raczej pomimo niego, zasługa inności, ciekawości i jego sympatycznej osobowości.
5w4, sp/sx/so
ILI - Ni, DCNH - CT(H)

Britney
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 4 czerwca 2015, 19:55
Enneatyp: Obserwator

Re: Podobają wam się wasi duale ???

#45 Post autor: Britney » czwartek, 11 czerwca 2015, 14:26

Ogólnie uważam, że na atrakcyjność głównie składa się sposób bycia, mówienia, zachowanie itd. może w 10 % wygląd i w 0 % relacja socjoniczna... Delikatność, wrażliwość, nieśmiałość, nerdowatość, poczucie humoru to bardzo seksowne cechy u mężczyzn. Dla mnie to jest coś uniwersalnego i niezależnego od typu. Najseksowniejsi mężczyźni jakich spotkałam to LII, EIE i IEI/ coś pomiędzy tymi typami.
ILI i SLI zazwyczaj nie posiadają żadnego uroku osobistego (chyba że ktoś jest masochistą). I to bez względu na to jak wspaniali, mili, mądrzy, inteligentni itd są. Po prostu nie potrafią tego robić w seksowny sposób :( Może ze względu na Fe polar.
Etycy ogólnie są bardziej atrakcyjni. W sensie potrafią się kreować na atrakcyjnych. Logicy nie przejmują się tak bardzo swoim image'em przez co nie mają w sobie tej iskry. LII to wyjątek bo postrzegam ich jak etyków.
5 | 4 | 9

ODPOWIEDZ